Keresés

Részletes keresés

Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10093
Sziasztok!
DLala:De sok, és én is el lennék szomorodva.Amúgy a havi tagdíj 4000ft, ami azt jelenti hogy az adot szintednek megfellően akár minden nap lemehetsz edzeni.A jegy árának okáért nem tok mit mondani, talán azt hogy:
-A legfőbb magyarországi stílusok is jelen lesznek,és még két hongkong-i nagymester akik eljuttaták a Déli Mantis stílust olyanokhoz mint pl én.Szerintem ez egy gyenge ok, de nem tok mást mondani.
DLala Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10092
??? Nem sok ez egy kicsit?
El vagyok szomorodva.
Ez nálunk egyhavi tagdíj, heti 4x2 óra edzéssel számítva!!!
Vajh a terem ilyen drága, vagy ki akarjátok zárni a külsősöket?
Esetleg más oka van?
Előzmény: Pedro 14 (10087)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10091
hiryu
"magassá/ tették az állásokat"
"A kumite erőltetése"
"beletették a jitsu technikákat kb 50%-ban"
Azaz újra föltalálták a Wado Ryut?
Előzmény: hiryu (10086)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10090
halisztok,

kivancsi vagyok tanult-e valaki boxolni mostanaban? Szeretnek tobb labmunkat tanulni, es ugy hallottam hogy a boxolok eleg sok idot toltenek ezzel, van valakinek velemenye errol?

snorkel

sexmachinehead Creative Commons License 2001.05.12 0 0 10089
Bocs Bassman, asszem tulsagosan elsiettem a kerdes feltevest. Szal az erdekelt volna, hogy neked van e celod azzal, hogy edzesre jarsz, es ha van, akkor mi(k) ez(ek)??
KOszi.
Cso, smh
Előzmény: Bassman_ (10088)
Bassman_ Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10088

sexmachinehead

"En speciel nem akarom kitolni a teljesitokepessegem hatarat, csak szorgosan csinalgatom a gyakorlatokat"

"Miert?"

Azt hiszem, nem erzek a teljesitokepesseg-kitolasra belso kesztetest, ellenben a szorgos gyakorlatozgatasra igen.

Előzmény: sexmachinehead (10056)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10087
Hi All!
2.800Ft külsősöknek.ÉS Szerdától már elméletileg kapható.
hiryu Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10086
Részletesebben:
A vevők érdekében: könnyebbé /magassá/ tették az állásokat, átalakították a formagyakrolatokat- ne legyen olyan unalmas./most tök varázslatosak./Túl gyakori vizsga, ez kell neked felkiáltással. A kumite erőltetése, ami a technikák elslamposodásával járt. Hogy jobban tetszen a vevőnek /elismerem akkor nekem is/ beletették a jitsu technikákat
kb 50%-ban /"hatékonyság"/ aztán a vége: s karate, se jitsu. Két szék között a pad alá. Mikor utoljára arra jártam már boken is.
/Iaido-katák átalakitva/
/pillanat ez jut az eszembe/
Előzmény: hiryu (10081)
PINGYI Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10085
Bassman
Oyama nem csak Funakoshitól tanult.
9 éves korától tanult egy Chabee nevű harci művészetet, az egyetemen judot és ökölvívást, majd Shotokant Yoshitaka Giko Funakoshitól, ezt követően Nei-Chi So-tól Goju-ryu-t. Egy Chin nevű kínaitól tanulta a köríves technikákat. Szóval több mestere is hatással lehetett rá.

leha
"mi lehet az az ok, amiért kihagytok egy edzést? "
A héten három anyáknapi ünnepélyen voltam, természetesen mindegyik edzésidőben volt. Már elvonási tüneteim vannak. :)

Fődhözragatt
A szentesi EB IKO 1-es, szerintem kizárólag. Lesz egy másik szervezetnek is június 23-án Budapesten.
A szentesi egyébként már világkupa lesz. Azt hiszem, Unsui már leírta, jönnek Braziliából és Japánból is, itt lesz Kancho Sokei Matsui, a szervezet vezetője is. Lesz vele egy riport is május 25-én az RTL-en a Jó reggelt című műsorban.

DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10084
Mennyibe kerül az a belépo?

A harcmuveszet.hu olyan kihalt hely, hogy oda sem érdemes nézni...

