Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.12 0 0 14
kedves igazi hős

Pont az a probléma hogy mindkét szobám ablakai 8-17-ig full napfényt kapnak.

Rákérdeztem: az ablakklimák 77-168 ezer+ ÁFA árban vannak...

Üdv

Adept

Előzmény: igazi hős (12)
Infomaker Creative Commons License 2002.05.09 0 0 13
Én is a spliter szavazok.. Bár én is csak tervezem, de inkább fogok fizetni 150ezer helyett 250-et, de akkor nyugis, halk, meg minden legyen.

Úgyis több évre szól a dolog, és akkor már nem olyan nagy a különbség.

Üdv.:
Infomaker

Előzmény: igazi hős (12)
igazi hős Creative Commons License 2002.05.09 0 0 12
Mielőtt nagyon rászánnád magad, azért az ablakklímának is van hátránya: sem redőnyt, sem függönyt nem lehet vele használni, azaz teljesen beltnak a lakásba (mert ugye reluxád nincs, ami félid komptibilis az ablakklímával). Ráadásul az ablakklímának kisebb a szellőzője, ezért sokkal huzatosabb, mint egy split, aminek méretes beltéri egysége van. A kültéri egységet árnyékos (azaz minél hűvösebb) helyre jó tenni, különben nagyon romlik a hatásfoka. Splitnél ezt többnyire könnyű megtenni (ez nyilván helyfüggő), míg az ablakklíma helye adott. Ráadásul, ahogy Te is tervezed, a leginkább napsütötte szobába érdemes rakni, hogy ott hűtsön. Ha nem tudod jobb (minél északibb) fekvésű falra rakni, akkor a split hatásfoka lényegesen jobb. És a klímák elég rendesen fogyasztanak, bár a szerelési ár sok év alatt jön vissza, de lehet, hogy kisebb split is megfelelő, mint amekkora ablakklíma kellene. A split ellen szól, hogy beltéri egységtől a vizet is el kell vezetni.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.08 0 0 11
Köszi a segitséget.
Akkor valszeg ablakklima lesz a dologból...

Üdv
Adept

Előzmény: harm2 (9)
harm2 Creative Commons License 2002.05.07 0 0 10

Úgy látom. M. Valter egyik sorát valahogy benne felejtettem a küldendő változat első sorában. ("Az én tanácsom, hogy csak olyan klímát válasszál, aminek a kompresszora nincs a lakásban".) Szori.

Előzmény: harm2 (9)
harm2 Creative Commons License 2002.05.07 0 0 9

Az én tanácsom, hogy csak olyan klímát válasszál, aminek a kompresszora nincs a lakásban.

"Az ablakklimát az ablakba vágott lukba kell beleilleszteni? Nem kell hozzá falat bontani?"

Pontosan. Az ablakklímát az ablakkeretre szerelik fel, és ami helyet nem tölt ki az ablakkeretben, az marad üveg. És ha egy költözés -vagy bármi- miatt uninstallálod, akkor csak egy üveges kell, aki beüvegezi ismét az ablakot.

"Tehát ha ablakklimát veszek, akkor a kompresszor kint van és csendes is??"

A kompresszor benne van az ablakklímában, mert az ablakklíma -mint a mobilklíma is- egyben tartalmaz mindent. Ahol egyértelműen kinn van a kompresszor, az a split (kültéri egység és beltéri) de a splitklímának drága a beszerelési költsége (nyugodtan számíthaszt egy split beszerelésére plusz 50.000 Ft-ot (számla nélkül!!)). Az ablakklíma esetében az ablakból kivágnak egy darab üveget, beteszik a klímát, jól becsvarozzák és kész. Aztán hogy mennyire hangos vagy halk, ezt nem tudom megítélni. IMHO az újabbak csak csendesebbek, mint a régebbiek... IMHO nézz szét a cégnel, a szolgáltatok irodáiban, bárhol nyáron, ahol érezhetően hűvös van és dobozt látsz az ablakba beleépítve; hangos-e vagy sem. Esetleg pár klimatizálással foglalkozó üzletet érdemes végigjárni, ahol persze azt mondják, hogy természetesen qrvacsendes, de a kiállított darabot pár percre be kell kapcsoltatni az eladóval és meghallgathatod igazat mond-e vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.06 0 0 8
Köszönöm a tanácsokat!!!

Erről nem tudtam hogy létezik köztes megoldás...

Az ablakklimát az ablakba vágott lukba kell beleilleszteni? Nem kell hozzá falat bontani?
Tehát ha ablakklimát veszek, akkor a kompresszor kint van és csendes is??

