Keresés

Részletes keresés

Daikini Creative Commons License 2002.04.30 0 0 3641
Kell Manager? :-))
Sztm jo otlet, es nem is olyan orultseg. Mindenesetre biztosan kiprobalnam.

Kicsit a topichoz is hozzateve:

Hallottatok mar Gautama Buddha joslatarol, hogy a buddhizmus (ertem ez alatt az akkori szerzetes rendet), amit letrehozott 1000 evig all fent a maga valojaban? Amikor letrehozta az apacarendet, modositotta 500 evre.

Felig-meddig egyetertek, hiszen az eredeti buddhizmus par dologban elter a mostaniaktol, persze gyokereiben meg megmaradt. A kulturalis keveredes csak kozrejatszott valamit a valtozasokban. Nem mondanam, hogy hatranyara.

A masik viccesebb joslat azt hiszem a '10-es evek elejerol szarmazott egy sci-fi irotol, akinek mar elfelejtettem a nevet: Magyarorszagon 2000-re a buddhizmus lesz a legnepesebb vallas. :-)
Azert erdekes belegondolni. Mi lesz a vallasok sorsa? Plane most, hogy szinte evtizedek alatt totalisan megvaltozik a vilag... 20 eve meg szinte alig volt europaban hallhato a buddhizmus tanitasa, ma csak karnyujtasra van, es az autodidaktak is konnyen hozzajuthatnak irasos anyagokhoz. Kivancsi leszek mennyire lesz elterjedve a tobbi tavolkeleti vallassal egyutt. Mindenesetre drukkolok. :-)

Előzmény: Törölt nick (3636)
promike Creative Commons License 2002.04.29 0 0 3640
:)))))))
Előzmény: Törölt nick (3636)
promike Creative Commons License 2002.04.29 0 0 3639
Elgépelte: Vigor a kt helyett g-t írt,utalnék itt a fidesz és a boszorkányok című topicra a politika alatt.
Előzmény: Törölt nick (3603)
hidegvérgéza Creative Commons License 2002.04.28 0 0 3638
Az UV őrület miatt, király az ötlet, viszont csak profi ping-pongozók fognak tudni jáccani az asztalon, mivel csak ők tudják odavizualizálni az asztalt.

De azért próbáld ki, ha összejön bombasiker:)

Előzmény: Törölt nick (3636)
rinpoce Creative Commons License 2002.04.28 0 0 3637
Ez olyan lehet neked, mint nekem a csend. Valami baromi ritka elérhetetlen(nekem) dolog.
Előzmény: Törölt nick (3636)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.28 0 0 3636
Ez mongyuk totál offtopik, de kíváncsi vagytok, miccóltok hozzája:

Tervezek feltalálni egy új sportot-játékot, a neve UV-pong. A lényege: pingpongolás egy sötét szobában, ahol UV-fény van, a labda meg bekenve UV-festékkel. Mongyuk narancs, vagy ződ. Ez azt eredményezné, hogy a labda fénycsíkként rohangálna ideoda. Mivel az asztal széle meg a háló teteje fehér, ezért láccik az UV-ban, lehet normálisan jáccani. És hozzá persze valami pörgős zene. Hogy tecc ? (A kentrumban van pingpongasztal, csak UV-lámpát kéne szerzeni, és meg lehet próbálni. )

Ez amúgy onnan jön, hogy rettentően imádom az UV-t + az UV-ban fluoreszkáló dolgokat. Nem tudom miért, de nekem valahogy iszonyúan spirituális flashként jön le akár csak egy sima UV-ban fluoreszkáló festékcsík is a falon... van ezzel még valaki így ?

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.28 0 0 3635
2 Saafi fogaggyung, hogy már elfelejtetted, hogy előadássorozat csütörtökönkint a kentrumba :) Mostan, azaz május 2-án lesz a "Relatív világ, abszolút tudat" című. Szerintem érdemes. Mivel kb. öt percen belül el fogod felejtni :) kűdd má el a telefonszámod oszt majd szólok :)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3634
OFF

2 HuangPo

There are only 10 types of people in the world - those who understand
binary, and those who don't.

ON

Vigor Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3633
Kedves tashi,

válaszolnék, he nem szerepelne olyan gyakran a hozzászólásodban az "őszinteség" szó, ami - részedről - őszintétlenségre vall.

