Keresés

Részletes keresés

Robin Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8697
ugyan stoki, ne húzd fel magad. A fiú, mert valszínű az, csak lánynak érzi magát, és ha nem táncolják körül akkor sértődötten elvonul.

netfüggő,
tudod itt mindenki egyforma figyelmet kap, ha ő is rászánja a többiekre. Az alap minden topicnál az, hogy legalább 1 hetet visszaolvas az ember, ha ilyen hosszú mint a mienk. És miután ezt megtette és nem talált választ a kérdésére, hozakodik elő vele. Teszi ezt úgy, hogy legalább egy kicsit bemutatkozik (annyit minimum, hogy fiú-e vagy lány és milyen gépe van - ez utóbbit kicsit részletesebben kifejtve). A bemutatkozás után tudnak csak érdemben segíteni a kollégák. Ugyanis ha hobbibringás vagy mást kell tanácsoljanak, mintha a géped szerelmese vagy.
No és nem utolsósorban ilyen szabad napokon mi kerekezünk és túrákat mesélünk és csak aztán tartunk karban.

kivi, Zsuzsa,
remélem jól sikerült az utatok.

bátyó,
egyedül nem merek elindulni Velencére, az utóbbi időben annyi szörnyű autóssal találkoztam, hogy valaki kell, aki sikit ha éppen löknek az árokba :)

stoki Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8696
Helyesbítés :
"mert nem ezek az anyagok oldják a zsírt. "
mert ezek az anyagok OLDJÁK a zsírt.
Előzmény: stoki (8695)
stoki Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8695
Na akkor TE FIGYELJ !

Mivel ma csináltam mielőtt melóba jöttem a géppel ezért még friss az élmény ...:

"Ki" : én...;)
"Milyen gyakran" : használat minőségétől és a lánc burkoltságától függ. Egy retkes terepezés után rögtön, esőben minél előbb, száraz időben meg attól függ, hogy hol közlekedem. Aszfalton, jó pár száz kilométer után, homokos amolyan alföldi utakon minél előbb karbantartok.
"Mivel" : kivénhedt fogkefével + petróleummal, vagy benzinnel + elhasznált bugyi.
"Hogy" : egy kis edénykébe öntöm a lötyit, majd kinn a kertben ( a lényeg nem a lakásban ) átfogkefézem az egész láncot és ami az útjába áll (első, hátsó fogaskerekek) és igyekszem róla levakarni az olajos-homokos szutykot. Vigyázni kell, hogy a hajtómű tengelyre és egyéb olyan helyre, amit nem kívánok megtisztítani (még a gumit is kihagyom) ne kerüljön a petróból, mert nem ezek az anyagok oldják a zsírt. Ha készen van a csili-vili fogkefézés a kifuserált bugyival áttörlöm az egészet és akkor jöhet a műszerolajozás vagy kenés (de nem zsírral). Ha kész, akkor pár tekerés üresbe és utána a bugyi még be nem fogott részével áttörlöm a láncot, hogy a felesleg olaj minél kisebb mértékben kerüljön a felnire.

Azért érdemes végigolvasni a topicot, mert tényleg szinte minden ki van tárgyalva.

Előzmény: netfüggő (8694)
netfüggő Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8694
Figyelj. Kaptam egy hozzászólást, arra válaszoltam. Kész, ennyi, Amúgy gondoltam, hogy kapok egy ilyen hozzáböffenést.
A topik amúgy meg tényleg 145 oldal, és nem tudom végigolvasni, ezért kérdeztem meg. Nem tudom milyen téma nincs még kibeszélve, 145 oldalon mindent meg lehetett már beszélni, szóval úgysem tudok olyat kérdezni, ami még ne lett volna.
stoki Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8693
Érdekes a hozzászólásod...
Elhajtottak...?!? Ezt miből vetted ki...??? Abból, hogy h_g azt írta olvass vissza...Ha azt írta volna, hogy menj a p*csába, akkor még meg is érteném a válaszod, de így nem igen értem mi a reakciód kiinduló alapja...
A másik meg bedobod a dolgot péntek 21:00 órakor...Mégis ki a fene válaszoljon rá így hirtelen. Jó ha hétvégén valaki betéved ide...

