Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

beitar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 479
Albert ,koszi a sok jotnacsot!
Egyebkent lehet otthon hasznalt discoveryt venni
vagy keves van belole?Tudsz valamit az arakrol?
Jpmester,korabban felmerult a neved mint automata
szakerto.Tudnal nekunk nehany dolgot irni az
elonyeirol es hatranyairol ,terepen?
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 478
beitar:
Van példa rá, hogy terepezzenek Discoval, de tényleg drága arra, hogy össze-vissza legyen karistolva.
Az alváz nagyvonalakban egyezik a Defivel, a hajtáslánc szinte ugyanaz. A Disconak lágyabb a rugózása, és nagyobb a hátsó túlnyúlása, azaz rosszabb a hátsó terepszöge. Mivel szépen föl van öltöztetve, terepen útba lehet néhány műanyag dekoráció (köténylemez, lökhárítóvégek stb).
A Discovery nem régi típus, ha jól emlékszem '83 óta létezik, viszont nem sokra rá ő lett a Camel Trophy autó, ami - ha azt nézzük, hogy nem nagyon tér el az utcaitól - sokat elárul képességeiről
Előzmény: beitar (470)
Fuel Creative Commons License 2000.05.18 0 0 477
Hello mindenkinek!

Most olvastam egy nagyon jo mondast , es ugy dontottem megosztom veletek, kivancsi lennek kinek mi a velemenye rola? A mondas igy szol:
"Minel jobb terepjarod van, annal nagyobb az eselyed, hogy olyan terepen akadsz el , amit mas nem tud megkozeliteni"

Udv:Fuel

jpmaster Creative Commons License 2000.05.18 0 0 476
lehet

JP

Előzmény: beitar (453)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.18 0 0 475
Nem biztos, hogy "késik", csak már mint az eddigi.

Megnézzem mielött túlköltenéd magad?

JP

Előzmény: Törölt nick (473)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.18 0 0 474
Pethor Donneck !

1,
Gratulálok!!!
De komolyan!
Nekem volt 1+2 db Jeep Ch. 4l hi outp.
Havernak most is megvan.

2,
Családi első kocsi lessz!

3,
Bátran kérdezz!

4,
Nem kell annyira félteni mint egy Gr. Ch-t, viszont vannak 5leteim, mivel én régota Jeep tul vagyok.

Hali:

JP
© by jpmaster1@yahoo.com

Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.18 0 0 473
Köszi Alfréd !
Nagyon szívesen mennék, de adjatok még egy kis időt amíg hozzászokom a batárhoz. Tegnap úgy vezettem, mint 16 éves koromban amikor először ültem volán mögé.

Meg kell szokni ezt a kategóriát, egy Lancerből ültem át a Cherokee-ba...hát sokkal magasabb !
:-)

nota bene a kormányt kicsit bizonytalannak érzem. Olyan mintha "késne" a szervó, 60-80 km/h között van egy holtjátéka ami a pillanat töredékéig azt az érzetet kelti, hogy nem kormányozható az autó. Kissé leizzaszt. 7végén viszem a szerelő cimbihez, remélem nem komoly.

Előzmény: Alfred (467)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.18 0 0 472
Még nem tudom mennyi a biztosítás - szerencsére.

Cascót megpróbálok csak totálkár+lopásra kötni (a kis naív) a felelősségbiztosítást és a súlyadót sorscsapásként várom :-)

A lopásra elvileg garanciát kell, hogy adjon az eredetvizsga - ami ugyebár a rendőrségi átírás egyik alapfeltétele.

Más dolog, hogy ismerős útján lecsekkoltattam mi van a nyilvántartásban a kiszemelt kocsiról. Nem hiába. Korábban szemeztem egy 4 éves Isuzu Trooperrel de kiderült róla, hogy számos tulajdonosa közül volt olyan, aki 6 napig (!), volt aki 1 hónapig volt tulajdonos. A kereskedő meg azt is állította, hogy gyári színezés van rajta, a rendőrségi szerint pedig februárban jelentették be az új színt. Dobtam az alkut.

