Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kisEmber Creative Commons License 2003.02.18 0 0 204
Hi!
Az az ezüst érdekelne, csak az a bajom, hogy nem nagyon ismerem ezeket a típusokat (mondjuk utcán láttam már ilyet :-)) és nem nagyon tudom hogy milyen lehet pl a megbízhatóságuk, menetteljesítményük. Nekem főleg a megbízhatóság lenne a fontos. Bocs, ha túl hülyéket kérdezek.
kisEmber
Előzmény: marcsello (203)
marcsello Creative Commons License 2003.02.18 0 0 203
Szia kisEmber,

Opel Sintra 2,2 DTi 7 személyes, 7 üléses, klímás mindegyik:
- fehér, 147ekm, 8400 EUR
- ezüstmetál, 112ekm, 8900 EUR
- zöldmetál, fullos, 9500 EUR

nagyjából ezek vannak most, még volt egy Citroen Evasion, de abban csak 5 ülés volt, 2000es évjárat, 135ekm, 1,9 TD, digit klíma, ezüst metál 9500 EUR.
Szerintem a héten lesznek nálam fotók is róluk, illetve a citroenről vannak már most is, ha gondolod átküldöm szívesen.

marcsello

Előzmény: kisEmber (202)
kisEmber Creative Commons License 2003.02.18 0 0 202
Szia marcsello!

ÉS azok az Opelekről lehetne tudni valami pontossabbat? (km, stb)

Előzmény: marcsello (200)
marcsello Creative Commons License 2003.02.17 0 0 201
itt is van egy nagyon szép, és 98as, ha jól látom csak apróbb sérülésekkel.
Előzmény: kisEmber (199)
marcsello Creative Commons License 2003.02.17 0 0 200
kisEmber,

pl itt van egy ami pont olyan mint az enyém, csak zöldben, meg egy kicsit drágább.
Egyébként lehet hogy eladó lesz a kicsikém, ha valakit érdekel.
Van egy holland helyem, ahol egy magyar srác van és nagyon jó áron van most 99-2000-es Opel Sintra 2,2 DTI 3 db.

egyébként a mobile.de oldalon lehet nézelődni

Előzmény: kisEmber (199)
kisEmber Creative Commons License 2003.02.14 0 0 199
Én is ilyet keresnék, Te hol találtál ilyet és hány km-el?
Előzmény: marcsello (197)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.02.14 0 0 198
marcsello!

Kössz!!!!

Megfontolom, már találtam is valakit, aki behozatallal foglalkozik és nem kér egetverő árat.

Üdv

DÚV

Előzmény: marcsello (197)
marcsello Creative Commons License 2003.02.14 0 0 197
Szerintem 2,5ért nem fogsz tudni kintről hozni egyet, ez nagyjából 7000 euro körül kellene találnod egyet, most a sérülésmentesek olyan 8 körül mozognak.
De ha muszáj 7 személyes, miért nem vadászol le egy sharan-casládba tartozót?
Én novemberben vettem kint egy 97es alhambra 1,9 TDI-t, és mindennel együtt megállt a te általad megjelölt összegből. Kis sérülése volt (oldala húzva), de még a javítással is belefért ennyibe.
Most kapok rá rendszámot.
Előzmény: DoktorÚrVazze (196)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.02.14 0 0 196
Sziasztok!

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy mondjuk Németországból, vagy Svájcból, esetleg Ausztriából mit jelente anyagilag egy használt Zafirát áthozni?

Itthon 3 millió felett vannak az árak, inkább a 4 milliót közelíti. nekem meg max 2,5 millióm lenne erre a dologra.

Előre is köszönöm!

Üdv

DÚV

acsember Creative Commons License 2003.01.15 0 0 195
Vizsgán ülés előrenéz, ha nagyon akadékos vizsgáztatóba botlasz.

