Keresés

Részletes keresés

Moka25 Creative Commons License 2002.12.30 0 0 695
Sziasztok!:)

Most olvasom, miujsag. Igen, azt veletlenul tudom, hogy az emesztett (felsobb szakaszrol szarmazo) ver feketere szinez. Szegeny Nagypapamnak volt ilyen gondja meg egy nagy mutetje nehany evvel ezelott.
Szerencsere Bencenel ilyesmit nem tapasztaltunk. Volt viszont olyan, hogy alvadt verdarabok is voltak a szeklet mellett.
Sajnos a VetCat-hez legkozelebb jan 2-tol tudunk hozzajutni (ha jol tudom, hogy ez az, amihez recept kell), de addigis azert probaljuk kimelni a kismokot. Holnap fott csirkehusit fog kapni:) Ez lesz a szilveszteri menu!:))
Meg egy utolso kerdes (mivel irtatok, hogy van emberi valtozat is):
ezt az amobat (ha o a bunos) elkaphatjuk tole? Vagy az embernek van sajat, kulon bejaratu amobaja?;)
Koszi,
udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (694)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.30 0 0 694
Semmi gond, legalább alkalom volt leírni a jószággazdáknak, hogy a szurokfekete széklet emésztett vér.:-)))) Persze húsevőknél ez a kajából is eredhet!!!! - tehát hús etetés után lehet tök normális is. De ha mondjuk a főtt rizs után is ilyen...az már eléggé felvethet valami gyomor vagy bélvérzés gyanút.

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (693)
Wet RinR Creative Commons License 2002.12.30 0 0 693
Bocs, ha neked tulajdonitottam valamit, amit nem is mondtál. Csak Moka reakciójából szűrtem le, aki nem ad többet szárazkaját. Sajnos az entamoeba diagnosztizálása igen nehéz (max. 4 órás lehet a bélsár), így csak ritkán diagnosztizáljuk. Ennek ellenére a vérzés (tüneti kezelésre) gyorsan megszűnik. Zs
Előzmény: Antisystem (692)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.30 0 0 692
Szia!

Szerintem nem mondtál ellen, én elsősorban nem a vérzésről gondolkodtam, hanem a könnyen emészthető kajáról.Ya, a száraz tápot nehezebben emészti meg a cicvarek, ha valami bélnyavajája van. Ugyanis abból a indultam ki, hogy ha az alsó bélszakasz vérzik, korántsem biztos, hogy a felsőbbek épek. Pláne annak tükrében, hogy én amőbára gyanakszom továbbra is a dolog hátterében, mint írtam is alább.
(Tudod, embernél úgy hívják hogy amőbás vérhas, nem tudom, hogy maccsoknál adtak-e külön nevet az enteroamoba-fertőzésnek)
Ettől persze tökig igaz, hogy a vérsznű vér az alsó bélszakaszból ered, a felső bélszakasz vérzése a székletet feketére szinezi.(részben emésztődik)

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (691)
Wet RinR Creative Commons License 2002.12.30 0 0 691
Moka! Sajnos ellent kell mondanom Antisystemnek. Miután a vérzés csak a vastagbélből (végbélből) jöhet, a száraz táp már teljesen megemésztődik,mire ideér, tehát nem befolyásolja a vérzést. Ha lehet, adj neki diétás tápot(RC-nél a VetCat sorozat), az biztosan segít. Zsolt
Előzmény: Moka25 (687)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.30 0 0 690
Ez előfordul, nálunk a kutya nem eszi a beáztatott szárazat. Akkor adjál neki diétás rizzsel kevert szardiniát :-)

ÜdV

Előzmény: Moka25 (689)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.30 0 0 689
Hat, akkor egyelore lemondok rola... Ugyanis finnyas a kis draga, es beaztatva nem eszi meg!:(
Persze lehet, hogy csak nekem szegenyes a fantaziam, de meg nem birtam olyanba aztatni, hogy megegye!;)
Előzmény: Antisystem (688)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.30 0 0 688
Ya, a száraz tápot nehezebben emészti meg a cicvarek, ha valami bélnyavajája van. De be lehet áztatni...:-)

