Keresés

Részletes keresés

Fezmin* Creative Commons License 2018.12.16 0 0 10385

Port Charlotte 10 éves, 50%

 

 

First-fill amerikai whiskeys hordó, second-fill amerikai whiskeys hordó és second-fill francia boroshordó.

 

Illat: pikáns füstösség, déligyümölcsök, mézes cementpor. Idővel vmi borsos kökény és kóla. 

 

Íz: fekete tőzegesség, érett sajt, ropogós Caol Ila, after eight csokoládé, áfonyakrém és pezsgő, medvecukor, vérnarancs, mindez korrektül átfüstölve.

 

Pörkölt medvecukor és füstölt mentolos csokoládé. 

 

Wow, ritkaság, hogy egy tőzegelt dög elvarázsol, de ennek sikerült, nagyon jó, ízes malt!

Fezmin* Creative Commons License 2018.12.16 0 0 10384

GlenAllachie 10 éves Cask Strength - 57,1%  (Batch 1)

 

 

Amerika tölgy, Pedro Ximenez, Oloroso és Virgin oak érlelés...elég vegyes, ahogy kb minden a BenRiach és társainál mostanában.

 

Illat: zamatos szőlő és fehérbor, vanília és frissen vágott fa.

 

Íz: igen, édes, rumos, puncsos kezdet. És persze perzselő is. :) Víz: répatorta, ribizli, mogyorós csokoládé, M&M's, citromkarika, fanyar alma és mindent áthat egy gyengéd fás jelleg  és csípős fűszeresség is. 

 

Lecsengése rumoshordós. 

 

Fűszerezett rumos süteménysereg. 

 

Kellően olajos ízvilág, meglepően jól össze lett rakva! 

_MrB_ Creative Commons License 2018.12.15 0 0 10383

Egyik kollégámnak lett egy Glenfiddich IPA-ja, amitől méltányos áron megválna... Ha valakit érdekel...

Fezmin* Creative Commons License 2018.12.12 0 0 10382

Bocsessz, egy rész kimaradt a 17 év bourbon vonalon: továbbá 4 év Pedro Ximenez sherry ( Fernando de Castilla)

 

Sorry. :)

Előzmény: Fezmin* (10381)
Fezmin* Creative Commons License 2018.12.12 0 0 10381

Bruichladdich 1990; 25 éves - 48,1%  Sherry Cask Edition

 

Amennyiben valakit a részletek is izgatnának:két fő részből tevődik össze ez a malt: 

 

1: 17 év refill bourbon, majd 5 év Fine French Claret. Bordeaux Grand Cru cask

2: 18 év refill spanyol sherry, majd 7 év Oloroso (Fernando de Castilla). 

 

Illat: mély, illatos sherry. Mézédes gyümölcsök, némi csonthéjas, bonbonmeggy, mezei virágok, parfüm és alkohol. Abszolút szexi! ;) Már-már túl édes. 

 

Íz: hatalmas étcsokoládé és meggy özön, szamóca és vanília, pörkölt-füstölt mandula, keserűdió, méz. Nagyon gazdag malt, és a kesernyés élek ellensúlyozzák a szirupos édességet. Érdekes módon a szesz is kilóg néhol, de semmi esetre sem túlzóan vagy bántóan. 

 

Meggylikőrös étcsokoládé.

 

Komoly falat, nem egy ripsz-ropsz nyári malt. 

Fezmin* Creative Commons License 2018.12.04 0 0 10380

Talisker 8 éves - 59,4% (2018)

 

Illat: aromás füst, mangó és vérnarancs jól átsütve, a füst nagyon tiszta, és pont annyire erőteljes amennyire szeretem. Lovely! 

 

Íz:ropogósan tőzezeges, kormos kakaó..lássuk vízzel: fűszeres-mézes grillcuccok, de igen jól megsütve-kormolva, pár csepp citrom, mandula, friss bőr és talán valami halas aroma is jelen van. Vaníliás fagylalt, mák, narancshéj, egy kis rum, édesgyökér.

