Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2019.12.04 0 0 8495

Megnéztem, az jutott eszembe, hogy vajon miért lesznek a régi kecses formájú tollak újraértelmezései, kortárs változatai mindig robusztusabbak, hogy a legfinomabb szót használjam. Azért jó lenne, különösen ha megtörne az a rontás, amitől a Parker tollaim a legkiszáradósabbak.

Előzmény: cgtb (8493)
...slr... Creative Commons License 2019.12.04 0 0 8494

Köszi!

Előzmény: cgtb (8493)
cgtb Creative Commons License 2019.12.02 0 0 8493

Sziasztok! Ma olvastam egy pletykát a FPN fórum kínai tollakkal foglalkozó részében, miszerint a Parker 2020 második félévében új kivitelű Parker 51 töltőtollat dob piacra. Összehasonlító képek is vannak, illetve egy megerősítő levél az állítólagos vevőszolgálattól. Bevallom, felkeltette az érdeklődésemet a dolog. Hátha mást is érdekelhet :)

 

 

Dokivan Creative Commons License 2019.05.29 0 0 8492

Sziasztok! Extra márkájú 1955 körül gyártott magyar töltőtollat keresek.

Minden infót, vagy ajánlatot szívesen fogadok.

 

fakutyafakutya Creative Commons License 2019.05.25 0 0 8491

Sziasztok

Hátha valakit érdekel. Megint kapható.

https://www.jofogas.hu/pest/Pelikan_Souver_n_M805_Anthracite_toltotoll_92565255.htm

Jó áron van szerintem, csak vékony, EF heggyel.

Davuka Creative Commons License 2019.03.18 0 0 8490

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Valaki esetleg tud olyan üzletet, ahol tudnék vegytintás tollat és hozzá betétet vásárolni? Köszönöm előre is. :)

danimad Creative Commons License 2019.03.17 0 0 8489

Sziasztok!

 

A következő toll találkozó március 22-én (pénteken) lesz, 18:00-tól.

Most megint a Puskin Kávézóban fogunk találkozni:

http://www.kavehazak.hu/kavehazak/restro-puskin

 

További infó az eseményről:

https://community.fpc.ink/t/march-pen-meet-budapest/387

 

Mindenkit szívesen várunk! :)

Pennonia Creative Commons License 2019.02.24 0 0 8488

Van esetleg valakinek egy üveg Pelikan 4001 Brilliant Green-je amitől megválna? Nem találok a neten sehol csak Amerikában onnan meg akarnák rendelni mert többe kerül a posta mint a tinta maga.

danimad Creative Commons License 2019.02.18 0 0 8487

Sziasztok!

 

A következő toll találkozó február 23-án (szombaton) lesz, 14:00-tól.

Most is a Mon Chéri kávézóban fogunk találkozni:

https://www.facebook.com/pg/monchericoffeeshophungary/about/

 

További infó az eseményről:

https://community.fpc.ink/t/february-pen-meet-budapest/376

 

Mindenkit szívesen várunk! :)

umea... Creative Commons License 2019.02.15 0 0 8486

Köszönöm szépen a segítségedet, a sok mindenből van hasonlóság. Hétfőn hívom a veszprémi Parker céget.

Majd az ő válaszukat itt közre adom.

Üdvözlettel: umea

Előzmény: ...slr... (8485)
...slr... Creative Commons License 2019.02.15 0 0 8485
Előzmény: umea... (8484)
umea... Creative Commons License 2019.02.14 0 0 8484

Köszönöm szépen a választ.  Sajnos egyelőre nem tudom produkálni az említett toll fotóját, majd valaki segít nekem. Annyit írhatok róla, olyan egyenletes a vastagsága, mint egy vastag ceruza. Nekem az is jó lenne, ha Budapesten  Parker tollakat árusító boltba elvinném ezt a golyóstollat és ott kapnék valami infót. Egy pár ilyen  bolt címét kérném. Előre is köszönöm.