Szia,
Igor

Előzmény: tasat (3632)
tasat Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3632
szia Vigor,

Kerlek meselj magadrol, mert erdekeseket mondasz! Nekem -es igenregi jobarataimnak azsiaban- felkeltette erdeklodesunket a hozzaallasod a temahoz, es az oszinteseged! Az oszinteseged nagyon pozitiv...ha az ember ennyire oszinten ki tudja adni magabol, amit akar, akkor igen hamar megismerheti onmagat, es ez szamunkra eszkoz es cel egyben.
Legyszives -ha nem problema- meselj magadrol, az eletedrol, mi szorakoztat, es mi bant, mi tart eletben szellemileg, es mi az ami miatt elesebb a latasod a normailsnal...szoval hogy miert vagy ilyen oszinte. ha nem meselsz nem baj, csak akkor megsem vagy annyira oszinte...
Minket egy dolog foglalkoztat: olyan oszintenek lenni onmagunkhoz es masokhoz, hogy osszeteveszthetetlen legyen a masok es onmagunk visszaigazolasa. Nem tudom, de remelem a forumban levo viszontvalaszok megegyeznek a Te onmagadrol alkotott keppel...hiszen gondolom ez jelentene szamodra a harmoniat. De mindenekelott a legfontosabb kerdes: Te a harmoniadra torekszel, vagy egyetertesz az ellentetek teremto mivoltaval? Es ha igen, akkor milyen "teremtmenyekre" szamitasz?

A lenyeg, hogy igen sok hozzad hasonlo embert ismertem nyugaton, de azthiszem Te vagy az egyik legoszintebb, ezert a valaszodat igen melyen fogom raktarozni, es magas szinten fogom kezelni!

koszonom
tashi

Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3631
Gondolom azoknak nem ajanlod akiknek ket bohom nagy kutya rohangal az udvaran :))))
Nalunk ez a helyzet :)) Egy fuszal sem eli tul, nemhogy szegeny pavak :)))) Bar a macskaval eleg jol megbaratkoztak :))

Egyebkent gratula hozza :) Kerunk fenykepeket ha mar nalad lesznek az udvaron :)

K.

Előzmény: farkendo (3629)
farkendo Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3630
more info
06-56/431-429 24.000.- huf
06-76/322-550 11.000.- huf
Előzmény: farkendo (3629)
farkendo Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3629
közben találtam a neten két telefonszámot, gyönyörü állatok, ajánlom mindenkinek akinek kertje van :)
Előzmény: Burung Kuntul (3628)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3628
Erdekes gondolat :)
Szerintem kerdezd meg az Allatkertet, hatha szuletnek mostansag kis pavak.
Debrecenben van egy ismerosom aki tart pavat. Ha oda koltoznel, tudnek segiteni egy picit :)

K.

Előzmény: farkendo (3627)
farkendo Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3627
más téma.

kiköltözöm budapestről és szeretnék egy pávát... nincs valakinek infója, hogyan tudnék találni egyet? (vagy kettőt : )))
thanx

farkendo Creative Commons License 2002.04.26 0 0 3626
Vigor szavait értelmezve az élet saját elpusztítását tüzte ki célul amikor létrehozta a halált...
Előzmény: Vigor (3611)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3625
Mindenképpen fontos, hogy kapjunk kemény kritikákat kívülröl, mert részben ez védi meg a buddhizmust a beegyháziasodásról, intézménnyé válástól.
Bodaishin Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3624
(a Vigourios Vigor topickhoz, a Bodhiszattvák figyelmébe)

- Mester! - szólt a folyóparton üldögélő tanítvány a melette pihengetőhöz - ha beleesek a folyóba megfulladok?

- Dehogy- szólt a Mester- nem a beleeséstől fulladsz meg, hanem a bennemaradástól.