 

Lecsengése nagyon hosszú, ízes, étvágygerjesztő.

 

Grillparty minden jóval, extra füsttel.

 

Nagyon fasza Talisker, jóval érettebbnek tűnik, mint a maga 8 éve, tele van ízzel és tartalommal. 

 

 

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.30 0 0 10379

Glen Keith 1995(2013) - 46% /Signatory/

 

Illat: friss gyümölcsösség, főként citrom, lime és mangó, mellette mandula, sör, éles virágosság. A háttérben vizes fa.

 

Íz: nagyon tiszta, hűs malt. Édes és fanyar gyümölcsök, gyümölcsös sör, szamóca és piszke. Sprite, szóda, talán vmi kis tejcsokis íz is felbukkan...

 

 

Üde gyümölcsös sör.

 


Teljesen korrekt, letisztult, minden flanctól mentes malt. 

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.23 0 0 10378

Ben Nevis 18 éves (1999-2017) - 56,8%  /Brachadair/

 

Highland sherry-monsternek tűnik... :)

 

Illat: masszív, kemény édes gyümölcsök, csokoládé, avar alól szivárgó füst, mogyóró és kóla. Késóbb rumos sütemény kelleti magát. Pazar.

 

Íz: égetett cukor, ah, erős!! :D Víz: full rum, mellé meggylé, citromos étcsoki, füge, egy kis kesernyés él, napraforgó, melasz. 

 

 

Perzselő rumoskóla.

 

Érdekes, ízes malt.

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.18 0 0 10377

Egy kis más....

 

Rum Caroni Replica 18 éves (2000 - 2018) - 51,4%

 

Illat: nagyon durva, benzinbe áztatott rongy, forró aszfalt, édes aromák, kóla.

 

Íz: édes, füstös, fűszeres, de az illata brutálisabb. Vízzel: olajos, benzines, tömény kóla és mák, mtinha egy kis darabka bitument rágcsálna az ember. Ugyanakkor egész jó! :) Nem az én világom, de tudom értékelni. 

 

Fűszeres aszfalt. 

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.18 0 0 10376

Big Peat Budapest Edition 2018 - 48%

 

Illat: füst, de főleg jódos, tengeres dolgok, rotható zöld növényzet, odaégett cukor, bőr.

 

Íz: citrustőzeg, kakaó, rengeteg só, égett bőr, kámforos mályvacukor...nem tudom, nekem továbbra sem jön be ez az egész Big Peat dolog, kezdve a címkével, a Port Ellen pazarlással (még ha csak pár csepp is)...egy sima Caol Ila 12 nekem többet nyújt.

 

Zöld tőzegesség. 

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.18 0 0 10375

Woodford Reserve Rye - 45,2%

 

Illat: kezdetben kiszáradt festék, tempera, frissen gyalult fa, majd finom édességek következnek, régi Donald-kacsás rágó, bizsergető fűszeresség, na, ez egész jó! Idővel egy édes, ragasztós, fás hármas alakul ki.

 

Íz: víz nélkül nem az igazi, kicsit éles, de van egy kellemes karamelles íze. Vízzel: minimális fafüst, vanília, karamell, kevés puncs, sajttorta. Jól el lehet iszogatni, de a skótok mellett talán picit egysíkúnak tűnik. 

 

Karamellás popcorn.

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.13 0 0 10374

Balvenie 21 éves Portwood - 47,6%

 

Ez a travel retail kiadás, ha jól tudom, a sima csak 43%, bár nagyobb és szebb doboza van. :)

 

Illat: erőteljes, édes, alkoholos. Érett délvidéki gyümölcsök, fűszeres barackpálinka. Buja és izgató! ;)

 

Íz: telt, édes, a nyáron fogyasztott fehér portóit juttatja eszembe. Narancs és szilva, csipetnyi fahéj, körtés méz, a háttérben kesernyés fás él húzódik meg. Barnacukros cappuccino.

