Keresés

Részletes keresés

Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175727

Bocs, szóval nem naponta, hanem csapolásonként csinálod, azaz még friss bent a csövegben a kávéolaj, talán kevésbé tapad le olyan rövid idő alatt.
És ezzel a módszerrel mennyire tudot kitolni a vegyszeres visszaöblítési időközöket?

Előzmény: GAgyiXyXy (175722)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175726

Ja, tehát csak vízzel rutinozol, értem. Az úgy rendben. :) Hogy minden nap, azon még csodálkozom, de lehet, hogy neked van igazad. Én hetente szoktam. Pontosabban egyik héten sima másik héten vegyszeres. Egyszer megpróbáltam eltérni az előírástól és kihúzni a sima vizessel, hogy mikor veszem észre a kávé ízén. Kb. egy hónapnál kezdtem érezni. De gondolom ez függ azért a lefőtt kávék számától is.

Előzmény: GAgyiXyXy (175722)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175725

Ha van rá lehetőségem mindent kipróbálok ami elém kerül és azt mondhatom, hogy a 7g az nem szabály, inkább minimum. Ennél sokkal többet is elnyel a legtöbb szűrő sajnos.  Csak a kőprofi szűrőkosaraknál (IMS, VST) lehet nagyjából biztosra menni, mert ők eleve úgy adják el ezeket. A VST-nek van 7g-os szimpla, 18 grammos dupla és EUR-dupla szűrője külön is többek között. Utóbbinál a töltet valóban 14g-ról indulhat elvileg, de  még annál is simán rámegy 1-3 g ha az ember jót akar magának. 

A lényeg, hogy a diffúzor éppen elérje a kávét. Ehhez duplánál én bármi is kerül a kezembe, tökig töltöm a kosarat, akármennyi is fér bele, majd igazítás és lehúzás, esetleg kocogtatás után tamp és mehet. A kávé pont annyit tömörödik a kosárban ha kinyomod belőle a levegőt amennyire szükséges.

A szimplánál már jóval trükkösebb. Ha ívesen szűkül azt félredobom, szórakozzon vele a halál, vagy jobb esetben a gép tulajdonosa! Tamperolhatatlan, csatornásodó szar.
Ha a perem lapos és külön mélyedés van a kosárban a kávénak (már nem tudom hol láttam ilyet) és van mellé egy kisebb átmérőjű, lehetőleg domború tamper, akkor azzal még lehet jó kávét csinálni. A perem nélküli kúpos a legjobb, ahhoz standard tampert lehet használni.

Egy biztos: méregetni nincs értelme, hacsak nem kíváncsiságból.

Előzmény: GAgyiXyXy (175715)
rigoax Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175724

És a képek:

 

Előzmény: rigoax (175723)
rigoax Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175723

FE-AR La Peppina karos gépemet rezgőpumpás/PIDes gépre cserélném.

A gép teljes felújításon esett át egy éve (simi végezte), azóta nem használtam.

Kontakt: andras.rigo@gmail.com

GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175722

Ha 40-50 nem is, de 5-15 lefolyik egy nap. A napi vakszűrőzést ajánlják, valahol olvastam. Én azért csinálom minden csapolás után, mert a kezemre áll, így ritkábban kell tersonetezni (vegyszer), és akkor sem gusztustalan fekete löttyöt kapok. Nekem ez így jó, mindig patika tisztaságú a gépem. Én így szeretem.

Előzmény: Freedom of mind (175718)
Kevin Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175721

Tudnátok ajánlani Budapesten Rancilio Silvia tuningot vállaló szakembert?

 

Előre is köszi.

Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175720

Egyáltalán nincs gond a fényes felülettel, hacsak nem hagyod az asszonyt, hogy nekiálljon VIM-mel. XD (Már ha még emlékszel rá mi is az.)

Én speciell ásványmentes RO vízzel átitatott microfaser törlőrongyot használok a felület takarításához és még mindig szép fényes. Mondjuk nem tapogatom össze-vissza a gépet ha nem muszáj. A kart is microfaserrel törölgetem egyébként, hogy a krómozás ne mattuljon be.