Rendőr legyen a talpán, aki így ismeri a jogszabályokat. Őt csak a vizsga érvényessége érdekli

üdv

Előzmény: Riff-Raff (194)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.01.09 0 0 194
Meg lehet tudni, hogy mikor volt üzembe helyezve ez a kocsi?
Azért kérdezem, mert én nem olyan régen tudakozódtam afelől, hogy teherkocsinak minősített UAZ 452-t miképpen tudnék 8 személyes személykocsivá minősíteni, és a szegedi KF-en kerek-perec kijelentették, hogy sehogy. Ennek pedig egyik oka az volt, hogy az UAZ 452-ben eredetileg (legalábbis az egyik változatban, ahogy én akartam) a középső üléssor hátrafelé néz, és azt nem lehet. Így nem üzembe helyezni lehet (ha jól emlékszem, 1991 óta).
Szóval a tied hogy ment?
Előzmény: acsember (193)
acsember Creative Commons License 2003.01.09 0 0 193
Íme az én megoldásom:

Toyota Hiace, személyautó
9 ülés (befér a szomszéd gyerek, nagymama stb.)
Cucc mennyiség nem probléma.

Középső sor hátra néz, gyerek bírja, 4 gyerek anyja egyszerre kezeli őket az úton (etetés itatás). Adott a játék és persze a rugdosás lehetősége.

ütközési zóna helyett 2 tonna (mekkora az üzközési zónája egy kamionnak?
3 pontos bizt. őv beszerelve

fűtés hátravezetve
10 l fogyasztás városban télen
megbízhatóság csúcs, üzemeltetés olcsó

Ahol kompromisszomot kell kötni: sebesség, gyorsulás, rugózás (homokzsák segít), egyéb komfort.

Megkötöttük.
Nem eladó.

Üdv

TasakZso Creative Commons License 2002.12.22 0 0 192
Hi,

kb 1Mft és havi 40 e Ft mellett 4 évre (kb 2.6Mft)
milyen hasznalt 6-7 szemelyest lehet venni amivel havi kb 700 km mehet a csalad, terv szerint 4 évre. illetve (Bp)Kelet-Pest területén tudtok e ajánlani kereskedést amit érdemes megnézni.

bender Creative Commons License 2002.10.21 0 0 191
Doktor úr!
- ha véletlenül érdekelne -
van egy Space Wagon eladó. '84-es de 400e -ről indul lefele...
tg
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2002.10.01 0 0 190
MÁZLISTA!!!!!! Irigyellek!!!!!

Üdv

D.Ú.V.

Előzmény: bender (189)
bender Creative Commons License 2002.09.16 0 0 189
ma reggel az auto jobb elso ajtajat nyitva talaltam. es az inditokulcsnal a muanyag le volt torve. megprobaltak elvinni. de - most meg - maradt. Mo. 2002 :(
Előzmény: bender (188)
bender Creative Commons License 2002.06.27 0 0 188
a lopashoz csak annyit hogy nekem a ceges Ford Orion ablakat tortek be, egy kb 500-1000 Huf erteku gyerekbicikliert... Magyarorszag 2002.

Az Espace... szoval a mi szerkezetunk egy 17 eves Space Wagon, 300e volt az ara. azt latom, ha arra varunk, hogy ujabb, szebb, jobb stb. autot szerettunk volna, akkor meg most is a Dacia kombiban 'ulnenk'. Ha van lehetoseg, es jonak tunik, akkor meg kell venni -szerintem-, mert az eltartasa konnyebb, mint egy szuper ujat (ujabbat)kigazdalodni. Lehet, hogy nem tul jo erzes a szerelonel kezdeni a kocsival -bar az alapveto csereket (szurok, olaj, stb.) mindenkeppen jo megtenni- de ha megvan, akkor 'konnyebb' par honap mulva kifizetni egy kicsit huzosabb szamlat, mint egy 'jobb' vetel remenyeben gyujtogetni. Es addig is a sajat autodban utazol, kenyelmesen, elferve.

szia
tg

Előzmény: DoktorÚrVazze (187)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2002.06.27 0 0 187
Szia!

Nincsen sajnos. Ellopták a Marea Weekendünket, casco "természetesen" nem volt rajta, így eléggé erősen lecsökkent a lehetőségünk bármilyen autóvásárlásra.

Jelenleg a szüleim 4 éves 100E km-t futott Toyota Corolláját hajtjuk, ebben úgy ahogy elférünk, egy gyerek elöl, kettő hátul biztonsági ülésben, a negyedik szintén hátul az anyja ölében. Nem a legbiztonságosabb, de még mindíg több mint a semmi.

egyébként egy 9 éves Renault Espace-t ajánlottak 1 millióért, csak nem mertem beleugrani, mindenkitől azt hallottam, hogy a francia autók ilyen korban merítőkanállal eszik a pénzt és az áruk rettentő gyorsan zuhan.