Előzmény: Pedro 14 (10083)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10083
Sziasztok!
TLM: Kösz az 5letet a z levelesládám megtekintéséhez! :)
DLala: Az én információim szerint 18.00 tól-21.00ig szeretnék lebonyolítani a "rendezvényt".Ezt természetesen nem biztos, de nekem azt mondta a legidősebb férfi tanítvány! (Ennek a sitai a neve csak nem tom hogy kell leírni!) Szerintem kamerát be lehet vinni mivel jó sok bemutatóról készült felvétel.
A jegyekről: Ezekhez úgy lehet hozzájuttni,hogy lejösz(tök) :) az edzőterembe és ott megveszitek.( A cím: Bp. Vidra utca 2,Vörörs portál, a Margithíd budai hídfőjénél.) Mint TLM említette CSAK ELŐVÉTELBEN kaphatóak, a helyszínen nem. A legszomorúbb az egészben hogy elég kicsi a terem ahol megrendezik!
Még valami elindult egy oldal, mely a www.harcmuveszet.hu-n található!
Byez
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10082
En is itt figyelgettem ejjel egy par oran at a 9995-ot, de csak sikerult ellenallni a kisertesnek:)))))))
hiryu Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10081
Mottó: "azzá válsz amit megeszel"
Akinél kezdtem, Németországba költözött. Aki maradt, szép fokozatosan átment egy ilyen amerikai rendszerbe. Jelenleg már elmondhatja magáról, hobgy ő az európai főilletékes. Mind a négy dojoban. Nagy karrier. Élmény volt látni a látogatásra érkező nagymester (érdekes, ő is 10danos, nahát..) edzőruhájának hátán az e-mail címét. Folytassam....?
Na ezek után hogy vegyem komolyan rengeteg stilusalapítót?
Lehet hogy sznob vagyok, de már az zavar, ha egy edzőteremben nem látom a kamizát, vagy színes giket kell látnom.
Na amit megtanultam: az utat nem lehet lerövidíteni. Aki ezt igéri, vagy így jár el, azt messze elkerülöm. Szubkultúra, amire van vevő.
Előzmény: Shingitai (10045)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10080
Tudsz adni infot errol az elovételben jegyrendelésrol?
Előzmény: TLM (10079)
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10079
Fődhözragatt :

Csak elővételben, de h aaz egyesületetek résztvesz akkor ti a saját berkeiteken belül is tudtok tőlünk jegyeket rendelni.

TLM

Előzmény: Fődhözragatt (10076)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10078
Na ja, ugye ha kínálkozik az alkalom, biztosra kell menni... :)
Előzmény: Fődhözragatt (10077)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10077
DLala
"Csak most így utólag belegondolva, nem csak a tízezer volt fontos, hanem a 9999 is, ugyanis a távolkeletiek szerint a 9-es nagy-nagy szerencseszám"
Arról már nem is beszélve, hogy a 9999. sorszámot viselő hozzászólás volt a tízezredik, hiszen az első hozzászólás a 0. sorszámot viseli. Ha fogadnom kellett volna, Bassman_re fogadtam volna, azok után, hogy képes volt lesben állni az évezred első hozzászólására. :-) Na, majd százezernél odafigyelek, és lecsapok! :-)

Kyosok
Láttam egy plakáton, hogy Szentesen Kyo EB lesz. Ilyenkor a többi szövetség versenyzői is nevezhetnek, vagy mindegyik szövetség megrendezi a maga zártkörű EB-jét?

Előzmény: DLala (10072)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10076
Remélem, képesek lesznek toleránsan viselkedni legalább egy szülinapi bulin.
A helyszínen is lehet belépőt venni, vagy csak elővételben?
Előzmény: TLM (10075)
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10075
Soulcake :

Tényleg, most két vingcsun ágazat is jelen lesz.

TLM

Előzmény: Soulcake (10074)
Soulcake Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10074
Fődhözragatt,

nem... bár érdekes lenne Máday Nortberttel együtt szerepelni...

Soulcake

Előzmény: Fődhözragatt (10070)
BLaca Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10073
Elolvastam hozzászólásom utolsó pár sorát.Szerintme teljesen érthető
De most komolyan.Mit nem lehet ezt érteni?
Előzmény: praclee (10067)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10072
Ezer (Tízezer :) ) bocs!!!!!
Mikor mondtad eztet?
Esküszöm nem emléxem!!!

Felajánlom a 11111-et, amit remélhetoleg hamar el fogunk érni. Ha gondolod, ünnepélyesen kijelentem, hogy távol tartom magam tole.

Csak most így utólag belegondolva, nem csak a tízezer volt fontos, hanem a 9999 is, ugyanis a távolkeletiek szerint a 9-es nagy-nagy szerencseszám és minél több van belole annál jobb (képesek egy mobilszámért egy vagyont fizetni, ha sok kilences van benne).

Előzmény: praclee (10066)
DLala Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10071
Ha megtennéd és megérdeklodnéd pontosan, azt megköszönném. Az elkészült felvételeket természetesen lemásolom nektek, ha kéritek.
Előzmény: TLM (10064)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10070
Soulcake,
Ti is bemutatóztok a 25-i kung-fu gálán?
Előzmény: Soulcake (10069)
Soulcake Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10069
Fődhözragatt,

Köszönöm az információkat - és a véleményedet is.
Az, hogy a dolog (bármilyen dolog) "nem ilyen eccerű", megörvendeztet: elvégre -legalábbis részben- ez tartja fenn a fórumot. Van miról beszélni, kérdezni. Van mit körüljárni. Nem csak információ-, hanem véleménycsere is folyik, ez pedig csak-csak felhoz olyan nézőpontokat, amelyek eredetileg nem is merültek fel bennünk. (Én legalábbis sokat tanultam már eddig is, és remélem, mélg sokáig...)

