Keresés

Részletes keresés

Chylla Creative Commons License 2002.07.12 0 0 139
Gilbert, optikusnál vetted a KillerLoop-odat? Hol árulnak ilyet?
Gilbert Creative Commons License 2002.07.11 0 0 138
Bocs az elobbiert!

A link helyesen:
KillerLoop

Előzmény: Gilbert (137)
Gilbert Creative Commons License 2002.07.11 0 0 137
Zsombi!

A Killer Loop markat ismered? Szerintem izlesesebb szemuvegeket keszit mint az Oakley es az arai is baratibbak!

Ha gondolod nezz szet ezen az oldalon: A HREF= http://www.killerloopeyewear.com>KillerLoop

En pl most vettem ezt, kimondottan sport celra (utom vagom, jetezek vele) eddig birja a gyurodest. Karcmentes, a festese sem kopott meg, konnyu es kenyelmes viselet.

Előzmény: zsombi (117)
Chylla Creative Commons License 2002.07.11 0 0 136
Stiletto, te hol vetted a Smith-edet? Ma láttam egy nagyon jó Smith szemüt is, mennyire van eltérés a különböző boltok árai között?
Chylla Creative Commons License 2002.07.11 0 0 135
Sziasztok!
Végig olvastam az eddigi hozzászólásokat,de úgy látom, mostanában eléggé "elült" a topic..Nekem viszont most aktuális a szemcsi vássárlás,persze nem égetően fontos,de már nézelődök.Nem volt még igazán drága szemüvegem, de már bazárit sem hordok évek óta.Legutóbb egy Roces-em volt (a kori márka), az olyan 6-7 ezerbe került két éve.
A olvasta,hogy valaki írta,hogy 10 ezer alatt nem érdemes szemüveget venni,mert azok gyengék. Én egy Carrera-t néztem ki a Giacomelliben. A márkában megbízok,szvsz van neve. Még nem próbáltam fel,de biztosan divatszemü. 6 ezerbe kerül,aminek én megörültem,mivel a márka meg az ár rendben van. Van valakinek tapasztalata/javaslata? Bővebb infót én sem tudok róla, csak hogy jól néz ki,meg hogy nem drága..
Huckleberry Finn Creative Commons License 2002.05.21 0 0 134
Volt alkalmam kipróbálni egy CÉBÉ Take Off II szemüveget kívül vörös (belülről szürke) lencsével. Hűűűűűűű!
SZem Creative Commons License 2002.05.16 0 0 133
Na, ha a körúton nézted, akkor elhiszem, hogy drága. (a Váci utcában még drágább)
A CÉBÉ egyébként némelyik szemüvegéhez olyan tokot ad, amelyik ilyen anyagból van. (természetesen nem kemény tok)
Előzmény: zsombi (131)
ZooLee Creative Commons License 2002.05.16 0 0 132
zsombi,

ha az embernek egy 5x000 forintos szemüvege (rendes szemüveg, nem nap) akkor megéri. Az 1400 Ft-os Avanglionhoz nem biztos :)

ZooLee

Előzmény: zsombi (131)
zsombi Creative Commons License 2002.05.16 0 0 131
Igen, igen

Tegnap bementem egy szemüvegboltba a körúton, ott is ezt a mikroszálas törlőt ajánlották. Az volt csak a bibi, hogy 1300 ft. Nem sok ez egy kicsit?

optika.hu Creative Commons License 2002.05.16 0 0 130
Az optika.hu-n a MAGAZIN oldalon vannak szemüvegtisztítási tippek.
A szarvasbőrt egyáltalán nem ajánlom. A lencsét a felszínre került porszemek karcolják össze, amit vagy le kell mosni, aztán a vizet letörölni (akár papírtörölközővel) vagy mikroszálas szemüvegtörlő kendő eltávolitani. A mikroszálak a porszemeket összegyűjtik, és akkor már nem tudják összekarcolni a lencsét. Mosható (de öblítőt használni és vasalni nem szabad), így elvesztésig használható.
Előzmény: ZooLee (129)
ZooLee Creative Commons License 2002.05.15 0 0 129
A legjobb törlő a finom szarvasbőr. Nem karcol, nem szöszöl. Ahol szemüveget kapsz, ezt is fogsz, párszáz forint.

A papírzsepinak "kemény" szálai vannak, ezért karcol, főleg a műanyag lencsét. Egyes anyagoknak is lehetnek ilyen szálai, ezért nem biztos, hogy javasolják.

ZooLee

Előzmény: sajtosrud (128)
sajtosrud Creative Commons License 2002.05.14 0 0 128
Egy optikus ismerosom azt mondta hogy puha kendovel kell tisztatiani, arra nem tert ki hogy pamut e vag ynem vagy micsoda.
Mindenesetre a PZS-t nem ajanlotta, hoy miert nem tudom.

