Keresés

Részletes keresés

Langels Creative Commons License 2024.05.02 0 1 420576

Lukács nem két évre szerződött Szolnokra, ami most jár le? Vagy közben hosszabbított, csak az én figyelmemet kerülte el?

Előzmény: realfan (420573)
Scola82 Creative Commons License 2024.05.02 0 1 420575

Nagy Pongó. :) 

Előzmény: Scola82 (420574)
Scola82 Creative Commons License 2024.05.02 0 0 420574

Molnár marad Sopronban.

Kis Pongó is elmegy Olajból (állítólag).

Előzmény: realfan (420573)
realfan Creative Commons License 2024.05.02 0 1 420573

Általában a klubok szeretik bejelenteni, ha egy náluk játszó játékossal a szezon végéig szóló szerződést sikerült meghosszabbítani. A leigazolásokat viszont nem jelentik be nyilvánosan, legalább addig, amíg az érintett játékos (előző) klubja nem fejezi be a bajnokságot és ugye még mindenkinek vannak hátra meccsei.

 

Ha ez a logika helytálló, akkor néhány potenciális távozó: Benke (talán egyetlen válogatottként, Falco), Takács (Körmend), Révész (Olajbányász), Molnár (SKC), Keller (ZTE), Zsíros (Szedeák).

 

A legnagyobb nevek azért többé-kevésbé biztosítva vannak (a Falcón felüli nevek): Vojvoda (Alba), Mócsán (DEAC), Lukács (Olajbányász), Durázi (Körmend), Tóth (ZTE), Filipovity (Kaposvár).

- Marky - Creative Commons License 2024.05.02 0 0 420572

És legrosszabb esetben is 6. helyen végeznek majd.

 

Elmaradtak a második meccsek a playoffban?

Azt hittem azért egy ZTE - Falco, Olaj - Alba után lesz itt forgalom :(

Előzmény: thevoyager (420561)
kendeffy Creative Commons License 2024.05.02 0 0 420571

Ilyet sem mondtam. Azt mondtam, hogy ha a pályán kiharcolják a jogot -az első meccs után nem úgy néz ki...

Előzmény: HDO (420568)
Sarq_ Creative Commons License 2024.05.01 0 0 420570

Már amennyiben saját jogon feljutás lenne az, ha a kedvükért létszámot bővítenének.

Előzmény: kendeffy (420564)
HDO Creative Commons License 2024.05.01 -1 2 420569

Egyébként meg jussanak fel, önerőből, bajnokként. Senki nem szólna egy szót sem. 

Amúgy a Vasútnak is van hagyománya. 

Az utánpótlást meg inkább ne forszírozzuk hol milyen. Látjuk az U válogatottak eredményeit.

Előzmény: kendeffy (420564)
HDO Creative Commons License 2024.05.01 0 0 420568

Arra utaltam, hogy ennek a lehetséges szabálymódosításnak (?) az volt az előfeltétele, hogy a MAFC jusson a döntőbe. Nagyjából ez volt a kiindulópont a témában, olvass vissza. És még mindig szem előtt tartva, hogy mindez spekuláció, de ha így van, akkor is rendben van szerinted?

Előzmény: kendeffy (420564)
gzu Creative Commons License 2024.05.01 0 0 420567

plusz Markovic is mint kosármagyar.

Előzmény: NB2 (420562)
kendeffy Creative Commons License 2024.05.01 -3 0 420566

Erről nincs szó. 

Előzmény: reYKK (420565)
reYKK Creative Commons License 2024.05.01 -1 3 420565

lassan nsgyobb mafc szurker vagy minz mte

Előzmény: kendeffy (420564)
kendeffy Creative Commons License 2024.05.01 -4 1 420564

A MAFC-nak van komoly hagyománya+erős utánpótlása. Ha most saját jogon feljutnak azzal mi a probléma?

Előzmény: HDO (420563)
HDO Creative Commons License 2024.05.01 -2 2 420563

Ettől az is szebb volt, amikor pár évvel ezelőtt a Vasas kiharcolta a bentmaradást, majd közölték - egy év A tagság után - hogy ők igazából az utánpótlásban képzelik el a jövőt, és nem vállalják a következő szezont az első osztályban. Az akkori döntés ismert. Nem a B döntő vesztese kapott lehetőséget, hanem felkérték a pályán kiesett MAFC-ot, hogy maradjanak. Ami akkor már nem az első eset volt, hogy vagy így, vagy úgy, de ott tartották őket. 

Én ezért nem értem ezt a fajta ragaszkodást ezen a fórumon feléjük. Egy évtizeden belül több esélyt kaptak, mint bármelyik más csapat. Nem tudtak élni vele, de most megváltoztatnák (?) a versenykiírást, rájuk szabva?

Előzmény: Czömpi84 (420552)
NB2 Creative Commons License 2024.05.01 -1 0 420562

Mondjuk a PVSK, akit kivert Fóton 2 csoki is volt náluk :) Vicc azért szerintem!

