Keresés

Részletes keresés

ow88xd Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1873

Szerdán (dec. 6.) lesz a nyíregyházi nyílt nap. Akit csak a Légiközlekedési-hajózó szakmérnöki szakirányú továbbképzés érdekel, annak is érdemes eljönnie vagy minden ehhez kapcsolódóan elhangzó információ a honlapon is fellelhető? Én pl. Budapestről utaznék, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri. (Aki érettségi után van, annál szerintem egyértelműbb az igen.) Köszönöm!

Sz.Gyu Creative Commons License 2017.11.23 0 0 1872

Megjött az indítási engedély, ezért két héten belül megjelentetjük az egyetem honlapján a Légiközlekedési-hajózó szakmérnöki szakirányú továbbképzésre jelentkezés feltételeit.

Előzmény: Gy.Gergely94 (1870)
Sz.Gyu Creative Commons License 2017.10.31 0 0 1871

Kedves GyG

Mivel az MSc jelentkezési határidő után kapjuk meg az engedélyezést, ezért biztos, ami biztos, jelentkezzen az MSc képzésre.

Előzmény: Gy.Gergely94 (1870)
Gy.Gergely94 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 1870

Tisztelt Tanár Úr!

 

Nagyon szépen köszönöm a választ és a gyors utánajárást! MSc-re csak arra az esetre gondoltam jelentkezni, ha nem indulna a szak, de az olvasottak alapján nem tartok ettől.

 

Tisztelettel!

GyG

Előzmény: Sz.Gyu (1869)
Sz.Gyu Creative Commons License 2017.10.30 0 0 1869

Kedves GGY

Jól tudtam. hogy az egyetem honlapján és nem a felvi.hu-n fog megjelenni ez a továbbképzési szak, de ahogy meglesz az indítási engedély én azonnal itt is közlöm, azaz elegendő ezt az oldalt figyelni. Az egyetem honlapján lesznek a határidők, a feltételek és a cím, ahova a dokumentumokat küldeni kell.

Előzmény: Gy.Gergely94 (1867)
Sz.Gyu Creative Commons License 2017.10.29 0 0 1868

Kedves GGy

Csak hétfőn tudok utánanézni, hogy a jelentkezés hol lesz, de szinte biztos, hogy az egyetemre kell majd küldeni a jelentkezési papírokat. Az Oktatási Hivatal jóváhagyta a továbbképzési szak létesítését, most van folyamatban az indítás engedélyezése, ami várhatóan november végéig megtörténik. Legkésőbb december közepén fog az egyetem honlapján megjelenni a jelentkezés lehetősége és feltételei (angol középfokú nyelvvizsga, orvosi és pályaalkalmasság) és január végéig lehet jelentkezni, hogy akik januárban záróvizsgáznak, azok is jelentkezhessenek. Addigra meg kell lenni az orvosi és pályaalkalmassági vizsgálatoknak, mert január utolsó hete már regisztrációs hét, február 4-én már tanítás van és addig be kell költözni a kollégiumba. Hozzánk nyilván addig(november végéig) nem jelentkezhet, amíg az indítás nincs engedélyezve. Ön dönti el hová jelentkezik és hol kezdi ei tanulmányait.

 

Előzmény: Gy.Gergely94 (1867)
Gy.Gergely94 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 1867

T. Tanár Úr!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy a légiközlekedési-hajózó szakmérnök szakirányú továbbképzésre a felvi-n kell majd jelentkezni az e-felvételi rendszerben, vagy egy ettől teljesen független jelentkezés lesz közvetlenül az egyetemen? A kérdés azért merült fel, mert November közepéig le kell adni a jelentkezéseket felvi-n a 2018 Februárjában induló képzésekre, és az a kérdésem, hogy ha most jelentkezek felvi-n más szakokra biztonságból, akkor az interferálhat-e a hajózó szakra való jelentkezési szándékommal januárban?

 

Válaszát előre is köszönöm!

 

Tisztelettel!

GyG

Jordán Soma Creative Commons License 2017.10.25 0 0 1866

Köszönöm a tájékoztatást és a gyors választ!

Előzmény: Gy.Gergely94 (1865)
Gy.Gergely94 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 1865

Akkor 1-2 tipp. Ezt nyilván elmondták, de éhgyomorra kell menni, mert laborral kezdenek. Ha viszel utána enni-innivalót, akkor ne legyen benne koffeines, mert utána még vérnyomást és EKG-t is néznek. Tavaly az egyik srác benyomott a labor után egy red bull-t, és a vizsgálatsorozat végén újra kellett mérni a vérnyomását. Ha az EKG rakoncátlankodik, akkor nyugodtan szólj a nővérkének, hogy igazítsa meg, vagy cserélje le a kábelt, mert régi és gyakran törik (főleg ott ahol a géphez csatlakozik). Már volt rá precedens, hogy fals EKG kép miatt egy teljesen egészséges srácot kardiológiai kivizsgálásra küldtek. A másik, hogy amikor bemész a hallás/tüdő tesztre, akkor bizonyosodj meg róla, hogy a te adataiddal folyik a mérés, mert a tüdőkapacitásodat a testmagasságod és tömeged alapján normálják. Velem megesett, hogy egy 2m-es 120 kilós fickó adataival alig bírtam kifújni a 80%-ot :D általában ezekre inkább előbb, mint utóbb fény szokott derülni, mivel a személyzet nagyon profi és segítőkész, viszont jó ha tudsz ezekről a potenciális fekvőrendőrökről :) 

 

Meg vigyél egy jó könyvet.

