Keresés

Részletes keresés

fordfairlane Creative Commons License 2000.07.12 0 0 130
"Aki szeretne masikat..." Nem errol volt szo, hanem arrol, hogy van, aki a mostanit maskepp gondolja, atirja es kiadja, hogy masok is hallgathassak. Hivatalos meg ettol semmifelekeppen nem lesz. Es ha jobban belegondolsz, nem is voltak errre torteno torekvesek. Teljesen felesleges lenne. :-)
ff
Előzmény: ttaarrllee (128)
fordfairlane Creative Commons License 2000.07.12 0 0 129
1) Ha ott elsz szuletesedtol kezdve, akkor nem talalsz benne kivetnivalot, mert "ez az elet rendje." :-)

2) Ha odakoltozol, akkor meg fogadd el a jatekszabalyokat. :-)

3) A gyerekeket illetoen pedig csak annyit, hogy a szulo igenis felelos aert, hogy milyen felnott valik a gyermekebol. :-)

ff

Előzmény: Bimbum (127)
ttaarrllee Creative Commons License 2000.07.11 0 0 128
Lehet, sőt remélem is, hogy más már leírta.
Az ötvenes években Rákosi Mátyás elvtárs(atyánk és tanítónk) felkérte Kodály Zoltánt, hogy írjon új magyar himnuszt. (Neki ugyanis persze nem tetszett a Kölcsey-Erkel féle, mert benne volt az Istenhez való fohász.) Kodály sommásan válaszolt: Nem kell másik himnusz, ez jó.
Ebben a műben benne van az osztrák önkényuralom elleni lázadás, benne lett a kommunista diktatúra elleni ellenállás is.
Hasonlóképpen történt ez a lengyel himnusz esetében is.
Aki szeretne másikat, annak fogalma sincs semmiről a magyar történelemből.
Előzmény: anyuxxx (123)
Bimbum Creative Commons License 2000.07.11 0 0 127
Nálunk a fél országot naponta le kellene tartóztatni, ha ilyen szabályokat vezetnének be.
Nem tudom, mit szólnál, ha a te gyerekedet itélnék botütésre.
purplerain11 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 126
Igen, Singapurban diktatúra van mindazok ellen, akik törvénybe ütköző dolgot cselekszenek. Ezek nem politikaiak, hanem leginkább a társadalmi együttélés szabályai ellen vétők.
Például:
Utcai szemetelés = azonnali letartóztatás. Első esetben 300 Dollár pénzbüntetés, másodikban 500 dollár. Harmadik esetben az illetőnek rendőri felügyelettel nagyközönség előtt a teljes utcát fel kell sepernie.
A rágógumi tényleg tilos, mert úgy tartják, hogy nagyobb kárt okoz a hulladéka, mint a rágógumizók öröme.
A talált tárgyakat tényleg nem viszik el. Egyik közeli ismerősöm a singapuri HÉVen felejtette az aktatáskáját és másnap kiment ugyanazon HÉVhez és ugyanúgy ott volt a csomagtartón, pénzzel, mindennel együtt.
Az SZJA 3 %, szinte alig van adócsaló. A háromgyerekesnek semmilyen személyi jövedelemadója nincs. Az Áfa is igen alacsony, kivéve a gépkocsikra, amikre az itteninél sokkal nagyobb adó van. EGy Ford Focus könnyen belekerül százezer dollárba. Igen drága hozzá a forgalmi engedély, amiért külön kell fizetni. Ezután még úthasználati díj is van, elektronikusan emelik le a hitelkártyádról, ahányszor áthajtasz az úton levő kapuk alatt.
Most pedig nyilvánvaló, hogy miért volt jogos a 10 botütés annak aki, az autókat összekarcolta: igen nagy vagyont tett tönkre, rongált meg.
Emellett: a singapuri állam nagyon segíti vállalkozó polgárait. Ha Te befektetsz, az állam, segítőleg befektet a Te vállalkozásodba (kisebbségben maradva). Emellett biztosít ipari parkokat, infrastuktúrát sb.
A kábítószert akár halállal büntettik. Nincs is kábítózás a szigeten.
Mjg az ugyancsak kinai többségü Hong Kongra , de különösen az egyébként igen fejlődő környező kinai részekre a kosz és a kultúrálatlanság a jellemző, a singapuri vezetés az ugyanolyan kinai többségü városban, diktatúrával vagy inkább zéró toleranciával, de kulturembereket faragott a lakosságból.