Ja ! és kiderült, hogy a kocsin hitel van !

Mindig nézzétek meg a forgalmi megjegyzés rovatába !!!

Előzmény: beitar (465)
beitar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 471
vagy tul dragak nyuzni? a vege de lemaradt
beitar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 470
Alfred,koszi es ha mar igy felbatoritottal.
A discoveryk tenyleg jok terepen vagy azert
nem egy kategoria a defenderekkel?Regebbiekre
gondolok.A kepek alapjan amit lattam rolatok nem
sok van a klubban.Miert mert nem olyan jok vagy
tul
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 469
beitar:
Mi általában trophyzni szoktunk hétvégéken, de ha a többiekkel megyünk terepezni, akkor az inkább családi kirándulás, ahol, ha van valami jó hely, akkor azt, akinek kedve van kipróbálja, a többiek pedig nézik és adják a tanácsokat.
A kirándulások jellemzően Buda-környékiek.
Terepen én vezetek, ő a mitfahrer. Viszont mikor csörlőzünk, akkor én kötök, és ő mászik a kormányhoz.
Nem nyaggatsz 8-)
Előzmény: beitar (468)
beitar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 468
Alfred, remelem nem sertettelek meg!
HA akarod megadom a visa kartyam szamat es
legyel a vendegem!:-)
Egyebkent a hetvegi kirandulasok nem kemeny terepgyakorlatok?Mindenfele jartok az orszagban vagy inkabb Pest kornyeket tesztelitek?A nejed is vezet terepen vagy lelki tamasz csak?Hupsz,mar megint nyaggatlak!;-(
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 467
Pethor Donneck:
Gratulálok!!!!!!!
Finom lehet!
Itt az ideje a III. Tasztal-terepezésnek. Javasolnék egy Duna-Tisza közei karcmentes homokozást!
Előzmény: Törölt nick (461)
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 466
beitar:
Felhívom a T. Úrak figyelmét, hogy amíg nem fizetős a tanácsadó szolgáltatásunk, addig ne cseszegessenek a válaszok sebessége miatt! ;-)

Hétvégi terepezés nálunk leginkább családi kirándulások szoktak lenni, én feleséggel és kutyával szoktam menni.
A trophy az más, oda Alfot nem visszük, ott ugye van éjjszakai, kevés alvás, veszélyek, aztán az egésznap stb., az nem mindíg sétagalopp.

Előzmény: beitar (464)
beitar Creative Commons License 2000.05.17 0 0 465
Pethor,
Mennyi a biztositasod?
Hogy ellenorizted,lopott-e?
beitar Creative Commons License 2000.05.17 0 0 464
Alfred,
Azt nagyon megkoszonnem.Egy pali mondta,hogy ment az uj discoveryvel es nagyon hangos volt,plane a toyota landcruiser90(Prado)-hoz hasonliva ami nema.Egyebkent nem valaszoltal egy alabbi kerdesemre ami a turak nehezsegere es csaladtagokra,esetleg gyerekekre vonatkozott!:(
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.17 0 0 463
:-OOO
hát akkor ?
Előzmény: leto- (462)
leto- Creative Commons License 2000.05.17 0 0 462
Cool :)

Valtozarat terepjaroba nem szokas ajanlani, tul konnyu alabujni, rudazatot leakasztani, betenni 2esbe :)

Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.17 0 0 461
No kérem.
Hosszas rágódás é csaknem egy évi tervezés/álmodozás után ma megvolt a konstelláció és délutántól egy használt, 4 literes Cherokee boldog tulajdonosa vagyok.

Nem igazán off-road célokra, hanem afféle családi második autó/hobby kocsinak vettem.

Kéretik nem lelohasztani lelkesedésemet. Erőssége, gyengéi ?
Bármilyen hasznos tanácsot, trükköt, boltot, alkatrészraktárat, v. technikát tudtok akkor ne kíméljetek !