Üdv

DÚV

Előzmény: bender (186)
bender Creative Commons License 2002.06.26 0 0 186
Sziasztok!
regen jartam erre, de mas is :)
mindenkinek van mar autoja?
Doktor ur, mint gazda, Neked van mar?
Mi csaladilag beszereztunk ez Space Wagont, godzi egy Dodge(?) tulajdonosa ... Nalatok tortent valami beszerzes?
udv
tg
Multipla Creative Commons License 2001.12.23 0 0 185
Hello FeCO,

Szerintem nincs értelme haszongépjárművet venned magánszemélyként, ha ilyet veszel, akkor érdemes átvizsgáztatni személyautóvá.
A magánszemély nem tudja visszaigényelni sem az autó, sem a gázolaj Áfáját, ezért nem érdemes így üzemeltetni. 5 évnél idősebb teherautót át lehet vizsgáztatni személyautónak, nem kell befizetni a vám és fogy. adó különbözetet.

Multipla

Előzmény: FeCO (167)
ptibi69 Creative Commons License 2001.12.22 0 0 184
Néztük már mindenféle bontóban, sőt egyet egy hazai céggel már legyártattunk, csak volt vele egy "kis baj". Kicsit mozgott. Szerintük "jó az úgy is", szerintünk viszont nem. Így hát várunk türelemmel.
Előzmény: DoktorÚrVazze (183)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2001.12.19 0 0 183
ptibi69:

Szia

Bontóban nem nézted????

Vagy tök reménytelen?

Szia

D.Ú.V.

Előzmény: ptibi69 (182)
ptibi69 Creative Commons License 2001.11.28 0 0 182
Nekünk Peugeot 806-os (1997.)van.Nem akarom elkiabálni, de probléma még nem volt vele. Ami nekem kicsit rossz, hogy elég lassan melegszik fel a "befújt" levegő.
Nagy a család!
Sajnos nincs hátsó üléspad. Ennek van haszna is. Egyéb családtag még véletelenül sem tud velünk jönni!
Sajnos van hátránya is! A gyerekek barátait nem tudjuk magunkkal vinni, a fenti probléma miatt! Ezért, ha valakinek lenne eladó,vagy tud beszerezni , jelentkezzen!
Tibi
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2001.11.27 0 0 181
Úgy néz ki, hogy ESETLEG lesz lehetőségünk egy VW Sharanra (ismerősnek van VW kereskedése, onnan lepottyanhat egy olyan áron, amit még ki tudunk perkálni) Korábban már volt ezekről szó. Mire kell odafigyelni a megvételnél (a szokásosokon kívül, kartell, karosszéria, kipufogő)????

Sziasztok

D.Ú.V.

Pugfan Creative Commons License 2001.11.26 0 0 180
marcsello!
Hallgass az eszedre és esetleg nézz BELE is az autóba (gyk: belső tér): a 806-osé sokkal igényesebb, szebb és alakíthatóbb, mint a Voyageré! (No és az a finom új műanyagszag a Voyagerben!)
A 806-ost 2.1TD-vel javaslom (van még 2.0CVT is, de a benzines turbó kevesebbet bír, mint a benzines, bár ez spec. megy, mintha villanymotor húzná (CVT=Constant Velocity Torque, azaz 2000-5000 fordulatszámon végig 235Nm-ed van - 2.1TD-ben a max. 250Nm)), nekünk is az van |-)
Előzmény: marcsello (177)
FeCO Creative Commons License 2001.11.26 0 0 179
DoktorÚrVazze: csatlakozok az előttem szólóhoz, eléggé más a kettő kívül-belül. De ha több pénzem lett volna, Hiace-t veszek. Kisbusz kivitelt, 4 négykerék-meghajtásút, turbómotorral :-) Vagy egy újabb évjáratú Serenát? Nehéz dönteni, egyik jobb mint a másik :-) Attól függ, mi a szempont. A Hiace sokkal tágasabb, de gondolom nehezebb vele parkolni, parkolóházba, mosóba menni stb.

marcsello: én is szívesen kipróbálnám :-) A 3,0-sról azt hallottam, hogy Mitsubishi motoros, kevesebbet eszik mint a 3,3-as. Nekem nagyon tetszett a Grand Voyager, kettőt próbáltam ki, amit hirdettek, de még a régebbi szériából. Engem egyedül az üzemeltetési költsége aggasztott: sok a kötelezője (a casco csillagászati), és egyik tulaj se tagadta, hogy rendszeresen kellett szervizelni. Az egyik 10 éves példányban már szinte mindent cseréltek. Egy megbízató, jó szerelő mindenképp kell hozzá, aki vállalja, és beleássa magát a lelkivilágába. A márkaszerivezekről csak nagyon rosszakat hallottam. Alkatrész talán nem gond, bár az utóbbi években sok amerikaialkatrész-importőr dobta be a törölközőt.