ÜdV

Előzmény: Moka25 (687)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.30 0 0 687
Szia Wet RinR!:)

Nagyon szepen koszonom a valaszt!
Igen, hat egyelore belbevonon vagyunk, a nyalka mennyiseget mar sikeresen csokkentette. De verzes sajna meg mindig...
Meg egy kerdesem lenne:
a masik topicon lebeszeltek az szaraztap adasarol, mondvan, hogy ha nem iszik hozza eleg vizet a cica, az is felsertheti a belfalat. Biztos, hogy ez art? Azert nyuzsgok ennyire, mert csak az RC tap volt eddig a legjobb kaja, amit adni tudtam neki, es most pont azt nem szabad...
Elore is koszi,
udv:
Moka

Előzmény: Wet RinR (685)
eMM Creative Commons License 2002.12.30 0 0 686
van ám meberbetegséges topicom is, az a címe hogy az influenza első áldozata!
Előzmény: Antisystem (682)
Wet RinR Creative Commons License 2002.12.30 0 0 685
Moka! Bocs, hogy csak most válaszolok, de az ünnepek alatt nem kerültem gép közelébe. Bár azóta már megoldódott a problámád, de azért válaszolok, mert illedelmes gyerek vagyok ;-) Sem a nyálka, sem a vércsepp nem aggasztó dolog. Vastagbélgyulladásnál mindkettő elég gyakori, különösen fiatal állatoknál, ahola gyulladt bélfal könnyen sérül - innen ered a vérzés. Bélbevonókkal, diétával könnyen kezelhető, mind tapasztaltad. A parazitológiai vizsgálat fontos, mert gyakran okoznak férgek is hasonló tüneteket, így alapos féregtelenitésre is szükség lehet. Zsolt
Előzmény: Moka25 (675)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.30 0 0 684
Nézd, kétségtelenül vírus is tud nyálkás székletet - tipikus rá kutyáknál a parvo - de az álltalában egy heveny betegség képében jelenik meg, és ha javul, akkor pár nap alatt elmúlik.
Az olajos halat a cica méltányolná, az tuti, még a mozgása is számottevően javulna - már az ágytól (amin most döglik), a konyhában lévő cicatányérig.
:-)))
Köszi a virtuális kétszersültet, lehet, hogy kellemes változatosság lenne a házt. keksz után :-)))
Jobbulást Nektek!

ÜdV

Előzmény: Moka25 (683)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.30 0 0 683
Jolvanakkor, ezek szerint nincs okom az ijedezesre... Huhhh...
Jobbulast nektek - nalunk meg van egy fel zacsi ketszersult, kered?:)
Mi is nathaskodunk... Parom mar kifele megy, en meg befele...
Jobbulast a csipofajasra - egy kis olajshal, hogy kisebb legyen a surlodas?;))
Előzmény: Antisystem (682)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.30 0 0 682
Igen, amőbának bizonyult, és Doxycyclintől múlt el.
Nálunk most mi betegeskedünk - a párom náthás, én meg valami hasmarsos-hányingeres-lázas csodát nyaltam be, két napja kekszen+teán élek:-(, a mindenféle négylábúak meg uszonyosak megvannak.
Illetve a nagyobbik maccsnak a hirtelen jött front kihozta a csipőfájását, nem komolyan, csak ha hosszas degledezésből feláll, pár lépést sántikál meg nyávog - aztán "beüzemelődik".

