Keresés

Részletes keresés

'szti Creative Commons License 2017.09.15 0 1 18122
Előzmény: Viktor Módi (18121)
Viktor Módi Creative Commons License 2017.09.15 0 0 18121

Sziasztok ! 

Buszmeneterendeket tudtok mutatni, hogy a reptérről mikor, hogyan mennek járatok ? Arenal-ba mennék, elvileg nincs messze a reptértől, transzfer drága, taxi meg ki tudja mennyit kér el. 

Ilcsi65 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 18120

Köszi. Keleti part, Cala Marsal. Akkor nem viszünk  szúnyog riasztót.  :)  Holnap utazunk!  :)

 

Előzmény: VAG (18117)
Unosdías Creative Commons License 2017.09.13 0 0 18119

19-től 22ig Soller-ban van szállásunk, 22-től 26-ig Canyamel-ben leszünk. Már ha az air Berlin is úgy akarja...... :(

Előzmény: Viktor Módi (18118)
Viktor Módi Creative Commons License 2017.09.13 0 0 18118

Sziasztok! Mi is jövő héten kedden megyünk(09.16.)

 

Melyik részre mentek? :)

Előzmény: Unosdías (18115)
VAG Creative Commons License 2017.09.13 0 0 18117

Attól függ, hová mentek. Azon a kevés részen kívül, ahol édesyíz van (pl. Alcudia és Platja de Muro között vagy a hegyi víztározóknál - bát ott nincsenek szállások) egyáltalán nincs szúnyog, mert nem tudnak miben szaporodni.

Előzmény: Ilcsi65 (18116)
Ilcsi65 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 18116

Még egy kérdés: szúnyogriasztót vigyünk szerintetek?  :)

 

Unosdías Creative Commons License 2017.09.12 0 0 18115

Mi jövő hét kedden megyünk!

Már nagyon várom! 

Előzmény: Ilcsi65 (18114)
Ilcsi65 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 18114

Sziasztok! Most csütörtökön jön valaki Mallorcára?  :)

 

Airness23 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 18113

Amikre emlékszek, azok 40-50euro/fő körül voltak. Van 30-ért is, 70-ért is, attól függ milyen hosszú a kirándulás 2,5 óra vagy 4 óra, van-e benne kajáltatás, az azért ritka, vagy csak fürdés egy nehezen megközelíthető partszakaszon, vagy naplemente delfinlessel, esetleg rövidebb út üvegaljú hajóval, ilyesmi. Ha Mallorcan volt valaki ilyen kiránduláson, az biztos többet tud.

Előzmény: Unosdías (18112)
Unosdías Creative Commons License 2017.09.11 0 0 18112

Köszi! :) :) 

mennyibe kerül egy ilyen "bálnás"-(rókás) túra? 

Előzmény: Airness23 (18110)
_chillout_ Creative Commons License 2017.09.11 0 0 18111

Tenerifén mi is voltunk ilyenen, hasonló eredményekkel... Mi élveztük, de a hajón utazó iskolás csapat már kevésbé.

Előzmény: Airness23 (18110)
Airness23 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 18110

Nagyon jó minőségű utak vannak, és sehol sem fizetős. Parkolásokkal sokat lehet nyerni, ha a fizetős zónán kívül állsz meg. Sokszor elég egy-két sarkot tovább menni a belvárostól, és máris ingyenes. Valdemossában is pl. 5 perc sétát megér.
Szigettúrára mentünk, abban volt hajózás, bár sem fürdőzés, sem delfinles nem volt része, csak szimpla transzfer a partok mentén. Ha bírjátok, szerintem mindenképp menjetek. Nálunk csak én bíróm a hajózást, így külön olyan programot nem néztünk, de van, mindenhol hirdetik. (Tenerifen voltunk fürdéssel egybekötött bálnalesen, én nagyon szeretem az ilyet. Mondjuk az én gyomrom nemhogy bírja a nagy hullámokat, kimondottan élvezem is. Ott akkor a fél hajó teleordította a zacskókat. Emeletre, hajó orrába kell menni, ott a legnyugisabb. Előtte nem bekajálni, viszont a kóla, fagyi közben/utána jót tesz.)

Előzmény: Unosdías (18108)
'szti Creative Commons License 2017.09.11 0 0 18109

mallorcán ingyenes az autópálya

Előzmény: Unosdías (18108)
Unosdías Creative Commons License 2017.09.11 0 0 18108

Szia! 

Az autópályákon vannak fizetős  szakaszok? 

 

Illetve volttok valamilyen hajókiránduláson, amit ajánlanál másoknak is? 

 

Köszi! 

Előzmény: Airness23 (18107)
Airness23 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 18107

Sziasztok!