Üdv
-b-

saafi Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3623
rajottem. ma valamiert nagyon tulerzekeny es dekoncentralt vagyok, es megis irok. talan potcselekvesbol, de azt meg minek?! :)
Előzmény: Burung Kuntul (3622)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3622
:)))))))) saafi :)))
nem errol van szo :)))))
Előzmény: saafi (3619)
saafi Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3621
megkovetlek!
Előzmény: Pucros Mackó (3618)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3620
Például lehetne beszélgetni megint a buddhizmus bálványimádó jellegéről: mennyire zavar bennünket, hogy leszólta a kedvencünket? :-))

Annyira zavar, amennyire mondjuk zavar ha egy jó barátomat leszólják. És kb annyira bálvány. Csak ma esendőbb vagyok önmagam legyőzésében mint máskor úgyláccik. :))

Előzmény: Pucros Mackó (3616)
saafi Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3619
kedves, szerintem egy ferfi, amellett, hogy kotelezo penzum jellegel termeszetesen o is lefutja a szokasos ures koroket a temaban, sohasem tudja igazan felfogni annak fontossagat, hogy miert nem szabad egy bodhiszattvat gyalazni. ezt csak egy no kepes megerteni es olyan izzo szenvedellyel kepviselni, mint ahogyan Te is teszed, mar tobbedik alkalommal is.

ha tenyleg vannak b. a mennyben, szerintem amikor ilyenek irsz, osszeszorul a szivuk a meghatodottsagtol. egy ferfi hiaba is irna ilyeneket, ugyse hinnek el neki. PM amugy krisztalytiszta, de ferfiaknak szolo ervelesei nem hiaba nem ertik es nem erintik a problemazasodat. :-)

Előzmény: Burung Kuntul (3617)
Pucros Mackó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3618
Drága Burung, nem hiszem, hogy félreértettelek. Csak olyan vagyok, hogy elég nekem egy pici apropó, hogy elkezdjek beszélni arról, amiről szerintem jó, ha szó esik. Most éppen ezeket mondtam, de semmit sem akartam a hozzászólásod bármely része ellen szegezni, hanem önmagában érdekesnek szántam. Személyeskedésnek nem volna értelme; "a múltkor" sem személy szerint veled akartam kötekedni, inkább az érem másik oldalára szerettem volna irányítani a figyelmet, amit aztán mindenki úgy fontol meg, ahogy hozzá illik. Sajnálom, ha ez nem volt egyértelmű.
És el is fogadom, amit írsz, és nem igaz, hogy rám ne lenne érvényes. Csak valahogy talán nekem jobb a motivációkkal dolgozni, mert tudom, hogy bizonyos fajta negatív dolgokat úgysem csinálok, másokat pedig nehéz nem elkövetnem. Például most sincs túl jól a tudatom egy ideje, ami még a karácsonnyal kapcsolatos, rokonokkal szembeni felfogásbeli különbségekre vezethető vissza, amiket rosszul kezeltem decemberben.
Előzmény: Burung Kuntul (3617)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3617
Igazad van abban amit mondasz, de felreertettel.
Nem a sertodesrol beszeltem, hanem csak tenyekrol.
A buddhista felfogas szerint merhetetlen rossz karmat halmoz fel az aki bodhiszattvakat gyalaz akar gyuloletbol, akar tudatlansagbol.

Az hogy Vigor mirol mit gondol engem baromira nem erdekel. Keves olyan ember van akinek adok a velemenyere.

Amit mondtam csak annyi celt szolgalt hogy felhivjam a figyelmet a karmikus hatasara az ilyesfajta gondolkodasnak-viselkedesnek. Bar szerintem ez meg Vigort nem erdekli, de baromira :)

Egyebkent folyamatosan figyelem a topicot, de azert irok ide egyre ritkabban, mert ugy latom hogy nincs sok ertelme.
Ugy veszem eszre hogy altalaban felreertitek amit irok, es ez abbol adodik, hogy en mas megkozelitesbol nezem a Dharmat, mas modszereket hasznalok, mint a topictarsak tobbsege.
Ez nem rossz, csak mas. Csak egy pelda (hogy nehogy megint felreertsetek:)): ti mashogy viszonyultok a karmahoz a mindennapi eletben. En amiben csak tudok odafigyelek, hogy minel kevesebb negativ tettet kovessek el, mert igenis onzo vagyok, es el akarom kerulni a szenvedest.
En sajnos szenvedek, es addig nem tudok masoknak segiteni amig ez a helyzet. Ezt nem filozofiakent mondom, hanem a sajat boromon tapasztaltam veres veritekkel es mindegy ki mit mondott, amikor olyan rossz dolgok jottek fel az eletemben amik feljottek, keptelen voltam masok segitesevel foglalkozni, az erdekelt csak hogy megoldjam, anelkul hogy begolyozok.
A jovoben nagyon szeretnem elkerulni a hasonlo szituaciokat, ezert reszletekbe menoen odafigyelek hogy mit csinalok.
Szoval pl. ez a kulonbseg bennunk.