Veled ellentétben én szeretnék egy ilyen országban élni. Csak ilyenben szeretnék.

Előzmény: Bimbum (124)
anyuxxx Creative Commons License 2000.07.10 0 0 125
Kedves Bimbum !

Én sem vagyok a botbüntetések hive, de ugy irod le ezt „ egy-két autót
megkarcolt”, mintha megevett volna egy-két turórudit.
Egy-egy autó több millió Ft-ot ér, és egy ilyen kis karcolás után azért
már nem az igazi.
Nekem is van autóm, tudom mi az biztositókhoz futkosni, szerelőt keresni,
fényeztetni, csak mert egy pajkos gyermeknek eszébe jutott egy jót
viccelni. A piros lámpánál már nem is merek szólni, hogy ne maszatolják
össze az ablakot ablakmosás cimén, mert tudom, hogy visszautasitás
esetén a mosókeféjük másik felével megkarcolnak.
Inkább leperkálom nekik a meg nem érdemelt pénzt, amit nyugodtan
nevezhetnék védelmi pénznek is, hiszen megvédték maguktól a kocsimat.
üdv: anyu

Előzmény: Bimbum (124)
Bimbum Creative Commons License 2000.07.10 0 0 124
Már csak így van a demokráciák mindig rendetlenebbek mint a diktatúrák. Egyesek szerint a
fasiszta rendszer Olaszországban csodákat művelt, nem szemeteltek, pontosan jártak a vonatok, stb.

De azért talán mégsem vágyunk oda vissza. Tudod Szingapúrban erős diktatúra van. Néhány éve egy ott élő amerikai diák végigkarcolt pár autót és elkapták. Az itélet 10 botütés volt.
Minden diplomáciai nyomás ellenére a büntetést végrehajtották. Én nem szeretnék egy ilyen
országban élni.

Előzmény: Pirítós (34)
anyuxxx Creative Commons License 2000.07.10 0 0 123
Szevasz fordfairlane !

Ahogy az első mondatodat elolvastam, már mondhatom is, hogy tképpen
egyetértünk. Nincs vita köztünk.
Én se mondtam, hogy kivetnivalót találok abban, ha valaki máshogy szeret-
né meghangszerelni, hiszen megakadályozni ugyse lehet senkit mit irjon,
mit gondoljon, csak azt nem szeretném, hogy ez az uj variáció legyen a
hivatalos. Higy miért nem, azt már leirtam egyszer, nem látom értelmét, hogy
ismételjem.

Kedves névtelen !

Lehet még módositani ?

Ha az angolok át is irták a saját Himnuszukat (gondolom nem a mi kedvünkért )
én akkor se szeretném, ha Mi utánoznánk Őket.

mindenkit üdvözlök: anyu

Előzmény: fordfairlane (118)
Varga László Creative Commons License 2000.07.10 0 0 122
Az eredeti azért jobb, ez egy kicsit az Amuri partizánokra hasonlít.
Előzmény: nevtelen (119)
Derek Creative Commons License 2000.07.10 0 0 121
"Milyen érdekes, hogy a második himnuszunkat, a Szózatot is átirták,
"
A jelenleg altalanosan ismert es enekelt valtozat is mar atiras, mert az eredeti egesz mas utemezesu volt, es inkabb egy verbunkosra emlekeztetett.
Előzmény: nevtelen (119)
lujza Creative Commons License 2000.07.10 0 0 120
"Azt viszont +int nemtom ,hogy mi van mostan ,par napja ,erot ,temat vagy mit gyujt ?! "

Én se tudom, de nem ez az egyetlen,amit nem értek az indexen, de mind1. :(

Előzmény: BEA (116)
nevtelen Creative Commons License 2000.07.10 0 0 119
Milyen érdekes, hogy a második himnuszunkat, a Szózatot is átirták, azt a liberálisok mégsem ajnározzák, a népiek meg nem fikázzák. Valszeg az nem mindegy, hogy ki, s milyen (hátsó) célzattal tesz ilyet. :-)
Előzmény: fordfairlane (118)
fordfairlane Creative Commons License 2000.07.10 0 0 118
Szevasz Anyus!