Előzmény: thevoyager (420561)
thevoyager Creative Commons License 2024.04.30 0 0 420561

Szerintem minden A-B összehasonlítás teljesen fölösleges, amíg itt 4-5-6 légiós van, ott meg 1, de inkább 0.

Az meg, hogy felkészít-e... Nem tudom, a sokszor lesajnált Honvéd csak nyolcba jutott azzal a magyar maggal, ami még a B-ben sem számított kiemelkedőnek.

Előzmény: ptbbtb (420560)
ptbbtb Creative Commons License 2024.04.30 0 1 420560

Persze, ez is egy nézőpont. De, ezzel még nagyobb lenne a szakadék, az A és B csoport között, mert ebben a két csapatban van a használható játékosok nagy része. Azaz, visszajutunk oda, hogy a B csoport továbbra sem készít fel (egy gyengébb színvonalú) A csoportra.

Előzmény: thevoyager (420559)
thevoyager Creative Commons License 2024.04.30 -3 0 420559

Őszintén szólva én se nagyon értettem a "létszámbővítés = színvonalcsökkenés" félelmeket.


A meccsek első 20 percében így is az U23-asok játszottak, ennél sokkal lejjebb nem fog menni a színvonal. 

Az meg sokszor bizonyítást nyert - pont az U23 szabály kapcsán is -, hogy a több játékperc egyszerűen kell a fejlődéshez. Több csapat -> több magyar játékperc -> fejlődés.

Persze értem én, ettől még világmegváltó magyar játékosok nem lesznek a semmiből, az más téma, de szerintem az nem feltétlenül rossz, hogy több olyan arc lesz, aki ha nem is válogatott szint, de a használható-nemfájnézni szintet eléri a több perc miatt.

És a másik kommentelővel is egyetértek, hogy a MAFC és a PVSK magyar magja nem feltétlenül gyengébb, mint egy-egy másik csapaté. Nyilván kérdés, hogy lesz-e elég pénz arra, hogy ne pofozógépek legyenek, mint például a MAFC korábbi, indokolatlanul hosszúra nyúlt A-csoportos nekifutása alkalmával, de összességében szerintem nem lenne egyértelműen rossz ötlet a bővítés.

Előzmény: egerszegi (420555)
Törölt nick Creative Commons License 2024.04.30 -14 1 420558

Szolnok bajnok lesz! Ték Ték Ték Piros feketék:) ❤🖤

joseluistorrente Creative Commons License 2024.04.30 -1 2 420557

Pont ezen gondolkodtam, hogy a MAFC meg a PVSK magyar magja szerintem nem gyengébb (vagy nem sokkal gyengébb), mint egy pár csapaté.

Előzmény: egerszegi (420555)
egerszegi Creative Commons License 2024.04.30 -1 2 420556

az meg egészen arcpirító, hogy elfogadjuk azt a logikát, hogy ha nincs tét, akkor oké a csapatok részéről hogy "szarjunk bele", spórolásként küldjük el a légiósokat, úgyis mindegy mi lesz.

 

Miért nem tét az hogy ki lesz a 9. meg a 11.? nem arról szól ez az egész hogy szórakoztassuk a nézőket?

egerszegi Creative Commons License 2024.04.30 -2 3 420555

Sokak szerint ördögtől való a bővítés, mert úristen mi lesz a színvonallal, meg nincs elég magyar, de azért én megfontolnám a következőket:

 

- Komoly magyar igazolás nélkül az elmúlt két feljutó 8-ban (valószínű 6ban) van az idén.

- Nem mindegy hogy az a csapatonkénti 2-3 tehetséges fiatal edzésen egy légiós meg pár B csoportos magyar, vagy 4 légiós ellen edződik egész évben

- "teher alatt nő a pálma", attól lesz több jó magyar ha nehezebb feladatot kell megoldaniuk hétről hétre.

- A válogatott nem hiszem hogy gyengébb lesz attól hogy játszanak a jók gyengébbek ellen is

- Több városba eljut(tudom az idén ez pont nem igaz a Péccsel és a MAFC-al) a pár jó csapat, játékos, népszerűsítésnek sem utolsó

- ha megnézitek a PVSK-t tele van volt A csoportosokkal, akkor amikor fenn játszottak gyengébb volt a színvonal?

 

 

- Ha pedig szűkíteni akarunk egyszer, a 16 csapatos A csoport 2-3 évig meg tudna annak ágyazni hogy a jelenlegi NB1/B-t átnevezzék NBII-nek, és az A csoportból legyen egy 8-8 csapatos A és B csoport, full légiós szabállyal, úgy hogy az alapszakasz az A-ban 2 teljes kör, utána rájátszásban a 4 csapat aki nem jut az elődöntőbe játszik a B csoport rájátszásának a 4 továbbjutójával, és kialakul ki az a 4 aki az A-ban marad és ki az aki a B csoportban folytatja jövőre. Így el lehetne érni azt, hogy 1, nem tragédia a kiesés mert könnyű "liftezni" 2, nincsenek limonádé meccsek mert hasonló erősségűek játszanak egymással év közben az A és B csoportban 3, simább az átmenet is mert nem hozzáadok csak hirtelen 3 légióst a B-hez. 4, végig igazlmas a rájátszás. Persze ezt lehet úgy is hogy az első körveszteseinek van egy kör és csak a két vesztes ott játszik a B két győztesével.