ÜdV

Előzmény: Moka25 (681)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.30 0 0 681
Szia Antisystem!:) Szormokos szep napot!:)

Cicmok ugyesen eszi a belbevono pasztat, ennek koszonhetoen a nyalka mennyisege kevesebb es mar nem is olyan hascsikaras-jellegel csinalja (felorankent, orankent), de sajnos a szeklete meg mindig veres:(((
Tegnap vittunk mintat, most masik doki volt, doki neni, o csak annyival mondott tobbet, hogy Bolus Adstingenst javasolt. Ebbol is kapott tegnap este a kismok, de tul.keppen nincs hasmenese. Csak az a nyalka ingerelte gyakran.
Sajnos, a parazitologian legkozelebb jan. 2-an dolgoznak, igy a minta tenyesztes eredmenye is csak vmikor het vege fele lesz meg.
Szerencsere elenk, rosszalkodik:) Csak hat a veres szeklet eleg ijeszto dolog...
Te talalkoztal mar ilyesmivel?
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (680)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.30 0 0 680
Szia Moka25!

Mi a helyzet a Cic-hasmarssal?

ÜdV

Előzmény: Moka25 (679)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.30 0 0 679
Szia Gbern!:)

Halistennek!:) Orulok, hogy minden rendben!:)
Udv:
Moka

Előzmény: gbern (678)
gbern Creative Commons License 2002.12.30 0 0 678
Szia Moka! Köszi jól van a picuri, azt mondta a doki, hogy szerinte lelki probléma miatt volt a sántítás, nem sérülés miatt. Most már vígan rohangál, porzik tőle a lakás :) Igaz ma megint leesett az asztalról, de szerintem gumiból van, mert felpattant és ment az egeréhez játszani :)
Előzmény: Moka25 (677)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.28 0 0 677
Szia Gbern!:)

No mi ujsag a kismokkal? Hogy van?

Előzmény: gbern (673)
eMM Creative Commons License 2002.12.28 0 0 676
most olvastam csak!
Sajnálom:(((((((
Előzmény: Moka25 (667)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.27 0 0 675
Szia Wet RinR!

Most, hogy felbukkantal ujra, hadd kerdezzem meg a Te velemenyedet is!
Egyedul maradt Bence kiscicank nagyon furat kezdett k@kalni. Valami atlatszo nyalka, 25-en hajnalban vettuk eszre eloszor. Akkor teljesen viztisztanak tunt, mostanra van egy nagyon pici sargas beutese, de most is atlatszo. Es mindig van benne egy-egy csepp ver. Ez utobbit korabban is lattuk nala egy-egy alkalommal, de a tobb hetes hasmenes utan a popsijan lathato aranyeres csomonak tulajdonitottuk a dolgot. De ez a nyalkas valami, ez most nagyon aggaszto:(. Emellett van neki normal szeklete is, az dokink ki is tapintotta. Ma voltunk nala, fereghajtot es belbevono pasztat adott. Elozoleg az unnep masodik napjat vegigkoplaltattuk vele, azota pedig pepes kajat kap (nem nagy lelkesedessel eszi): pipihusi+fott teszta, ill. fott rizs+RC tap turmixolva.
Mi a mano lehet ez? Te talalkoztal mar ilyesmivel?
Elore is koszi a segitseget!
Udv:
Moka

Wet RinR Creative Commons License 2002.12.27 0 0 674
Penngaladiel! Ha két éve volt a műtét, akkor szerencsére tényleg elég valószínűtlen, hogy áttétről lenne szó. Légcsőhurut esetén érdemes benntartani, maximum pórázon engedélyezett egy-egy rövid, lassú séta.
Előzmény: Penngaladiel (666)
gbern Creative Commons License 2002.12.27 0 0 673
A kicsike egy igazi haspók, és tegnap is azt hitte, hogy kaját kap, elkezdett spurizni, erre a párom lába alá került. Csúszott a földön egy keveset, de aztán felpattant és azt hittük semmi baja. De aztán egész este nem mozdult, pedig igen aktív szokott lenni, és reggel sem evett, csak tejszínhabot. Most meg már lehet látni, hogy húzza a lábát. 4-kor visszük orvoshoz, remélem semmi gubanc nem lesz vele...
Előzmény: Moka25 (672)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.27 0 0 672
Sziasztok!:)

Gbern,
szegeny kicsike, hogy tortent a dolog? Jobbulast kivanunk neki! Majd legy hiradassal!