 

Mediterrán dram - skót háttérrel.

 

Valamiért eléggé megfogott, nagyon jó kis kortyolgatós malt. 

 

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.11 0 0 10373

Ebből is sztem egyszer kóstoltam csak, akkor ízlett.

 

Ledaig 10 éves - 46,3% 

 

Illat: földes füst, zöld növényi aromák (hínár?), nyirkos zöldségek.

 

Íz:krémes, kakaós tőzegesség, kevéske menta és lime, radírgumi, kesernyés, kormos fa-íz mindenhol.

 

Nem túl komplex, de mindenképpen érdekesebb, mint a Speyside vagy Mainland-i tőzegeltek nagy része. 

 

Keserűfüstös zöldségek.

 

 

 

Ledaig 13 éves Amontillado Cask Finish - 59,2%

 

Illat: édeskés, cukros-halas aroma. Avas dió, halolaj. Annyira nem rémes, mint amilyennek tűnik. )

 

Íz: uh, elég furcsa. :) Gázolaj, nyers gumi, zsíros érzet...na adjunk neki vizet, de gyorsan! Az édes oldala megerősödik, ez jó. A többi igen extrém íz szerencsére csillapodik, de továbbra is itt van vmi, ami nekem egy régi gyári ízvilágot jelent. Azért vnnak itt finomabb dolgok is: mogyorós csokifagyi, picit csípős borókabogyó. De mindehol ott az a picit gázos, ipari íz, ami nekem tönkrevágja az egészet.

 

Benzinben ázott zöldségek.

 

Nem, ez nem igazán jött be. :)

 

 

 

 

 

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.10 0 0 10372

Tamnavulin Double Cask, 40%

 

Illat: édes, ugyanakkor picit vegetális illat. Dió és mandula. Talán itt jelen van, amit ózon aromának szoktak írni? Nekem az ugrik be, de persze lövésem sincs, hogy az milyen. :D

 

Íz: igen édes, de a porcukros, picit ipari jellegű édesség. Mindenféle színes, vásári cukros édesség, karamell, csoki. Nem rossz dolgok, de valahol az egészen egy zöldes íz húzódik, és picit éretlenné teszi. Azért el lehet kortyolgatni.

 

Vásári édesség.

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.07 0 0 10371

Találtam még egy tételt a Show-ról, ez egy palackozás előtti minta, ide majd 46%-on fog jönni, ha jól hallottam.

 

Arran 21 éves, 52% (2018.09.04)

 

Illat: elég zárkózott, édeskés, mandulás. Víz a kulcs! Vaníliás ribizlikrém. Később még tübb süteményes aroma jelenik meg.

 

Íz: nem túl édes, mandulás, málnás ízvilág. Citrom és méz, füves jegyek, almáspite. Fűszeres forralt bor, és egy kis fudge.

 

Korrekt, száraz karakterű Arran, érdekes. 

 

Aszalt gyümölcsös piskóta.

Iron-h Creative Commons License 2018.11.06 0 0 10370

Sziasztok,

 

Van néhány palack whiskym, amit szeretnék eladni/cserélni:

 

2 palack GlenDronach 15 Revival még a régi szériából

3 palack Laphroaig 18, egy díszdoboz nélkül

 

40000 Ft/palack, cserébe érdekel Talisker 18, HP 18, Caol Ila 18.

Csere esetén mindenképpen személyesen szeretném megoldani, egyébként posta OK, de csak előre utalással.

Mail címem nyilvános, helyileg Veszprém/Győr(vagy a 82-esen ami útba esik a kettő között)/Pápa

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.03 0 0 10369

Glencadam 25 éves, 46%

 

Illat: intenzív gyümölcskrém, illatos tavaszi virágok, könnyed és érett. Vízzel több fát kapunk. 

 

Íz: fás, érett gyümölcsösség, picit csípős fűszerek, zöld di. Vízzel a kesernyésebb oldala erősödik meg. Frissen sült kenyér héja, sült dió, citromhéj jól szétrágva, valamint némi fagylalt vegyesen.

