Keresés

Részletes keresés

N.21 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 15348

Legyen vége a szezonnak szombaton, oszt jó' van. Az "értékelés" önmagában nem lesz elég, nem csak az előrelépéshez, már a további hanyatlás elkerüléséhez is nagyobb volumenű változások kelle(né)nek.

Előzmény: Lecso11 (15347)
Lecso11 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 15347

Na, hát a tegnapi sem sikerült, kb. megegyezett a szezon nagy részével. Ismét jól kezdtünk, aztán ahogy idővel fogyott az erő, a kedv, elfáradtunk (elfogytunk) és lett egy sima bukta. Csak most már a második negyedben szépen fogyogatott az előny, nem kellett a második félidőig várni. Nem először volt, hogy egyedül Marko teljesítménye volt szerintem megfelelő, és olykor Ivosevé.

Így, hogy a padról szinte 0 pont, teljesítmény jön, törvényszerű, hogy elfáradnak, megsérülnek a játékosok, bármennyire is jók a kulcsembereink. Plusz Dunn sem olyan már a sérülése után, mint előtte volt. 

 

Tegnap egyébként a végén abban a 2 percben több energia, agresszivitás volt Hock Gergőben, mint a Tóth, Papp duóban az elmúlt 10-15 meccsben.

 

Amúgy hihetetlen, hogy még mindig van esélyünk a 8-ra, fordulók óta kapjuk a saját botrányos játékunk ellenére is a lehetőséget. Van esélyünk nyerni Szegeden (mégha tartalékosak és valószínűleg kevésbé motiváltak is) és van esély a ZTE paksi győzelmére is bőven. Aztán lehet értékelni a szezont 1,5 hét múlva.

vanekúr958 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 15346

https://youtu.be/5OogPob91ME

 

ZTE-KKK közép

vanekúr958 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 15345

https://youtu.be/TzAM5JRjEic

 

ASE-KKK közép

Tocy92 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 15344

Elérkeztünk a kulcsmeccshez.

 

Ha ma nyerünk, akkor onnantól a Paksnak minden hátralévő meccsét hoznia kellene és még akkor is bejuthatunk, ha mi hozunk a ZTE-Szedeákból egyet. Ha kikapunk, de maximum 10 ponttal, akkor nyernünk kell Szegeden vagy Egerszegen, ebben az esetben lesz 16 győzelmünk és jobb egymás ellenink, így a Paksnak a Szeged-Pécs-ZTE (ebből az utolsó hazai, másik kettő idegenbeli) meccseiből kettőt kell hoznia és akkor kiesünk.

 

Ha kikapunk 11 pontnál nagyobb különbséggel, akkor már csak matematikai esélyünk marad, igazából vége. 

Kaposvári01 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 15343
N.21 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 15342

Adja az M4.

Bruschi85 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 15341

A pécsiek elleninél nincs fontosabb meccs, őket mindig oda-vissza, a lényeg. Nem lehet söprés, soha!

Előzmény: Tocy92 (15339)
Lecso11 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 15340

Így van, egymás elleniben itt már csak a középszakaszbeli meccsek számítanak.

Előzmény: Tocy92 (15339)
Tocy92 Creative Commons License 2018.04.26 -1 0 15339

Szerintem igazából az már most látszik, hogy a paksi meccsünk legalább olyan fontos lesz, mint a pénteki. Ha ezt a kettőt megnyerjük, akkor bent vagyunk. Ha megverjük a Pécset és maximum tízzel kapunk ki Pakson, még mindig jók lehetünk, ha viszont tízzel nagyobb különbséggel kapunk ki Pakson, akkor a pénteki győzelem sem jelent különösebben sokat - már nyilván azon túl, hogy életben maradnak a remények. Viszont szerintem ha pénteken esetleg kikapunk, de nyerünk Pakson, az jobb forgatókönyv nekünk, mintha pénteken nyerünk, de Pakson kikapunk.

 

Mert most már nem a Pécs az ellenfél, ők biztosan ott lesznek a nyolcban, meg sanszos, hogy a ZTE is, a Szeged elszállt, a 8. helyért megyünk mi a Pakssal. 

 

Amit viszont nem tudunk beleszámolni sehogy és semmikor, hogy ki kinek ad le meccset, ki kivel bratyizik össze. Ki tudja, hogy az utolsó fordulóban pl. a Szeged mit akar majd ellenünk hazai pályán, Csirics nélkül, de azt se tudhatjuk, hogy az ASE mit tud "lebeszélni" szintén Szegeden, Pécsen, vagy éppen az utolsó fordulóban otthon, a ZTE ellen, amikorra a zalaiak sorsa már szintén eldőlhet. Mondjuk azért a Pécs meg a ZTE valószínűleg, illetve remélhetőleg akkor is hajt, ha már megvan a playoff, mert nem mindegy talán, hogy hányadik kiemeltek lesznek. 

