Keresés

Részletes keresés

bübüke Creative Commons License 2000.11.28 0 0 34
Kedves Vigor!
Egészen véletlenségességből nem a HRP-nél dolgozol? (gyanús vagy nekem...:-))
Előzmény: vigor (33)
vigor Creative Commons License 2000.11.25 0 0 33
Én a macskámmal 2,5 szoba összkomfort lakótelepi lakáson osztozok. Igaz, ebből az egyik szoba az enyém. :)
Előzmény: bübüke (31)
George Sand Creative Commons License 2000.11.25 0 0 32

Sziasztok,
Én is a macskarajongók táborába tartozom. Szintén úgy érzem, hogy nem alaptalan a macskákat körüllengő titokzatosság. Nekem is van macskám, már elég idős. Emberi kor szerint 39,5 éves, ami annyit jelent, hogy közel kilenc éves. Folyamatosan figyeltem a viselkedését, s elmondhatom, hogy valóban igazi egyéniség. (Óvodás korom óta vannak cicáim.) Az egyik etológus mondta, hogy nincs még egy állat, aki(!) annyira tudna alkalmazkodni gazdája szokásaihoz, mint a macska. Furcsán hangzik ez, főként, ha meggondoljuk, hogy eléggé individuális lényként van elkönyvelve. Mégis, ha alaposan megfigyeljük, tapasztalhatjuk, hogy apró szokásainkat mennyire tekintetbe tudja venni. A macska is rendkívüli módon idomul gazdájához, ahogy a gazda is ugyanilyen mértékben - ha nem nagyobban - hasonul macskájához. (Nekem is vannak macska-tempóim :)) Ugyanakkor igaz, hogy tőlünk is elvárja ugyanezt az alkalmazkodást az ő szokásaival kapcsolatban.
Rengeteget tanultam a macskafélék magatartásáról Elizabeth Marshall Thomas Kismacskák és nagymacskák című könyvéből, amit minden macskaszeretőnek ajánlok elolvasásra. Sok mindent megtudhatunk a viselkedésükről ebből a könyvből, ha titokzatosságukat nem is lehet megfejteni.
A macskák időérzéke is bámulatos. Egyik ismerősöm macskája képes volt arra, hogy mindig megvárja gazdáját - kisétált elé a megállóba - hazaérkezésekor, de a döbbenetes az volt, hogy a pénteket meg tudta különböztetni a hét többi napjától, akkor ugyanis a gazdi korábban érkezett.

George Sand

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (12)
bübüke Creative Commons License 2000.11.23 0 0 31
Az én macskáim meg Whiskason meg Friskisen élnek, meg KitBitsen, meg fincsi vitaminokon, meg 2 szoba összkomfortban... :-))
*********
Előzmény: vigor (30)
vigor Creative Commons License 2000.11.23 0 0 30
Az én macskám valóságos luxusban él. Mindennap kap halat és húst, csak ha nagyon éhes, és nem vagyunk otthon, akkor kell a száraz kajára fanyalodnia. Anyukám szerint ezért ilyen hosszú életű, bár rákos a jobb füle.

