Keresés

Részletes keresés

hiteltudor Creative Commons License 2018.05.30 0 0 28390

"Kèt új lakást?? Ezt nem èrtem. Ennyi erővel társasházzá nyilvánìttatom a házat". Igen, pont az volt a jogalkotó szándéka a két teljesen önálló, új lakás kialakításával (és igen, társasházzá is kell alakulni), hogy ne a családi házak tetőterének beépítését tervezők legyenek a célcsoport a 10M Ft CSOK-nál, hanem a már egyébként is meglévő társasházak tetőtere épülhessen be ilyen módon, ahol egyszerre több lakás kialakítása is könnyen megoldható. Az csak egy legális kiskapu, hogy egyesek meg tudják oldani egy családi ház tetőterében is a 2 új lakás kialakítását, de normál esetben a tetőtér beépítésére csak a "kis CSOK" jár, de azt Te már felhasználtad.

Előzmény: jjzs80 (28388)
For-dzsi Creative Commons License 2018.05.28 0 0 28389

Mindenképpen társasház kellenne, mert önálló albetétre csak úgy kerülhet a +2 lakás. Ha nincs két új lakás, akkor használt lakásos csok jár rá, bővítésnek számít... akkor is, ha külön albetét lesz.

Előzmény: jjzs80 (28388)
jjzs80 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 28388

Kèt új lakást?? Ezt nem èrtem. Ennyi erővel társasházzá nyilvánìttatom a házat, megisztom a tulajdonjogot ès új èpìtèsnek számìt az új rèsz. De úgy külön villany ès gáz ès vìzórát kapna az új rèsz, ami felesleges. Az eredeti tetőteret bővìtenèm ki egy plussz tetőtèrrel. Ez mièrt nem működhet? Köszönöm.

 

Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.27 0 0 28387

Szia! Sajnos nem! Tetőtér beépítésre akkor jár a 10 millió, ha KÉT ÚJ LAKÁSTcsináltok.

Előzmény: jjzs80 (28386)
jjzs80 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 28386

Szép napot, Lenne egy kérdésem, ha valaki jártasabb a témában :. Van egy házunk amit nem szeretnénk eladni, de bővíteni igen. 2 szintes ( mind a két szint be van építve) Az alap támogatás 2.2 millió forint 3 gyermekre (ha jól tudom) ilyen esetben, ebből a 2.2 millióból hozzáépítenénk egy szobát az alsó szinthez, és ezután a CSOK már lehetőséget ad a tetőtér beépítésre ( az új alsó rész fölé menne az új tetőtér rész) így arra már fel lehet venni a 10 milliós összeget? ( mínusz 2.2millió amit már igénybe lett véve az alsó szint bővítésre). Mert az új 2018 as szabály szerint a tetőtér beépítésére igényelhető a támogatás, ha jól tudom. ( Persze a számítások szerint nem lenne szükség mind a 10 millióra) De a gondolatmenet járható utat takarhat?  Köszönöm szépen..

Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.26 0 0 28385

Csok esetén 90 nap.

Előzmény: Merciccus (28384)
Merciccus Creative Commons License 2018.05.26 0 0 28384

És mennyi idő múlva kell bejelentkezni? Vagy hol találok erre bármi használható információt?

Előzmény: Törölt nick (28383)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 28383

CSOK-nál kell az állandó lakcím létesítése az új ingatlanra nézve. Nem elegendő a tartózkodási hely. Az állandó lakcím (elvben) életvitelszerű bentlakást feltételez...

Előzmény: Merciccus (28381)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 28382

Nem, sajnos. Ezért olyan ez, mint a 22-es csapdája....

Előzmény: nagypapi (28378)
Merciccus Creative Commons License 2018.05.25 0 0 28381

Sziasztok!

 

Aláírt hitelszerződés után mennyi idő múlva kell beköltözni a vásárolt házba? Állandó lakcím változtatás kell vagy elegendő a tartózkodásinak megadni az új címet ? :)

Komoly felújítási feladatok lennének mielőtt fizikálisan beköltöznénk ezért érdeklődöm.

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.25 0 0 28380

Jó a hagyományos akna. 

Segítettem ilyen ügyet lebonyolítani.

Nem valószínű, hogy megnézik, hogy jól zár-e az akna! :)

Előzmény: Törölt nick (28379)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.24 0 0 28379

Szia! Igen, ezzel a hivatalos szöveggel összefutottam már nem egy helyen, és pont ez az a meghatározás, ami abszolut nem egyértelmű. Mert mi az az egyedi zárt szennyvíztaroló? A hagyományos akna is okés, csak zárjon jól a fala, vagy ez sem elegendő mert van esetleg szabvány, vagy pedig előregyártott tartály legyen, pl. műanyag? Sok kérdés/verzio adódik rögtön.