 

Lecsengése száraz, fás, kesernyés.

 

Kesernyés gyümölcsfa.

 

Finom cucc, de azt hiszem nekem túl fás...Glencadamnek most sem sikerült az áttörés. :)

 

 

Highland Park 21 éves (1996-2017) - 47%  /Douglas Laing - XOP/

 

Illat: picit érdes karakter, leheletnyi füst, cementpor, kevés citrusosság, frissen gyalult fa.

 

Íz: mézes füst, összetett fás és gyümölcsös jegyek, habcsók, hamu, édes-füstölt cukorkák, egy kis tejcsokolád, tejszínkrém.

 

Hamus habcsók.

 

Érdekesek ezek a bourbon érlelt HP-k, de nekem a sherry-s oldaluk közelebb áll.

 

 

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.01 0 0 10368

Arran 2017 Rum Cask Finish- 55,8% (Distillery bottling)

 

Illat: érett gyümölcsök, kakaó, cukrozott édességek.

 

Íz: gumis édesség, banán és ananász, vaníliarúd, képviselőfánk. 

 

Sütidram.

 

Finom, a jobb féle rumos finishekből.

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.01 0 0 10367

BenRiach 21 éves, 46%

 

Ez a whisky 4 féle hordóban pihent: bourbon, PX, virgin oak és vörösbor. Te jó ég, hányszor elcitáltam ezt és a kiegészítő infókat a show alatt.. :D

 

Illat: édeskés, fűszeres, lassan nyílik. Friss gyümölcsösség, de mögötte az érettség ígérete lapul. A háttérben enyhe fásság jelenik meg. 

 

Íz: nem túlzóan édes, vajas, vaníliás kezdet. Idővel szép borkrémes, süteményes, pezsgős ízvilágot kapunk. 

 

Gyümölcsöskosár.

 

Korrekt, érett malt, de időt kell neki adni.

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.01 0 0 10366

Blended Scotch Whisky 1979(2018) - 53,8% /Berry Brothers and Rudd - bottled for Royal Mile Whiskies/

 

Na kérem, ez egy 38 éves, single cask blended whisky....

 

Illat: enyhén parfümös és poros, de tiszta ruhák, vanília és puncs, barackpálinka, elég izgalmas.Őszi gyümölcsös faládák, wunderbaum, 

 

Íz: nagyon lágy, citromkrémes, majd ezt követi jó pár különböző édesség a cukrászdából,csoki és vaníliás, mogyorós grillázs, kókuszos szelet, mentolos csokoládé. Vízzel: az alkohol ereje csökken és taéűn tisztábban érezni az ízeket, de sokat nem változik. Továbbra is fantasztikus! 

 

Orgia a cukrászdában.

 

Nagyon örülök, hogy ebből beszereztem egyet, két év múlva aktuális is lesz. :P

Fezmin* Creative Commons License 2018.11.01 0 0 10365

GlenDronach Revival 15 éves, 46%  (2018)

 

3 év után visszatért sokak kedvenc sherry-s maltja, de ezúttal az szokásos Oloroso mellett PX érlelést is kapott.

 

Illat: masszív diós és édes aroma. Krémes érzet, eper és meggylé. Idővel finom fűszeres illatok kúsznak elő.

 

Íz: természetesen igen édes, mindenhol ott a szamóca, málna és cseresznye, téli fűszerek, mandula és sült gesztenye. 

 

Folyékony mazsola és mogyoró.

 

Nagyon rendben van, fasza whisky! Hogy a régihez képest milyen? Talán az picit tömörebb, oldschool-abb volt picit, de mindkettő kiváló ital.

Fezmin* Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10364

Glenglassaugh Port Wood Finish, 46%

 

Illat: érdekes, picit orvosságos édesség, majdnem erjedt déligyümölcsök, kellemes.

 

Íz: kellemesen telt édes ízvilág, fahéjas alma, kevéske citrom, mogyorós csokoládé, karamell. 