Igor

bübüke Creative Commons License 2000.11.21 0 0 29
Én pont azt szeretem a macskáimban, hogy olyan önálló kis lények... Nem lehet nekik csak úgy -emberállat-módon- parancsolgatni... ha tetszik, akkor odajönnek, ha nem, kkor pedig mosolyognak rajtunk...
És imádom, ahogy lehet velük kommunikálni. Az egyik cicám például rendszeresen kimondja, hogy "mama", persze, csak úgy a maga módján...:-)
Lehet rajtam mosolyogni... :-)
Tegnap például az Eperfalvi Szamócza nevezetű Úr, ült velem a monitor előtt, és meredten bámulta az egérkurzort, majd meg is rohamozta, és meghökkenve koppant az üvegen... :-)
És amit a legeslegeslegjobban szeretek bennük, az az, hogy akármilyen stresszesen megyek haza, 2 percen belül képesek megnyugtatni... Az a halk dorombolás... Az a hangos dorombolás... Az a bújás... Az az odasimulás... Az az elégedett ábrázat... Az a meleg bundaszag... Hmmm...
Cillit Creative Commons License 2000.11.21 0 0 28
Szerintem a macskák végtelenül egyszerű és ostobácska lények, csak megjátsszák magukat, és elhitetik, hogy titokzatosak. Az én macskám is előkelő hallgatásba szokott burkolózni, kivéve, mikor éhes, mert akkor levetkőz minden misztikumot, szégyentelenül ordít kajáért, és követelőzik. Szerintem ekkor bukkan elő az igazi énje. A nagy titokzatos hallgatását is lehet úgy magyarázni, hogy egyszerűen lusta kommunikálni, és még a fülét is lusta odafordítani, ha hívom.
alomhajos Creative Commons License 2000.11.20 0 0 27
Pont ezért izgalmasabb. Ha normálisan programozták a pályát és van elég eü.-i ládikó akkó nincs is rá szükség (pl.Tomb Raider). :o)
De jajj annak a macseknak amelyik olyan pályára születik, amely mongyuk sztráda mellett van és az egyik oldalon egy kutyatelep, a másik oldalon meg egy sintértelep van. :o)
áh.
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 26
vagy 8?
:))))
Előzmény: alomhajos (24)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 25
na ya, de save game nekik sincs, csak az a 9 credit:)
Előzmény: alomhajos (24)
alomhajos Creative Commons License 2000.11.20 0 0 24
... és még az uccsó pillantásukkal azt látják, hogy GAME OVER. :o) Aztán bedobnak egy újabb zsetont... :o)
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 23
aaa, ez nem olyan, nekik nincs eleteik kozt ido:)
Mikor meghalna, akkor meghalas helyett levonnak egyet a 9-bol:) Ha elfogyik, akko meg telleg meghal:)
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 22
Hát igen, erről ugye már hallottam én is...
Egyszer láttam egy kérdést, hogy mi van a macskák életei közti létközben? :-))
Egyébként 9 élettel egész jó lehet élni. Nem?
Na, üdv!
Előzmény: Törölt nick (20)
alomhajos Creative Commons License 2000.11.20 0 0 21
"...varta, mikor megyunk erte, es dorombolt:)"
Izé... nem dorombolt, szerintem imádkozott.
:o))
áh.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 20
ma lattam egy macskat, fel akart ugrani egy foldszinti ablakba. Nem sikerult neki, viszont lazan megtapadt a fuggoleges falon.:)
Egyebkent 9 eletuk van, ezt tanusithatom. Egyik ejjel baratnomnel voltam, es a macska at akart maszni egyik szobabol a masikba, mert azt ugy szokta, kivul a parkanyon. Na, nem jott ossze neki a bravur, es lepottyant a masodik emeletrol, fiatal kiscica. Mi vagy egy ora mulva vettuk eszre, hogy nincs meg, kerestuk mindenhol, vegul lementunk megnezni nem e esett ki az ablakbol. Es ott ult a cica, semmi baja nem volt, varta, mikor megyunk erte, es dorombolt:)
Előzmény: Törölt nick (-)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2000.11.19 0 0 19
Még 1989-ben.
Mail megy majd :)
Előzmény: Törölt nick (14)
Tengel Creative Commons License 2000.11.19 0 0 18
Kedves Cicakarmocska!

Kedves gazdámat Charlynak hívják. Nyugodtan
összehozhatjuk Lilikéddel tekintve,hogy Őhercegsége is átesett műtéten.Így viharos
szerelmi románc köztük nem várható! :(
:)

Üdv.:
Tengel

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 17
jéééé,

az én Lilikém is fekete-fehérben adja elő magát...
mondanám, hogy hozzuk őket össze,
de hát az én Lilikém sajna csak egy ex-leányka...

Előzmény: Tengel (13)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 16
A macska
.... mint tudós

ahogy egész nap
sértetlenül
és semmit se sértve
surran a törékeny
és nyaktörő
tárgyak között
ahogy mindig megtalálja
az egyetlen megoldást
ahogy mindig meglátja
az egyetlen kiutat
a dolgok beláthatatlan
labirintusából

(Somlyó György, op. cit.)