 

Szóval most pl. ha mi megverjük a Pécset, nekünk lesz 16 győzelmünk, ha kikapunk Pakson, akkor nekik lesz 15 és mi megyünk még Egerszegre és Szegedre, ők pedig Szegedre, Pécsre és fogadják a ZTE-t. Úgyhogy én azt mondom, hogy semmiképp sem szabad 10 pontnál nagyobb vereséget szenvedni Pakson és ha ott kikapunk, akkor nyerni kell Szegeden. Nem elképzelhetetlen dolgok ezek, de mondom, szerintem fontosabb lenne nyerni Pakson, mint most, a Pécs ellen, bár nyilván ez az első lépés. 

 

Mindez persze csak akkor érvényes, ha jól tudom és egyenlőség esetén csak a középszakaszban lejátszott egymás ellenik számítanak, az alapszakaszban lejátszottak nem. 

Előzmény: N.21 (15338)
N.21 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 15338

Ez nekem nem maradt meg annyira tavalyról, de biztos így volt. :) Ha pénteken tudnánk nyerni, akkor érdemes lenne levezetni a lehetséges forgatókönyveket.

Előzmény: Tocy92 (15336)
Kaposvári01 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 15337
Tocy92 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 15336

Tavaly pl. asszem konkrétan úgy jöttek ide a középszakaszban, hogy ha kikapunk, akkor nincs playoff. Szóval nem volt olyan régen :D De az tény, hogy mivel nekik már mindegy volt, közel sem játszottunk olyan éles meccset. Én remélném, hogy most se játszunk olyat, mert a Pécsnek igazából már megvan a nyolc, csak még matematikailag nincs, de hát nyilván nekik is nagy presztízs. 

Előzmény: N.21 (15335)
N.21 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 15335

Szép, gála győzelem volt a mai, gratulálok! És gratulálok Rolinak is, abszolút helyi legenda, példakép. Pénteken piszkosul nagy rangadó jön, nem is emlékszem most hirtelen olyanra, hogy ekkora tétje (is) legyen a presztízsen túl egy KKK-Pécs-nek, mint ami most lesz. Pokoli lesz a csarnok az fix, győznünk kell!

vanekúr958 Creative Commons License 2018.04.20 0 2 15334

https://youtu.be/xQNESl9a4MY

 

Toma meccsnyerő kosara

vanekúr958 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 15333
N.21 Creative Commons License 2018.04.18 0 1 15332

A ZTE ellen mintha tényleg átok ülne rajtunk mostanában, de most talán sikerült megtörnünk, meg az elvesztett hosszabbítások átkát is. Nem volt jó meccs, a dobott pontok ellenére Ivosev, Gibbs és Roli is gyengébb volt szerintem, mint mostanában, de hatalmasat küzdve sikerült győzni, amihez gratulálok! Nagyon fontos győzelem volt ez a szezon további részére nézve. Kb. a szeged elleni meccs óta playoff módban harcolunk, azóta 5-1 a mérlegünk, és a pécsi meccsen is jobbak voltunk játékban az ellenfélnél, csak elfogytunk a végére. A mai szurkolásnál tudunk sokkal jobbat, nem volt rossz, de ha tudunk, akkor legyen is jobb, szükség van rá, meg amúgy is.

Előzmény: Tocy92 (15331)
Tocy92 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 15331

Na, hát most megint elkezdhetünk kicsit bizakodni, hiszen egy holnapi győzelemmel már be is férnénk a nyolc közé, sőt, ha ez megvan, jövő hétvégére akár a hatodik helyre is odaérhetnénk, közben visszatérhetne Dunn és önbizalommal telve mehetnénk neki az utolsó három idegenbelinek. De...

 

...nem hiszem, hogy megverjük a ZTE-t, remélem, hogy csak túl élénken él még bennem a legutóbbi meccsünk ellenük. Nekem az volt a szezon mélypontja. Azóta nyilván fejben sokkal-sokkal jobban nézünk ki, Dunn már akkor sem csinált sok hasznosat, ellenben Spica, Hendlein, Baki mind jobb formában van, ők pedig annyira azért nem jók az utóbbi időben. Pihentebbek vagyunk, ez talán főleg Ivosevre fért már rá nagyon, míg a ZTE nehéz meccset játszott vasárnap, két szünnap után jönnek, ráadásul Kinney megsérült ott, ki tudja, hogy milyen állapotban fog játszani.