Előzmény: Nibiru (175714)
Mylord3 Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175719

"Katoczi: A Graef jobban tetszett - főleg árban - úgyhogy annál maradtam, meg is rendeltem végül. :)"

 

A gép összeszereléséhez ajánlom szíves figyelmedbe, amit egy-két hete írtam, és ami miatt szerelőhöz kellett vinnem az én egyik Graef darálomat. Van két kis fülszél az őrlőkés kosarán oldalt, szinte észrevehetetlen, na, arra nagyon oda kell figyelni, mert szereléskor letörhet..., én le is törtem. Majd még ma megkeresem ezt a korábbi hsz-emet.

Előzmény: Nibiru (175714)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175718

Minden nap csinálsz egy visszaöblítést? Vagy Uram bocsá' ahogy írod minden csapolás után?! 
A sima öblítés és tisztogatás használat után igen, az muszáj, de a visszaöblítés tortúrát minden nap végignyomni teljesen felesleges, hacsak nem isztok 40-50 kávét naponta.

Előzmény: GAgyiXyXy (175715)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175717

A gépszíj el fog kapni ha sokáig olvasgatod a fórumot, de nem félj tőle, inkább készülj fel rá :) A graef, vagy bármelyik kis ajánlott daráló jó lesz az igazi presszógéphez. A delangyidnak nem sok időt jósolok (stílusosan kávézaccból) :)

Előzmény: Nibiru (175714)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.04 0 1 175716

Az előző melóhelyemen egy Saeco Odea volt, most nem tudom melyik abból a sorozatból, de strapabíró volt és szépen be lehetett állítani, szerettük. 
Ismerősömnek otthon és az irodában is egy-egy Delonghi Magnificája van a 3000-es sorozatból, használtan, felújítva vette őket és nem panaszkodik. Ittam már belőle kávét, szerintem még jobb is volt mint az amit az Odea készített, de ez így eléggé szubjektív, tekintve, hogy más fajta bab volt volt benne, meg akkor töltötte fel frissen ami sokat számít.
Ahol most dolgozom, egy Philips-Saeco van, a régi Minuto sorozat kijelzős változata HDxxxx néven. Elvileg nem volna rossz, de folyton elállítgatják a kedves kollégák úgyhogy már nem merek a közelébe menni, mert tudom, hogy káromkodni fogok. Annyi biztos, hogy napi 10-15 adag lejön róla és már két és fél éve húzza az igát  úgy, hogy csak egyszer volt szervizben, akkor is csak azért mert karbantartás, takarítás elmaradása miatt  dohszaggal vegyes mocsárszag áradt már belőle. Szó szerint. Még fényképem is van róla, mert annyira undorító volt a belseje, hogy meg kellett örökítenem. XD 

Nagy hirtelen ennyi.

A Miostarhoz hasonló régi gépeket nem ismerem. Azaz a Boráros térnél lévő sütizőben pár hete láttam egy hasonló korú Saeco-t ami állítólag ideiglenesen volt náluk, nos olyan híg és ízetlen borzalmat szerintem még életemben nem kaptam nyilvános helyen. Ez persze nem feltétlenül a gép hibája, szakértők szerint ezek a régi masinák erősebb konstrukciók mint az újak.

Előzmény: airdei (175707)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175715

Természetesen 7g kávéból.

Csapolás után mindig kell öblíteni (hogy aranyszabály-e nem tudom, inkább igényesség), visszaöblíteni (vakszűrőzni) elvileg naponta elég (én rutinból mindig), hogy a 3 járatú tiszta legyen. Az ecset azért kell, jó hogy vettél, mert az öblítés nem viszi ki a szűrő mellé rakódott zaccot.

Nálam csapolás után öblít, töröl, öblít, visszaöblít. Természetesen a kart és szűrőt is elmosva eltörölve teszem vissza. A kávéolaj gyorsan dolgozik, naked karral a nem kellően tisztított szűrő spriccelésre is  hajlamos.