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 15
Kedves Murdock,

én odaadom neked ennek a feléért is...
:))))

(van egy felesleges példányom, ha jó gazdát találok nekije, akkor viheti!)

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 14
EZ A KÖNYV MAGYAR NYELVEN MEGJELENT????????
Megveszem Tőled 1 millió dollárért!
Ez hiányzik a gyűjteményemből!
Írj minél gyorsabban, bár most már lemegyek a Netről.
Írhatsz mailt is.
Üdv!
Előzmény: a legkisebb ugrifüles (12)
Tengel Creative Commons License 2000.11.19 0 0 13
Tisztelt macskaköröm!

Én meg egy rózsaszínű talpú fekete-fehér kandúr
személyes használatára vagyok alkalmazásban.
/Igen rendes hozzám, hetente legfeljebb egyszer
fenyít meg!/

Macskakörömséged alázatos szolgája

Tengel

Előzmény: Törölt nick (10)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2000.11.19 0 0 12
Szia Murdock,

ha már szóba hoztad Terry Pratchettet, ő egy egész könyvet is szentelt az Igazi Macskáknak :).
Talán nem veszitek zokon, ha szemelgetek belőle egy picit.

"Felismersz egy Igazi Macskát, ha eléd kerül?
Vagy túlságosan hozzászoktál az unalmas tucatmacskákhoz, amelyeket úgy imád a reklámipar?

Az Igazi Macskák nem egyszerűen beképzeltek. Nem is csak szimplán idegbajosak. Mindkettő egyszerre érvényes rájuk, akárcsak az igazi emberekre.
...Az Igazi Macskák igenis esznek olyan tálkából, amelynek CICUS van írva az oldalára. Akkor is ennének belőle, ha ARZÉN feliratot viselne. Ugyanis bármiből esznek.
Az Igazi Macskák nem vonulnak macskamegőrzőbe, amikor a gazdájuk nyaralni utazik, hanem a tálkák és a szomszédok megfelelő elrendezése révén táplálkoznak.
...Az Igazi Macskák halfarkat esznek. És szárnyasaprólékot. És még bármi egyebet, ami az asztalon maradt, ha úgy vélik, hogy büntetlenül megúszhatják.
Az ideális Igazi Macska a maga eledelét olyan kivénhedt tálkából eszi, amelynek szélére még odaragadtak és rászáradtak a korábbi táplálkozás maradványai, vagy -és ez a jellemzőbb- a tálból kirántva az egészet, csak úgy a padlóról, azaz: AZ IGAZI MACSKA AZ, AMI TE VAGY, NEM PEDIG AZ, AMIT CSINÁLNAK BELŐLED.
...Az Igazi Macska célja az, hogy békésen végigélje az életét, a lehető legcsekélyebb emberi beavatkozás mellett. Voltaképpen úgy viselkedik, ahogy az igazi emberek.
A macskák képesek úgy viselkedni, mintha mindig ott lettek volna, még ha csak éppen megérkeztek is. Saját magánidejükben közlekednek. Úgy tesznek, mintha az emberi világ csak egyike lenne azoknak, ahol épp megálltak, útban valahová, ami esetleg ennél sokkal érdekesebbnek ígérkezik.
...A macskák MÁSOK. Egyrészt ott vannak ezek a nagy, sárga bestiák, amelyek ásítozva üldögélnek a forró szavannai nap alatt, vagy elégedetten lopakodnak a dzsungelekben, másrészt itt látjuk a kis apróságokat, amelyek tudják, miként kell a maximumra kapcsolt fűtőtest tetején aludni, és macskaajtót használnak. Közben nem sok van, ugye?
Egy egész faj végképp kettévált; egyik oldalon ott a 250 kilós csíkos izomtömeg, amely képes lecsapni egy bivalyt, a másikon egy ötkilós dorombolás. Sehol a hiányzó láncszem, a Vértesszőllősi Macska.
Nos, ezzel szembe kell néznünk. A macskák egyszer csak feltűntek. Az egyik percben még semmi, a következőben az egyiptomiak már imádják, mumifikálják őket, síremlékeket állítanak nekik.
...Az Igazi Macskákért folytatott Kampány tudományos szakértői úgy vélik, hogy a Schrödinger-kísérletek (megfigyelés) eredményeképp annak kérdése, hogy a macskák honnan és hogyan bukkantak fel, ma már teljesen jelentőségét veszítette, minthogy akadnak macskák, amelyek minden nehézség nélkül utaznak az időben és térben, ezért tehát bizonyosak lehetünk, hogy az egyetlen téridő, amelyből a macskák érkeznek, az a MOST.
...Ha készek vagyunk arra, hogy elfogadjuk a Schrödinger-elméletet, akkor rózsás a jövő - nem kétséges: az utolsó ember a Földön talán kitekint bunkeréből, és ott talál egy macskát, amint türelmetlenül várja, mikor nyitják ki a hűtőszekrényt.
De ez nem elméletek kérdése. Az Igazi Macskák az életben maradás, a fennmaradás bajnokai. Valósággal művészetté finomították. Melyik másik állatot etetik, nem mert hasznos, mert a házat őrzi vagy énekel, hanem mert AMIKOR enni kap, elégedettnek látszik? És dorombol. A dorombolás nagyon fontos. Mindig a doromboláson múlik a dolog. A dorombolás az, amely feledteti a hagyatékokat az ágy alatt, az esetleges bűzt, a nyávogást hajnali négykor. Más lények nagy fogakat, hosszú lábakat vagy túl aktív agyat fejlesztettek ki, míg a macskák megmaradtak a hangnál, amely azt hirdeti a világnak: jól érzem magam....A dorombolás azt jelenti: "Tégy boldoggá, és én is boldoggá teszlek téged". A reklámiparnak évszázadok kellettek, hogy megvilágosodjék előtte ez a bámulatos igazság, de amikor aztán rájött, rémes mennyiségű doromboló macskafigurát adott el.
Oda kell adnunk őket az Igazi Macskáknak.
Ha nem adjuk, várnak, amíg hátat fordítunk, és úgyis elveszik."

