Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tomi2cv Creative Commons License 2018.09.23 0 0 2957

Sziasztok márka társak!rengeteg kacsához való alkatrész van eladó..használt..új....sőt egész autó is felújítás előtti...valamint 2db.acadiane.ha valakit valami érdekel,keressen bizalommal:)

roncsfelújító Creative Commons License 2018.08.31 0 0 2956

Sziasztok!

 

Régen nem írtam ide, de a Citroen azért nincs elfelejtve. Lassan szerelődik össze, de a kürtnél valami nem kerek. Egyáltalán ilyen volt rajta, mert kicsit furcsán áll(vagy csak valamikor megnyomták az elejét):

Ha tisztázódik a helyzet kap egy fényes festékréteget, ez valami alvázvédő lehet rajta.

Ezzel a felfogatással meg az egyik furat értelmét veszti. Ez ugye a jobb oldalra volt szerelve? Gyárilag ez a lemez egy átmenőcsavarral volt rögzítve(ami a képen is benne van), hátul pedig a megfelelő fészekbe van belehajtva egy csavar? Van még egy ugyan ilyen trapéz alapú lemez is amúgy, az megy a túloldalra? Annak mi a szerepe? Vagy csak a pótalkatrészes ládából hozzákeveredett ennek az Acadiane-nek a dolgaihoz? Köszi előre is a megoldásokat!

2cvtech Creative Commons License 2018.08.28 0 0 2955

 

Köszi, valóban jó érzés. Ismét kilátásban egy autós tali.: Szeptember 8 án Sopronban lesz egy veterán autós találkozó, Sopron Alpha park 8:00-12:00 . Ha szeptember első hetében le tudom vizsgáztatni a kacsát akkor megyek. Vizsga előtt nem vállalok be nagyobb utat, inkább 1 héttel korábban elviszem levizsgáztatni és ha siker akkor ott leszek, 23 év alatt csak egyszer nem sikerült de akkor is kaptam 2 hónapot, így esik most szeptemberre a vizsga július helyett azóta, de jobb is így. Amúgy nem cseréltem semmit, nem vettem semmit. Elvoltam fékmérésen, és megfelelőek a fékek mind. Rozsda egy deka nincs rajt. Függőcsapszegeket kiütöttem erősebb alátétet kapott valamint jó adag zsírzást. Ennyi amit csináltam. És át fog menni mert át kell mennie.. :)  

 

Oksa várom a jelentkezésed kacsa ügyben. 

Előzmény: svedmalac (2954)
svedmalac Creative Commons License 2018.08.28 0 0 2954

Na ez má valami!

Ha valaki értékeli azt, hogy kiszenvedtél valamit, ennél nincs is jobb...

Kések, remélem a szeptember már tényleg kacsahónap lesz :-)

Előzmény: 2cvtech (2953)
2cvtech Creative Commons License 2018.08.13 0 0 2953

 

Kedves Kacsások....

      

       Büszkén újságolnám, hogy a kacsámmal oklevelet kaptam, egy tuning találkozón, mivel második helyezést ért el egy bizonyos kategóriában, eme 34 éves kacsa....  Lám, nem csak veterán, de tuning találkozón is megállja a helyét a jószág.

 

Megemlíteném, bár a helyezést nem ezért kaptam, de a találkozón jobbnál jobb vasak voltak eszméletlen hangtechnika, motor technika, stb de a megjelent verdák közt egy sem akadt amelyik kézből kulcstartón megnyomva egy gombot, beindítható lett volna. A kacsám ezt lazán tudja, pöcc-röff akár 40 méterről.

Azt még kevesebben tudhatják, hogy ez nekem mekkora fejtörőt okozott anno, és mindez megvalósítása mennyi de mennyi munkaóra, anyagi ráfordítás, furfangosság végeredménye. És hogy "nem adom fel" jelige szellemében ügyködtem. Magamnak megcsináltam, de nem vállalom még egy kocsin megcsinálni. Túl összetett és nem vállalok felelősséget, hogy esetleg nem működik vagy rosszabb esetben gyepálja az önindítót. Nekem már tökéletesen működik de eleinte voltak hibák. Nem erről akartam írni, hanem inkább csak a képeket előkommentelni.............

oldduck Creative Commons License 2018.07.21 0 0 2952

Előzmény: oldduck (2951)
oldduck Creative Commons License 2018.07.21 0 0 2951

Itt is meghirdetem őket, hátha valakinek szüksége lenne rájuk. A négy darab együtt 35 000 Ft. Tolna megye ---> Madocsa
E-mail elérhetőségem: oldduck@freemail.hu

2cvtech Creative Commons License 2018.07.15 0 0 2950

Dehogy akart ez lecseszés lenni, csak annyira mondtad év eleje felé hogy május vége után jön a kacsa...... :)

 

Oké, várom hívásod. 

