Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2018.03.02 0 0 35012

Az szuper! :-)

 

...és szerencsétek is volt, mert azóta nem lett volna gép amivel haza tudtatok volna menni Podgoricából. A flyradar szerint kedden kb Baja környékén visszafordult Ferihegyre, azóta nem ért ide!

 

Tegnap jártam a Virpazar környékén. Brrrr. Ocsmány egy havas idő volt. Majd este, hirtelen felmelegedett az idő, nekikezdett az eső esni és azóta !SZAKAD!!!

Előzmény: solozo (35010)
solozo Creative Commons License 2018.02.28 0 4 35011

És egy jó tanács a Podgoricába tévedőknek, A Tripadvisoron a város és környéke legnépszerűbb étterme a Pod Volat az Óratorony mellett. Hát én végigettem a Balkánt Újvidéktől Athénig, Burgásztól Barig, de ilyen szar konyhával még soha sehol nem találkoztam. Szerintem ne próbáljátok ki. Még olyan alapkaják, mint a sopszka és a kebab is ehetetlen volt. Mind az öten mást ettünk, és mind az öten otthagytuk, azért ez nem lehet véletlen. A helyre sajnos ma is emlékeztet, hogy még most is büdös a kabátom...

Viszont (tudom, ez off itt) Szarajevóban mindenért kárpótolt a Klopa.

solozo Creative Commons License 2018.02.28 0 2 35010

Öten voltunk, a hétszemélyes VW Touareg 130 euró volt. Ha eggyel kevesebben vagyunk, 110 lett volna a normál kocsi.

Előzmény: szervezkedő (35006)
szervezkedő Creative Commons License 2018.02.28 0 3 35009

Képek a Sutomore/ Bar:

 

 

Pár hónap és a most kihalt Cuba Libre pultján újra feszes fenekű lányok táncolnak, követelve a koktéljukat!

:-)

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.28 0 1 35008

Képek a ház körül:

 

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.28 -1 1 35007

A vasárnap csak a bemelegítése volt a tegnapi napnak! :-(

 

Mára azt ígérték nem esik semmi és száraz, napos de hideg idő várható. 

Tegnap mire eljutottam a fényképezésig, kisütött a nap és azonnal olvadni kezdett, majd elment a nap, jöttek a felhők és szakadt az eső, majd elállt, borongott ami után szakadt a hó, majd fújt a szél, majd havaseső esett, majd eső, stb stb stb.

...és amikor már azt hittem semmi újdonságot nem tartogat a nap, rizs/tarhonya méretű jég/hódara esett. Csak úgy kopogott a tetőn!

 

 

Reggel a.szomszéd 8centi havat mért! Nekem már csak 5-6cm jutott!

Ulcinjba 12cmt irtak! Brutális lehet- a tengerparton!????!!!!

 

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.28 0 0 35006

Emlészel? Kb masfél hónapja írtam. Nem akartam az ördöt a falra festeni, de akkor bejött. :-(

Mennyi lett végül a taxi?

Előzmény: solozo (35005)
solozo Creative Commons License 2018.02.27 0 3 35005

Szombat reggel öten érkeztünk Podgoricába a wizzair járatával, a Fradi kézilabdás BL-meccsére. Verőfényes napsütés, remek szállás (Apartments Athos), jó fej személyzet, a hivatalos csekkolási időpont (13.00) ellenére fél nyolckor elfoglalhattuk a bérleményt, majd szó nélkül adtak egy újat, amikor volt egy kis kifogásunk. Egész nap teraszokon szürcsöltük a Niksickót (amikor nem, akkor megnéztük a város elenyészően kevés nevezetességét.) Ja, 20 celsius fok volt:

Egy szál pólóban délben. :-) A hazafelé repjegyünk hétfő reggelre szólt Szarajevóból, amivel nem is lett volna gond, de vasárnapra megjött az armageddon. :-) Egy hétszemélyes taxit rendeltünk, egy profi és halál jó fej, angolul beszélő sofőrrel, Mikivel, akit szemmel láthatólag abszolút nem zökkentett ki a nyugalmából, hogy amikor felértünk olyan 1000 méteres magasságba, a hóviharban kb.ilyenek voltak az utak:

Kellemes jazzt hallgatva jókedvűen haladtunk, amikor Pluzine előtt megadta magát a VW Touran. Még szerencse, hogy a faluig kihúzta, így aztán egy kávézóban vártunk kb. félórát, mire a taxis cég másik kocsija megérkezett, így aztán azzal sikerült elérnünk Szarajevóba, ahol szintén farkasordító hideg és szél fogadott.

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.27 0 0 35004

Azzzzzannnnnnyyyyámuristenit!

Hatalmas hó esett!!!!!!

Kimászok az ágyból, felöltözök keresek egy centit, lemérem és csinálok képeket!