Na vettem egy napszemuveget Sisley a markaja hallott mar valaki rola?
Allitolag eleg ritka, neten nem igazan talaltam semmit rola, illetve az kiderult, hogy ez a Sisley valami olasz divatceg lehet.

Előzmény: zsombi (127)
zsombi Creative Commons License 2002.05.14 0 0 127
Megvettem végül az alábbi napszenyót: CÉBÉ Bulb


Tulképpen a páromé, de néha lenyúlom. Azt mondják, hogy akármilyen pamut textillel nem szabad törölni, mert az is karcolhatja az üveget. Ti mivel tisztítjátok?

sajtosrud Creative Commons License 2002.05.04 0 0 126
Sziasztok!

Kezdo vagyok napszemuveg vasarlas teren, ugyhogy nincs sok tapasztalatom.

Van nehany kerdesem:

Pecsen lakom, merre lehet itt markas napszemuvegeket venni?
Esetleg markaboltok?
Szeretnek kepbe lenni a valasztekkal, tudnatok mondani nehany cimet ahol vegig lehet bongeszni a modelleket?

OakCommun Creative Commons License 2002.05.03 0 0 125
Apropó!!

Van még egy Oakley.

Tipus : Eye Jacket
Keret : Full Metal/Smoke
Lencse: Black Iridium

Ezt inkább cserélném egy másikra.
Az elöző szemüvegnél csere is érdekell.

OakCommun Creative Commons License 2002.05.03 0 0 124
Sziaszok!!

Lenne egy eladó Oakley.Nagyon szép,jó állapotban,karcmentesen.Cserélhető lencsés.

Tipus : Pro M Frame (merev keretes)/Sport szemüveg
Keret : Emerald (zöld)
Lencse: Gold Iridium

Ár : 25.000 Huf /Bolti ár 42.900 Huf

Nagyon megéri.

HERCEG Creative Commons License 2002.05.02 0 0 123
Hi!

Én is most töröm a búrámat szemüvegvásárláson... Bringázáshoz meg síeléshez kellene, úgy valami sportosabb kivitelt keresek. A rudy szemüvegek és a Spy között vaciálok (20k körül), de nem tudok dönteni... Nincs véletlenül közületek tapasztalata a spy-al kapcsolatban?

Jah, mégvalami: Nemtuggya vaalki, hogy Dragon napszemüvegeket hol árulnak (ha árulnak) Mo.-on?
Nagyon ütősek ezek az okulárék!! Itthon nagyon kevesen ismerik, de kint az egyik legismertebb szemcsimárka...

malenykij polgar Creative Commons License 2002.05.02 0 0 122
Mi a párommal Ray Ban-eket gyűrűnk, én személy szerint azért, mert bármilyen modell volt, az üvege mindig nagyon jó volt a szememnek. A fazon sem volt utolsó szempont, s szerintem a Ray Ban paletta elég széles minden ízlésnek, s nem feltétlenül sportos.
Volt Folding Wayfarer-em (összehajtható, most édesanyám nyüstöli, s ez nagy szó!), volt sokkal drágább modellem is, mindegyikre ráültem legalább egyszer, leestek, elrepültek, pattantak, csúsztak, stb. A műanyag lencsések karcolódtak egy kicsit, de a látásban sosem zavart.
Az egyik szemüvegen pedig (merev tokban) átment a kollégám kocsival.
Két héttel ezelőtti kanadai utamon sajnos beszabadultam a Duty Free-be és ismét rabul ejtett egy Ray Ban. Pedig már lassan ki kellene próbálni egy másik márkát...
Egy a fontos: lehetőségeinkhez képest nem sajnálni rá a pénzt, a látás megér ennyit.
SZem Creative Commons License 2002.05.02 0 0 121
:o) te zsombi, milyen fejed van???
A lencséről: a CÉBÉ polikarbonát lencsével készül (akár az O), ami a szárazon - és porosan - való pucolást utálja. Hacsak nem használsz optikai mikroszálas törlőkendőt, ÚGYIS KARCOS LESZ. És ha beletekersz a csipkebokorba, akkor is. Na, de 6000 körül kapsz egy pár új lencsét. De új szemet???

De, hogy miért a halántékodat szorítja?... Próbáld meg fejjel lefelé :o) Egyébként az optikus hozzáállítja a fejedhez. (ehhez az kell, hogy OPTIKUSNÁL vedd meg!)

Előzmény: zsombi (120)
zsombi Creative Commons License 2002.05.02 0 0 120
Na, végül elmentem kipróbálni néhányat (mind CÉBÉ). Úgy éreztem, hogy egyáltalán nem az orrnyeregre támaszkodnak ezek a szemüvegek, hanem a halántékot szorítják. Ez normális?