Előzmény: svedmalac (2949)
svedmalac Creative Commons License 2018.07.15 0 0 2949

Már vártam a lecseszést :-)))

Igazad van, úgy megy az idő, hogy eszméletlen...

A jövő hét után megáll a gyár egy hétre, arra tervezem az újraélesztést, meg esetleg ha mást nem is, a visszacsapót jó lenne belefabrikálni, ha segítesz.

Elméletileg más komoly nincs, a télen volt még, hogy a jobb hátsóm valamiért nem világított, ennek az oka még ismeretlen.

Amint eljutok addig, hogy mentem egy próbakört, megcsörgetlek!

Tényleg kell vele foglalkoznom, ha ő ad, akkor nekem is kell :-))

A szerelem már csak ilyen...

Előzmény: 2cvtech (2948)
2cvtech Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2948

Igen, lehet igazad van. Vagyis ez nem más mint felesleges pénzkidobás. De pl most nem olyan fekete olaj van benne mint esetleg korábban, bár áprilista nem let koromfekete, akkor volt a teljes csere. Esetleg a műszakin a zöldkártya mérés is jobb lehet. Persze nem sok köze van de mi van ha mégis picit jobb az eredmény, parányi vonzata lehet..... Nagyon keveset járok vele amúgy. Gyakorlatilag három kocsi van a nevemen, szóval gondolhatod az a kevés út is megoszlik három kocsi között amit megyek, mert amugy sem vagyok nagyutazó. Kőszegi hegybe járok szinte minden szombaton, de oda is kb havonta egyszer a kacsával a többi alkalommal a polskival. Oda- vissza olyan 40 km. 

 

Épp a napokban tartottam egy karbantartást a bal első függőcsapszegnél, kiütöttem majd bezsíroztam kapott egy másik alátétet és ennyi, ma pedig kerékösszetartást állítottam. Egyszerű volt. 

 

És a te kacsád mikor kerül sorra? MIntha azt mondtad volna május vége felé sort kerítesz rá. Most július közepe van, ébresztő. Találkozhatnánk már végre. kerits erre időt. Én megszállotja vagyok a kacsámnak. Igazábol jelenleg magányos farkasként élek, szóval a kacsa a szerelmem :) Biztos tudok neked is segíteni.

Előzmény: svedmalac (2947)
svedmalac Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2947

Őrült zseni :-)))

 

Én az évenkénti teljes olajcserét jobban támogatom, mivel keveset megy a géped az olajhoz képest.

Ha mész vele 10e km-t évente, akkor viszont már csere!

Én ha lehet, kétévente a műszaki alkalmával cseréltetem a régi kedves citroenes Váradi Zsoltival Szigethalmon, de a két év alatt megyek vele kb. 3000 km-t. 

 

Értem a logikád, de szerintem a részlegesnek éves szinten nincs jelentősége, hosszabb távon meg olyan a dolog, mintha fogyasztaná az olajat és mindig utána kellene tölteni. Igazán sosem jó.

Szerintem ha nagyon fontos az olaj, akkor inkább évente egyszer és a neki jót.

Ártani nem tudsz ezzel nyilván, de lehet, hogy feleslegesen aggódsz :-) 

Előzmény: 2cvtech (2945)
tomi2cv Creative Commons License 2018.07.09 0 0 2946

Szia kacsa10.vmi elérhetőség és kép?

Előzmény: kacsa10 (2942)
2cvtech Creative Commons License 2018.07.09 0 0 2945

Sziasztok.

 

Egy újabb kis videóm.... Nincs élettársam, vagy menyasszonyom, de van egy kacsám. Így ő a szerelmem most ...

Ma július 9 én részleges olajcserét hajtottam végre, ami azt jelenti, hogy 2 és fél flakon (liter) olaj helyett, most csak 1 és fél flakon új olajat kapott (ennyit is engedtem le, megégette a kezem forró volt, munkáskesztyűim meg sztrájkolnak mert egyet se találtam, ezért lötyögtettem ki a földre amit homokkal befedtem)...

A teljes olajcsere, szűrővel együtt ez év április 20 án történt meg. Ezzel a frissítéssel ezt a dátumot átírtam május 30 -ra, noha most július van. Mivel keveredik 1 liter picit régebbi olajjal, mert április se olyan rég volt, de szigorú vagyok. Nagyon szeretem a kacsám, így jövőre május végén lesz esedékes az olajcsere, de lehet mostantól évente kétszer cserélek egyszer teljesen, egyszer részlegesen. 34 éves kocsi, jövőre már 35 lesz, mindent megadok neki, mindent de mindent . ... És lehet szeptemberben a vizsga előtt meg kap egy közel 5000 Ft os olajadalékot. Ezt április 20 án megkapta, de most valamennyi lejött belőle gondolom.

