Keresés

Részletes keresés

HaZ Creative Commons License 2004.01.05 0 0 77
Pedig az átlag ott se sokkal jobb.
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.05 0 0 76
egész jó. többek között ezért sem lottózom. a totó persze más... :)
Előzmény: HaZ (75)
HaZ Creative Commons License 2004.01.05 0 0 75
Sziasztok!

Most lett kész egy lottóval foglalkozó oldal, pontosabban egy Lottószimulátor
Próbáljátok ki!

isti80 Creative Commons License 2003.12.05 0 0 74
Sziasztok lottózók.
Az lenne hozzátok a kérdésem, hogy a külföldi országokban, magyaroknak lehet lottózni(hivatalosan)? Magyarországon minden külföldi lottózhat, de nem tudom, hogy ez külföldön is ilyen egyértelmű-e.
Érdekelnének ezzel kapcsolatos tapasztalatok is.
És érdekelne még a Szlovák "tippmix" is(hogy-smint, honlapcím-ha tudtok).
Előre is köszönöm segítségeteket.
v_peti Creative Commons License 2003.10.13 0 0 73
Relatív kevés!!!
Minden 401. szelvény kettes!!
És mennyit fizetnek érte??
És mennyi egy szelvény ára??

Ez nem egészen így van. Ugyanis ca. minden 100. szelvény kettes.

Előzmény: Törölt nick (34)
DrShan Creative Commons License 2003.10.12 0 0 72
Puszta véletlen... te hogy csalnál a gépi lottónál? elektromágnessel? nevetséges... látsz a gépen elektromágnest? meg ha vasmag lenne a kiválasztott golyókban, fel se repülne a tetejére. a kézi sorsolásnál meg jönnek a lehűtött golyókkal. sokszor bele sem túrnak a számok közé, csak találomra kivesznek egyet. a hideg golyó ugye pont ott áll meg. ha meg a számokkal csalnának, már rég lebuktak volna statisztikailag. a közjegyzőt egyértelműen meg lehet vesztegetni, mert senki sem feddhetetlen, de sztem lehetetlen csalni. persze ha hallottál vmit, amit nem cáfoltam meg, ird le;) Amúgy senki se élje bele magát a 3 milliárd 700 millió forintba, mert én nyerem meg.
Előzmény: Arthus_Fake (66)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.12 0 0 71
Ennyit már fel tudnék használni. Vennék egy bróker irodát, ha Kulcsár elvállalná a vezetését. Biztosan megháromszorozná, akkor abba hagynám azt is.
Előzmény: bakibaby (70)
bakibaby Creative Commons License 2003.10.11 0 0 70
3 milliard 700 millio.

bb

gustavus Creative Commons License 2003.10.11 0 0 69
Megint nincs ötös!

Nyeremények:
4-es: 1.420.873,-
3-as: 18.785,-
2-es: 1.115,-

Info: MTV teletext. 871. oldal
És találjátok ki, mennyi a köv. heti várható nyeremény...

kispester Creative Commons License 2003.10.01 0 0 67
Sziasztok.Sajnos nem nyertem meg a New York Lottery:Megamillions jatekaban a 150 millio $-t :-((. De erdekes megneztem a website-on a payout(kifizetes) infot,hat ledonbentem.A jacpotot 1 ember nyerte meg,9 ember eltalalta az 5-bol 5-ot.Ami 175m/9.Nem fogjatok elhinni:2 quicktip(magyarul: az illetok nem sajat szamokkal jatszottak,hanem a szamitogep tippelt helyettuk).Micsoda kulonbsegek vannak az amerikai es a magyar lotto kozott.....
Előzmény: Kriege Barnston-Grenville (65)
Arthus_Fake Creative Commons License 2003.10.01 0 0 66
Csalnak-e a lottón, amióta számítógépes nyilvántartás van? Nehéz lenne még így is. De azért valamit furcsának találtam:
A magyar lottó 46 éves történetében 390 öttalálatos volt. Ez átlagban

