Keresés

Részletes keresés

Amida Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174220

 

 

Tengerbe, magunkba, vissza! Csak
ott lehetünk szabadok!
Nekünk többé semmit sem ad
ami kint van, a Sok.

Előzmény: Tiszta tudat (174215)
Amida Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174219

Az Egy álmai.

 

Mert te ilyen vagy s ők olyanok
és neki az érdeke más
s az igazság idegállapot
vagy megfogalmazás
s mert kint nem tetszik semmi sem
s mert győzni nem lehet a tömegen
s ami szabály, mind nélkülem
született:
ideje volna végre már
megszöknöm közületek.

Mire várjak még tovább, a jövőt
lesve alázatosan?
Fut az idő, és ami él,
annak mind igaza van.
Én vagy ti, egyikünk beteg;
és mégse nézzem a fegyvereket,
hogy szeretet vagy gyűlölet
közelít-e felém?
Ha mindig csak megértek,
hol maradok én?

Nem! nem! nem bírok már bolond
szövevényben lenni szál;
megérteni és tisztelni az őrt
s vele fájni, ha fáj!
Aki bírta, rég kibogozta magát
s megy tőrök közt és tőrökön át.
Ketten vagyunk, én és a világ,
ketrecben a rab,
mint neki ő, magamnak én
vagyok a fontosabb.

Szökünk is, lelkem, nyílik a zár,
az értelem szökik,
de magára festi gondosan
a látszat rácsait.
Bent egy, ami kint ezer darab!
Hol járt, ki látta a halat,
hogyha a háló megmaradt
sértetlenűl?
Tilalom? Más tiltja! Bűn? Nekik,
s ha kiderűl!

Bennünk, bent, nincs részlet s határ,
nincs semmi tilos;
mi csak mi vagyunk, egy-egy magány,
se jó, se rossz.
Rejtőzz mélyre, magadba! Ott
még rémlik valami elhagyott
nagy és szabad álom, ahogy
anyánk, a végtelen
tenger, emlékként, könnyeink
s vérünk savában megjelen.

Tengerbe, magunkba, vissza! Csak
ott lehetünk szabadok!
Nekünk többé semmit sem ad
ami kint van, a Sok.
A tömeggel alkudni ha kell,
az igaz, mint hamu porlik el;
a mi hazánk az Egy, amely
nem osztozik:
álmodjuk hát, ha még lehet,
az Egynek álmait!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=UWd3J0v3pBE

Amida Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174218

TiTu!

... ki mondta, hogy nincs ott senki, ahol az okozat formálódik?

figyelj: van egy éned ami az avydjána téves tudáson, az illúziókon) alapul, a téves tudásodon amivel etettek és azt akarja, hogy uraljon

van egy másik és ez az önvaló, ami akkor ébred fel amikor valóságosan  ébredsz fel. Vagyis ráébredsz hogy semmi nem az aminek mondták.

Talán egy tanítás jutott az eszedbe, hogy a ház leégett, tudom ki vagy ... a gerenda összetört ... vagy valami hasonló maszlag

Ez az ego házáról szól. Az önvalónk a minden a háza. Ezt írta le József Attila és ettől világosodott meg a japán szerzetes. Az ego csak te és ő, és más, és az enyém, az övé a másoké az önvaló az csak az. Az ami te is vagy. Nincs semmi más csak az. Semmi nincs ami a tiéd. Nem vagy független. Nem vagy a törvényeken kivűl ... ezt belátni az igazi megvilgősdás, mert boldogság nem cselekedni semmit  az ellen ami tökéletes. Vagy te szartad a spanyol viaszt, vagy úgy jött létre a minden, ami az aahogy írtam.

Az önvaló nem azonos azzal amit az én szó takar. Az önvalóban egyesül a minden, nem lehet más mint az. Az én szó ahogy a kollektív tudatot és tudattalant az ember felszámolta önálló életre kelt. De ez csak látszólagos önállósság. Függ a feltételektől a törvényektől és szenved az állandótlanságtól ... nehogy már te ez legyél. El lehet sunnyogni a lényeget mert azt mondhatjuk, ó ja-ja mert összetett. Viszont akkor még rémisztőbb lesz a jövő. Rengeteg ember hisz abban, hogy valami isten oldalán és kegyelméből éldegél a feltámadásig ... de hát ez egy kacagtató tréfa. Persze rájöttek az ősök is és megírták az Apokalapiszist. Jól nézz utánna, mi marad utánna.

 

Kezdjük? Az önvaló nem az ego és nem az én(nincs állandó személyiség vagy egyéniség)! Tudod mielőtt más dolgokat vagy mestereket magtagadsz vagy "megőlsz" először magaddal kell leszámolnod.

Nem akartam ezzel még foglalkozni, mert korai ... de most azt gondolom győzd le önmagad. Aztán  lehet miről írkálni.

