Keresés

Részletes keresés

trikó Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4609
Ha erre járna egy Aeroplexes kolléga, valszleg meg tudná mondani, nincsenek-e kiszerelve ebből a gyakorló Tupcsiból a padló alatti berendezések és a cockpitrendszerek. Amennyiben ez így van, az rendesen kikönnyítheti a gép első traktusát. (Persze ettől még meg lehetne rakni erre a célra rendszeresített homokzsákokkal a gép elejét.)

Mindenesetre azóta előrébb húzták a vasat, úgyhogy (-ahogy azon korábban már mérgelődtem-) azóta gyakorláskor az utasok csak a nagy füstöt, és az épület mögül kiemelkedő "svancot" látják.
Szokott lenni utasriadalom ebből, de az illetékes LRI-sek ezt nagy ívben nem bánják.
Korábban legalább a gép oldalára festett "training" felirat látható volt, meg az, hogy a tűzoltók már előre körbeállják a gépet...stb. Az épületre sincs láthatóan kiírva, hogy "ezitten tűzoltóság"....

Üdv:3color

Előzmény: Csokis (4607)
Lexes Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4608
Lehet, hogy kicsit off: meg tudná valaki mondani, hogy mit jelent a Malév menetrendszerinti járatai esetében jelenleg, hogy Afrika és Közel-Kelet? Ok, láttam már térképet, menetrendet és Horizontot, de valahogy nem mindíg tűnik egyértelműnek, hogy ezekben a viszonylatokban hova is jár jelenleg menetrendszerűen a Malév. Sőt, ha megnéztek egy utazási katalógust, az derül ki belőle, hogy Izrael is Európában van, stb. Előre is köszönet.
Csokis Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4607
Ennyire labilis? En azt hittem, csak trukk. Vagy ha nincs a szarnyban uzemanyag, akkor mashogy viselkedik?
Előzmény: Hamster (4601)
trikó Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4606
Kedves Vinnen kolléga!

Adataidból kiderül, hogy új versenyző vagy itt, ámbár lelkes topicnyitó is vagy egyben:)
Javaslom, maradj ennél a topicnál, olvasd át a szomszéd témákkal együtt (pl. Repülőszerencsétlenség, Légiirányítók). Kérdéseidet itt nyugodtan felteheted. Láthatod majd, hogy ez egy összeszokott kis csapat, sok érdekes emberkével. Mindenkit szívesen látunk a körben. Nem hiszem, hogy hosszab távon érdemes lenne több hasonló témát nyitni. Én például elvi és lustasági okokból :) sem szívesen szaladgálnék át egy külön Malév topicba, pedig a Malévnél dolgozom.

Tehát további kellemes ismerkedést! Üdv a csapatban!

Az általad nyitott topicban felvetett Malév partnerkérdéssel kapcsolatban:
Én úgy látom, igen nehéz lesz olyan partnert találni Európában, aki nem akar majd magának beszállító ("ráhordó") céget csinálni a légitársaságból. Ilyen szempontból jobban örülnék egy távol-keleti, vagy amerikai partnernek, aki inkább élénkíteni szeretné a Malév európai és egyéb hálózatfejlesztését is, Budapestet gyűjtő-elosztóközpontnak ("hub"-nak)használva. Sajna úgy látom erről lemaradtunk (Delta Airlines együttműködés).

Üdv: 3color

Előzmény: Vinnen (4593)
Carpy Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4605
:))
Előzmény: riel (4603)
riel Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4604
Bocs mindenkitől az előbbiért. Csak egy hirtelenjött asszociáció volt.
Szóval senkit sem szerettem volna megbántani.
riel
Előzmény: riel (4603)
riel Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4603
Lehet, hogy puki? (babletykó után?) Esetleg begyújtva?
Előzmény: neofrix baszmacs (4602)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4602
A legutóbbi Aviator közli Kovács őrnagy úr MiG 29-es műrepülő programját. A dolognak a felét sem értem, de sebaj. Csak egyet mondjatok meg: mi a csoda az a "reccsintés", ami minden második figurában előfordul?
Hamster Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4601
Ez a tűzoltók játékszere (ezen gyakorolják az Airport xx című filmben szereplést), amit egy nagyobb vihar fenékreültetett...
Előzmény: kakukkmadár (4600)
kakukkmadár Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4600
a ház mögött kezdődik a runway, vagy a mezőre tette le a gépet?
Előzmény: riel (4596)
riel Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4597
Vagy nehogy kiverje az ember fogát a Force Feedback-es joystick egy óvatlan pillanatban!
Előzmény: hókuszpók (4583)
riel Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4596
És ez?
http://www.airliners.net/open.file?id=56738
Előzmény: fakezu (4590)
riel Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4595
Lada Samara Kuznyecov hajtóművel? :-)
Előzmény: fakezu (4590)
jarod_ Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4594
!!!
Előzmény: fakezu (4590)
Vinnen Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4593
Meg tudná valaki mondani, hogy mettöl-meddig repült a Malév Algírba és Bagdadba és, hogy volt-e menetrendszerinti járat Göteborgba?