(Itt még annyi hogy az igazságosság miatt valószínű a rájátszás második körében NFL logikát kellene alkalmazni, és nem fix előre lerajzolt fát, magyarul ha az A csoportban az 1-8 párharcot a 8. nyeri, a többit meg az 5,6,7, akkor ugye a kiesés ellen az 1,5,6,7 játszik, és ilyen sorrendben kellene hogy kapják a feljutókat, nem pedig 5,6,7,1 sorrendben.)

 

Szóval szerintem simán lehetne bővíteni, kellene egy hosszú távú koncepció. 

Mogyi! Creative Commons License 2024.04.29 -6 5 420554

227. rész - Playoff első kör

https://tripladupla.podbean.com/e/227-resz-playoff-elso-kor/

https://www.youtube.com/@tripla-duplapodcast

 

Az idei rájátszás első köre már le is zárult, három söprés mellett volt egy izgalmas 5. mérkőzésünk is. Az epizód végén pedig megnézzük, hogy mi a helyzet az alsóházban.

 

Házigazda: Magyar Dávid

Vendég: Tomasics Dániel

 

Ne felejts el feliratkozni a podcastre abban az appban, amelyikben épp hallgatod! Elérhető Spotify-on, Apple Podcasts-en vagy bárhol, ahol podcastet hallgatsz, sőt, most már Youtube-on is!

Lájkolj Facebook-on, kövess Instagram-on! 

Iratkozz fel a podcast Youtube-csatornájára is! 

Minden link egy helyen: https://linktr.ee/tripladupla

Amarill0 Creative Commons License 2024.04.29 -2 4 420553

MKOSZ részről tett bárki arra utalást, hogy bővülne a bajnokság, vagy esetleg nem lenne kieső az NBI/A-ból, vagy ez csak a playoutos csapatok szurkolóinak vágyálma?

Jelenleg ott tart a magyar kosárlabda, hogy az aktuális 14 elsőosztályú csapatba nem jut elég minőségi magyar. Hogy javulna ez az arány 24/25-ben a már fix 4 légiós szabály mellett, további két csapattal bővülve? Az országban mindenki kompetitívebb bajnokságot szeretne, a bővülés valóban ezt szolgálná?

Ha pedig nincs bővülés, akkor mennyire lenne korrekt azokkal az NBI/B csapatokkal szemben, akik egész évben a feljutásért küzdöttek, hogy végül nem esik ki senki az A-ból, így ők sem léphetnek szintet?

Bizony kiváló csapatok küzdenek a bentmaradásért, de sajnos ez a magyar kosárlabda bizonyítványa, hogy nagyobb a küzdelem a kiesés elkerüléséért, mint a bajnoki címért.

Czömpi84 Creative Commons License 2024.04.29 -1 2 420552

Nem "vállalta" senki a feljutást.

Előzmény: mögb (420549)
peli_w Creative Commons License 2024.04.29 -4 0 420551

Srácok, ha előre megmondanák, hogy nincs kieső, akkor kapásból minden csapat elküldené a légiósait és akinek a legkisebb pici sérülése fájdalma van kiülné a hátralévő meccseket és a 9 emberes rotáció végén U20-as meg U18-as játékosok tolnák.

Persze végülis mondhatjuk, hogy ennek is van értéke, de mondjuk néző lehet még annyi sem lenne, mint így van.

Én titkon remélem, hogy megemelik még most a létszámot.

kendeffy Creative Commons License 2024.04.29 -1 1 420550

Mondjuk most már lement 5 meccs a plya-out-ból, és rendes harc megy a kiesés réme ellen. Ha ez lenne, az minimum komolytalanná tenné az MKOSZ-t...

 

 

Előzmény: realfan (420546)
mögb Creative Commons License 2024.04.29 0 0 420549

zte hogy maradt benn anno 10 éve kb?

Artúr Doki Creative Commons License 2024.04.29 0 1 420548

Lehet az illetékesek már tudják,csak még nem kürtölték világgá....)))

Előzmény: realfan (420546)
joseluistorrente Creative Commons License 2024.04.29 0 1 420547

Ja, nem azért írtam, hogy engem zavarna. Én is így tennék a helyükben. Csak azon gondolkodom, hogy mennyivel jobb, ha év elején jelentik be, hogy nincs kieső? Akkor a kis csapatok lehet légiós nélkül játszanának. Na annak tényleg nem sok sportértéke lenne :)

Előzmény: realfan (420546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!