 

Nem túl bonyolult, de meglepően finom malt. 

 

Fahéjas alma.

 

 

Lássunk egy másik portóisat...

 

 

Springbank 25 éves, 46% (2016)

 

Bourbon, sherry, majd néhány hónap portói hordó. Vajon ez utóbbi miért kellett hozzá?

 

Illat: egyelőre diszkrét, édes-sós aromák. Sárgadinnye, egy korty sör, kartonpapír, majd édes gyümölcsök. 

 

Íz: kezdetben lágy, majd beköszön egy leheletnyi chili, mangó, és fantasztikus bizsergető íz hátul (érett malt-íz?). Wow, de csusszanós! Egy csepp víz, és idő elteltével: még selymesebb lesz, de a trópusi gyümölcsök is szépen felfejlődnek, némi egzotikus fűszertánc közepette. 

 

Trópusi koktél a skót tengerparton.

 

Roppant puha, ugyanakkor határozott és kifinomult malt. 

_MrB_ Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10363

Huhh, ez nagyon jól hangzik. :)

Előzmény: lviz (10361)
lviz Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10362

Előzmény: lviz (10361)
lviz Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10361

Dobpergés, most valami nagyon klassz jön!

 

Ben Nevis 1999  18y 56,8%

(Brachadair)

 

Nem ritka nálam az olyan vásárlás,amikor a kiszemelt malt színe az, ami miatt bekerül a kosárba. Ha ráadásul ez még egy kedvelt lepárlótól is származik és még tisztességes kora is van,akkor pláne jöhet. Remélem nem nyúltam mellé, lássuk hát!

Szín : mint említettem emiatt vettem meg Gyönyörű mély szín, ritka szép az ilyen manapság. 18 év és a sherry hogsheadek jól dolgoztak, káprázatos mély bronz!

Illat : először megütött. Nagyon intenzív! Brutális mennyiségű piros gyümölcs, túlérett és sült szamóca,szilva, pipadohány, cseresznye, öreg bőr, őszi erdő, kis kén és füst. Döbbenetesen jó. Ha vagyunk annyira türelmesek,hogy még időzünk vele, szépen előbukkannak további gyümölcsök is. Megéri levegőztetni.

Íz : van,hogy néha kicsit aggódom,hogy ilyen illat után hoz e ennyi mindent az íze is? De felesleges aggódni, ez vadállat. Olajos, édes, fűszeres, tömör sherrys gyönyör. Atya világ, ez nagyon ott van. Annyira vastag ízei vannak,hogy kívánni sem lehetne jobbat. Van az az angol szó, a mouthwatering...na igen, az itt bejátszik erősen.  Legek lassúak és gyakorlatilag nem akarnak távozni a pohár oldaláról. A végén még körbenyalom a glencairnt Adok hozzá kis vizet. Illatában most étcsokoládé jön elő. Megmutatják magukat a fűszerek, szegfűszeg, fahéj, bors, szerecsendió.

Lecsengése hosszú és tömör. Azt hittem,hogy a 79-es BBR volt az év vétele nálam, de ha őszinte akarok lenni, ez übereli. Pedig az egy piszok jó whisky. Ez viszont szerintem az eddigi legjobb Ben Nevisem...

 

lviz Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10360

The Kurayoshi Pure Malt Whisky (Sherry Cask)

 

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/84511/the-kurayoshi-pure-malt-whisky

 

Whiskyshown találtam, gondoltam egy mintányit megveszek. 43%, sherry finish..természetesen NAS.

Illat : élesztős elsőre, utána előkerül a sherry. Legek kicsit és gyorsak, fiatal whisky lesz ez, nagyon fiatal.

Íz : eléggé alkoholos, citrusos, szinte semmi testessége nincs, a finish ad neki csak valamit. Nagyon enyhe malátásság, kevés cseresznye mag, de ezt is a sherrytől kaphatta. Az alap blendek nagy része többet nyújt. Komolyan mondom emlékeimben egy Ballantine's Finest vagy egy Red Label ízesebb, testesebb valami. Egy Black Label már köröket ver rá..