Előzmény: ...slr... (8483)
...slr... Creative Commons License 2019.02.14 0 0 8483

Fémtestű, fémkupakos Parker tollakat lehet kapni, és sokféle van belőlük. A Parkerek egy része gravírozható. Egy fotó segítene megállapítani, hogy milyen modellről van szó, és akkor tudnánk segíteni megkeresni a fellelési helyet.

Előzmény: umea... (8482)
umea... Creative Commons License 2019.02.13 0 0 8482

Tisztelettel érdeklődöm. Évekkel ezelőtt egy banktól ajándékba kaptam egy fémtestü, fémkupakos golyóstollat. A kupakon a rögzítőn egy P jelzés létható (Parker jel)  és ezen a csiptetőn MG jelzés is látható A golyóstoll testen a bank neve van bevésve. Az iránt érdeklődöm, hogy ilyen tollat lehet-e kapni valahol Budapesten? Tartaléknak és/vagy ajándékozásra gondoltam.Válaszokat köszönettel fogadok.

fakutyafakutya Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8481
Előzmény: Pennonia (8480)
Pennonia Creative Commons License 2019.02.12 0 0 8480

Én pofátlanul bereklámozom most magam. Nálam kaphatóak és személyesen oda tudom adni Budapesten.

 

https://www.pennonia.eu/product-category/writing-instruments/fountain-pens/pelikan-fountain-pens/?filter_pen-model=souveran-m800&query_type_pen-model=or

 

A Renaissance Brown már nem kapható de rákérdezhetek a beszállítómnál hátha van még raktáron nekik. Valamint ha látsz valamilyen modellt a neten ami nálam nincs fent azt is megtudom kérdezni, hogy be tudják-e szerezni és tudok árajánlatot adni.

fakutyafakutya Creative Commons License 2019.02.09 0 0 8479

Köszönöm. E-bay-on nézegettem még, de ott is 500 euró körül vannak.

 

Előzmény: danimad (8478)
danimad Creative Commons License 2019.02.08 0 0 8478

Itthon szerintem nem lehet kapni.

A legolcsóbban a Cult Pens-nél láttam őket, és ott most 10% kedvezmény van rájuk pluszban:

https://www.cultpens.com/c/q/brands/pelikan/pelikan-luxury/pelikan-souveran

Amúgy ha jól látom 4-500 EUR körül vannak az új M8XX-ok.

Előzmény: fakutyafakutya (8476)
...slr... Creative Commons License 2019.02.06 0 0 8477

Vannak Pelikanosok a csoportban, kérlek, türelemmel várd meg őket, amíg erre járnak. Sajnos én nem tudok segíteni.

Előzmény: fakutyafakutya (8476)
fakutyafakutya Creative Commons License 2019.02.05 0 0 8476

Tisztelt Tollbarátok

A közeljövőben szeretnék venni egy Pelikan M800 vagy M805 töltőtollat. Tud-e ajánlani valaki beszerzési forrást, illetve kb. milyen árfekvésben mozognak ezek a típusok mostanság?

 

Üdv, Béla

vino-et-veritas Creative Commons License 2019.01.28 0 0 8475

Kedves Fórumozók!

 

Tud-e valaki esetleg egy még viszonylag jó állapotú, használható Pelikan K100-ról (fekete-arany), mert kedvenc darabom ma, közel 30 éves szolgálat után balesetet szenvedett és lehet, hogy cserélnem kell....

 

Köszönettel, üdv Vino.

rotring05 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 8474

Kedves oys.

 

Kicsit megkésve, de érdeklődöm, hogy nincs-e a "gyűjteményedben" egy 0.3-as, és egy 0.7-es lehetőleg hibátlan tikky special, mert megvenném őket :) Köszönöm a figyelmet.