Előzmény: Janek__ (175713)
Nibiru Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175714

Freedom of mind:  Hát ezt bizony igaz. Amit néztem 43-ért az tényleg fokozatos volt. A fokozatmentes változat, igaz kicsit más néven, már 11 ropival többe kerül. Ez a Lux daráló több különböző néven van forgalomban és van amelyik fokozatmentes, van amelyik nem. Na, az Imat Lux az nem. Kár. De elleszek én a Graef-fel, úgy érzem. 

Katoczi: A Graef jobban tetszett - főleg árban - úgyhogy annál maradtam, meg is rendeltem végül. :)

GAgyiXyXy: Hát igen, de annyit már nem láttam értelmét rá költeni. Egyelőre a kis Delonghi-mhoz kellett a daráló. és remélem nem kap el a gépszíj ahogy valaki írta lejjebb. :) Ha meg igen, és veszek egy komolyabb kávéfőzőt, akkor majd lesz időm elgondolkodni egy másik darálón is.
Amúgy meg bevallom ódzkodom az ilyen tükörfényesre polírozott rozsdamentes dolgoktól mint a Fred, vagy a Lelit termékek. Gyönyörűek, de úgy kell velük bánni mint a hímes tojással. Minden egyes ujjlenyomat meglátszik a burkolaton és még az sem mindegy mivel törölgeted.

Előzmény: Freedom of mind (175705)
Janek__ Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175713

Az is fontos mennyi örleményből főzi le a 25ml kavet,25mp alattt.

viszont a csapolas htani öblités az mennyire aranyszabály?

csak mert most szereztem be ecsetet.

 

Előzmény: GAgyiXyXy (175679)
Johnny09 Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175712

Az lehet. Át szoktad mosni? Ha szűretlen víz megy bele és nem vízkőoldózol, akkor elég hamar felgyűlik a vízkő és a klór. Amikor vettem a Tebémet, annak a kazánja annyi szmötyivel volt teli, hogy csak néztem, a főzőfeje meg csillogott, mint amit alig használtak. A túl erős savazás is tehet kárt az alumíniumban, a leváló feketés darabok is el tudják tömíteni a 3 járatút. Az OPV is el tud tömődni még, és ha nyitott állapotban akad fel a szelep, akkor visszaengedi a vizet a tartályba. Nézd meg, hogy gőzcsövön jön-e víz/gőz rendesen, ha igen, akkor a 3 járatú lesz, ha nem, akkor valószínűleg OPV. Eltömődés esetén a kazánt is érdemes kitisztítani, mert tisztítás nélkül megint el fog tömődni a szelep. 

Előzmény: Adam.Clayton (175709)
2007ath Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175711

Akár a kazán alsó részének furataiba is kerülhetett a leoldódott vízkőből.

Előzmény: Adam.Clayton (175709)
Katoczi Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175710

Vsz jó kemény a víz felétek. Használj valamilyen vízlágyítót(pl Oscar tasak) vagy citromsavazz gyakrabban.

Előzmény: Adam.Clayton (175709)
Adam.Clayton Creative Commons License 2018.04.04 0 0 175709

Gaggia Classic téma - a háromjáratú szelepen kívül mi tömődhet még el?

Pár hónapja jelentkezett először a jelenség, hogy nem jött le a víz, akkor szétkaptam, kitisztítottam a háromjáratút. Pár hete megint volt ez, akkor megint szétkapás, tisztítás, minden rendben. Most megint nem jön le a víz. Ez normális? Nem nordával használom, hanem sajnos normál csapvízzel... lehet hogy a vízkó ami felrakódott, az oldódgat lefelé és valami mindig beakad a szelepbe?

GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.04.04 -1 0 175708

A Lelit fred fokoztamentes és úgy néz ki mint a kis imat lux....vagy még szebb is kicsit :)

Előzmény: Nibiru (175704)
airdei Creative Commons License 2018.04.03 0 0 175707

Sziasztok!

 

munkahelyre szeretnénk egy olcsó, használt, darálós kávégépet.

 

napi 8-10 kávét készítenénk vele.

 

tudtok ajánlani valami valóban olcsót, ami megbízható?

 

néztem saeco miostart

 

 

Előre is köszönöm.

