Keresés

Részletes keresés

reseller Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5686
Tisztelt több színű topictárs !

Nem gondoltál arra, hogy esetleg a filmjeid felkerüljönek CD-re?
Ha igen és szükséged lenne segítségre, szívesen állok rendelkezésedre
( digitalizálás, mestrelemez elkészítés... stb)

üdv

Reseller

Előzmény: trikó (5671)
Mézga Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5685
Hali bado!

Én már próbálkoztam 1-2 dologgal meg pilcsivel pár gépen, de még félelmet nem éreztem. De ha van tipped, hogyan lehet kipróbálni csak rajta, öszintén bevallom, ha sikerült. (kicsit szeretném is érezni, hogy milyen az)A maximum a fizikai felkészültség hiányából adódó érzések voltak. Sem gyomor, sem majré.

Mézga

Előzmény: Törölt nick (5673)
trikó Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5684
A szüzességet persze a Cessnázásra értettem, a hölgy egyébként a legszebb honi utaskísérők egyike. ILYEN IS VAN A MALÉVNÉL :)))
trikó Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5683
Már hallom is a kérdéseket, és már válaszolok is:
- Mindkét leányzót a Ferihegyi repülőtéren lehet élőben megcsodálni. Kópiában pedig a lapomon, ahonnan ezek a képek is linkelődtek:))))
trikó Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5682
HAMSTERNEK

Szerinted melyik leányzót vigyem a Somának. (Mondjuk a barna hajú már repült Cessnán, de csak egyszer. A másik lány viszont még szűz...) < Nem poénkodni!

Előzmény: Hamster (5680)
trikó Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5681
Badó-bá! Emil ment az új számommal.

Többieknek is nyomom hamarosan a maileket. Somán gondolkodom. Lehet hogy neki külön film kell, hogy elférjen benne a dumája :)))) Jut eszembe, én már filmeztem vele egy Go East! című saját mutatványomban egy pekingi úton. Majd talin lenyomom legközelébb.

Egyébként indulhatna a kereskedelmi műrepülés kategóriában is:)

Hamster Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5680
Soma nem tudom hogyan repüli a 767-et, de a Cessnát azt nagyon szórakoztatóan. Persze ehhez az is kell, hogy vigyél magaddal egy hölgyismerőst, akinek ez az első repülőútja, és akit hálás dolog átdumálni a kezdeti félelmein ;)
Előzmény: zolibá (5674)
Hamster Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5679
Hm, ez a beszólás úgy kívánkozik a képregénybe, vajon sörben le lehet tudni a jogdíjakat? :)
Előzmény: jim32 (5675)
kopaszsas Creative Commons License 2001.03.14 0 0 5678
redelkezésre=rendelkezésre

Sas!

kopaszsas Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5677
Sziasztok Felhőszaguak!

3color: Ha Vgyurinak esetleg kellene egy világosító, akkor szívesen redelkezésre állok keres meg emilben!

Sas!

Hamster Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5676
Ja, én is láttam már olyat a plexin tükröződni, hogy a pilóta arca eltorzult. De nem féltem, mert a G-mérő éppen szépen mozogni kezdett. Tanulság: műrepülés közbeni grimasz nem számít :)
Előzmény: bado (5666)
jim32 Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5675
Sziasztok!

A félelemről jutott eszembe:
Tavaly egy dögmeleg őszi napon beültünk egy Cessna 172-esbe, ami eléggé átforrósodott már belülről. Tettem egy meggondolatlan megjegyzést a légkondicionálásról, mire pilótánk a légcsavarra mutatott. "Ott a légkondi. Ha az megáll, baromira melegünk lesz....."

Talán még nem késő, meg lehetne tudni a GOLDTIMER Alapitvány számlaszámát valakitől? (Bado?) Az Aeromagazinban hivatkoznak rá, de le nem irnák a világért sem. Vagy béna vagyok, és nem találom???

Jim

zolibá Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5674
3color:

Nagy gépről (B767) azt hiszem, nem kell bemutatni neked Somát. Nem rossz a szövege. :-)))

AN-2, illetve L410 pilcsi, aki egyszemélyben klubtitkár és főmérnök érdekel? Ergomból? Ő is tud szép szóvirágokat. :-)))

És nagy dumás ACE szerelők is vannak a tarsolyban. :-)))

Előzmény: trikó (5654)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5673
bado
Ismerős ez az érzés, szerintem hazudik az a repülős aki azt mondja, hogy sohasem félt még repülőben. Egy pár alkalommal nekem is voltak gondjaim, igaz alsónadrágot nem kelett cserélni, csak nagytakarítani a gépet és főleg a kabintetőt a zsíroskenyér maradványaitól. Ez úgy történt, hogy én még mint növendék egy oktatóval elmentünk dugót repülni vontatásból. Az oktató hatalmas zsíroskenyérrel a kezében beült mögép és mondta, hogy felszállhatunk. A leoldás után megkérdeztem, hogy kezdhetem a gyakorlatot? mire a válasz az volt hogy igen. Mire kivettem a dugóból a gépet, a kabintetőn nem lehetett kilátni, mert a zsíroskenyér, amelyik nem akart dugózni, önnáló reppályára térvén a kabintetőn ide oda csúszkálva gondoskodott a megfelelő kenésről. :)))
Hát a leszállás nem volt valami szívderítő, a repteret sem láttuk, egy 4*2cm-es szellőző ablakon keresztül próbáltuk meg megkeresni a repteret és valahogyan épségben földetérni.
Volt röhögés a starthelyen :)))
Előzmény: bado (5670)
trikó Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5672
Jajj de bunikó vagyok!
Kedves Keselyű, üdv a nemnormális aviatikusok táborában:))))
trikó Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5671
Üdv!