Előzmény: marcsello (177)
FeCO Creative Commons License 2001.11.26 0 0 178
bike: kösz a tippeket, trükköket :-)
Téli gumi: nem fog játszani, túl drága, és túl keveset megyünk télen. Azt hiszem, hóláncot veszek, hogyha véletlenül mégis elkapna a hó, ne ragadjunk ott.
Váltó: elég szar az enyémben is (viszaváltásnál nem veszi a 2-est 3-ast), gondolkodok a javíttatásán. Akkor ez típushiba... A hátsófűtés- és a fékjavítást viszonylag olcsón megúsztam, nem kellett alkatrészt venni.
Indításgátlós trükk: az enyém elég régi, szóval nincs benne ilyen sajnos.
Közben megleltem az eredeti papírok özött hogy Barcelonában gyártották.
Előzmény: bike (175)
marcsello Creative Commons License 2001.11.26 0 0 177
DoktorÚrVazze,

formára hasonlóak, de a Hiace nagyságrendekkel nagyobb, hosszabb és szélesebb is, mint a Serena, és sokkal teherautósabb (pados ülések, kárpitozás, stb)

Hajlok arra, hogy a 806-os helyett kipróbálok egy Voyagert. 3,0 V6-os, 97-es, fullos, 2,9Mért. Vélemény?

marcsello

Előzmény: DoktorÚrVazze (176)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2001.11.24 0 0 176
Ma reggel mentem el egy Serena mellett. Pont úgy néz ki, mint egy Toyota Hiace. Formára legalábbis. Melyik a jobb?

Sziasztok

D.Ú.V.

bike Creative Commons License 2001.11.20 0 0 175
Igazából nem tudom, hogy miért nem cserélték ki a csapágyat. Szerintem a szerviz volt lusta. Márkaszerviz persze. De ott nem tudták normálisan megcsinálni a váltót sem... És közben elvesznek egy csomó pénzt. Nevetséges.
Téli gumit azért javaslom, mert ha elindultok valahova, és KÖZBEN elkezd esni a hó, hát ott maradtok. Visegrádon voltunk vele, odafeleé semmi, visszafele esett. Mire a Szentendrei úti felüljáróhoz értünk, nem tudtunk felmenni rajta... Aztán nagy nehezen sikerült, de 3 férfi volt a kocsiban, és nem gyerekek... Meg aztán a gyerekek biztonsága.... Szóval ma reggel is, amikor jöttem be, hát csúszott az út rendesen. Na mindegy, ezt Neked kell eldöntened. azt viszont javaslom, hogy tegyél bele hátulra súlyt, attól azért jobb lesz.

És még valami. Egy trükk tulképpen. Ha tilosban állsz meg, és kiteszed a vészvillogót - nem második sorra gondolok :) - és megvan a veszélye annak, hogy jön a yard. A kulcsban van egy pici piros rész. Az az inditásgátló. Ha kipattintod a kulcsból, akkor akármit csinálsz, nem indul el. CSak forgat az öninditó, de a motor nem indul be. Minden műxik, van gyújtás, stb csak nem indul be a kocsi. Szóval ha egy rendőr ott áll, és azt mondja, mutasd meg, hogy nem indul a kocsi, akkor ezzel a trükkel tudod produkálni a tüneteket. Aztán persze matatni kell egy kicsit a motorban, visszatenni a kis pirosat - CSAK EL NE VESSZEN! - és máris mehetsz utadra... :)
Ja, elsőre nem olyan könnyű kivenni, úgyhogy javaslom otthon elvégezni :)

Amiatt meg amiket leirtam ne legyen rossz a kedved. 5 ilyen autónk volt, két évig cégesként váltott sofőrökkel használtuk, autónként kb 1oo.ooo kilométert. Szóval ez nem normál használat volt. Bár a gyerekek sem azok :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!