Íme a kis videóm :   https://youtu.be/rgSEMSHPx-o

GSdriver Creative Commons License 2018.07.06 0 0 2944

Hogy lehet elérni? Nem publikus a mailcímed. :(

Előzmény: kacsa10 (2942)
svedmalac Creative Commons License 2018.07.06 0 0 2943

Fotó ide is jöhet!

Előzmény: kacsa10 (2942)
kacsa10 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2942

Sziasztok! Van egy imádott 35 éves kacsám, akitöl kénytelen vagyok fájó szívvel megválni. Keresem azt a szeretö szívü új tulajdonost, aki éppúgy kényezteti, szeretgeti mint én, 20 éven át. Kifogástalan állapotban, 2020 júniusig érvényes müszaki vizsgával. Részleteket, fotókat szívesen küldök

Hépogó üdvözlettel

Titti61 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 2941

Tud valaki Pécs környékén olyan szerelőt, aki akacsám hátsó hidjában lévő csapágyat ki tudja cserélni?

oldduck Creative Commons License 2018.05.09 0 0 2940

Szia! Tolna megyében. Kérlek szépen küldj egy üzenetet az oldduck@freemail.hu-ra és küldök képet.

Előzmény: Gy. Gyula (2939)
Gy. Gyula Creative Commons License 2018.05.08 0 0 2939

szia

Engem érdekelne a vezető oldali keret, Hol talállak?

 

Előzmény: oldduck (2938)
oldduck Creative Commons License 2018.05.07 0 0 2938

Sziasztok! Üléskerettel és minden más patinás alkatrésszel is tudok szolgálni, ha valakit érdekel.

Gy. Gyula Creative Commons License 2018.05.07 0 0 2937

Szia Tomi2cv

Esetleg megvan még a vezető oldali ülés vázad? Megvenném.

 

Előzmény: tomi2cv (2893)
Gy. Gyula Creative Commons License 2018.05.07 0 0 2936

Köszönöm megvettem!!!!

 

 

Előzmény: Léghűtés (2889)
2cvtech Creative Commons License 2018.05.02 0 0 2935

Május 1-én veterán és hobbi autós találkozón voltam. A kacsám nagyon nagy ász volt. Kimagasló sikere volt. Az érzés megfizethetetlen. 

klarigabi Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2934
Előzmény: kezdőR+ (2821)
klarigabi Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2933
Előzmény: Vsanyik (2908)
klarigabi Creative Commons License 2018.04.30 0 0 2932

sziasztok

Ha esetleg  valakit  érdekel .

https://www.facebook.com/groups/2123319414570486/

svedmalac Creative Commons License 2018.04.21 0 0 2931

A Protec-es cuccok tényleg jók!

Előzmény: 2cvtech (2930)
2cvtech Creative Commons License 2018.04.20 0 0 2930

Ma körülbelűl 8-9 ezer forint lement a torkán a kacsámnak. Olajcsere volt ma. Én évente cserélek olajat, akkor is ha csak pár 100 kilométert mentem 1 év alatt. Most se volt több néhányszáz kilóméternél. Két liter  Shell Helix  HX3 15W-40 olajat kapot valamint egy remek kitűnő ínyenc olajadalékot, surlodáscsökkentőt. Ez valami protect nano szemcsés adalék. 4600 .-Ft egy flakonnal de nagyon jó. Nem olcsó, de ezen nem spórolok soha.  Minden éven kap az oljba ilyet, már vagy 4 éve. És mintha az alapjárat megint emelkedett volna picinykét, olyan kitűnő. 

svedmalac Creative Commons License 2018.04.20 0 0 2929

Na végre ma megkaptam a felnit, holnap pucolás, szerencsére pótkerék :-)

A gumishoz is be kellene jutnom, közben Pestre is mennem kellene az ablakemelő miatt, aztán műszaki.

Közben meg most épp elég hülyén dolgozom, szóval nincs megállás.

Ezzel el is fog menni az idő kb. május közepéig.

Utána jön a külső-belső takarítás, mellette meg a kacsa a visszacsapóval. Szóval nem sikerül unatkozni :-)

Ha véletlenül mégis, akkor természetesen vagyok, de nem ígérem... 

2cvtech Creative Commons License 2018.04.17 0 0 2928

Ez a fecskendő is jó ötlet. Majd kipróbálom én is.  Valóban szívás az élet, minden nehéz, nehézkes én is tapasztalom. Készítem a kacsám, Május 1 én találkozóra megyek vele, és mindennek működnie kell na meg a szokásosnál is csili -vili-bb-nek kell lennie. Nem a szokásos retro majálisra, az ugyanis elmarad sajnos, hanem srácok szerveztek egy autos talit a kőszegi gokart pályánál. Kőszeg előtt van nem kell beérni a városig. Nincs kedved eljönni? kacsáddal? Jónak ígérkezik a dolog. Ha érdekel megírom a találkozás időpontját. 

Előzmény: svedmalac (2927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!