8.47 ötös/év

Ehhez képest az elmúlt hat év ötöseinek száma:

1998: 6
1999: 3
2000: 6 (ebből 3 ötös 3 egymásutáni héten)
2001: 5
2002: 4 (a negyedik az utolso heten 2.97 milliárd)
2003: 2 (a 40-héten tartunk, és újabb rekordhoz közelítünk)

Tehát hat éven keresztül közel fele annyi ötös találat jutott egy évre, mint az egész 46 évben. A 8.47-es átlag helyett kb. 4.3...

Mi lehet az oka?

Kriege Barnston-Grenville Creative Commons License 2002.12.17 0 0 65
Mivel amerikai lottótársaságoknak nem nagyon vannak az USÁ-n kívül eladóhelyei, így csakis közvetítőcégeknél lehet fogadni. Ez pedig már egy kockázat, hiszen ha rossz közvetítőt választasz, akkor az a te bajod.

Mondok egy példát. Régebben az OTP-fiókokban lehetett fogadni az osztrák lottóra. Az azonban más volt, ugyanis ott az OTP-fióktól nem igazolást kaptál, hanem szabályos osztrák lottószelvényt, mellyel aztán akár Ausztriában is felvehetted a nyereményt, tehát nem volt szükséges az OTP-nél jelentkezni. Ha az OTP-fiók igazolást adott volna csak szelvény helyett, hiába nyertál volna, ha az OTP úgy döntött volna, hogy mégsem fizet neked. Az OTP-t kellett volna perelned a nyereményedért.

Előzmény: stewes (63)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.16 0 0 64
Ezért írtam, hogy nehéz a bizalom megnyerése.
Egy sajtókampány után (pár hirdetés+a felháborodott Szrt-sek nyilatkozata mindenhol+talán a céget is megkérdeznék) azért el-elindulna lassan a fogadás.

És ha mindenki szépen megkapná a pénzt, akkor elmondaná ismerősnek, szomszédnak stb.

És miután már van elég fogadó, egy embernek biztosan érdeke lenne, hogy mindenki megkapja a pénzét: a cégnek. Hiszen miután megindult a bolt, nem kell csinálni semmi különöset, csak várni a befizetéseket, meg max. fejleszteni a biztonságot.

Persze ez így leírva egészen egyszerű, de biztos vagyok benne, hogy meg lehetne csinálni. Persze nem fogom :)))

Előzmény: Kriege Barnston-Grenville (61)
stewes Creative Commons License 2002.12.16 0 0 63
Ha jól értem, akkor a közvetítô cégnél fogadott.
Előzmény: _DNS_ (62)
_DNS_ Creative Commons License 2002.12.16 0 0 62
Az ismerősöd innen játszott az amerikai lottón?
És ha már nyert csekély 20 milla $-t akkor nem lett volna egyszerűbb ha kimegy a pénzért minthogy másra bizza?
Előzmény: Kriege Barnston-Grenville (61)
Kriege Barnston-Grenville Creative Commons License 2002.12.16 0 0 61
Nincs bizalom az ilyesmi iránt.
Egy ismerős nyert 20 millió dollárt az egyik amerikai lottón, egy lottóközvetítő cég segítségével. Furcsa módon a közvetítő cég nyomtalanul eltűnt a nyereség után egy héttel. Ismerős kiutazott az USÁ-ba is, reklamált a lottótársaságnál, de ott csak azt a korrekt választ kapta, hogy ők nem felelősek azért, hogy egy külső közvetítő szerződést szegett harmadik személlyel szemben. Ők bizonyították, hogy a nyereményt annak rendje szerint kifizették a közvetítő cég számlájára.
Egyébként pont Man-szigeti cég volt...
A cégtulaj kiszámolhatta, hogy jutalékokból 20 millió dollárt 15 év munkával tudna szerezni, így szépen dobantott a pénzzel az egyszerűség kedvéért.
Ismerős meg elköltött 15 ezer dollárt arra, hogy ellopott nyereményét kutassa.
Előzmény: Törölt nick (59)
stewes Creative Commons License 2002.12.16 0 0 60
"Két dolog lenne nehéz: a bizalmom megnyerése és az ismertség kivívása."
Tetszik vagy nem, igazságos vagy nem, de erre a két dologra mondja azt az Szrt., hogy 64%-ot ér.
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.15 0 0 59
Hát igen, a 64%-os lenyúlás borzasztó sok.