"...csak ne legyen kötelező..." Nem is az. Erről szó sem volt. De gondolom ugyanakkor, azt is támogatod, hogy az se legyen kötelező, hogy csak egyféleképpen lehessen hallgatni. Ugyanis pl. Dohnányi is felhasználta az egyik művében a Himnusz egyik részletét - ma azt mondanánk, hangmintát vett - és átírta kicsit. És nem is lett rossz. Más sem, mert mindenki tudta, miről szól. És ha már a kötelezőségről beszélünk, pont akik felszólaltak az átírás miatt, azok az emberek, akik szeretnék megmondani mindenkinek, mi hogy legyen. Nem pedig azok, akik átírták.

Én is jobban szeretem, az eredeti formájában, de semmi kivetnivalót nem találok abban, ha mások másképp gondolják. Mi a különbség, ezt továbbra sem értem? Mennyivel rosszabb az átírt variánst hallgatni mint az eredetit? Hivatalos úgysem lesz, zenei élménynek meg lehet szép is. Ha meg tudod, hogy az a zene az, aminek hallatán büszke lehetsz a nemzetedre, akkor teljesen mindegy a formája. A tartalom számít - szerintem. A formája pedig ízlésbeli kérdés. :-)

ff

Ui.: Miért az angolok kedvéért írnák át? Ezt nem értem. Elmondanád?

Előzmény: anyuxxx (114)
nevtelen Creative Commons License 2000.07.10 0 0 117
"Majd, ha Ők is átirják a kedvünkért az angol himnuszt."

Ők már átirták! A korábbbi változatban Godnak a Kinget kellett szévelnie, a mostaniban pedig a Queent. És úgy néz ki hogy 20-30 év múlva üsmeg át fogják irni.
:-)))

Előzmény: anyuxxx (114)
BEA Creative Commons License 2000.07.10 0 0 116
Szia lujza !

Belestem ,hogy mi lett a beirasom utan ,azaz Derek mit tett es mit nem ?!
Nemtom millen hangulatban ,merthogy itt nincs "kep" ,de valaszra meltatott ,a maga modjan .

Azt viszont +int nemtom ,hogy mi van mostan ,par napja ,erot ,temat vagy mit gyujt ?!

Vagy csak siman ugy csinal ,mint a hisztis d(gy)erek ket acsarkodas kozben a feltett kerdesre ,--;na vegre abbahagytad ?!-----NEM ---- CSAK kicsit PIHENEK !

Na udv .


BEA Creative Commons License 2000.07.10 0 0 115
Szia lujza !

Belestem ,hogy mi lett a beirasom utan ,azaz Derek mit tett es mit nem ?!
Nemtom millen hangulatban ,merthogy itt nincs "kep" ,de valaszra meltatott ,a maga modjan .

Azt viszont +int nemtom ,hogy mi van mostan ,par napja ,erot ,temat vagy mit gyujt ?!

Vagy csak siman ugy csinal ,mint a hisztis d(gy)erek ket acsarkodas kozben a feltett kerdesre ,--;na vegre abbahagytad ?!-----NEM

Na udv .


anyuxxx Creative Commons License 2000.07.09 0 0 114
Szevasz ff !

Jó a kérdés.
A vitával kapcsolatban egyetértek PuPu-val : át lehet irni, de minek ?
Ha valaki otthon akarja pöntyögni a maga elképzelését persze, hogy nem tilos,
csak ne legyen kötelelző.
Visszatérve a hallgatására, attól kerek a világ, hogy az egyik nemzet
igy hallgatja, a másik ugy.
Van aki szivére teszi a kezét van aki nem. Mindenkinek szive joga, hogy ugy
hallgassa és olyan Himnuszt, amilyet szeret.
Én mindenesetre nem szeretném, ha átirnák. Pláne nem az angolok kedvéért.
Majd, ha Ők is átirják a kedvünkért az angol himnuszt.
üdv: anyu

Előzmény: fordfairlane (113)
fordfairlane Creative Commons License 2000.07.09 0 0 113
OFF

1) Nagy erdeklodessel olvastam itt az utobbi vitat a Himnuszrol. Elolvashatjatok az Anima Sound System velemenyet a feldolgozas koruli "viharrol" a Freee Magazin majusi szamaban. Erdekes.

2) En inkabb azt tartom szegyennek, hogy ha latok pl. egy olyan tevekozvetitest, amiben felcsendul a himnusz (a "hivatalos") es mutatjak az ott levo embereket, alig par olyat latok, aki enekelne azt. Nem szegyen, emberek!