Nem tom sikerult-e atadni amit akartam, lehet, hogy megint nem, de vegul is ez van.

Ugyhogy irjatok nyugodtan, en meg olvasok :))))

Kuntul

Előzmény: Pucros Mackó (3616)
Pucros Mackó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3616
Szerintem Vigor felvetései hasznos gondolatokat ébresztenek.

Például lehetne beszélgetni megint a buddhizmus bálványimádó jellegéről: mennyire zavar bennünket, hogy leszólta a kedvencünket? :-)) Itt azt fogjuk találni, hogy a buddhizmus nem Buddhán áll vagy bukik, mint ahogy a számítógép is ugyanúgy működik, akár viccelődni akart az egyenleteivel Maxwell, akár nem, akár csalásnak szánta elképzeléseit Neumann, akár nem. Buddha senkinek se főnöke közülünk, és a tanácsait nem azért fogadjuk meg, mert odavagyunk érte, hanem mert értjük, hogy ezek a tanácsok önmagukban hasznosak (ráadásul eleve csak annyira vagyunk képesek megfogadni ezeket, amennyire tényleg értjük). Így aztán a néhány más vallásnál megszokott sértődékenységre a buddhizmus esetében nincs ok.

Előzmény: Burung Kuntul (3615)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3615
Szerintem felesleges ezen felhuznotok magatokat. Vigor baratunk csak azt akarja hogy beszelgessenek vele, hogy odafigyeljenek ra :) Barmi aron, es ezert hajlando meg akkora baromsagokat is mondani hogy meg maga sem hiszi el.
Neki ez a leteleme :)

Engem kulonosebb keppen nem zavar amit mond mert en bitosan tudom hogy milyen vallasrol mit gondolok, es nem erzem szukseget hogy barkinek is barmit bizonygassak.
Azt meg hogy mi mennyire es mire karos vagy nem, szinten csak az tudja aki ismeri jol azt amirol beszel. Ami ugy jelen esetben nem forog fenn.

Azt viszont figyelembe kellene venni, hogy masokat gyalazni - foleg ha elismert szellemi tanitokrol van szo, akik oly sok jot adtak az emberisegnek - nem szep dolog.

"... bodhiszattvak gyalazasat, mely nagyobb vetek mint megolni a harom ido osszes lenyet ..."

Kuntul

trafalgar Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3614
ja, de csak akkor ha te tudsz vele a magad szenvedésének ártani.

Bocs, :)) nem hasogatok tovább :)) lehet pihennem kéne.

Előzmény: Pucros Mackó (3613)
Pucros Mackó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3613
Vigornak igaza volt: a buddhizmus is ártó. Árt a szenvedésnek. Erre való.
Előzmény: trafalgar (3612)
trafalgar Creative Commons License 2002.04.25 0 0 3612
Vigor, csak azt tudom ajánlani, éld meg igazán belsőleg is mi az a buddhizmus, és utána következtess. Így kicsit olyan vagy mint IG barátunk aki úgy nyilatkozik izomból vallási kérdésekről, hogy abban semmi személyes tapasztalata nincs.

Hogy Micuember gondolatkörében forogjak,hogyan tudod milyen dugni, ha még sosem csináltad?
Vagy igen? sebaj. Pontosan az általad említett Dalai Láma mondta hogy "milyen unalmas lenne egy olyan vendéglő amiben csak egyféle ételt lehetne Kapni." Tipikus "lélekgyilkos, magának kaparós szöveg" nemde?

vazze. Ez az én hibám, hogy indulatos leszek ha a Tenzinget szidják.

Ártó vallásnak azt nevezném ami árt az embernek. Emberenként változik kinek mi "árt", használ.
Én a Kereszténységet is szeretem, és a Buddhizmust is. Nekem használ mindkettő. Sőt, erősítik egymást.
Volt egy arab ismerősöm. Az ő hite egyátalán nem volt káros vagy agresszív.
Mindig az adott embertől függ hogyan éli meg vallását. Attól agresszív vagy sem.
A kereszténység nem káros a te szemszögödből vagy, nem gyűjti a lelkeket? melyik a térítőbb jellegű vallás? Mennyé' már :))

Előzmény: Vigor (3611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!