Már gondolkoztam egyébként egy földalatti lottóhálózat létrehozásáról. A befizetett összegek 90%-át fizetné ki a cég nyereményekre (azaz pontosan két és félszer lennének nagyobbak a nyeremények az Szrt-hez képest).

Nem kellene hozzá sok, csak egy offshore cég Máltán plusz szerverek, pár ügyfélszolgálatos.
A játék interneten menne, a virtuális lottószámlára történő befizetés több módon mehetne:
1.) Dombornyomásos kártyával
2.) Benzinkutaknál megvásárolható prepaid lottókártyával.
A nyeremények kifizetése a virtuális számláról bankszámlára menne.

Ez az egész gyakorlatilag pármillióból(max 10-15) megvalósítható. Amennyiben csupán egymillió fogadás érkezne a céghez, már akkor is 13 milliót keresnék hetente).

Mivel külföldről megy a dolog, ezért semmiféle adó nincs.
Két dolog lenne nehéz: a bizalmom megnyerése és az ismertség kivívása.

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.15 0 0 57
Nyugi, én sem :))))
De lassan már akkora lesz a nyeremény, hogy senkinek nem lesz kedve játszani!
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.15 0 0 55
Már megint nincs ötös.
A valószínűségszámítók meg elássák magukat...
Kriege Barnston-Grenville Creative Commons License 2002.12.14 0 0 54
Nem, persze, hogy nem!

Állandó (1978 óta) számaimat senkinek nem árulom el, még a feleségem se tudja.

De most változó számaimmal értem el a két kettest, egyik szám a 2 volt.

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.14 0 0 52
1,2,3,4,5-öt játszottad ? :))
Előzmény: Kriege Barnston-Grenville (51)
Kriege Barnston-Grenville Creative Commons License 2002.12.14 0 0 51
Babonás ember vagyok. Egyik babonám az, hogy sosem nézem meg a sorsolást. Ha véletlenül a tv be van kapcsolva, kimegyek a wc-re a sorsolás idejére. A mai sorsolást sem láttam. A számokat 2 perccel ezelőtt néztem meg a Szerencsejáték honlapján. Örömhírről számolhatok be: már megint van két kettesem.

Előzmény: Törölt nick (50)
Kriege Barnston-Grenville Creative Commons License 2002.12.14 0 0 49
Mivel nem akarom magamat felfedni, a mikorra csak annyit mondok, hogy 1982 és 1997 között.

Természetesen nem maradt már belőle semmi, úgy értem, hogy pénz formában nem maradt. Nagyjából a pénz 30 %-a értelmetlen célra lett felhasználva (ebbe beleszámolom azt a 10 %-ot is, melyet elajándékoztam). 20 % hasznosan lett felhasználva, de a vett dolgok már nem érnek semmit (példa: nekem már akkor volt CD-íróm, amikor az átlagnak még CD-olvasója sem volt - az akkor 1500 dolláros 1-szeres sebességű CD-író ma maximum múzeumban lenne elhelyezhető, de talán van olyan vad gyűjtő, aki esetleg adna érte 8-10 dollárt...). 10 % el lett téve, de már elköltődött megélhetésre. Nagyjából 40 %-ról mondható azt, hogy értékálló módon lett elköltve - ennek köszönhető, hogy ma 5 ingatlanom van. Az egyikben lakom, a másikban szegény rokonok laknak ingyen, a harmadik üresen áll felújitásra várva, a másik kettőt pedig felújítottam már megvétel után, s időközben két nagyobbik gyermekem nevére írtam. A harmadik gyerek rosszul járt: neki a felújítatlan lakás maradt, ugyanis NINCS PÉNZEM jelenleg felújítani. Ha megint nyernék, akkor most jobban osztanám be a pénzt...