Orbi,
ne haragudj, hogy nem valaszoltam a mailedre, nagyon jolesett, hogy irtal, csak en olyan piszok vagyok, hogy csak halogattam-halogattam a dolgot... Utana meg mar csak rossz hireket tudtam volna irni:(

Előzmény: gbern (670)
orbi Creative Commons License 2002.12.27 0 0 671
Moka: Nagyon sajnálom :(
Előzmény: Moka25 (657)
gbern Creative Commons License 2002.12.27 0 0 670
Köszi, azóta jól van a macsek, valószínűleg tényleg a hormontabletta verte le ennyire. De most meg a kicsivel van baj, lehet, hogy eltört a lába, ma visszük orvoshoz. Remélem semmi komoly, de látszik rajta, hogy fáj a lába, mert nem lép rá, és ha megfogom nyafog. Egyébként meg a biztonság kedvéért mindkét macsek fog kapni FIP oltást is, bár benti cicák. Lesz új kiscicád egyébként?
Előzmény: Moka25 (669)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.27 0 0 669
Szia Gbern!

Fogadd oszinte reszvetemet a kutyus miatt!
Igen, probalom nem tragedianak felfogni, hanem elfogadni, hogy ha ennyi volt, ennyi volt, de szep volt, jo volt.
A masik topicban csak azert figyelmeztettelek, hogy nezd meg, nem lazas-e, mert nalunk is gubbasztassal kezdodott a dolog. Meg lazzal, etvagytalansaggal. Meg egy duzzadt nyirokcsomoval a pocijaban, de azt csak az allatorvos vette eszre. Csak nem akartalak ijesztegetni.
Remelem, nem haragszol erte! Hogy van azota a cicmok, elenkebb mar?
Udv:
Moka

Előzmény: gbern (668)
gbern Creative Commons License 2002.12.27 0 0 668
Szia Móka! Csak most olvastam, hogy mi történt szegény cicusoddal, nagyon sajnálom. Tudom ilyenkor semmi sem vigasztal, nekem októberben ment el a kutyusom és még most sem tudom elhinni. Elfelejteni úgy sem lehet őket, és idő után meg már csak az fog eszedbe jutni, hogy mennyi örömöt szerzett neked és milyen bohókás dolgokat csinált.

Dett

Előzmény: Moka25 (667)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.23 0 0 667
Szia Antisystem!

Hat igen, sajnos nagyon gyorsan kialakult:(((. Nezegetem a naptarat: ma 23-a van. Egy hete 16-an csapoltak meg, elotte egy hettel kezdtunk FIP-re gyanakodni (9-e hetfo) es ez elotti szombaton (7-e) latszott eloszor, hogy puffad. Es meg vissza egy het (nov. 30.), akkor vette eszre a dokink a csomot a hasaban. Es meg elozo nap kutya baja nem volt.
Annyira sarga volt mar szegenykem, hogy semmilyen tovabbi gyogyszerrol nem volt ertelme beszelni. Citromsarga volt a fule! Lattal mar ilyet?:(((
Kellemes Unnepeket Nektek es a Negylabuitoknak!:)
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (665)
Penngaladiel Creative Commons License 2002.12.23 0 0 666
Köszönöm a tanácsot, mindenképpen elviszem majd röntgenre. De nem valószínű, mert már az utolsó műtétje (azelőtt pedig sugárterápia) előtt is köhögött, és akkor nem találtak semmit, és a köhögéstől eltekintve jó egészségnek örvend, erős és jó étvággyal eszik. És a műtét két éve volt, ha áttét lenne, az már éreztette volna a hatását.
Még egy kérdés: ha légcsőhurut, akkor itthon kell tartani, amíg a gyógyszert szedi, vagy kimehet? Mert őt nagyon nehéz bent tartani, ha nem érzi magát betegnek...
Előzmény: Wet RinR (661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!