Ez egy fiatal és nagyon gyenge whisky. Még a 43% sem segít...

 

Azért ittam mostanság jobbakat is :-)

 

Classic Of Islay Vintage 2017 JWWW 57%

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/112382/classic-of-islay-vintage-2017-jw

 

Ez egy német palackozó, egyszer régebben kóstoltam egy mintát az islay szériájukból és igazán szórakoztató füstös bestia volt, így most beruháztam egy palackra. Egyesek tudni vélik,hogy egy  L betűvel kezdődő islay lepárló maltját rejti az üveg, szemérmetlenül fiatalon. Miután a német palackozásokon kötelező a színezék meglétét feltűntetni, itt pedig erről nincs infó, így a mély színből egy friss sherrys hordóra következtetek.

Illat : füstös dög! Nagyon intenzíven füstös, gyanítom jó fiatal lehet és nagyon erősen tőzegelt.

Íz : a magas abv ellenére kellemes, a füstösség masszív, ugyanakkor kellemes piros gyümölcsös édességet is kapunk,ami elbújik a brutális füst mögé.  Nagyon finom, ízes malt, roppant szórakoztató így fiatalon is (mert eléggé fiatalka lehet), de az aktív sherrys hordó kicsit lecsiszolta a nagyfokú brutalitást. A régi Finlaggan Cask Strengthre emlékeztet, csak itt nem a vanília a hangsúlyos ,hanem a sherry édes, gyümölcsössége a tonnányi füst mögött.  Ezek a szörnyetegek nagyon szórakoztatóak ennyire fiatalon is, mert a harsány füst mosolyt csal minden islay fan arcára. Téli esték és délutánok tökéletes felmelegítő itala, mindezt korrekt áron.

Fezmin* Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10359

Kipihente mindenki a Whisky Show-t? :) Nagyon pang ez a fórum, de azért remélem csendben olvasgatjuk páran. Van pár mintám, így ideje kiüríteni a minike!

 

Haig Club, 40%

 

Single grain, a Cameronbridge lepárlóból.

 

Illat: parfümös faforgács, vaníliás ribizli..meglepő, de teljesen jó!

 

Íz: elég puha, de sokaknak ez lehet pozitívum, mert így egy nagyon selymes, ugyanakkor nem túl karakteres whiskyt kapunk. Sok vanília, rozs és rózsa, banán, kardamom , kevés eukaliptusz méz.

 

Rózsavanília, de csak vékonyan.

 

Mivel nem ordít ki belőle a fűrsézpor, azt kell mondjam, nekem ez tök jó itatós grain. Ugyanakkor eléggé karaktertelen (de szép szó! :D ).

 

 

Nézzünk vmi ízesebbet!

 

 

Glenrothes 18 éves (1997- 2016) Marsala Cask Finish - 56,4%  /Wilson & Morgan/

 

Marsala ugye egy igen édes szicíliai desszertbor (vagy likőrbor, nem tudom a különbséget, vki elmagyarázhatja).

 

Illat: dinamikus, édes aromák, krémes jelleg. Fűszeres sherry, vízzel pedig nagyon szép diós ívet kap.

 

Íz: olajos, fűszeresen gazdag és édes malt. Diós és mogyorós ízek az előtérben, hátrébb pedig kekszes tejcsokoládé, mazsola, aszalt füge, a lecsengés pedig full dió. Nagyon hasonlít a Glen Elgin Marsala finish-re, szintén a WM-től. Vérnarancs és fahéj, még több fűszer, nagyon gazdag whisky. Sok víz nem kell bele, gyengíti! 

 

Diómalt.

 

Igazi különleges desszert.