Egy picit elhamarkodott volt a kijelentésed és tetted ezt az után, hogy összesen kb. 4-szer írtál be ide és van 31 hozzáböffenésed.

Előzmény: netfüggő (8692)
netfüggő Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8692
köszi. az egésu topik csak 145 oldal.. Amúgy eddig bármit kérdeztem, senki sem válaszolt, most először legalább "elhajtottak". Úgylátom kialakult abból egy pár emberből álló társaság,és kész... na mindegy. további jó szorakozást
RadiX Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8691
Sziasztok!

A par honapos 545-ös (alu-keretes) SPD pedalomon (csak az egyiken) meglazult az alu keret. Tudja valaki, hogy lehet megszoritani?. Letöltöttem a Shimanotol ilyen robbantott rajzot, de attol nem lettem sokkal okosabb.

h_g Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8690
Erről nagyon sok szó volt már ... olvass vissza a topikban!
Előzmény: netfüggő (8689)
netfüggő Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8689
LÁNCKARBANTARTÁS: ki, milyen gyakran, mivel, hogy?
érdekelne, miket csináltok
badmad Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8688
tari2
"Ps: Kellemes hétvégét mindenkinek és jó szelet. :-)" Ez mit jelent? Csak nem te is szörfölsz?? Akkor nézz be a Windsurfing topikba!
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8687
:)))
Az asszony biciklivel maximum ugy menne korbe fel nap alatt a Balatonon, hogy felrakja vonatra Akarattyan, Tapolcan at a keszthelyire, ott fel Siofok fele, es Siofokon leveszi... :) De lehet, hogy meg ez sem sikerulne neki fel nap alatt.
Előzmény: kivi (8686)
kivi Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8686
Azt a jó kis Balaton-kört miért kell így elaprózni? :))) Bezzeg a múltkor... 7óra alatt körbe... :)))
Előzmény: rgranc (8678)
bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8685
rgranc
Akkor így már tiszta. Ha semmi nem jön közbe ott leszek a vasútállomáson.

bodzavirág
Sajna maximum fél-egy napot tudok tekerésre szánni ezen a hosszú hétvégén, így a Fertő tó nem fér bele.
De talán valamiko később. Jövő hétvégétől azonban megszűnnek a korlátok.
Aztán majd jöhet az élménybeszámoló.

Mindenkinek kellemes, langyos hátszelet!

Előzmény: rgranc (8684)
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8684
batyo
Akarattya, menetrend szerint 13:05.
A trukk az lesz, hogy vszinuleg a bringak egy reszet kisteherauton visszuk le, mert nem rendeltunk biciklisvagont, de azert majd leslek erosen.

Mindenkinek kellemes (hosszu) hetveget!

Előzmény: bátyó (8682)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8683
Hi mindenki,
Holnaptól Fertő-tó és bicaj. Gombfoci ezek szerint Ti nem jöttök??? Kár. Te sem bátyó?? Pedig lassan fogunk tekerni, megvárnánk :-)
De jó lesz!!
bodzavirag
bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8682
Akarattyán száltok le vagy Kenesén?
Ha úgy jön ki, akkor szombaton az Akarattyai vasútállomáson 1 körül találkozunk.
Megpróbálok áttekreni.

Ha esetleg pontosabbat is tudsz a vonat érkezéséről, akkor egy emilt megengedhetsz, vagy ide is írhatod, holnap reggel bejövök és megnézem.

Engem könnyű lesz megismerni, ha ott leszek: lila színű Mali trekking triatlon kormánytoldalékkal, ezüstfehér sisak. Egy darabig elmegyek veletek.