 

Előzmény: Jordán Soma (1864)
Jordán Soma Creative Commons License 2017.10.25 0 0 1864

Köszönöm!

Nem vagyok megfázva sem most szerencsére.

Igen oda megyek.

Előzmény: Gy.Gergely94 (1863)
Gy.Gergely94 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 1863

Gyáli útra mész? 

Előzmény: Jordán Soma (1861)
Sz.Gyu Creative Commons License 2017.10.24 0 0 1862

Kedves Soma

Csak egészségesen menjen el a vizsgálatra, tehát ha megfázott, vagy van valamilyen gyulladásos folyamata, akkor kérjen másik időpontot. Egyébként nem hiszem, hogy gond lenne, orvosin igen kevesen esnek ki.

Előzmény: Jordán Soma (1861)
Jordán Soma Creative Commons License 2017.10.24 0 0 1861

Tisztelt Tanár Úr!

 

Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy nemsokára részt fogok venni a repülőorvosi vizsgálaton, és van-e valami fontos tudnivaló vagy esetleg tanács ami hasznos lehet számomra.

 

Válaszát előre is köszönöm!

Jordán Soma

Sz.Gyu Creative Commons License 2017.10.21 0 0 1860

A szenátus a létesitési és az inditási javaslatot is elfogadta 3 hete. A létesitési kérelem most van az Oktatási Hivatalban engedélyezés előtt, ami után futtatjuk végig az indítási eljárást. Februárban szeretnénk inditani, várhatóan december közepe táján hirdetjük meg. A január végi jelentkezési határidőig meg kell csinálni az orvosit és a pályaalkalmasságit. Lesz rá másfél hónap.

Előzmény: Gy.Gergely94 (1859)
Gy.Gergely94 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 1859

T. Tanár Úr!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg milyen stádiumban van a légiközlekedési-hajózó szakmérnök szakirányú továbbképzési szak elindítása, és hogy milyenek a kilátások a 2018 Februári kezdést illetően? Elnézést a folytonos aggodalmaskodásért, csak észrevettem, hogy a héten megtartott egyetemi szenátusi ülésen még nem került napirendre a szak mintatervének elfogadása. 

 

Előre is köszönöm!

 

GyG

Sz.Gyu Creative Commons License 2017.10.18 0 0 1858

FIGYELEM!

2017.12.06-án lesz a Nyíregyházi Egyetemen a nyílt nap. Minden érdeklődőt szeretettel várunk, aki a hivatásos repülőgép vezető pályát kívánja választani. Minden kérdésre válaszolunk, ami a képzéssel kapcsolatos.

Előzmény: Sz.Gyu (1857)
Sz.Gyu Creative Commons License 2017.09.28 0 0 1857

Nem valószínű, hogy többen lennének, de 20 főig felmehetünk. Valószínűleg a kétlépcsős PÁV (hasonlóan a kadet programhoz) lesz a szűrő túljelentkezés esetén.

Előzmény: Gy.Gergely94 (1856)
Gy.Gergely94 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 1856

Tisztelt Tanár Úr!

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha a posztgraduális képzésre alkalmas (PAV+Class I) jelentkezők száma meghaladja a maximális felső határt (15 fő), akkor milyen kritériumok fogják felállítani a bekerülés sorrendjét? 

 

Válaszát előre is köszönöm!

Gy.Gergely

Sz.Gyu Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1855

Kedves Bincii

Nincs jó hírem, mert mint legutóbb is írtam csak a műszaki képzési területen mérnöki végzettségűeket és a mérnökinformatikusokat tudjuk majd beiskolázni szakmérnöki képzésre. Így marad a BME, mint lehetőség. A továbbképzési szak nevében benne van a szakmérnök, ezért ez a kötöttség. Sajnálom, ez van, nem tudtunk mást tenni.

Előzmény: bincii (1854)
bincii Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1854

Tisztelt Tanár Úr!

Korábban már érdeklődtem ezzel kapcsolatban, és bíztató választ kaptam, azonban most végigolvasva a korábbi hozzászólásokat, úgy tűnik, hogy nem változott sokat a helyzet.
Felvettek a CEFA kadétprogramba, de anyagi okok miatt nem tudtam elkezdeni. Így az egyetem befejezése után szeretném a posztgraduális képzést elkezdeni 2019 februárjában, ám nem mérnöki diplomám lesz. Korábban volt arról szó, hogy a jövőben változnak a feltételek, és a nem mérnökök számára is elérhető lesz a nyíregyházi 1,5 éves képzés is. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e ezzel kapcsolatban valamilyen bíztató fejlemény? 
Köszönöm előre is!