T.P. széleskörű megfigyelésekre alapozott megállapításai szerint az Igazi Macskák fajtái a következők:
1. Falusi macskák
2. Fehér mancsú fekete macskák
3. Szomszédok macskái
4. Randa pofájú macskák
5. Cirmos macskafélék némi halk gyömbéres színezettel, de néha a megfelelő fényben megesküdne rá az ember, hogy van ott sziámi beütés is
6. Gyári macskák
7. Főgonoszok macskái
8. Rajzfilmmacskák
9. Szatócsbolti macskák (a gyári macskák alfaja)
10. Utazó macskák
11. A zöldpárti, bioorganikus, földhözragadt macska

T.P. a felsorolt macskatípusokhoz természetesen igen meggyőző leírást is mellékelt, de az 14 oldal, így hát
maradtam tisztelettel:

:)
ugri/ötmacskás
(nincs szüksége valakinek múlhatatlanul két szürke cirmos kölyökpéldányra?!)

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 11
http://www.crayzee.com/tonks/links/Art_and_Graphics/index.html

http://www.i-love-cats.com/meow/meowmunchkin/center/Humorframe.htm

http://www.xmission.com/~emailbox/graphics.htm

http://www.netserves.com/gallery/catsartx.htm

http://www.pet-net.net/cats/cat_links.htm

http://www.geocities.com/Heartland/Ridge/8812/

http://www.dataweb.nl/~sham/art2.html

ezek viszonylag jó macsikás oldalak, és sok-sok linket adnak meg más macskás honlapokhoz

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 10
Igeeeeen!
van is egy külön, személyes használatra rendelt macsikám itthon...
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 9
Na...
Nem is rossz. Erről beszéltem! "Macskamorf" :-))
Látom macskaköröm, a mail címedben is szerepel a macsek szóra emlékeztető kifejezés. Meg ide írtál... Meg ez a vers...
Szereted a macskákat?
Na, helló!
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.19 0 0 8
A macska
.... mint macska

minden antropomorf
szemlélet lepereg
áthatolhatatlan szőréről
mindenestül macskamorf
ne keresd magad
a macskában
magadban találd meg
a macskát

