Keresés

Részletes keresés

Szakbarbár Creative Commons License 2003.11.16 0 0 20
5 nap munkaviszony után jár 1 nap járadék, a járadékfolyósítás leghosszabb ideje pedig 270 nap, ehhez 270*5=1.350 nap kell, ami kb. 3 év és 8-9 hónap.
Az előbb rosszat írtam, 200 nap után nem 50, hanem 40 nap járadék jár.
Van még olyan, hogy álláskeresést ösztönző juttatás, erre lehet, hogy jogosult vagy, de viszonylag új juttatásról van és nincs túl sok ismeretem róla.
Érdeklődj a munkaügyi központban, addig is, ha érdekel, el tudom küldeni mailben a jogszabályt, ami ezeket a támogatásokat szabályozza.
Előzmény: Mallory (19)
Mallory Creative Commons License 2003.11.16 0 0 19
Köszi az infot!
Egyébként hány nap munkaviszony kellene ahhoz, hogy ismét 9 hónapig kapjak járadékot?
Előzmény: Szakbarbár (17)
Szakbarbár Creative Commons License 2003.11.16 0 0 18
96 óta nincs pályakezdőknek munkanélküli segély, csak járadék van, ahhoz legalább 200 nap munkaviszony kell.
Vannak viszont szolgáltatásai a munkaügyi központnak, amiket igénybevehetsz, ezek közül a leghasznosabb, hogy támogatást fizetnek olyan munkaadónak, aki pályakezdőd alkalmaz, ezzel ösztönzik őket, hogy tapasztalatlan, kezdő munkaerőt is felvegyenek, mert a támogatással kevesebbe kerül egy pályakezdő mint egy nem az.

Vannak még kifejezetten pályakezdőknek szóló állásajánlataik, bár ez nem jelenti azt, hogy akármilyen szakmában azonnal tudnak munkahelyet ajánlani. Mindenesetre hozzájuk azok az állásajánlatok futnak be, amikre pont pályakezdőt keresnek.

Előzmény: Éberkeemberke (16)
Szakbarbár Creative Commons License 2003.11.16 0 0 17
A legutóbbi járadékfolyósítás befejeződése után 200 nap munkaviszony kell ahhoz, hogy megint jogosult legyen rá valaki. 200 nap után 50 nap jár, de - ahogy értelmezem a törvényt - a korábban ki nem merített időre is kaphatod, tehát összesen majdnem 3 hónapra.

Az összeget nem tudom, ilyenkor hogy számolják, hogy csak a járadék utáni munkaviszonyból vagy az előtte lévőkből is, de a max. összeg úgyis olyan alacsony, hogy - idén - bruttó 60.000 fölötti átlagkeresettel már a max. jár, úgyhogy ha a határozott idejű szerződésed előtti időkből is több volt az átlagod meg most is, akkor nem is nagyon kell számolgatni. Ha kevesebb, akkor nem tudom.
Előzmény: Mallory (15)
Éberkeemberke Creative Commons License 2003.11.12 0 0 16
Sziasztok!

én pályakezdő munkanélküli vagyok. van még jónéhány ismerősöm, aki hasonló cipőben jár: nemrég szerzett diplomát, de az állásinterjúk másfél óráján kívül nem igen töltenek több időt egy munkahelyen...

a munkanélküli járadékot mégsem igényli közülünk senki, pedig, asszem már lenne rá lehetőség.

kik veszik igénybe a segélyt? fiatalabbak is? vagy középkorúak? mire elég ez? írnátok a személyes tapasztalatotkról?

segít valamit ez az összeg? mennyi lenne a reális?

ezeket a kérdéseket szánom az itt jelenlévő szakértő úrnak/hölgynek meg azoknak is, akik igénybe veszik ezt a járadékot (meg azoknak is, akik nem)...