 

Előzmény: oys... (7029)
...slr... Creative Commons License 2019.01.19 0 0 8473

Nagyon nincs, és engem is érdekelne. Angol nyelvű review-t olvastam már, de nem találtam mérvadónak. Engem az érdekel, hogy ez is olyan kiszáradós-e, mint a Sonnetem. Több töltőtollam is van, a Sonneten kívül egyiknek sincs szellőzőnyílása, ezt a kupakba való belefújással ellenőriztem. A Jotter töltőtoll már-már japános könnyedsége nekem is tetszik, de ezen is van szellőzőnyílás. Kiváncsian várom a tapasztalataidat.

Előzmény: SirJqHiggins (8472)
SirJqHiggins Creative Commons License 2019.01.18 0 0 8472

Csak kiderül... persze nem ingyen, de az ICO rendel nekem a saját szállítmányukban egy hegyet, így ki se kell küldeni hónapokra a tollat.

 

Egyébként Royal Jotter Bond Str. t.tollról van valakinek véleménye/tapasztalta?

Paco155 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 8471

Parkert nem tudom, a Faber-Castell kicserélte az F-es hegyet EF-re ingyen.

Előzmény: SirJqHiggins (8470)
SirJqHiggins Creative Commons License 2019.01.17 0 0 8470

Illetve az előzőhöz kapcsolódóan egy kérdés; az a valóságban is úgy van, mint ahogy a mellékelt parkeres

 papíroson van, hogy ha nem felel meg a szerelt töltőtoll-hegy, akkor kicserélik ingyen X napon belül?

SirJqHiggins Creative Commons License 2019.01.17 0 0 8469

Őket vettem minap :)

Szerintem az egész London architecture special-t meg fogom szerezni szép lassan... szépek na :)

 

...slr... Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8468

Szia, én is hasonlóan lennék, csak a mártogatós tollakra még nem kaptam rá. Nekem a ceruzák, a mechanikus ceruzák, a befogók, a golyóstollak és a töltőtollak a kedvenceim. Régi hűséges társaim a Cross-ok, szeretem a Faber-Castelleket és a Caran d'Ache-okat, van egy sorozatom Parker Jotterből, de itt a csoportban másnak ilyenből mesés tudásuk és gyűjteményeik vannak. Volt egy éves szertartásom: mivel nem tudok minden töltőtollat napi forgásban tartani, év elején feltöltöttem mindegyiket, aztán minden nap mindegyikkel írtam. Amelyik kifogyott, azt kivettem a sorból, kitisztítottam, eltettem a helyére. Mikor amúgy nem írtam vele számottevően, kedvencem márciusban még vidáman írt.

Megváltozott az életem, most fizikailag nem tudok a kedvenceimmel foglalkozni, de mindig ott vannak a kezem ügyében. 

Előzmény: Modor1 (8463)
danimad Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8467

Ezzel a topic-kal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de tudom ajánlani a következő fórumot:

https://community.fpc.ink

 

Ezt én host-olom, csak írószeres témák vannak rajta.

Több nyelven is lehet rá írni témát. Ezt csak azért mondom, mert angol témák is vannak rajta, és már jelezték, hogy nem egyértelmű, hogy magyarul is lehet. :)

Előzmény: SirJqHiggins (8464)
...slr... Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8466

Szia, él még a topic, azért nem látsz sok kommunikációt itt, mert a kemény mag rendszeresen találkozik IRL. A topic alapító kheiron hosszú szünet után benézett, és rögtön felvetette, hogy jó lenne találkozni. Nem érte meg sajnos, döbbenetünkre nemsokára egy munkatársa jelezte itt halálhírét. Mivel már megvolt az akarat a találkozásra, talán én szerveztem meg az elsőt, majd mások a másodikat és a többit. Elromlott a mozgásom, sokkal kevesebb helyre jutok el, így a most futó találkozókat nem tudom látogatni. Keress rá vagy várd meg a legközelebbit. Vagy egyszerűen írd ide a kérdéseidet - mondásaidat, lesz rá reagálás.

Másik kérdésedre: magyar írószeres csoportba csak ide járok, egyébként meg nemzetköziekbe.

Előzmény: SirJqHiggins (8464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!