(Somlyó György: A macska tízezer létezésmódja)

alomhajos Creative Commons License 2000.11.18 0 0 7
Hmmm... érdekes amit írsz... majd morfondírozok rajta. :o)
Szomszédnak kártérítést nem fizettem, fel sem merült, a sztorit a történés után pár hónappal mesélte valamelyik lakógyűlésen.
Szia,
áh.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.18 0 0 6
Na. Akkor a 7 évvel ezelőtti macskádnál mégis tapasztaltál miszticizmust!
Tulajdonképpen arról beszélek, hogy...
Nekem már volt egy csomó macskám. Családi házban, tudod... Kimegyek az udvarra, a macsek meg csak lustán fekszik valami meleg, nyáron napsütötte helyen, úgy látszik, ba**ik mindenre... :-))
Elvan magában, mintha vmi felsőbbrendű lény lenne...
Tudod, ez az a miszticizmus, amiről beszéltem.
Minden macska úgy viselkedik, mintha többet tudnának, mint amennyit mi el tudunk képzelni, csak épp fölöslegesnek tartanák ezt közölni velünk.
Nem vetted még észre az észvesztően muris nyugalmukat?
Na, erről beszélek. Olvasd a Terry Pratchettre utaló soromat!
Ui.: Jó volt a szomszédos sztori! Kártérítést fizettél neki? :-))
Üdv!
Murdock
Előzmény: alomhajos (5)
alomhajos Creative Commons License 2000.11.18 0 0 5
Hello Murdoki! :o)

Nekem három macskám is van, de semmilyen különös miszticizmust nem tapasztaltam.
Az egyik rendkívül hosszan szokott gondolkozni, mindent megszimatol és félszemű, ezért Colombonak hívom.
A másik kettő meg, ha például ki akar menni pisilni, akkor leül az ajtó elé és mereven nézi a kilincset. Ha netán tejet akar inni, akkor a hűtő elé ül és mereven nézi a szememet.
Volt ezelött 7 éve egy olyan macskám amelyik az ajtókilincsre csimpaszkodva az ajtót is ki tudta nyitni. Egyébként ez volt a legokosabb macskám, ha valamit akart, enni vagy kimenni leült velem szembe és mereven a szemembe nézett. Az volt a döbbenetes, hogy ez például sötétben is müködött, tehát tévénézés közben amikor nem is vettem észre, hogy a szobában van, egyszercsak oldalt kellett pillantanom és természetesen a félhomályban láttam, hogy engem néz. Ilyenkor megkérdeztem, hogy "na mutasd, mit akarsz?", erre vagy a hűtő vagy az ajtó felé indult el. Amúgy meg szeretett kiülni az ablakba (akkoriban a harmadik emeleten laktunk) és amikor mentünk haza, akkor fentről előre nyávogott nekünk. Nem tudom, hogy látás alapján ismert-e meg vagy esetleg a cipő kopogása alapján, de elég mókás volt.

Volt egy másik gyönyörű kandúrom ezelőtt három éve (akkor már máshol laktunk), az az egyik szomszédunknak tört borsot az orra alá. :o) Szomszéd vasárnap délelött leszűri a húslevest, majd a húst és a zöldséget kiteszi hűlni egy tányérra. Macsek kifigyeli a szitut, megvárja míg a szomszéd balra el, be az ablakon, fel az asztalra, majd a tányérból egytől-egyik benyalta a csemegét. Egy idő után szomszéd balról be, tesz-vesz az asztalon, majd feltűnik neki a félig üres tányér, persze ami maradt az is csak zöldség. Csodálkozva néz körbe, majd megpillantja a macsekot, aki kiváncsian nézte őt az ágyról a párnák tetejéről. A pofátlan állatja miután bekajolt, kikereste a szoba legkényelmesebb pontját és szépen lefeküdt durmolni. Szomszédnak leesik a szitu, meglepette ordít egy nagyot mérgében, mire macsek ablakon ki, jobbra el.
A sztorit a szomszédom mesélte s hiába próbáltam meg az elején sajnálkozó pofát vágni, a végére vinnyogtam a röhögéstől. :oD

Szia :o)
áh.

Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!