Mallory Creative Commons License 2003.11.12 0 0 15
Felhozom, mert érdeklődnék:
2003. márc 31-ig munkanélküli járadékot kaptam (7 hónapig voltam járadékon, a munkaviszonyom után 9 hónapig is lehettem volna.). Áprilistól elhelyekedtem egy dec. 31-ig szóló határozott idejű szerződéssel. A kérdésem: ha nem hosszabbítjuk meg a szerződést (tehát ismét munkanélküli leszek), kaphatok-e járadékot, segélyt, bármit? Ha igen, mikortól, meddig, mennyit?
Előre is köszönöm, ha valaki szán a válaszra egy kis időt.
Nikotinpatkány Creative Commons License 2002.07.02 0 0 14
Felhozom, mert (sajnos) aktuális.

Munkanélküli vagyok két hónapja, most már el kellene menni a Munkaügyibe. Hol van, mit kell vinni, mennyit kapok, ajánlanak e munkát v tanfolyamot ?

encián Creative Commons License 2001.02.18 0 0 13
...bocs, de nem segély, hanem JÁRADÉK!
Előzmény: encián (12)
encián Creative Commons License 2001.02.18 0 0 12
Érdekel még a téma? Mert hivatalból otthon vagyok benne. Szívesen válaszolok a kérdéseidre.
Pindur Creative Commons License 2000.10.20 0 0 11
Én úgy tudom biztos forrásból, hogy 296 nap és napi 996ft.
Előzmény: Tomboló Hold (-)
Tomboló Hold Creative Commons License 2000.10.19 0 0 10
Köszönöm a hozzászólásodat, okosabb lettem !
Előzmény: SGraun (5)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.19 0 0 9
Tombolaholdviaskodomdenemagőgösökémitéjszakacsapzottlapokraíroksemafelszállóhalottakékiketmadárrajészsolozsmarejtelcsakaszeretőkékikmúltkorokemlékétlázasanölelikkiknekfizetségresemtelik( !! :-) !! )övékművészetem...
Előzmény: Tomboló Hold (-)
Night Hunter Creative Commons License 2000.10.19 0 0 8
Ebbe csak úgy belebotlottam.
Nem is írtam semmi rosszat.
Előzmény: vapiti (4)
Night Hunter Creative Commons License 2000.10.19 0 0 7
Olvastad már a freemail-edet?
Előzmény: SGraun (6)
SGraun Creative Commons License 2000.10.19 0 0 6
Á, a csigaröptetéshez sajna nem.
Ezt is csak véletlenül tudom.
Előzmény: Night Hunter (3)
SGraun Creative Commons License 2000.10.19 0 0 5
brutto 46.000 Ft -ig a fizetésed 65 % -a, osztva 30 nappal. (ez a max.)
Hiába kerestél havi kétmilliót, akkor is max. ennyit kaphatsz.
Van egy minimum is, ezt nemtom fejből sajna.
Előzmény: Tomboló Hold (2)
vapiti Creative Commons License 2000.10.19 0 0 4
Huntika, ez nem F-fel kezdődik! Ne rendetlenkedj!
Előzmény: Night Hunter (3)
Night Hunter Creative Commons License 2000.10.19 0 0 3
Egy ork-pap mindenhez ért?
Előzmény: SGraun (1)
Tomboló Hold Creative Commons License 2000.10.19 0 0 2
Ez a napi max. 996.-Ft hogyan jön ki? Nem a volt fizetés bizonyos százaléka?
Előzmény: SGraun (1)
SGraun Creative Commons License 2000.10.19 0 0 1
Max : 270 napig, és napi max. 996 Ft.

Üdv
Skandar

citromfű Creative Commons License 2000.10.19 0 0 0
Hála Istennek, nem tud0m...
Előzmény: Tomboló Hold (-)
Tomboló Hold Creative Commons License 2000.10.19 0 0 topiknyitó
Tudja valaki, hogy most mennyi az összege és mennyi ideig adják?
Kösz TH

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!