 

 

Lépjünk pár évet előre:

 

 

Ben Nevis 22 éves (1996-2018) - 51,5% (Douglas Laing - Old Particular


Illat: picit szégyenlős, 10 perc, és még mindig csak enyhe édességet mutat. Szilvapálinka, radírgumi, banánhéj, de minden szépen édeskésen lekerekítve. 

 

Íz: hmmm...furcsa, összetett, de hirtelen jellemezhetetlen ízvilág. Víz: enyhén csípős, borsos, érett íz. Hirtelen Springbank ugrott be, 18+. Nehz leírni, annyire enybe van, de a kezdeti fejcsóválás után már kifejezetten tetszi, szép darab!

 

Chilis méz.

 

 

 

 

Drukpal Creative Commons License 2018.10.27 0 0 10358

A legjobb bhutáni whisky talán a K5, amelyet a jelenlegi királyról neveztek el: https://www.vatera.hu/k5-bhutani-whisky-ritkasag-a-himalajabol-750ml-42-8-2686766285.html

Előzmény: lviz (6359)
szucsi82 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 10357

Sziasztok.

Érdekel valakit szombati 2db whisky show jegy?

Kedvezményes áron. Érdeklődni a szucsi82@freemail.hu címen lehet.

Szücsi

Fezmin* Creative Commons License 2018.10.24 0 0 10356

Longrow 14 éves (2003-2018) Sherry Cask Matured - 57,8%

 

Refill Oloroso Sherry.

 

Bevallom, régóta vártam ezt a palackozást, mert picit elfogult vagyok a Longrow-val kapcsolatban, és mert a sima peated és a 18 évesen kívül nincs más úgymond, letisztult palackozásuk, hisz a Red-széria boros érlelés. Nincs is azokkal semmi baj, de hiányzik egy köztes korú malt, amit régen a 14 éves hivatott betölteni, imádtam is. 

 

Illat: kezdetben egy édes,portóis zárt sherrykocka ugrik be. Ott figyel téged, tömören, és szép lassan eregeti feléd az aromákat. Idővel és persze vízzel szépen egyre többet mutat, az édes sherrys dolgok mellett füstölgő citrom, elégett csokoládé, fanyar hamu.

 

Íz: erős étcsokoládé, perzselő narancshéj, édes szőlőszemek, mazsola, só. Vízzel: kávé cukor nélkül, marmalade, vadméz, citromos étcsoki, tőzeg, pici benzin, és persze itt a sherry is, de ez nem a szép, kerek Glenfarclas, stb sherry. Nem, ez mocskos sherry! De nagyon fasza! :)És azt hiszem itt a rettegett szulfur is...viszont,  papáméknak világ életükben volt sok szőlőjük, és hozzá egy régi pince is, ahol, mivel nem adott el minden szőlőt, bort is készített és tárolt. Azoknak nagy hordóknak, amikbe én is bemásztam kikotorni a seprőt, na, azokban a hordókban volt ez a maró, kénes aroma, amit a szulfurként azonosítunk. Ezt szerintem kevesen szeretik, de nekem ez az emlék szerencsére az előnyére fordítja, így élvezem. :)

 

Szoktuk néha személyekhez hasonlítani a whiskyket. Vagy csak én? :D Na mindegy, de ez egy végvár kapitánya a török időkből, aki nincs híján műveltségnek, de egy igazi dúvad, akinek lételeme a harc, a bor és a nők. Igaza is van, hisz lehet holnap már nem lesz lehetősége ezekre a dolgokra, égjen hát az élet! :)

 

Tábortűz a boroshordóból, amiben csokoládé is volt.

 

Nem fog mindenkinek tetszeni, és eléggé kaméleon-malt, rengeteg régi kóstolás emléke beugrott: húsos Mortlach, oldschool Ben Nevis, romlott (jó értelemben) Boowmore Darkest.  Van pár emberke, akinek a Ledaig a perverziója. Megértem. :) Nekem a Longrow- Ez is kicsit beteges malt, nagyon masszív, de baszott jó!

És elnézést a hosszú leírásért, nem szokásom, de elfogult vagyok. Pont. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!