 

Tudod, magadtól kell belátnod, hogy mit nem fogadsz el és mit utasítassz vissza. Az elfogadásra méltókat kell találnod, vagy lahúznak téged a szarba ... pont oda ahonnan jöttél. Ezek irigyelnek téged, és lerángatnának téged maguk közé. Nézd ott van a szent képeken egy bárány. Melyik keresztény olyan ma mint a bárány???

 

Eredj és szállj magadba, vagy folytasd amit eddig tettél ... de ez gyávaság, az önbizalom és az öntudat hiánya, ha ... senkinek nem mersz a seggébe belerúgni, aki téged zavar, aki neked kellemetlen akkor elbuksz. Mit gondolsz, ha Japánban nem a szamurájok álltak volna a zen mellé, meddig tartott volna ki a sintó mellett???

 

Gondolkodjál ember, mert elveszel.

de dogmák nincsenek ... szóval ha valakit elfogadsz, vagy kifogásolod amit mond, ... akkor tudd leírni az okát, mert nem leírni az meg gyávaság.

Neked itt most választanod kell ... ha nem tudsz nincs mit mondanom, ha kellemetlen lesz számomra a döntésed, akkor most írtam neked utóljára. Csak érző lényekkel érezhetünk együtt. Vagy eredj és legyél irgalmas szamaritánus. Elvtelen, fatökű, kihasználható marha.

Előzmény: Tiszta tudat (174215)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174217

hááát .. ha soraim dualitásra utalásában, istenemet olvasod ..... :( 

/nem is tudom hogyan, van még létjogosultságod? nagyon sok jót tehettél valamikor régen .../

Előzmény: Amida (174214)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174216

az *értelemről*, *tudatosságról*, *összetettségről*, törekvésről* /tudás szerinti/fogalom alkotásoddal,... értékrended nívójával...

/így megértem hogy nem tudsz követni.../

Előzmény: Amida (174213)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174215

 

Igen Amia. Minden szónak súlya van, hiszen ez tükrözi a gondolatokat. Választhatok a nyolc megfelelő nemes alpján, ami a helyes fele viszi azt., Eltűnik az aggódás, a stressz, mindent olyannak fogadok el amilyen, megjelenik a nyugalom. Nem sajnáltatom magam ami jár azt kapom, elfogadom. Sőt az okozat maga vagyok az.....nehéz ezt leírni...

 

De kinek jár az okozat, ha nincs ott senki??......a csomag kinek megy ha üres a ház??

 

"Hol jár, ki látta a halat,

Hogyha a háló megmaradt

sértetlenül?"

 

 

 

 

Előzmény: Amida (174214)
Amida Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174214

 

 

az a baja, hogy azt gondolja, hogy ő van meg a világ.

dualista 

én vagyok a világ, én vagyok az.

és ez elég nehéz ügy, annak aki a dualista nétezetek között nőtt fel ... tudod; vagyok én meg van az isten.

Előzmény: Tiszta tudat (174208)
Amida Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174213

 

nem tudlak követni, mert nem értem mi a gondod?

 

Előzmény: sniffí (174206)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174212

buddhaiságot mérni .. halandói gondolkodással .. az csak törekvés-buddhizmus. Buddha szavait -tanát kiforgatva halandóság fentartására használni, emberi értelem elleni...../nem a haláltalanság, de még csak nem is a hosszú élet titka. de ha megakartok halni, ne rángassatok bele másokat .. akik jóhiszeműen követnek .. mint tudókat !!! /*/

Előzmény: sniffí (174211)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174211

megfontolni.. rendben... de minek alapján összegzel .. ha nem tudásod alapján.. 

az pedig vagy a *halandói*.. vagy a ha haláltalan... szempontú!

Előzmény: Tiszta tudat (174207)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174210

ez igaz .. abban a kiegészítésben, hogy ez gondolkodás mód, nem pedig az a tény hogy a világgal csetelek.. aki rajtad keresztül kommunikál.. / világ az nincsen.. mink vagyunk .. mi teremtünk -egymásnak-magunknak ... / tudatosság-összetettség/

Előzmény: Tiszta tudat (174208)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174209

nem gondolom értenéd az összetettség fogalmát, a lét-teremtése szempontjából...nem gondolom jó döntést hozhatnál magadnak.. ha az másnak nem az...

Előzmény: Tiszta tudat (174207)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174208

 

.....csak te vagy meg a világ

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (174207)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174207

 

Ez nem arról szól ki nyeri a szócsatát,....rólad szól. Vissza tudod nézni hol hibáztál,....mikor milyen érzet vezérelt.

 

Az információt ami itt megjelenik megfontoljuk,....és megfelelő döntést hozunk önmagunkért.