A másik az, hogy egyik pajtásomnál láttam egy 2 éves darabot, hát elég karcos volt az üvege, pedig vigyázott rá. Ez kivédhetetlen?

ZooLee Creative Commons License 2002.04.30 0 0 119
A másik a CÉBÉ. Magyarországon a Mountex forgalmazza. Kinek milyen tapasztalata van ezekkel a szemcsikkel?

A Mallory is forgalmazza, nagy választékuk van. (Király utca, vagy Duna Plaza fszt.)

ZooLee

Előzmény: zsombi (117)
ZooLee Creative Commons License 2002.04.30 0 0 118
Nekem nyáron vezetéshez esetleg strandra, télen viszont sízéshez is alkalmas darab kéne. Létezik kompromisszum?

Ha vezetéshez veszel, akkor mindenképpen érdemes megvenni a jó minőségű, drágább szemüveget! Bár szerintem az ár nem mindig áll egyenes arányban a minőséggel.

Nekem CÉBÉ van, cserélhető lencsés Athlon. Széles lencseválasztékot lehet kapni a víztisztától a már vezetéshez nem használható rendkívül sötét lencséig.

http://www.cebe.com
http://www.cebe.com/boutique/produits/info/verres.htm

Szerintem nagyon jó ár/minőség arányú szemüvegei vannak.

ZooLee

Előzmény: zsombi (117)
zsombi Creative Commons License 2002.04.30 0 0 117
Napszemüveg kellene, nem holmi tré, hanem használható. Most tájékozódom a piacon. Úgy látom, ebben a topicban is az Oakley a piacvezető, felteszem az ára is olyan. Plusz a szemüvegek terén kicsit olyan hangulatot áraszt, mint a kocsiknál a Merdzsó.
Szóval én a német Uvexre gondoltam. Itt van egy:


Bár tudomásom szerint ezek inkább síszemüvegeket gyártanak, talán egyéb használatra is megfelelnek.

A másik a CÉBÉ. Magyarországon a Mountex forgalmazza. Kinek milyen tapasztalata van ezekkel a szemcsikkel?

Nekem nyáron vezetéshez esetleg strandra, télen viszont sízéshez is alkalmas darab kéne. Létezik kompromisszum?

SZem Creative Commons License 2002.01.31 0 0 116
ZooLee: Én speciel bringázom is, úgyhogy talán elég autentikus nem csak szakmailag a véleményem. Kipróbáltam két sárgát is, az egyik citrom, a másik inkább vérnarancs. Amúgy tény, hogy élénkebbnek tűnik a kép a sárga lencsével, hiszen a szem érzékenysége abban a spektrumban a legnagyobb. A végén viszont megmaradtam esti és téli bringázásnál a színtelen (de UV szűrős) lencsénél. (az enyém is cserélhető) Valahogy egy idő után fárasztott a sárga.
Egyébként a szemben első osztályú fehérbalansz van, és úgyis "rádolgozik" a sárgára.
Előzmény: ZooLee (115)
ZooLee Creative Commons License 2002.01.30 0 0 115
Nekem cserélhető lencsés napszemüm van, és szeretnék esti bringázáshoz motorozáshoz venni bele világs (sárga v. narancs) lencsét. A hivatalos leírás szerint "segíti" a látást szürkületben. Ez hogy működik, működik-e valóban, érdemes-e beruházni ~4000 pénzt egy ilyen lencsébe?

köszi, ZooLee

SZem Creative Commons License 2002.01.10 0 0 114
20 körül kapni ilyesmit. Tényleg nagyon jók. Most egy csomó helyen árengemények vannan (tél miatt)
Előzmény: Lokator (110)
Lokator Creative Commons License 2002.01.09 0 0 113
:-)))) Sajna nem, csak egy teljesen mezei 55s. :-))
Előzmény: Fece (112)
Fece Creative Commons License 2002.01.09 0 0 112
:) Punto GT 2.0 16V Turbo?
Ahhoz csak Oakley megy... :D

Na, igen az a Xoor, az nem jutott az eszembe. Az van az inkognitókban (de nem mindegyikben). Egyébként jóval olcsóbb az Oakleynál.

Előzmény: Lokator (111)
Lokator Creative Commons License 2002.01.08 0 0 111
Ja es Fiat Punto.
Előzmény: Fece (109)
Lokator Creative Commons License 2002.01.08 0 0 110
En is kezdtem kozben arra kacsintgatni. Nagyon tetszik amit a XOOR-rol irnak. Ha levonom belole a marketinget meg akkor sem tunik rossznak, viszont fogalmam sincs, hogy mennyibe kerulhetnek. Nincs valami infotok? Es az inkognito?

Koszonom!!
L.

Előzmény: Fece (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!