Nyitottam egy új topicot Malév címmel, akit érdekel nézze meg és írjon!

Újlaki Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4592
Köszönöm a reggeli repülős élményemhez a hozzászólásokat és a tájékoztatást.

Igen, a köd valóban jól vezeti a hangot, de ennyire jól 16 év alatt csak egyszer és egy gépnél vezette. Az autók is először érezték úgy, hogy lopják őket a levegőből.

Egy túlterhelt Il-76 vagy valami más valóban produkálhatta ezt a hangot, ha pár fokkal eltért az iránytól felszálláskor (hallottam már olyat, hogy 40 tonna helyett majdnem 80-at raktak bele; nem tévedésből "takarékosságból").

Amúgy ha egy felszálló gép nagyon alacsonyan megy, akkor vagy hajtóműhibás, vagy azt gyakorolják. Ha jól emlékszem, nyáron, teljes terhelésnél a Kistuskó (Tu-134) 1 ... 1,5 százalékos gradienssel emelkedik egy leállt hajtóművel. Ez azt jelenti (tudok még számolni?), hogy a Duna fölött még csak 150-200 méter magasan van. Még legalább ugyanennyit kell repülnie, hogy megkezdhesse a fordulót visszafelé. Ilyenkor a türelem a legfőbb pilótaerény.

Egyébként - most, hogy a típus nálunk már nem repül, talán el lehet mondani - a leglátványosabb bejövetelt szintén egy Kistuskó művelte, amikor karbantartáskor összekeverték a csillapítók pörgettyűs jeladóit. Ahelyett, hogy megnyugtatta volna a gépet, a rendszer növekvő amplitúdójú lengésbe vitte a berepüléskor. Több kolléga is látta végigtáncolni a gépet a Budai-hegyek és a Parlament fölött, és nem voltak róla meggyőződve hogy ez a gép valaha is simán földet ér. Ért.

hal9000 Creative Commons License 2000.12.07 0 0 4591
Carpy:
Most ismét sárga irigy vagyok :-))))
Előzmény: Carpy (4561)
trikó Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4589
Neeeeeeméééééééééééééén vagyokaaaaaz!

Én SZEMBEN lakom a reptérrel, a Malév házban (Sporttelep és vidéke).
De azért az én időm is szét van hullajtva rendesen. :)))))

Üdv 3color

Előzmény: AZoltán (4587)
Hamster Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4588
Tényleg, nem kéne még karácsony előtt egy, a múltkorihoz hasonló összeröffenést tartani? Elhalt ez a dolog, azt hittem itt mindenkinek van képesítése rossz időjárási körülmények közt is kocsmázni :)
Előzmény: neofrix baszmacs (4585)
AZoltán Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4587
Kedves 3color!!

Nem te vagy az emberke aki volt a fókuszban?? Ugyanis említetted hogy a ferihegy 1 az otthonod. Nos rögtön gondoltam arra a fókuszos riporta. Szóval te vagy az az illető? Egyébként hogy van időd minderre? Előre is köszike