Előzmény: sniffí (174206)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174206

nem gondolom keresném... csak tisztázni szerettem volna, az érték itéletedet.. de csak hablatyolsz...

:(

Előzmény: Amida (174204)
sniffí Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174205

szerinted hogyan lesz a világ müködése .. ha mindenki másként ...

ja hogy hited szerint az mégsem a tapasztaló dolga hogy hogy vigyázza tapasztalásának lehetőségét .. na de akkor mitől tudatos -- értelmes..

Előzmény: Amida (174204)
Amida Creative Commons License 2018.02.19 0 0 174204

már miért kellene tisztázni mi a boldogság, amikor minden ember esetében más.

sőt ... minden pillanatban minden ember esetében más

 

 

egyébként ha nem agyalnál azon mi a boldogság ... talán már tapasztalnád is.

Előzmény: sniffí (174200)
sniffí Creative Commons License 2018.02.18 0 0 174203

ha ezeket technikáknak, gondolod .. tapasztaltjaid alapján, messze jársz a tudatosságtól. Az akarat - élménye tartja fogva szellemed szabadságát.

/lévén tudtosságterén nincsen*egykedvűség*, semiféle folyamra nem jellemző az állandóság*. az *akarat-ösztön=tévesegó=beazonosulás=szerep* ami állandóságot képes cselekedni./

Előzmény: Amida (174198)
sniffí Creative Commons License 2018.02.18 0 0 174202

// .. ha Ádám, vagy Éva meg nem eszi szokás szerint.. nehogy riválisuk támadjon...//

Előzmény: sniffí (174201)
sniffí Creative Commons License 2018.02.18 0 0 174201

... ebbe a boldogságba, csak a duális boldogság fér bele..... 

aki ezt nem hiszi mehet a jóistenéhez panaszra./ hadhulljon a férgees, az egészséges beérik.. mint gyümölcs az alma-fán./

Előzmény: Amida (174199)
sniffí Creative Commons License 2018.02.18 0 0 174200

akkor már csak azt kéne tisztázni, mi is az a *boldogság*. 

csak a *helyesség* kedvéért.

Előzmény: Amida (174199)
Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174199

 

 

... csak a boldogság gyakorlója képes kiirtani a boldogtalanságot.

 

 

 

MINDEN ​ÖSSZEFÜGG

Egy zaklatott életű ifjú zeneszerző az ihlet pillanatában ráérez az örökkévalóságra. Sorsszerű viszonyok, cinikus érzelmek és látnoki szerelmek motívumaiból hat történet rajzolódik ki, melyek mindegyike túlmutat önmagán – egy leírhatatlan harmónia felé. Ez az átkozottul tökéletes összhang szólal meg a Felhőatlasz olvasóiban.
David Mitchell bravúros felépítésű, virtuóz nyelvezetű művében az összefonódó életek minden időbeli és térbeli határt átlépve hatnak egymásra. A lelkek korokon és kontinenseken át vándorolnak, akár az égbolton átvonuló felhők. De ki irányítja sorsunkat: mi magunk vagy valamilyen külső erő? Képesek vagyunk-e tanulni a múltból, az előző életekből, vagy az emberiség újra és újra elköveti ugyanazokat a hibákat?
A regényből a Mátrix-trilógia és A parfüm rendezői forgattak vibrálóan szellemes filmet.

„Az eddigi legmerészebb vállalkozás… egyedi teljesítmény egy rendkívül tehetséges és nagyratörő író tollából.” – Matt Thorne, Independent on Sunday

„David Mitchell egy hullámvasútra csábítja olvasóit, akik először vonakodva szállnak fel, de miután belevágtak a kalandba, nem akarják, hogy véget érjen az út. Velem legalábbis ez történt.” – A.S. Byatt, Guardian

„A jövőbe látás, az elmélkedés és a szórakoztatás ragyogó, elégikus egyvelege.” – Neel Mukherjee, The Times

„A mód, ahogy Mitchell a Felhőatlasz történetét elmeséli, valósággal rabul ejtett.” – Lawrence Norfolk,

Eredeti mű: David Mitchell: Cloud Atlas 89%

Eredeti megjelenés éve: 2004

 

 

https://youtubeonlinefilm.wordpress.com/2014/06/16/felhoatlasz-teljes-film-magyarul/

 

Előzmény: Amida (174198)
Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174198

Bráhma vihára

 

Mettá: kedvesség

Karuná: együttérzés

Muditá: boldogság

Upekkhá: felülemelkedettség

 

 

"A kedvesség gyakorlója ki tudja írtani a sóvárgást.

Az együttérzés gyakorlója ki tudja írtani a haragot.

Az örvendezés gyakorlója ki tudja írtani a boldogtalanságot.

Az egykedvűség gyakorlója ki tudja írtani minden lény sóvárgását és haragját."