 

Ennyit a pozitívumokról, de vannak negatívumok is: szerintem mindkét idei meccsünkön lemeccselte Ádámot Bencze, sőt, szerintem tavaly is éppen a ZTE elleni hazain meccselt legrosszabbul Ádám. Akkor azon ugye a felsőház ment el, most ezen a rájátszás mehet. Igazából idén mindkét egymás ellenin álomszerűen kezdtünk, főleg támadásban, de megvolt a jó védekezés is, aztán szépen összeestünk - idegenben elfáradtunk durván, itthon fejben lettünk totálkárosak, de a lényeg, hogy mindkétszer (meg mondom, a tavalyi hazain is) szétdobtak minket. Ez bármikor benne van a ZTE-ben, akkor is, ha hosszú percekig gyengék. 

 

Nem vagyunk most rossz csapat, de az eddigiek (tegyük még ide esetleg az itthon elvesztett edzőmeccset is) alapján nekünk nagyon rossz matchup a Zete, védekezésben nem tudunk mit csinálni velük hosszabb távon és ők azok, akik aztán sose törnek meg, sose adják fel és Vaughn, Szabó, Benke, Radic, Kinney, Mohácsi, Horváth, szóval bárki képes mondjuk két perc alatt kilenc pontot szórni. Én a magam részéről ezt most nagyon komoly bravúrnak gondolnám, ha valahogy be tudnánk húzni és akkor lehetne igazán reménykedni, ha sikerülne.

vanekúr958 Creative Commons License 2018.04.12 0 1 15330

https://youtu.be/oHLe20nPz2M

 

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 81–70

Tocy92 Creative Commons License 2018.04.10 0 1 15329

Csak a 4/4-gyel van most már esély, de nem tudom, hogy ez valós-e - sorozatban négy kulcsmeccset nem hiszem, hogy meg tudunk nyerni, főleg ilyen rövid idő alatt még akkor sem, ha Dunn közben esetleg visszatér. Ha viszont valahogy mégis összejönne ez a négy, akkor azzal a lendülettel idegenben sem lennénk elveszve.

 

Na de mindjárt itt van az első, ami nagyon-nagyon-nagyon nehéz lesz - egy dudaszós kosárral vertük meg őket úgy, hogy náluk akkor sokan játszottak gyengén, nálunk meg különösebben rossz teljesítmény se volt, hozzászólt Blaskovits, Papp, Baki extra volt, stb., plusz edzőt váltottak, többet pihentek, valószínűleg egyben lesznek most fejben. 

 

De azért hajrá Kaposvár, remény még van!

vanekúr958 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 15328

https://youtu.be/D2IYTQ4I-EM

 

Pécsi VSK-VEOLIA–Kaposvári KK 94–91

JancsiKkk Creative Commons License 2018.04.08 0 0 15327

Pappot már több éve el kellet volna felejteni! Nem lesz belőle kosaras soha! Grebi után mehetne Bonyhádra! Ha a következő szezonba akarunk valamit elérni az egész kispadot ki kell cserélni! Ha nem akkor ugyan az lesz mimt idén a kezdő 5 jatszik kifulladasig utána jönnek majd a sérülések, meg a sorozatos vereségek! Roli, Marco sem lesz már fiatalabb sajnos  Ha a következő 4 hazaiból bukunk egyet is akkor vége a 8ba kerülési álomnak!

N.21 Creative Commons License 2018.04.08 0 0 15326

Jól van, holnap megyek és beiratkozok írni tanulni.

Előzmény: N.21 (15325)
N.21 Creative Commons License 2018.04.08 0 1 15325

Igen, most győznünk kell itthon 4-et, aztán elhozni valahonnan valahogyan legalább 1-et.

 

 

Nem kicsit sajnos basztuk el, még most sem hiszem el ezt a tegnapit. Egyszerűen biztos voltam benne előzetesen, hogy győzünk, és úgy is játszottunk. Jobbak voltunk szinte végig, helyenként baromi jól is védekeztünk. Kb. Baki kora kipontozása lehetett a végzetes hiba (5-ből legalább a 2 utolsó faultja hatalmas kamu volt szerintem), onnantól kezdve egyik Peti sem nyújtott annyit, hogy a holt fáradt kezdőnk kibírja a végéig. Papp szerintem kuka, akár már most is mehetne Bonyhádra, vagy akárhová, zsákutca sajnos a srác. Tóth meg elvileg itt lesz jövőre is, hát most nem érzem erősítésnek. De visszatérve a meccsre, mondjuk az utolsó negyed fújását érdemes lenne vissza nézni (nézi a fasz), billent a pálya rendesen szerintem. 