Sz.Gyu Creative Commons License 2017.09.20 0 0 1853

Most van folyamatban, bízom benne, hogy igen. December vége felé várható a meghirdetés, január végére a jelentkezési határidő, hogy a 7. félévet végzők is jelentkezhessenek. Addigra meg kell lenni az orvosi és a pályaalkalmasságinak és az angol nyelvvizsgának, mert 02.03-ig van a regisztrációs hét és 2018.02.05-én kezdődne az oktatás, ami rendes nappali képzés heti 30 órával.

Előzmény: 87Gabesz (1852)
87Gabesz Creative Commons License 2017.09.18 0 0 1852

Tisztelt Szelestey Gyula tanárúr!

Lehet tudni, hogy 2018-ban indul e a 1,5 eves pilotakepzes kozlekedesmernokoknek?

Gabor

Sz.Gyu Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1851

Bocs a két nyelvtani hibáért, nem ellenőriztem le elküldés előtt.

Előzmény: Sz.Gyu (1849)
Sz.Gyu Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1850

Kedves Tamás

Annyira nem ismerem a kizáró tényezőket, ezért azt javaslom, hogy a Merényi Kórházban, ahol a repülő orvosi vizsgálatokat végzik, kérjen egy időpontot és vigye be az orvosi leleteit. Dr. Melles Imre főorvos Úr biztosan megmondja, hogy lehet-e pilóta. Úgy tudom, hogy aki orvosi kezelés alatt áll, az nem kaphat 1. minősítést, de azért kérdezze  meg a szakembert.

Előzmény: Törölt nick (1848)
Sz.Gyu Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1849

Kedves Márton

Az a fontos, hogy az érettségi bizonyítványába FIZIKA tárgy szerepeljen a Matematika mellett. Fontos a minnél jobb eredmény

Előzmény: Huba Márton (1847)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1848

Tisztelt Szelestey Gyula tanárúr!

 

Én jövőre szeretnék jelentkezni a képzésre.

Viszont ebben az évben sajnálatos módon kaptam egy tüdő embóliát. Vérhígítót kell szednem valószínűleg életem végéig. Az lenne a kérdésem, hogy ez a repülőorvosi vizsgálaton kizáró ok lenne e.

 

Válaszát előre is köszönöm!

 

Üdv: Tamás

Huba Márton Creative Commons License 2017.08.29 0 0 1847

A magyar nyelvvel gondom nincs, hisz magyar iskolába járok, sőt azért tervezek inkább Nyíregyházán tanulni, mert nem tudok románul. :) Itt Romániában legalábbis úgy van a fizika érettségi, hogy két fejezetet ki kell választani, és abból érettségizni, és ezért is kérdeztem, hogy a pilótává válláshoz melyik fejezet a legelőnyösebb, hogy akkor arra jobban ráállnék. Ha jól értettem, nincs megszabva, hogy melyik fejezet lesz a felvételin.

Sz.Gyu Creative Commons License 2017.08.29 0 0 1846

Kedves Márton

Jól érzi, hogy a mechanika fejezetet célszerű tanulnia, de a TÁRGY a fontos, azaz a FIZIKA, mert abból kell meglenni az érettséginek. Ha román nyelvű iskolába jár, akkor ezt az évet használja fel a magyar nyelv alapos elsajátítására, azaz tudjon magyarul írni is, mert a zárthelyi dolgozatokat magyarul kell megírni. Emellett nézze át a magyar nyelvű fizika tankönyvet a magyar szaknyelv elsajátításához.

Előzmény: Huba Márton (1845)
Huba Márton Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1845

Tisztelt Szelestey Gyula tanárúr! 

Azt szeretném kérdezni, hogy fizikából melyik fejezetek a legfontosabbak a pilótaképzéshez? (gondolom a mechanika mindenképp, többit viszont nem tudom) Erdélyben élek, most megyek 12. osztályba, tehát jövőben már érettségizek és nem tudom, hogy melyik fejezetet is válasszam az érettségire. 

A válaszát előre is köszönöm!

 

Sz.Gyu Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1844

Amilyen középiskolai végzettséggel lehet Németországban felsőfokú képzésbe belépni, az kell ide is. Az öt felvételi tárgyból (matematika mellett fizikából vagy informatikából vagy kémiából vagy biológiából) kettőből érettségizni kell, ezt itt átszámítják pontokra és legalább 280 pont kell a bejutáshoz, de ezzel nehéz lesz elvégezni a sulit. Ha nem vagy erős közepes tanuló, akkor nem vesznek fel. Idén 390 pont volt az átlagpontszám és 307 pontja volt a 15-nek. Tanulmányozd a felvi.hués az nye.hu  honlapot. Kritérium még az angol középfokú komplex nyelvvizsga, az orvosi és a pályaalkalmasság. Ha magyar állampolgár vagy, akkor a képzés finanszírozására (16,8 millió forint a 7 félév) felveheted a Diákhitel2-t.

Előzmény: Toni14 (1842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!