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=FNvZ41kZcz0&feature=youtu.be

Amida Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174197

 

 

az nem semmi, hogy itt egy éved van jelölve, és úgy értem minden szavad, mintha én írnám.

valóban megláttam a karma szó helyét, - pontosan ott  ... amikor kiválasztod az okot, és létrejön az okság az ami jár ... más nem lehet ezért azonnak felíródik mint a karma "itt-és-most" gyöngyszemeinek egyike .... 

Ez a kulcs a felelősséfvállalás felé. Ott állsz abba az okságba - esetleg nyakig a szarba - mit mondhatsz mást. Ime ez jár nekem ... persze nem a szar a fontos, de arany is lehetne és az sokkal veszélyesebb.

Egy idő után nagyon kívánatos a kudarc.

 

Ez fabtasztikus: "Mert megvizsgáltam és annak ismertem fel."

Egyedül lenni akkor fogadható el, ha nem vagy magányos.

"Most kel fel a nap,..." ...na ugye, hogy ugye.

 

Ha pedig az éntelenség rémít, akkor mondok most valamit: ha leteszed az én-t, ... minden leszel. Vedd észre, mikor felkel a Nap.

Előzmény: Tiszta tudat (174189)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174196

 

.......hizi kirakom ide ami belül zajlik. Az egyik legnagyobb áttörésem az volt mikor félre tudtam rakni az egóm. És ez nem dícsérgetés hatására történt, hanem megmondták az őszintét,.....összeomlás volt,... de beláttam az igazság tartamát, és léptem.

 

Azt gondolom, amit el tudok képzelni az nem valóságos, pl. az egó. Amit meg nem tudok elképzelni Az a valóság. 

 

Nekem a menedék a csendes elme,...nincs benne mozgás.

 

Jó poszt volt.

 

Üdv  

Előzmény: hizi (174192)
sniffí Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174195

a lét-folyam az ..

nem valahonan -valohává, sem valamikortól valameddig, sem pedig valahogya, hiszen azt a meder állapota befolyásolja.. A létfolyam, a folyam felismerő részérőli folytonosság élménye biztosítja.

/ buddha tours /*********

 

menedék vétel/jegyvásárlás/=menekülti státusz /

lehetőség fejlődni/ létre nem kötelezve senkit, ám a fejlődés lehetőségét fenntartva./tanulj szakmát hogy a hasznosság=helyes cselekedet* /* kémia-fizika helyes ismerete alapján/örömével töltekezve .. oka fogyjon a menni végyásodnak./menedék vétel a fejlődésben=evolúció

sniffí Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174194

menedék vétel=menekülti státusz / lehetőség fejlődni/ létre nem kötelezve senkit, ám a fejlődés lehetőségét fenntartva.

Előzmény: Tiszta tudat (174189)
sniffí Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174193

tanulj szakmát hogy a hasznosság=helyes cselekedet örömével töltekezve .. oka fogyjon a menni végyásodnak.

Előzmény: hizi (174192)
hizi Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174192

"Félelmetes mikor felismeri az ember hogy egyedül van, mint ahogy az éntelenség is félelmet keltett. Menekülnék valahova, vagy valamibe kapaszkodnék,....lekötni az agyam valami mással,....el innen a fórumról, de nem lehet elfutni elbújni sehova  önmagam elöl.

 Mit tehetek?" 

 

Az őszinteség mindig indítja bennem az együttérzés és jóakarat érzéseit....milyen csodagyógyszer ez, 

anno ezeket a meditációkat használtam úgymond menedéket vettem a régmúlt mestereinek tanításaiban:  és mindig  működtek.....

 

 

A négy mérhetetlen Isteni lakhely a következő: 

 

1. kedvesség 2. együttérzés 3. örvendezés 4. egykedvűség 

 

Rövid meghatározásuk
Kedvesség: jóindulat, mások boldogságának kívánása, ellentéte a harag
Együttérzés: törődés, mások szenvedéstől való megszabadulásának kívánása, ellentéte a kegyetlenség
Örvendezés: elismerés, mások boldogsága felett érzett öröm, ellentéte az irigység
Egykedvűség: pártatlanság, barátok és ellenségek egyenlőként kezelése, ellentéte az aggodalom

 

béke legyen veled.....

Előzmény: Tiszta tudat (174189)
hizi Creative Commons License 2018.02.17 0 0 174191

''Dzongszár Khjence Rinpocse:

 

"Mindamellett az ösvényt magát is el kell bizony, engedni, mint ahogy a csónakot is elengeded, ha már átértél a túlpartra. Ki kell szállnod, ha egyszer megérkeztél. A teljes megvalósításnál el kell, hogy engedd a buddhizmust. 
A spirituális ösvény egy átmeneti megoldás, egy placebo, amit addig kell csak használni, amíg meg nem értetted az ürességet"

Előzmény: Tiszta tudat (174189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!