Nekem még az sem egyértelmű ebben, hogy tárolni ÉS tisztítani kell, vagy csak simán tárolni is elég, ha megfelelő a mód?

Probléma ott kezdődik hogy a csokot folyósítók sincsenek tisztában a dolgokkal. Pedig fontos lenne tudni az embernek, hogy kap vagy sem, nem pedig majd lesz valami...

Azért köszönöm a segítő szándékot! 

Előzmény: Hitelmentor (28376)
nagypapi Creative Commons License 2018.05.24 -13 0 28378

Ha csak településnévre és helyrajzi száma keresel rá, nem adja ki az utcanevet?

Előzmény: Törölt nick (28377)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.24 0 0 28377

Kicsit off a téma, de hátha tudtok tanácsot adni.

 

CSOK-kal építkezünk egy kistelepülés új parcellázású részén. A korábbi utcanév megváltoztatásáról 2 évvel ezelőtt hozott határozatot az önkormányzat. Házszámok még értelemszerűen nincsenek, két ház van mindössze befejezés előtti állapotban. A jegyző azt jelezte, hogy az utca elnevezésével kapcsolatos teendőket megtették, azaz lejelentették a KCR-be. De pl. a biztosító, akivel most szerződtem az ingatlanra, nem találta ezt az utca nevet a regiszterében, csak a korábbit. Az ügyfélkapu földhivatalos keresése sem tudta értelmezni az új utcanév és a helyrajzi szám szerinti keresést. Viszont érvényes utcanév nélkül nem tudok állandó lakcímet létesíteni.

Hol tudnám megnézni/megkérdezni, hogy a központi címregiszterben szerepel-e valóban ez az utcanév? Ha nem, akkor kihez fordulhatok? A jegyzőhöz ismét? Kérjek igazolást tőlük az utca jelenleg érvényes elnevezéséről? Ezt elfogadják a kormányablakban, ha megyek új állandó lakcímet létesíteni?

Kösz, m.

Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.23 0 0 28376

Szia!

 

17/2016-os kormányrendelet (csok használt lakás vásárlásra):

d) közműves szennyvízelvezetéssel, ennek hiányában a szennyvíz elhelyezése és tisztítása a jogszabályi előírásoknak megfelelően történik, és 

e) közműves ivóvíz-szolgáltatással, ennek hiányában a telken ivóvíz minőségű vizet szolgáltató kút van;

 

Ngm rendelet szerint:

- a szennyvíz tisztítása és elhelyezése egyedi szennyvízkezelő berendezéssel, vagy tisztítómezővel ellátott oldómedencés műtárggyal vagy időszakos tárolása egyedi zárt szennyvíztárolóban történik.

 

Üdv,

H

Előzmény: Törölt nick (28375)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.22 0 0 28375

Sziasztok! CSOK-kal kapcsolatos leírások sehol sem egyértelműek a szenyvízzel kapcsolatosan, szeretném itt megkérdezni, hátha valaki tudja a választ. Ha a város valamelyik részén nincs hálózat, akkor tisztítóberendezés kell mindenképpen vagy pedig elég egy szennyvíz akna?  És ivóvíznek minősített fúrt kút a vezetékes víz helyett?    Köszi!

For-dzsi Creative Commons License 2018.05.22 0 0 28374

Ez több sebből vérzik. Egyrészt közeli hozzátartozódtól nem vásárolhatsz csokkal lakást. A másik probléma, hogy teljes lakást (100%) lehet megvenni, tulajdoni hányadot nem. Csak adásvétel jogcímén szerezhetsz tulajdont, ajándékozás kilőve. A beforgatási kötelezettséget már leírták többen.  

Előzmény: dusan77 (28371)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.20 0 0 28373

Előbb be kell forgatni az eladott ingatlan eladási árát, ha az teljesen fedezi a megvásárolni kívánt ingatlan vételárát, akkor nem tudsz csokot igényelni.

Előzmény: dusan77 (28371)
Zeki_ Creative Commons License 2018.05.20 0 0 28372

Nem tudsz annyi csokot igénybe venni. 

Szerintem.

Előzmény: dusan77 (28371)
dusan77 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 28371

De mibe forgassam be, ha 2/3-ot kapok, 1/3-ot meg megvennék a csok-bol?

Előzmény: Hitelmentor (28370)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.20 0 0 28370

Igen, be kell forgatni!

