Keresés

Részletes keresés

szarvasmarha Creative Commons License 2002.12.20 0 0 9
Ez a Lezsákné az Mdf Sándorának a neje volna?
Előzmény: A birka (-)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.12.20 0 0 8
Ma úgy döntöttem yó leszek és a délelőtt folyamán csak egyszer neveztek marhának úgyhogy marad a diéta és az úszás:-)
Előzmény: Törölt nick (7)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.12.20 0 0 6
Ha elég kövér talán kibírja.
Előzmény: Törölt nick (5)
A birka Creative Commons License 2002.12.20 0 0 4
Éhségsztrájkol
Nyíregyháza (KM) - Éhségsztrájkba kezdett tegnap Lezsákné Gyöngyössi Zsuzsanna, az MDF megyei szervezője.

Elmondása szerint a megyei választmány tudta nélkül őt állásából felfüggesztették (nem megfelelő munkavégzésre, rossz szervezeti kapcsolatokra hivatkozva), kizárták őt a megyei irodából is. Noha "a tények és tanúk azt bizonyítják, hogy munkámat kifogástalanul végeztem". Amint felmondását írásban is megkapja, jogorvoslatért munkaügyi bírósághoz fordul. Egyetlen nap alatt a felfügesztés miatt 64 szabolcsi szervezet közül 44 írásbeli tiltakozását fejezte ki, s bizalmukról biztosították Lezsáknét (ezek a dokumentumok is birtokában vannak). Lapunk kérdésére azt válaszolta, hogy az éhségsztrájkot addig folytatja, amíg tisztességes módon nem rendeződik az ügy.

Black Dani Creative Commons License 2002.12.20 0 0 3
Valószínűleg a Dávid-vonal most érezte meg, hogy eljött az ideje, hogy az MDF-t Lezsákmentes övezetté tegye.
andrej11 Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2
És ehhez mi köze van a szervezőnek? Nem inkább a megyei vezetés felelősségét kellett volna vizsgálni???
Előzmény: A birka (-)
Hobbi Mészáros Creative Commons License 2002.12.20 0 0 1
És miért nem a megyei elnököt küldték el?
JHendrix59 Creative Commons License 2002.12.20 0 0 0
Ráfér, úgyis ilyen alakja van 0 :o)))
Előzmény: A birka (-)
A birka Creative Commons License 2002.12.20 0 0 topiknyitó
Éhségsztrájkba kezdett az MDF szervezője

2002.12.18.

Munkaviszonya felfüggesztése elleni tiltakozásul az MDF Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezetének szervezője, Lezsákné Gyöngyösi Zsuzsanna a mai napon éhségsztrájkba kezdett.

Az MDF Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezetének szervezője és irodavezetője, Lezsákné Gyöngyösi Zsuzsanna december 18-án reggel éhségsztrájkba kezdett. Az MDF alkalmazottja így tiltakozik az országos pártigazgató közlése ellen. A pártigazgató december 13-án közölte Lezsáknéval, hogy a párt a munkavégzés alól felmenti, és munkaviszonyát felfüggeszti. Az ügy és a felmentés hátterében az MDF jelenlegi megyei elnöke, Turcsik László és a megyei szervező között kialakult ellentét áll. Turcsik féléve lett a párt megyei elnöke, korábban a Fidesz tagja volt, de 2000-ben történt kizárása után belépett az MDF-be. Ismereteink szerint a szervező leváltása a megyei szervezeteket is megosztja.

Lezsákné Gyöngyösi Zsuzsannát telefonon kerestük, megbízásából férje nyilatkozott. Ezek szerint Lezsákné még nem kapott hivatalos papírt a munkavégzés alóli felmentésről, és a munkaviszony alóli felfüggesztéséről. Ezt csak telefonon közölte vele a pártigazgató. A döntést a párt elnöksége hozta meg. Lezsákné szerint az ellene indított eljárás koncepciós, és a háttérben a megyei pártelnök Turcsik László, és a parlamenti képviselő Fülöp István állnak. A felfüggesztés előzménye az volt, hogy a múlt héten a szervező lezárva találta az MDF megyei irodáját. Lezsákné szerint Turcsik csak 3 percre engedte be, át kellett adnia a megyei szervezet pénztárát és a számviteli papírokat. Az átadás-átvételről jegyzőkönyv sem készült. A szervező személyes értékei továbbra is az irodában maradtak, azokat sem hozhatta el. Lezsákné szerint Turcsik arra hivatkozott, hogy nem tud együtt dolgozni a szervezetekkel, ezért váltják le. Ugyanakkor Lezsákné azt állítja, hogy 44 megyei szervezet levelet írt, amiben azt közölték, hogy csak vele tudnak együtt dolgozni. A döntés miatti elkeseredésében kezdett éhségsztrájkba ma reggel. Ezt a pártelnökséggel is tudatta. Még azt is megtudtuk, hogy eltávolításakor összeférhetetlenségre is hivatkoztak, de az erre vonatkozó szabály, csak februártól lesz érvényes.

Megkerestük Turcsik Lászlót is, ő a következőket mondta:
- A választások a megyében elszomorító eredményeket hoztak az MDF számára. Miközben papíron nagyon sok településen 25-30 tagú szervezetünk is működik, ugyanezeken a településeken egy-két ember szavazott az MDF-re. Emiatt előkészítjük a megyében a tisztújító döntéseket. Az is kiderült, hogy a megyei szervező stílusa sok tagunk számára bántó, magatartása despotikus. Így nem tudja irányítani a megyei iroda munkáját, a párt szervezését. A helyzet tarthatatlanná vált. A múlt héten a pártelnök döntése alapján felszólítottam, hogy az iroda kulcsait, a pénztárt és az adminisztrációt adja át. A tegnapi napon a pártigazgató felmentette a munkavégzés alól. Hónapok óta tartó tarthatatlan állapot végére tettünk így pontot. Egyébként mivel a szervező férje a párt egyik vezetőjének testvére, így a párt nemrégiben elfogadott szabályzata szerint nem is maradhatna ezen a poszton összeférhetetlenség miatt. Lezsákné most emiatt kezdett éhségsztrájkba.

Lezsákné szerint több megyei szervezet is kiáll mellette. Turcsik erre azt válaszolta, hogy a szervezőt Hamvas László támogatja. Ezért Hamvas Lászlót is megkérdeztük, mi a véleménye Lezsákné leváltásáról?

- Egyenlőre nem politikai, hanem egy munkajogi ügyről van szó, amit az ügy antidemokratikus és munkajogilag valószínűleg törvénytelen intézkedés idézett elő. Az eljárás ellentmond az MDF hagyományainak, a demokratikus pártszerveződés gondolatainak.

Az 1990-es első demokratikus választásokon még oly erős MDF, az őszi választásokon az eredményesség szempontjából a mélypontra süllyedt megyénkben. Arra is kíváncsiak voltunk a párt megyei vezetői látnak-e kiutat ebből a helyzetből? Turcsik szerint a pártszervezetek újraszerveződésével van erre esélyük, mert a megyében az MDF-nek nagyon sok híve van továbbra is. Hamvas szerint a megyei szervezeten belüli erők a párt szétverésén ügyködnek, emiatt borúlátó.
- revayz -

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!