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.14 0 0 48
Hát nem tudtam, hogy egy nagynyertessel van dolgom :)
Mikor volt ez, és van még belőle, persze ha nem titok?
Előzmény: Kriege Barnston-Grenville (47)
Kriege Barnston-Grenville Creative Commons License 2002.12.14 0 0 47
Én 1978 óta játszom rendszeresen mindenféle lottót. Amikor külföldön éltem, ott is játszottam minden hasonló játékot. Hetente költöttem ez alatt az idő alatt átlagban - mai forintban számolva - kb. 2000 forintot. Mondjuk ez alatt a közel 25 év alatt elköltöttem 2-3 millió mai magyar forintot. Ha dohányos és kávés lennék, ennek legalább háromszorosát költöttem volna, s még ártottam is volna egészségemnek.

Ez alatt az idő alatt volt nagyjából 50 db kettesem, 10 hármasom az ötös lottón, nyertem dzsókeren, stb., összesen nagyjából 250 ezer forint mai értéken számolva. Ennyit nyer egy átlagos játékos. Tehát 25 év alatt az egyenlegem úgy MÍNUSZ 2,5 millió mai forint. Hülyeség? Nem, mert ez egy viszonylag olcsó hobbi. Más hobbi jóval többe került volna.

Ráadásul nekem egyszer még szerencsém is volt, külföldön nyertem egyszer főnyereményt, nagyjából mai 200 millió Ft értékben. Tehát nekem az egyenlegem valójában PLUSSZ 197 millió. De ez tényleg nagy szerencse. Ha nem nyertem volna, akkor is jó lett volna.

Nem?

Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.14 0 0 46
Persze. De ők inkább a 2,5 milliárdot célozzák meg...
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.14 0 0 44
Nem ritka, hidd el!
És van közöttük jónéhány szakadt ember is, akik az utolsó 10-20 ezer forintjukat rakják fel!

Rosszabb esetben mások pénzét teszik fel...

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.14 0 0 42
Ez pontosan így van, annyi kiegészítéssel, hogy sokan nem fogják fel, hogy mennyi is az a 1:43949268. Tudják, hogy nagyon kevés az esély az ötösre, de hogy mennyire is kevés, azt nem.

Én igazából abszolút nem ítélem el azt, aki 1-4 szelvényt játszik, mert ennyit tényleg megérnek az álmok. (Én nem játszok lottót).
Viszont azt, aki felad 30-40ezret (talán a kosztpénzből is) és el is hiszi, hogy MOST megütheti a nyereményt, arra csak szánalommal tudok tekinteni.

Hiszen ha feladunk 39.000.-ért 300 szelvényt, még akkor is csak 1:146000-hez az esély, amivel kb. ugyazazt az eredményt érjük el: Nem nyerjük meg az ötöst.

Előzmény: Kriege Barnston-Grenville (40)
Kriege Barnston-Grenville Creative Commons License 2002.12.14 0 0 40
Az emberek nem a nyereményhányad miatt játszanak, hanem a NAGY FŐNYEREMÉNY miatt. Hiába 90 % a nyerményhányad a félkarúnál, az mégsem vonz annyi embert, hiszen nem egy észbontó esemény, hogy száz forint ellenében esetleg nyerhetsz félmilliót.

A lottó lényege: az emberek 90 %-a azért játszik, mert "hiába nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy én fogok nyerni, a 130 Ft nem pénz, ennyit igazán megér nekem ez a szinte valószínűtlen nyerés".

Előzmény: Törölt nick (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!