Soulcake

Előzmény: Fődhözragatt (10065)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10068
Belehúzta a fejem egy térdrugásba...
Na igen én ezene gondolkodom.Hogy te ott vagy mint statisztáló és csak nehezíted a feladatát.És mi van ha bekapsz egy ilyet.Mi van ha rosszul jön és a nyelved éppen kint van egy kicsit.És mittudom én állcsúcson ér a rugás.Száj össze nyelv kirepül.Szóval miket lehet itt összeszerezni?Leállítanák ilyenkor a küzdelmet?
Előzmény: Alexfux (10022)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10067
Blaca
Igazán nem értelek.Ezt hogy értetted?
Előzmény: BLaca (10030)
praclee Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10066
Vérig sértettél.Én már előre jeleztem hogy én akarom:(((((((((((((
hüpp hüppp
elmegyek.
Tényleg azóta volt már itt wazull vagy elment?
Előzmény: DLala (10049)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10065
Soulcake

"az ellenfeleket választják-kijelölik, vagy ők maguk jelentkeznek a feladatra? (ha saját jelentkezésről van szó -és ha ez tényleg saját döntés, nem az őket oktató(k) erős nyomása alatt születik-, akkor minden minősítés visszavonható, elvégre mindenki saját sorsának pogácsa...)"

Nem tudom, kérdezd inkább a kyosokat. Idén ősszel lesz kereken 20 éve, hogy abbahagytam a kyot, én már rég nem vagyok képben ilyen részletekben. De ami a nyomás hiányát illeti, az szvsz nem ilyen eccerű. Talán elég, ha azt mondják, hogy a stíluslapító, aki példakép, ezt így találta ki, mert ez így jó, és ha a mesterük mondja, hogy ez megtiszteltetés, akkor közvetlen nyomás nélkül sem biztos, hogy beszélhetünk valóban önálló döntésről. Hogy miért kételkedem ebben, arra álljon itt egy idézet Csányi Vilmos (ELTE) tanszékvezető etológus-professzor, akadémikus "Az emberi természet" c. humánetológia-könyvéből (Vince Kiadó, Bp. 1999, 181.-182. o.) A szövegben szereplő 2 idegen szó:

szubmisszív - alázatossági, engedelmességi
szubordináció - alárendeltség, függés

"Ezek a kísérletek azt mutatták, hogy az ember szubmisszív készsége rendkívül magas, s hogy nemigen bízhatunk meg a saját belső erkölcsi normáinkban, ha domináns vezetők, hatóságok undok dolgokra utasítanak. A parancsmegtagadás készsége sajnos gyengén fejlett az emberben. A pszichológiában az is jól ismert, hogy a félelem elősegíti a szubordinációra való hajlamot és aktiválja az infantilis viselkedési struktúrákat (jól ismertek a személyiségleépülések katonaságnál, börtönökben stb.). Ismerik az úgynevezett “rossz anya”-effektust is, ami abban nyilvánul meg, hogy a gyermekükkel durván bánó anyák viselkedése sokszor növeli a gyermek kötődését, mert a durvaság elől az anyához menekül, és így egy visszacsatolási kör csapdája alakul ki. Felnőtteknél hasonló a “terrorkötődés”, ami a durva, erőszakos, esetleg kegyetlen vezetőhöz történő kötődést segíti. A beavatási szertartások időnkénti kegyetlenségét is annak tulajdonítják, hogy ezek erősítik a csoporthoz való kötődést."

Szóval bonyolult dolgok ezek, nem-cihológus/etológus lévén nem tudok egyértelmű kijelentéseket tenni, csak azt érzem, hogy erről még nagyon sokat kell olvasnom azoktól, akik Csányi szintjén értenek hozzá. Kérdéseim, kétségeim, gyanakvásaim vannak, keresem a válaszokat. Ezt a könyvet bátran tudom ajánlani mindenkinek. Elég nehéz olvasmánynak találom, de nagyon tartalmasnak, tanulságosnak is. A szellemi erőfeszítésért kap is cserébe valamit (nem is keveset) az olvasó.

Előzmény: Soulcake (10013)
TLM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10064
DLala :

Igen ez utóbbival én is egyetértek, valóban van olyan, de nem hiszem, hogy sokan hoznának olyat magukkal, és egyébként is eléggé korlátozott a regisztrálási kapacitása. Ha be tudod hozni ...
Amit ezzel kapcsolatban mondtam azt a Si Fu jelentette ki, de ha gondolod megkérdezem szívesen mégegyszer.

TLM

Előzmény: DLala (10063)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!