Zoli

fuhur1 Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4586
Hali Hókuszpók!
Reg jartal erre. Most vasarnap voltam kint, de nem repultem. Tul nagy volt a kod. Ketszer felszalltam, ugy 5-5 percre, de nagy volt a szelnyiras. 100-rol feljebb kelett volna mennem, de ott mar kozelegtek a felhok, lentebb meg a fold. Igy aztan leszalltam. Most mar banom egy kicsit, mert lehetett volna bohockodni foldkozelben. Valahogy nem volt kedvem.
A Te "interkontinentalis" utvonalad nem rossz! Hany kiometer mindez? Es mennyi idot vett igenybe? Amugy a 13 literes fogyasztas szerintem normalis. Nekem is ennyi. Vittel valakit, vagy egyedul hasitottad az eget?
A szimulatorozas kozben miert ontotted a teat a gepre? ELALUDTAL? Vagy hirtelen betermikesedett es leestel a szekrol! Esetleg tuz utott ki a fedelzeten? (a kezedre egett a csikk)
Szoval szeretnek repulni, de nagyon faradt vagyok. Remelem a kovetkezo evem jobb lesz.
Nem irtal, mikor Pestre latogattal. Vegul kimentel Fa-hegyre?

Udv,
Fuhur

Előzmény: hókuszpók (4583)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4585
Újlaki: reptéri népek szerint a kérdéses idő tájt a következő nagyobb darabok jártak arrafelé:
TU 154
IL 76
C17 Globemaster III.

Válassz ízlésed szerint:)

Szokatlan repülési helyzetről (Hogy hívják azt, amikor nem írnak, nem jelentenek, csak utána sok whisky fogy a kocsmában?) nem tudott a beépített informátorom.

Előzmény: Újlaki (4570)
Hamster Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4584
Mi abban a különös, életem első repülős élménye egy 154-es sétarepülés volt, ne tessék hitetlennek lenni ;)
Előzmény: riel (4572)
hókuszpók Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4583
Hello Fuhur!

Repkedsz még a hidegben? Én igen és egyre többet pl. hétvégén Db-Mik- Kny.-Bú. Fs.útvonalon ( -Debrecen -Mikepércs- Konyár-Berettyóújfalu- Földes) kontinentális útvonalat nyomtam le A lakott települések felett 400m.-en azon kívül 150m.-en. érdekes volt és a motor 13 l.-t fogyasztott óránként semmi termik, semmi dobálás nem volt (ez a csodálatos nem amikor a Jumbo-n nézed a rambo 3-at.).

Jó repkedést neked. ( szimulátorosok vigyázzatok, nehogy ráboruljon a tea a billentyűzetre a nagy kapkodásban ( mint nekem)!)

Előzmény: hal9000 (4538)
trikó Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4582
....a terminállal két l...
Előzmény: trikó (4581)
trikó Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4581
Kedves Újlaki Kolléga!

Én gyakorlatilag a reptéren lakom, az 1-es Terminálllal szemben. Napok óta vágni lehet itt a ködöt, ami ugye nagyban növeli a levegő hangvezető képességét. Ebből kifolyólag a kis business-jeteknek is úgy hallom a hangját, mintha a szomszéd lakásból szállnának fel. Nem lehet, hogy Te is így jártál, csak mondjuk egy IL76-ost hallgattál ilyen házimozisan?
:)))

Üdv 3color

Előzmény: Újlaki (4570)
Jago_ Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4579
Sziasztok!

Jon valaki holnap(Dec. 6. szerda) esetleg repuloorvosira a gyali utra? En megyek, megint lejart ez a gempa...

riel Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4577
neofrix baszmacs: köszi!
riel
Előzmény: neofrix baszmacs (4575)
DAttis Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4576
Nekem korábbról volt hasonló élményem, most hogy említed ezt.
Úgy 15 éve még a Retek utcában laktam (II. kerület), ott ahol most a Mammut áll a Széna téren (akkor még Mammut hírben se volt)
Egy kora délutáni órában, igen alacsonyan húzott el egy Tu-154-es a házak felett a Moszkva térnél
Amikor ez történt késöbb húgom hazajött és épp úgyanebben az idöben a faterral a Kossuth térnél járt és ö is látta a Parlamentnél ezt a gépet, úgy 2-300 méter magasságban, ami pár perc múlva a retek utcai bérház felett húzott el.
Kicsit fura szokatlan hangja is volt a gépnek, recsegös-ropogós...

Kicsit akkor beparáztam, azt hittem valahol Városmajornál becsapódik a gép

Előzmény: Újlaki (4570)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.12.05 0 0 4575
riel: http://airmet.ch/METARCODE.HTML

DAttis: én a múltkor azt álmodtam, hogy vettem egy AN2-t és villanyvezetékeket kerülgettem vele.

Előzmény: riel (4573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!