 

A szurkolás mennyisége, minősége most már szokás szerint csillagos 5-ös volt, mindig jó ezt átélni idegenben is. 

 

Az a pécsi majom meg nem tudom mit képzelt, technikai vezető létére "méltó" lezárását tette az estének, képes volt a csarnokból kifele menet oda jönni a biztonsági őrök mögül cigánykodni a táborhoz, kurva nagy szerencséje szerintem, hogy nem lett belőle tettlegesség, hajszálon múlott. 

 

 

 

 

 

Előzmény: TYHilton (15324)
TYHilton Creative Commons License 2018.04.08 0 0 15324

Hát ezt elb@sztuk, elfogytunk. De gyerünk tovább, az összes hazait kivétel nélkül hozni kell

TYHilton Creative Commons License 2018.04.06 0 0 15323

Fontos volt a győzelem, hogy versenyben maradjunk, kellett ez a W3 így a végére, hogy érdemi meccseket láthassunk még a középszakaszban. Dunn azért hiányzik a rotációból, jó lenne minnél előbb visszatérne, mert 37-38 perceket végigtolni 2-3 naponta, tudjuk, hogy nem fog menni...

A sorsolást én nem értem, teljesen baromság, hogy 3 idegenbelivel zárjuk. Nem tudom mi okból lett ez így leszervezve, de, hogy jól kijönni belőle nehéz lesz. (Bár én nem károgok, még a végén igazan lesz...)

N.21 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 15322

Szép volt a tegnapi győzelem, még úgy is, hogy a Szolnok nem kicsit volt alul motivált. Nekünk viszont, a beharangozóval ellentétben, igenis volt tétje, mert kellett a győzelem a sok hazai elszalasztott lehetőség miatt. És most még extra jutalom is lett, mert a riválisaink buktak mind, egy győzelemre van akár a 6. hely is, teljesen meccsbe kerültünk így.

 

Viszont a sorsolást elnézve, megyünk most Pécsre, de utána lejátsszuk mind a 4 hazait, és 3 idegenbelivel zárjuk. Mi, akik híresen hazai pályás csapat vagyunk, és pont a végén, amikor nagyon menni fog a matek... biztos jó lesz ez? Remélem nem okoz majd ez gondot, de azért aggódom emiatt.

Előzmény: Tocy92 (15320)
vanekúr958 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 15321

https://youtu.be/ETb1ydSvgjY

 

Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 97–89

Tocy92 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 15320

Hát, nem tudom, hogy a ZTE elleni vereség és Dunn kidőlése után ki fogadott volna arra, hogy bejutunk a középszakaszba úgy, hogy egy meccs a hátrányunk a 8. és egyúttal a 6. helyhez képest, én biztosan nem. Most viszont olyan jól alakultak a dolgok, hogy mi azóta mentünk egy 3-1-et, a többiek pedig szerencsére kikaptak tegnap, úgyhogy minden jó lehet még...

 

Bakit emelném ki igazából, sokat szidjuk-hordjuk, de Dunn sérülése óta öt meccsen 8,4 pontos átlagot hoz 50%-os triplával (meccsenként be is dob 2,2-t), a Paksnak dobta azt a meccsmentő hármast fél perccel a vége előtt, szóval igazából ez az, amire szükségünk lenne tőle mindig. Ha ezt a 8-9 pontot hozná úgy, hogy rá lehet bízni a sarokhármasokat és jól védekezik, egy szavunk se lehetne...

 

Ivosev és Gibbs azért eléggé erőn felül viszi ezt a csapatot, volt egy kis mázlink, hogy utóbbi mindent bedobott szokás szerint 8 méterről is tegnap, meg azzal is, hogy az Olaj olyan volt, amilyen. De azért Kovács Peti 5/6 tripláját kontextusba helyezi, hogy az eddigi 25 bajnoki során összesen 13 hármast dobott be :) 

 

Hát hajrá, várjuk a folytatást, igazából annak örülök, hogy a Paks és a ZTE sincs messzebb, mint a Pécs, mert így nem csak egy csapatra kell figyelni, hanem bármelyikük utolérhető - mondjuk figyeljünk azért a Szegedre is, akik kiegészültek...

vanekúr958 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 15319

https://youtu.be/ueKHO9_g8rU

 

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 72–73

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!