Elsősorban a biztonsága érdekelne (anti-lopkovicz). Én amechanikus védelmet preferálom. Mi a véleményetek a Mul-T-ilockról vagy a TitanDipol rendszerről ?

A másik kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy hogyan lehet a városi fogyasztását 6 liter alatt tartani ? :-))))

Alfred Creative Commons License 2000.05.17 0 0 460
beitar:
Nekem megvan, majd beszkennelem, és elküldöm.
Nekem Td5-ös Defenderem van. Nem hangosabb, hanem más a hangja. Alapjáraton olyan, mintha ezerkétszázon pörögne és finom fémes csilingelést hallani, viszont a fordulatszám emelésével, nagy terhelésnél sem hangosodik jobban. Nagyon jó motor, kifejezetten terepjáróba tervezték, merem ajánlani!
Előzmény: beitar (459)
beitar Creative Commons License 2000.05.17 0 0 459
Megvan valakinek az offroad magazin marciusi szama,amiben a td discoveryrol van iras?Mit irnak rola,foleg a motor erdekelne mert azt hallottam tul hangos a ketyegese amit nehezen tudok elhinni?
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.17 0 0 458
Most már tényleg köszi. :))
Ha van vmi, majd megírom!

Üdv:
Hunter

Előzmény: Alfred (457)
Alfred Creative Commons License 2000.05.16 0 0 457
Happy_Hunter:
Mostanában kevesebbet vagyok itt, és tegnap elkerülte a figyelmemet az írásod.
A mostani terepjáró kínálat pont téged céloz meg. Ha van hatmillió Forintod több mint fél tucat típus közül válogathatsz.
Hirtelen terepváltóval:
Kia Sprtage
Suzuki Vitara hosszú, vagy a Grand Vitara
Mitsubishi Pinin
Váltó nélkül:
Freelander
Honda HRV, CRV
Daihatsu
Olcsóbban nagyobbat:
Mitsubishi L200, Nissan Pickup, Mazda Pickup

Ha kevesebb a pénzed, inkább rögtönözz, a 4x4 Magazin hirdetéseiből, illetve merem ajánlani a budaörsi Off Road Pro Centert.

Előzmény: Törölt nick (447)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.16 0 0 456
Köszönöm fiúk a részletes, mindenre kiterjedő segítséget.

Üdv:
Hunter

Előzmény: Törölt nick (447)
beitar Creative Commons License 2000.05.16 0 0 455
Leto,Igen arra gondoltam.Lehetseges meg venni
igy terepjarot?Milyet?
Alfred,a klub szervez olyan turakat is amin a
csalad is resztvehet vagy csak kemeny terepgyakorlatokat?Pl neha vannak gyerekek is?
leto- Creative Commons License 2000.05.16 0 0 454
Marmint, haszongepjarmu.
Előzmény: beitar (453)
beitar Creative Commons License 2000.05.16 0 0 453
Ahh ertem,meg lehet terepjarot tgk -kent venni?
Ugy tudom ez mar nem lehetseges bar defendert talan igen.
Alfred Creative Commons License 2000.05.16 0 0 452
beitar:
Neked sajna nem lesz jó az a biztositás ami nekünk van, mert mindkét autónk teherautó.
A Terrano is tgk, háromajtós, tudod, nem mindegy, hogy 4 vagy 9,5 millió... :-)
Előzmény: beitar (451)
beitar Creative Commons License 2000.05.16 0 0 451
Mennyi a terepjarokra a biztositas ma otthon?
Alfred a Terranora meg a defenderre mennyi?
A terranotok 3 vagy 5 ajtos?Diesel?
Alfred Creative Commons License 2000.05.16 0 0 450
beitar:
Ilyen nagy autónál én a dízel híve vagyok. Ráadásul, a modern dízelmotorok már nem rázzák a kasztnit, nem indulnak nehezen télen, nem büdösek, se benn, se mögötte, és feleannyiból gyorsulnak legalább úgy mint a benzinesek.
Előzmény: beitar (449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!