Háládat a heves reagálásért a segélykérő hozzászólásomra. Majd mindenkit megkeresek emilben a "bázisgépemről". Sajnos még a film tömörített lényegét sem tehetem fel ide, mert azzal szabad pályát adnék bárkinek, aki az ötletből maga akarna filmet gyártani. Nem tudni, hogy ki jár erre a rendes emberkéken kívül.
Mindenesetre mégegyszer köszi mindenkinek. Élni fogok a lehetőségekkel.

Sziasztok:)

bado Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5670
Utas voltam helikopteren. De az oktató korrigált és így nem borultuk fel.
Előzmény: Törölt nick (5668)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5669
Keselyű

Üdvölünk a Topíc-ban, érezd jól magad és tanuljál sokat (a mi hülyeségünkből is.)

Előzmény: Keselyű (5667)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5668
Bado

>>Amikor a pilóta arca furcsán eltorzul, na akkor lehet besz..ni:-))
(velem már volt ilyen)

Te melyik voltál? a pilóta vagy akinek foltos lett a gatyája? :)))))))

Előzmény: bado (5666)
Keselyű Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5667
Szervusztok!

Újoncként csatlakozok a repülést kedvelők/művelők táborához. Már régóta olvasom a topicot, és nagyon tetszik. A repüléshez utasként és szimulátor rajongóként van kapcsolatom.

Külön üdvözlöm Hókuszpók barátomat, akivel már a a fórumon keresztül ismeretséget kötöttem(lásd email).

bado Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5666
Megmondom mikor kell félni:
amíg a pilóta arca nyugodt, semmi gond.
Amikor a pilóta arca furcsán eltorzul, na akkor lehet besz..ni:-))
(velem már volt ilyen)
Előzmény: Hamster (5665)
Hamster Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5665
Tudsz félelmet keltően is repülni? Nekem még abban a rohadt keresztszélben se szóltál, hogy cselekedjek úgy, magamtól meg eszembe nem jutott volna :)
Előzmény: hal9000 (5664)
hal9000 Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5664
3color:
Kisgépesben:mehetünk :-) Szólj, hogy mikor akarsz repülni, ozt má mehetünk is! (persze ha még nem féltél igazán...)
KuBa Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5663
Hali 3color!

Mi a véleményed a sárkányrepülés hazai meghonosítói közül az egyikről? Meg tudom kérdezni, ha érdekel. Írj emilt!

Maradok:
KuBa

Előzmény: trikó (5654)
Vinnen Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5662
Vgyuri:

Egyre többet hallok egy Debrecen-Bécs menetrendszerinti járatról. Te, mint debreceni tudsz erről esetleg valami konkrétat?

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5661
3color

A kisgépes kategóriában, UL-ben tudok segíteni nevekkel, akiknek még gépük is van. Van köztük "jófej dumás" és "jófej nem dumás" hapsi is. Hatósági berepülő pilóta is van.

Ha érdekel írj egy emilt.

Előzmény: trikó (5654)
Vgyuri Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5660
3color:

Nagyon szivesen segitek, ugyis, mint egykori filmes, tv-hirado operator. Egyebkent nekem jo kapcsolataim vannak a holegballonosoknal (ballon-observer vagyok) es a helikopteres legimentoknel, akik hasznaljak a navigacios rendszeremet.

Ami itt, a debreceni repteren van, (sarkany, sikloernyo, vitorla, mezogazdasag, general aviation, legimentes), az mind megoldhato.

De mit akarsz tkpp. csinalni. Ha a topicon hosszu, ird meg emilben.

Előzmény: trikó (5654)
drasi Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5659
sziasztok!
regota erdekelne a motoros sarkanyrepulozes, de nem tudom hol lehet ilyesmit kiprobalni es megtanulni.
ha valaki tud segiteni benne, legyszi irjon!
koszonom
bado Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5658
Sajna ballonban már régóta nem vagyok kompetens, de össze tudlak hozni megfelelő emberkékke.
Én inkább az általam "művelt" kategóriákban, úgymint eje.ugratás repülőgépes része (Do28G92. SMG-92 Turbine Finist), esetleg az L-410 témában tudok segíteni, nameg az előző két gépnél mint építés-átalakítás, amiben még RepülőgépÉpítő tudna Neked sokkal többet mutatni.
Apró popó: írd meg maszekba, hogy milyen számon vagy elérhető.
Badó
Előzmény: trikó (5654)
sjesz Creative Commons License 2001.03.13 0 0 5657
http://index.hu/cikkepek/franko/kepek/liba1.gif

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!