Lehet hogy ez lenne a megoldásom???

Mégegyszer köszönöm

Adept

M. Valter Creative Commons License 2002.05.06 0 0 7
Nekem mobil van, de már megbántam, hogy vettem. 170 000 Ft volt, és olyan zajos, hogy nem lehet kibírni. A split csak csöndben fújja a hideget, ennek meg olyan hangja van, hogy a TV-t sem lehet hallani tőle. Tiszta felüdülés, mikor kikapcsolom. Viszont akkor meg meleg van.
Az én tanácsom, hogy csak olyan klímát válasszál, aminek a kompresszora nincs a lakásban.
Előzmény: Törölt nick (5)
harm2 Creative Commons License 2002.05.06 0 0 6

Szerintem már sokat leírtak. IMHO ha split klímát (külön beltéri, külön kültéri egység) nem akarsz venni, akkor inkább ablakklíma. Ha eladod a házat, az ablakklímát alig nehezebben viheted magaddal, mint ha mobilklíma volna. A mobilklímák nem feltétlenül olcsóbbak mint a split vagy ablakklíma (bár ez ugye üzlettől függ), de te tényleg egy kisebb(?) komódnyi szerkezetet akarsz kerülgetni a lakásban? Ha tetszik ha nem, a mobilklímának is valahogy a szabadba kell vezetnie a szobából elvont hőt, ez pedig egy vastagabb karnyi gégecsővel oldható meg, melyet valahogy ki kell vezetni a szabadba (és a gégecsövet is kerülgetheted a lakásban). Ha pedig a nyitott ablakon kilógatod, akkor meg minek megy a klíma egyáltalán, hisz a nyitott ablakon bejön a meleg. Ha pedig szép szellőzőlukat alakítasz ki a szabadba, akkor nem vagy előrébb, mint az ablakklímával.

Amennyire észrevettem, azonos teljesítményű mobilklíma drágább, mint az ablakklíma. Ami olcsóbb, az kb. fele teljesítményű.

IMHO ha splitet nem akarsz, akkor inkább ablak, mint mobil.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.05 0 0 5
Kérlek hogy segitsetek még jótanácsokkal!!

Adept

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 4
Sajna a kulcskérdés a pénz.
A régi lakásban redőny volt és télleg bevált. Itt nincsen. LEhet hogy árban ugyanott lennék mire megcsináltatnám az összes ablakra...

Kis pénzért, kevés falbontással sokat akartam...
Nem megy igy, mi?

Adept

Előzmény: Janibacsi (3)
Janibacsi Creative Commons License 2002.05.03 0 0 3
Akkor kell először is egy rendes redőny(nem reluxa és társai!!!)

Lehet hogy ha azzal lesötétitesz már nem is kell a klima!

Nem férne bele inkább egy ablakklima? Télleg jobban járnál vele SZVSZ!

Jano

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 2
KEdves Janibácsi

Egy kisebb szobába kéne, ahová reggeltől estig besüt a nap.
Akkor sem jó ha valami erősebb modelt választok?

Az a baj hogy a rendes klima árban is huzósabb, nem?

Reméltem hogy olcsó husnak nem hig a leve...

Üdv
Adept

Előzmény: Janibacsi (1)
Janibacsi Creative Commons License 2002.05.03 0 0 1
Bővebben:

Céges keretek között volt szerencsém(?) több példányhoz/tipushoz. Sajnos az a helyzet, hogy a szellőzőcsöve-főleg ha hosszú-többet fűt mint amit a készülék hűteni tud... Ráadásul elég zajos is. Kisebb szobába, közvetlenül ablak/szellőző mellett talán határeset, de egyébként... Inkább felejtsd el! Szerezz egy jó ablakklimát, az nagyságrendekkel jobb!!

JAno

Előzmény: Janibacsi (0)
Janibacsi Creative Commons License 2002.05.03 0 0 0
M0bilklima=0 :o(

Jano

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 topiknyitó
Kedves Mindenki

Érdekelne mindazok véleménye,akik otthon vagy bárhol _mobilklímát_ használnak. Kérem hogy olyanok ne irjanak akik beépitettet használnak.
Jelenleg 100-130 ezer között vesztegetik darabját.

- Milyenek a tapasztalatok?
- Mennyi áramot kajál?
- Milyen a hűtés hatásfoka?
- Melyek a "nyerő" márkák?
- Szervizigény, meghibásodások?
- Egyáltalán megéri??

Üdv
Adept

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!