Előzmény: rgranc (8680)
norbika Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8681
stoki,
autóutak szanaszéjjel vannak az országban, és bizony nem könnyű rájönni térkép alapján (helyesbítek: lehetetlen), az ember általában csak akkor veszi észre, amikor már ott áll a kis kék, autós táblácska előtt. Ilyen autóút volt pl. tavaly nyáron (ha jól emléXem) Székesfehérvár és Várpalota között is. A 8-as főút egy részét kinevezték autóútnak és kész. Kerülőút nem nagyon van, ami akad, az is elég nagy kerülő, szar minőségű falusi utakon - legalábbi egy-két éve ez volt a helyzet, és ismerve a magyar utak javításának sebességét, ez még pár évtizedig így is lesz. Egyébként van tapasztalatotok a rend őrei és pl. autóúton haladó bicajosok kapcsolatáról? (magyarul: letépik a fejem és elveszik a bringám, feljelentenek, megbüntetnek, vagy mi van?) Nekem pl. egyszer muszáj volt a fent említett kb. 10 km-es szakaszon tekernem, de nagyon reméltem, hogy nem sok egyenruhás van a környéken.

norbika

Előzmény: stoki (8676)
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8680
Batyo:
Akarattya valami furedi vonattal egy ora korul.
Kedden szabi / csusztatas, izles dolga. En szerencsere tudok csusztatni.
Előzmény: bátyó (8679)
bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8679
Részemről Siófokon leledzek.
De hát kedden már meló.
Rátok szakadt a szabadság?
Aztán szombaton hogyan mentek Akarattyára? Mikor?
Előzmény: rgranc (8678)
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8678
Batyo:
ismertetojelek: 15-20 kozel kozepkoru lokott bringas, tobbnyire amator, nagy hangon, vidaman, lazan teker. Szombat: Akarattya-Aszofo, vas: Gyenesdiasig, hetfon Boglarig, kedden Siofokig.
Melyik reszen laksz a tengerpartnak?
Előzmény: bátyó (8675)
mezga geza Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8677
Koszi a segitseget!
Előzmény: Fenistil_24 (8669)
stoki Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8676
zsuzsa
Egy picit nekem is szólt, így pótolom...
Sztráda, autóút, főút fogalmát nem egy könnyű feladat meghatározni, mert most már a sztráda kivételével lassan mindenre mindent mondanak és ezt főleg térképről nem mindig lehet egyértelműen kideríteni.

Sztráda : min. 2x2 sávos út, leállósávval középen valamilyen földes, földes-korlátos, sövényes elválasztással. Pl. M1, M3, M5, M7-es. A nagykörösi út is hasonlít erre, csak ott nincs leállósáv csak buszsáv és ez bizony csak főút, de nem sztráda. Ezért ezt úgy tudnám egyértelműen meghatározni, hogy onnantól sztráda, ahonnan ezt a sztráda szimbolumos tábla jelzi.

Autóút : na ez aztán egy gané kategória. Pl. M0-ás, 2, 2A jelzésú utak. Általában 2x2 sávos, de nincs köztük földi elosztás, vagy csak vastag csík, vagy szimpla korlát, vagy prizmás biz-basz az elválasztó. Kollégám szerint csak a fent említett 3 autóút van, nekem még rémlik a kecskemétre vezető út is, de nem vagyok benne biztos. Ez az útfajta, ami valahol a sztráda és a főút között van, én eltörölném ezt a kategóriát, mert vagy legyen egy út gyorsforgalmi út, vagy tökölös jó minőségű főút. Nem véletlen, hogy az M0-ás az egyik leggyilkosabb út, sok baleset adódik arrafelé én sem szeretem, mert igen félelmetes (persze autóval)...

Főút (pl. 7-es (régi 70-es)), ebből sok van. Élére állított sárga, fekete szélű rombusz tábla jelzi.

Ezekből csak a főúton szabad bringázni, ha persze külön tábla nem tiltja. Remélhetőleg valahol a közelben kell lenni a kerékpárosok részére engedélyezett útnak, de nem feltétlenül.