Katoczi Creative Commons License 2018.04.03 0 0 175706

Volt mindkettő, a visító hang kb azonos, és pár éve még az Imat is fokozatos volt. Igaz, hogy kb 5000ft-ból lehetett fokozatmentesíteni. Nem egyszerre voltak nálam, de nagy különbség a végeredmény tekintetében nem emlékszem hogy lenne. Vedd amelyik jobban tetszik.

Előzmény: Nibiru (175704)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.03 0 1 175705

Szia, az Imat Lux-nál valamit elnéztél, mert az is fokozatos daráló, bár sokan moddolják. 

Előzmény: Nibiru (175704)
Nibiru Creative Commons License 2018.04.03 0 0 175704

Ludovicus, Katoczi, H_G

Végül a Graef 702-n kívül még az Imat Lux maradt versenyben. A jelenlegi árkülönbözetet még kiköhögöm, ha van értelme. Az őrlési minőségnek azonosnak kell lennie elvileg.
De mennyit számít, hogy az Imat Lux fokozatmentes, vagy van-e valamilyen más előnye a Graef-fel szemben (vagy épp fordítva) pl. pangó őrlemény, rögösödés, szemetelés vagy bármi más tekintében? 
Bármennyire is kerestem, nem találtam sehol, hogy a kis Graef mekkora fordulatszámmal dolgozik, tudja ezt valaki? Az Imat Lux 600-zal pörög.
Aki már látta már mindkettőt, az utolsó kérdés ami a legkevesbé számít, de azért jó volna tudni, zaj tekintetében mennyire küönbözik a két ketyere?

Ígérem, többet nem fárasztalak benneteket ezzel és megrendelem valamelyiket. :)

Mylord3 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 175703

 

A Betszi, meg a Nenszi. :-)

Betszi de jó kis csajszi! :))

 

https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Rancilio_Betsy_77984292.htm

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.03 0 0 175702

csak ezért ne: ha nem kell rá földelés, azaz nincs olyan helye ahova kéri dugni/kötni a földet, akkor nem kell rá tenni. ebben az esetben a föld dugóra szigetelőszalagot tekerj és ennyi. mármint arra a föld pontra amit a szivattyúra szánt a készülék gyártója, a többi ponton ahol föld kell, ott maradjon meg a föld (ha a szigetelőszalagot erre az autosarura rátekered ahogy írtam, akkor ez a földpont nem fog zárlatot okozni bárhova is kerül a készülék belsejében esetleg egy készülék mozgatáskor), azaz a továbbiakban ez mintha ott sem lenne. de láthatóan nem villamos vénájú ember vagy, úgyhogy keress valami havert aki már látott villanyt, az a legjobb megoldás. az a legkevésbé rázós:)

Előzmény: Törölt nick (175697)
Giuseeppe Creative Commons License 2018.04.03 0 0 175701

Sziasztok, még mindig a dual boiler kontra ipari HX gép témakör.

 

Van valakinek tapasztalata Quick Mill Cassiopea-val (más néven QM 3004)?

 

Illetve, 1-2 hónapja vki mintha említette volna, hogy van felújított QM 0650-ese. Az még igaz?

 

És, ha vki QM szakértő, akkor szerinte van különbség (eszpresszó viszonylatban) egy régi és egy újabb modell között?

 

Merci beaucoup, előre is.

 

 

ogrEicsab Creative Commons License 2018.04.02 0 0 175700

Közben már megtaláltam amit sejtettem is, a ph-s Verti1 gépe volt..

Előzmény: ogrEicsab (175699)
ogrEicsab Creative Commons License 2018.04.02 0 0 175699

Megkérdezhetem kitől vetted?

Előzmény: yeahhh (175696)
nikonguz Creative Commons License 2018.04.02 0 0 175698

Van valakinek tapasztalat vagy ötlete: Eureka Mignon kávédarálóm nem forog csak búg a motor!?  Kiveszem a kávészemeket akkor működik, ha csak annyi kávészemet rakok bele amit ledarál akkor is működik. De ha  feltöltöm a kávbab tartót  akkor az első darálás után "beáll" nem darál többet, csak erölködik és búg a motort!

Válaszokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!