Előzmény: dusan77 (28368)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.20 0 0 28369

Ha hitelt is veszel fel akkor annyi a plusz követelmény, hogy legalább a hitelösszeg nagyságára legyen biztosítva. + egy-két bank támaszt még plusz követelményeket, de ahogy korábban is írtam, ha biztosítási szempontból rendesen megkötöd a biztosítást, akkor minden rendben lesz! :)

A fundamenta hitelt akkor javaslom ha van lejárt fundamentád és most már a lakáskölcsön szakasz jön, amúgy nem biztos, hogy az a jó választás.

Előzmény: Törölt nick (28367)
dusan77 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 28368

Sziasztok.

 

A kérdésem a következő lenne. Ha ingatlan eladás van és a másik ingatlan vásárlásakor igénybe vesszük a csok-ot, akkor az eladott ingatlan értékét be kell forgatni a vásárlandó ingatlanba.

 

Mi van akkor, ha a "vásárlandó" ingatlan, ami 1/3-1/3 arányban a szüleimé, és az ő harmadjaikat ajándékba kapnám, míg a fent maradó 1/3-od megvenném keresztapámtól, ami pont annyi, ami a csok-al 2 gyereknél, használt ingatlanra igénybe vehető vagyis 1.430.000 Ft.

 

Az eladott ingatlanból amúgy kb. 3.000.000 Ft marad fent, amit ugye be kellene forgatni. Ilyenkor mi a helyzet?

 

Igénybe vehetem a csok-ot vagy sem? Tekintve, hogy a fent maradó, beforgatandó összeget, nem tudom beforgatni, mert kevesebb a megvásárolandó házrész értéke, mint, amit be kellene forgatni.

 

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 0 28367

Szia!

És ha CSOK mellé lakáskölcsön is van, akkor a kritérium nagyobb? Mi a tapasztalat? (Funda vagy banki lakáskölcsönt is tekintve, mert még nem tudni mi lesz választva)


Fundánál még partner biztosító is van, legalábbis a honlapjuk szerint, plusz azt hallottam, nem gond náluk a vegyes falazat. Tehát CSOK-ot és Fundamentát külön-külön nézve nem probléma a biztosítás, de mi a helyzet együtt nézve?

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Hitelmentor (28365)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.16 0 0 28366

Szia!


Fundamenta lakáskölcsön is lesz, de elméletileg ott sem probléma a biztosítás kivitelezése.  Jó hír Tőled, hogy ezek szerint CSOK-szempontból sem.

 

Köszönöm!

 

Előzmény: Hitelmentor (28365)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.16 0 0 28365

Szia!

 

Igen, lehet igényelni. Ha csak csok-ot kérsz, akkor nincs nagyon kritériuma a biztosításnak. Ha biztosítási szempontból rendesen megkötitek akkor nem lesz gond.

Előzmény: Törölt nick (28364)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.16 0 0 28364

Helló mindenkinek!

CSOK-ot lehet igényelni vályogházra? És vegyes falazatúra (tégla/vályog?
Továbbá, kötelezően meg kell ugye kötni a lakásbiztosítást hogy CSOK lehessen...  itt olyan kérdésem merül fel, hogy melyik folyósító bank a legrugalmasabb abban, hogy milyen kikötések vannak a biztosítást illetően.

 

 

Köszönöm!!

Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.16 0 0 28363

Ha gondolod írd meg - akár privát - hogy mik a számok (feleséged keresete, hitelösszeg), volt már rá példa, hogy valaki azt gondolta, hogy nem megy aztán mégis.

Az esélyeket nem tudom, én nem kockáztatnék foglalót, de még ügyvédi költséget sem, hogy kiderüljön, hogy ellenőrzik-e a munkáltatót.

Bár van olyan megoldás, hogy adásvételi, illetve foglaló nélkül ad hitelbírálatot.

 

 

Előzmény: dokiki (28360)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.05.16 0 0 28362

Igen elvileg jelezni kell!

A bankok szúrópróba szerűen ellenőrzik a munkáltatókat. Úgy tudom van alaposabb bank is aki minden esetben telefonál.

Előzmény: nagypapi (28361)
nagypapi Creative Commons License 2018.05.13 -13 1 28361

Gondolom, a bank felé jelezni kell x napon belül, ha az igénylés alatt változás áll be a beadandó adatoknál, szvsz a munkahely megszűnése is ilyen lehet. Egy egy elég jelentős kockázat a banknak (és Neked is, a törlesztés miatt...)

Azt viszont nem nagyon tudom elképzelni, hogy a bankos ügyintézők nagyon hívogatnák a HR-t, hogy xy-nal mi a helyzet, mert ilyen adatokat szvsz nem nagyon szabad kiadni, telefonhívásra különösen nem.

Előzmény: Hitelmentor (28359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!