3) Kivancsi lennek arra, hogy szerintetek Magyarorszagon a lakossag hany szazaleka ismeri a Hymnus teljes szoveget?

ff

ON

Kokas Bence Creative Commons License 2000.07.07 0 0 112
Pupu, te akkora bunkó vagy, hogy veled verik a cölöpöket a buzgárnál.
Előzmény: PuPu (103)
Zmac Creative Commons License 2000.07.07 0 0 111
Mint PuPu, egyértelmű hogy nem csak tiszteled a homokot, hanem elkerülhetetlenül viseled is magadon. Ehhez képest én valóban más vagyok, de emiatt nem tartok igényt semmiféle tiszteletre. :)
Előzmény: PuPu (110)
PuPu Creative Commons License 2000.07.07 0 0 110
Tuttam, hogy nem fogja valamelyiktek megállni...
Nos, - rossz hírt kell tudassak Veled.
Bár tisztelem a másságodat, és maximálisan tolerálom, - de jómagam a hagyományos szexuális felfogás híve lévén nem tudlak bíztatni...
Ez persze nem jelenti azt, hogy a hozzád hasonló felfogásúak körében nem számítanál szépnek, - sőt kívánatosnak. Ha kitartó vagy, biztosan észrevesz előbb -utóbb menyasszonyod, a Lajos.
Mint PuPu egyébként is tisztelem a homokot...
:O)))
Előzmény: Zmac (109)
Zmac Creative Commons License 2000.07.07 0 0 109
>>Én meg egy ilyen sehideg-semeleg szocdem... Piha! <<

Jé, te egy igazi meleg baloldali vagy? :)))

Előzmény: PuPu (107)
lujza Creative Commons License 2000.07.07 0 0 108
Ö bezzeg nem kérte ki magának a dolgot. :))
Nem is tudtad, hogy titkos rajongód neked ??
Előzmény: PuPu (107)
PuPu Creative Commons License 2000.07.07 0 0 107
Azér sértegetni nem kéne...
Én meg egy ilyen sehideg-semeleg szocdem... Piha!
Miként Ormány Viktor mondá, - az Úr is kiköpé a langyosakat...
:O)))
Előzmény: lujza (106)
lujza Creative Commons License 2000.07.07 0 0 106
Jééé, akkor még se te vagy a Derek. :)))
Előzmény: PuPu (105)
PuPu Creative Commons License 2000.07.07 0 0 105
Ne aggódj Lujzim,nem szállok be...
Bár nem tartom büntetendőnek az átírást.
Elég büntetés annak aki átírja, hogy mennyire hüje.
Ritkán, de szok borsódzni a hátam, ha pl. olimpián hallom...
:O)))
Előzmény: lujza (104)
lujza Creative Commons License 2000.07.07 0 0 104
Szia, puppanat, ebböl a topicból már csak te hiányoztál. :((
Előzmény: PuPu (103)
PuPu Creative Commons License 2000.07.07 0 0 103
Mi van Lujzim, - +találtátok most a csóri Dereket?
Csak kíméletesen vele, - olyan ő, mint a középparaszt, amint folyvást ingadozik.
Még a végén az igazi baloldal karjaiba lökitek, oszt itten hígítani fogja nekem a zeszmét!
Szörnyű alak, - csak egy p*naszőrszál választja el attól, hogy a Koronát meg lesvájcisapkázza...
:O)))
Előzmény: lujza (102)
lujza Creative Commons License 2000.07.06 0 0 102
Derek, büdösbogaram, szerinted kivel használsz te normális hangnemet a jobboldali levelezök közül ??
Előzmény: Derek (99)
hegyivadasz Creative Commons License 2000.07.06 0 0 101
Ez a lakodalmas pelda nagyon nem jo ide. Volt szerencsem parszor elenekelni lakodalmakkor (bar elöször nagyon meglepödtem, mert mifelenk nem szokas), de nem hasonlitanam semmifele feldolgozashoz. A dallama, ritmusa nem valtozik attol, hogy a ciganybanda, vagy a szintetizatoros jatsza el, mig egy rock, vagy rapfeldolgozasnal ez nem igaz. Es nem utolsosorban: a lakodalomban meg a reszegek is elcsendesültek es felallva enekeltek a Himnuszt, megadva azt a tiszteletet, ami jar neki. Na, ez az, amit nehezen tudok elkepzelni egy rapfeldolgozasrol.
Előzmény: Derek (81)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!