:-)

Hidegnek nincs nagy fagy, épp csak minusz az érték és nem is jelzik a hideget, tehát idén télen a pálmák nincsenek veszélyben.

Előzmény: Blaci78 (35003)
Blaci78 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 35003

Szia!Nem szokvànyos időjàràs. Tavaly sajnàlattal làttuk hogy a Bari sètànyon nagyon sok pàlma el ill vissza fagyott. A szivünk szakadt meg értük.

Előzmény: szervezkedő (35002)
szervezkedő Creative Commons License 2018.02.26 0 0 35002

Ősszel néhány virágot mindig átültetünk egy védettebb naposabb részre. Úgy tűnik most nem volt szerencséjük szegényeknek!

:-(

 

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.26 0 0 35001

Igen! Ulcinj!

Ritka egy szar idő van, de ha úgy nézem azért 10-15fokkal melegebb van mint Magyarországom! Minden csak nézőpont kérdése! :-))))

Amikor reggel kinéztem az ablakon és láttam fehér a kert, elment a kedvem mindentől. Kb 10-11korul álltam ki a garázsból. Szakadt a hó! Megtettem kb 5kmt és már csak az eső esett, majd átértem Barba és ott már az eső sem esett, száraz volt minden.

A hegyek egyre jobban havasak. Most este kezdett ismét rá! Ha kisüt a nap és nem lesznek felhők akkor biztos jó kepeket lehet majd kesziteni!

(Tegnap szereltunk fel egy kamerat, ami a sutomorei öbölben lévő partszakaszt látja. A kép nem adja vissza, hogy nem köd van hanem hóesés!)

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.26 0 1 35000

Előzmény: Blaci78 (34999)
Blaci78 Creative Commons License 2018.02.26 0 0 34999

Szia!Tudsz kèpet is küldeni?

Előzmény: szervezkedő (34997)
scarabaeus Creative Commons License 2018.02.26 0 1 34998

Ulcinj. :-)

Előzmény: szervezkedő (34997)
szervezkedő Creative Commons License 2018.02.26 0 0 34997

 

Na ez is nagyon látványos!

Ki találja meg, mi az igazi látvány a ma reggeli hóadatokban?

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.25 0 0 34996

Néhány hegyet ismerek csak névről, az egyik a Rumija. Az érdekessége, hogy a tetején van egy templom/kápolna. Néha úgy esik rá a napfény, hogy nagyon erősen visszatükrözi. Nagyon látványos a városból nézve- ha nem tudod mi van ott!

Előzmény: cobranco (34994)
szervezkedő Creative Commons License 2018.02.25 0 0 34995

https://index.hu/sport/kezilabda/2018/02/25/ftc-szurkolokra_tamadtak_montenegroban_harman_korhazban/

 

A stadionban a Fradi, a pályán kívül a montenegróiak voltak erősebbek! 

(Tegnap nagyonk kellemes  volt az idő, szűken 18fok, ma hajnalban azonban elszabadult a "pokol". Délután azt mondták a rádióban, van ahol a hegyekben már 95cm esett- ha jól értettem. A tengerpartot ölelő hegyek végig havasak. Most már nem csak az 1500m magas Rumija, hanem ugy saccolom, 600-700m felett mind!)

cobranco Creative Commons License 2018.02.25 0 0 34994

Nem kekeckedés,kösz a javítást! Valóban egyformák a hegyek és van belőlük bőven arrafelé,ezért/is/szeretjük Montenegrót :)

 

Előzmény: szervezkedő (34990)
F_Eszter Creative Commons License 2018.02.24 0 0 34993

Sziasztok!

Hátha valakinek jól jön!

 

Eladóvá vált szállásunk Budvan, a The Old Town Viewpoint Apartments-ban, szeptember 4-11 között. Az apartmant 2 felnőtt és egy 1 éves gyerek (3 éves korig ingyenes) részére foglaltuk, ellátás nélkül 59.000 Ft-ért.

 

Ez az apartman:

 

http://www.theoldtownviewpointapartments.com/en-gb/rooms/economy-one-bedroom-apartment

 

 

Ezen az e-mail címen elérhető vagyok:

 

feher.esztus@gmail.com

NilsHolgersson Creative Commons License 2018.02.24 0 0 34992

Grat,vicces! :)

Előzmény: cobranco (34986)
szervezkedő Creative Commons License 2018.02.24 0 2 34991

A "porcukorral' meghintett Rumija tegnap!

:-)

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.24 -1 0 34990

Nagyon jó lett!

 

(Tényleg nem a kekeckedés, csak a hiteles infók miatt, a Rumija nem Budva felett, hanem Bar mögött magasodik. De egyébként teljesen mindegy. Hegy hegy hátán, az összes egyforma.)

Előzmény: cobranco (34986)
Tapibácsi Creative Commons License 2018.02.23 0 0 34989

Köszi!

 

Nagyon tuti lett!