Mint a fenti leíratból kitűnik nem lehet szabályokat mondani arra, hogy melyik számozás milyen utat takar, mert nem tudni. Sejteni lehet, de nem feltétlenül igaz. M-esek sztrádák, kivéve az M0-ás, ami főként autóút, de erre azt lehet mondani, hogy kerékpáros szempontból mindegy. Ha M-es, akkor biciklivel el...
Egyszámjegyű utak főútak, kivéve a 2-es és a 2A (van aki M2-nek is hívja) ezek autóutak.

Hogy itt milyen trophyzás folyik ?!?!

Mééé ne mááááá a Gellérthegy oldalán mentek fel a Püspök felöl, egyenesen neki, fel a vízesésen.

Ott még a biciklitek töke is izzadna !!!

Előzmény: zsuzsa (8672)
bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8675
rgranc
Én speciel nagyon a Balaton mellett lakom.
Gombfociék most egy kicsit messzebb laknak (10-15 km) a tótól.
Aztán mikor tekertek és merre?
Egy talit megejthetünk, csak tudjak időpontot és helyet. Ismertetőjelek?
Azonnali választ várok, mert már lejárt a munkaidőm.
Előzmény: rgranc (8674)
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8674
robin: bos, meg nem ment az atutalas, es ma sem megy, mert haromkor bezar a bank, en meg nem ernek oda addigra repulovel sem, nemhogy kocsival. Kedden vagy legkesobb szerdan reggel megejthetem, ha kesobb jovok dolgozni. Ha keso, akkor inkabb kp-ben perkalnek.
Bocsanatot kerek. (Telebank nem megy ilyen ecceruen, eloszor bankba kell menni hozza.)

mas: hosszu hetvege, korbetekerjuk szep nyugodtan a Balatont. Lesz arrafele valaki topicos (Gombfocin kivul)? (Amig nincs meg a polo, nem lehet azonositani...) Gombfoci merre leszel?

Előzmény: Robin (8673)
Robin Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8673
Zozzz,
nem teccen olvasni a topicot? ha meg igen akkor minek ilyeneket kérdezni? még az éjjel bevéstem ki érkezett be.
Fenistil,
a te nickeddel nem jött még.
egy azonosítatlan is volt, de az gondolom Tom2-é, mert az elsők között utalt - de a végén úgyis kiderül, ha valaki nincs meg.
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8672
a csejtei is jo!!
2 hete tanultam meg biciklizni tavaly nyaron, amikor oda lyukadtam ki :-) azt hittem letorik a fek, annyira szoritottam, mire vegre leertem valahogy :-)))

melyik a hosszabb? a csejtei vagy a kapor?

viszont mint mondtam, a kapor utca igen kellemes helyen fekszik.

Előzmény: h_g (8671)
h_g Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8671
További szadista terepjavaslatok, ha kellenének: Görgényi út (a 11-es végállomásához megy föl, nem annyira meredek de hosszú); Csejtei utca (Felhéviziről a Rózsadombra), na azt nevezem meredeknek!
Előzmény: zsuzsa (8663)
Zozzz Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8670
Robin

Szerdán utaltam a pénzt. Megérkezett?

Zozzz

Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8669
mezga geza

Hát az V. ker-ben éppen nem vagyok túl ismerős, viszont tudnám ajánlani Badmad boltját, amit itt találsz: www.extra.hu/bikeposta. E-mailben tudsz rendelni, meghozza a nagykerből és azután a Tiéd lehet. Jó az ár: 9900 HUF. (már ha a PC6-ra gondolsz) Itt Fehérváron nekem 14-ért akarták adni...

Egyébként az enyém 2 hete jött meg természetesen Bad-től.

hali
F_24

Robin
És az én pénzegységeim még nem érkeztek meg?

Előzmény: mezga geza (8665)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8668
höhöhöhö Berger, ez mar a HUSZ-ba tartozo tema, maradjunk inkiabb a KAPOR TROPHYnál.

a lényeg pedig az, hogy feltekersz vagy se helyből indulva ? es milyen gyorsan ?

Előzmény: berger (8666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!