 

Ja a kis zöld kavics amúgy sörösüveg szilánk amit a hullám formált ilyenné :)

Előzmény: cobranco (34986)
cobranco Creative Commons License 2018.02.23 0 0 34988

De,pont az egyik lényegi részre reagáltál,tényleg nagyon durva...

...de kikerülni át a hegyen,az is :)

Előzmény: scarabaeus (34987)
scarabaeus Creative Commons License 2018.02.23 0 0 34987

(Bocs, hogy nem a lényegi részre reagálok) A Vrmac alatti alagúton átkelés biciklivel igen durva!

Előzmény: cobranco (34986)
cobranco Creative Commons License 2018.02.23 -1 5 34986

Sziasztok!

 

Így tél vége felé titkon mindenki/még,ha nem is vallja be/ a nyár közeledtét várja.Azoknak,akik elfelejtették,milyen is az,itt egy emlékeztető a mediterrán tengerpartról.

Tavalyi  Balkáni túránk következő epizódja megtekinthető:

 

Egy kis spoiler:

Miután kalandorainkat egy „luxusszállodában” éri a reggel,a Montenegrói tengerpart meghódítására készülődnek.Olyan húsbavágó kérdések foglalkoztatják őket,hol töltsenek több időt,a vízben vagy a kerékpáron,hány homokos és hány sziklás tengeröblöt támadjanak be a Budvai-riviérán,vajon a tengeri halak bekéreckedtek-e már a serpenyőbe,van-e szörny a Kotori –öbölben?

Ezekre,az amúgy nagyon érdekfeszítő kérdésekre is választ kaphatnak azok,akik velünk tartanak.

 

Montenegro visszainteget 3.rész: "Adriai-tengerpart" 2017.FullHD 1080p

 

Útvonal:

Perazica Do-Petrovac-Manastir Rezevici-Drobnici-Drebeli-Sveti Stefan-Przno-Milocer-Becici-Budva-Mogren beach-Jaz-Jadranska Magistrala-Lastva-Vrmac tunnel-Kotor-Muo-Prcanj-Donji Stoliv

 

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/balkan.2017..html

 

Fotoalbum:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1629696387111746.1073741874.100002142005779&

 

Kellemes időtöltést!

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.23 -2 1 34985

Hetente 3 repülőnyi ember fordul meg az országba, tobben itt is keresik a lehetőséget a forumon, hogyan juthatnak tovább a reprérről, de senki sem fényképez, senki nem rak ide föl fotókat????

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.22 0 0 34984

Tél van. Esik az eső, mindenki unatkozik Montenegróban:

http://www.bumm.sk/kulfold/2018/02/22/podgorica-kezigranat-repult-az-usa-nagykovetsegere

Lipovec619 Creative Commons License 2018.02.21 0 1 34983

Tavalyi tapasztalataim:

 

Kértünk ajánlatot (2 felnőtt+ 2 gyerek FP) részére főszezonra. Nem volt éppen rossz,de azért alkudoztunk egy kicsit,sikeresen.

Már-már elfogadtunk volna,amikor különböző fórumokon "lemeóztuk" a szállodát. Nagyon vegyes volt a vendégek véleménye.

(Nem mindegy,hogy hol kapsz szobát.) Végül elálltunk a foglalástól

Mivel mindenképpen Montenegró volt az úti cél,így saját magunknak kerestünk apartmant az öböl túloldalán Njivicében.

A vízilabda vb döntőt szerettünk volna megnézni,és mivel gondoltuk,hogy a Sun Resortban csak van magyar nyelvű tv műsor odamentünk autóval. Parkolás katasztrófa,mivel a szálloda egy szűk (talán) zsákutcában van. Hely  semmi,a tetőparkolón a nap szinte szétégeti az autókat kívülről-belülről. A lenti parkolóban is az autók egymás hegyén,hátán,és nem mellesleg egymásra "ráállva". Lehet,hogy az egynapos kirándulás már kapásból ugrik, mert az autóval ki sem tudsz állni.  Nem hiszem el,hogy az itteni parkolást a nyaralás végére kisebb-nagyobb "karistolások" nélkül meg lehetne úszni!

 

Recepció: Beballagtunk,szépen köszöntünk angolul,és magyarul a gyönyörű recepciós lányok örömmel hallották a magyar beszédet és azonnal rendkívül készségesen a segítségünkre siettek,de magyar csatorna az nem volt,és még ráadásul ki is kaptunk.Mindegy.

 

Esténként,éjszakánként többször jártunk a tengerparti sétányon ahol azért zajlik az élet,nem tudom,hogy a szállóvendégek reggel,hogy ébredtek.....

 

Ezek az én személyes tapasztalataim,de azért szerintem egyszer eljövünk a Sun Resortba.

UI: Csak az a kaotikus "parkolás" ne lenne.....

Előzmény: tirah (34976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!