Két hét tapasztalatait szeretném veletek megosztani. Autó: egyértelmű Vanrell. (erről majd írok egy külön bejegyzést.) és az is egyértelmű, hogy ha valaki felfedezni, kirándulni akar, ismerkedni szeretne a szigettel, akkor béreljen. Szállásunk Alcudia-ban volt, a JS de Alcudiaban, csak ajánlani tudom. Kicsik a szobák ugyan, de gyönyörűen felújított, tiszta, jó elhelyezkedésű, nagyon kedves személyzettel és kifogástalan félpanzióval. Tavaly Tenerifén egy H10-ben laktunk, úgyhogy ott megszoktuk a jót, volt habzsi-dőzsi rendesen, de ez JS teljesen megfelel annak, aki nem a szállodában kívánja eltölteni a nyaralását. A szigetnek ez az északi öble talán nyugisabb a többihez képest. Részeg turisták nem voltak, ordenáré hangoskodás nem volt (repülős társaink viszont panaszkodtak ilyenre, ők Playa de Palma-án laktak), volt viszont nagyon hosszú, széles homokos part, tiszta, lassan mélyülő víz, Alcudia óvárosa gyönyörű, az esti fényekben nagyon hangulatos a kis utcákban és a várfalon sétálgatni. Magában Alcudia központjában (nevezzük így a szállodasort Port és az óváros között) csak a víz a látnivaló. Jó üzlet alig 1-2 van, a többi messziről kerülendő.
Es Trenc nekünk sem ütött akkorát, főleg hogy se zuhanyzó, se wc. (a bokrok mögé jár mindenki, szóval van ott minden, mint a búcsúban.) Szép-szép, de ide valóban 4 után érdemes kimenni, akkor a parkolás is olcsóbb és oszlik a nagy tömeg. Sokkal jobban tetszett pl. Mesquida vagy . Palma városába szombat délután ideális átmenni, kisebb a tömeg, és van ingyenes parkoló a katedrálissal szembeni kis benyúláson, ahol a buszok is vannak. Valdemossa szuper volt, egyáltalán nem volt tömeg, bár azt el tudom képzelni, hogy július-augusztusban más a helyzet. Nagyon tetszett Deia is, romlatlan kis városkának tűnt a nyaralóhelyekről kitörve.
Mallorca partjai, strandjai tényleg gyönyörűek, érdemes minél többet felkeresni. Amitől a gyomrom kifordult, az a millió kínai szutyok, amit árulnak a városokban. És akkor a lepedőre kipakolt hamis táskák, szemüvegek, órák, stb árusairól nem is szólok. Ez persze nyilván nem Mallorcai specifikum, elsőre még vicces, mi szart árulnak az üzletekben, de harmadik nap már felgyújtottam volna az üzletsort. Ami még csalódás volt, hogy a sokak által ajánlott Alcudia óvárosában tartott vásár is ezekkel volt tele. Sorminta szerűen ismétlődnek az ugatókiskutya/f*szalakúsörnyitó/kakipárna - színes kínai rongyok - hamis cuccok szentháromság árusai. Köztük kuriózumként gyümölcs és édességárusok (tényleg 3-4 összesen), akik viszont rohadt drágák.
Mi Soller-ba fakultatív kirándulással mentünk, és nagyon jól döntöttünk. Egyrészt izzadjon más a szerpentinen mint én a tériszonyommal, másrészt nem tudom, hogy egyébként mennyit kellett volna várni a villamosra, ha egyáltalán fel tudjuk préselni magunkat. Így meg ugye a kibérelt kocsiba szépen felültünk, és nézelődtünk kedvünkre. A Sa Calobra strandon nagy élmény lehet fürdeni, de napközben csak az menjen, aki vállalja, hogy a fullon lévő kis partszakaszra folyamatosan érkeznek százassával a fényképezős turistacsoportok, akik a törölközők között próbálnak minél közelebb jutni a vízhez. Ami egyébként gyönyörű türkiz.

Az időről még annyit, hogy nem volt végig szikrázó napsütés, viszont így a jobb. Akkor lehetett menni Palmaba, kirándulni, de fürdeni is nyugodtan, mert a tenger nagyon kellemes volt. Az idegenvezető szerint is brutál meleg hetek voltak az idei nyáron, kellett, hogy 28-30 fokra enyhüljön az idő aug végére. :P

VAG Creative Commons License 2017.09.10 0 0 18106

El Corte Inglés-ben kb. minden van.

Előzmény: Bruna1983 (18105)
Bruna1983 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 18105

Szuper, köszi szépen, meg fogom keresni

Előzmény: gemike7 (18103)
'szti Creative Commons License 2017.09.10 0 0 18104

emlékszem, mert nagyon irigyeltelek: tavaly télen mondtad ezt a jó időt, még képet is raktál fel

Előzmény: Htomas79 (18096)
gemike7 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 18103

szia!

 

milyen cipő és ruhaboltra gondolsz ?? a főváros tele van, Zara, Mango, Mago outlet, Sféra, El cortese Ingles, stb. 

 

üdv

gémi 

 

Előzmény: Bruna1983 (18102)
Bruna1983 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 18102

Can pastilla-t találtam idáig szimpatikusnak, valószínűleg itt fogok szállást keresni.

Itt vannak szórakozóhelyek? Palma-ba hogyan tudok átjutni éjszaka és legfőképpen hogyan jutok vissza?

Tudsz a közelben olyan helyet ahol nem városnéző, hanem inkább túrabiciklit lehet bérelni? És nyitva is lesz?

Hol érdemes ensamadat venni? Melyik a legfinomabb? A halételek közül mit ajánlanál?

Az arenal után levő sziklás parthoz hogyan lehet kijutni legegyszerűbben? Itt vannak kis eldugott öblök?

Cipő és ruhaboltot tudsz esetleg ajánlani?

Előzmény: Htomas79 (18090)
sofia3 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 18101

nem tudom, augusztus közepe szerintem még eléggé turista idő, de hát aki keres az talál :)

Előzmény: Roli! (18099)
VAG Creative Commons License 2017.09.09 0 0 18100

Es Trenc-en direkt nincs épület, mert megtiltották az építkezést (különben úgy nézne ki, mint Platja de Muro vagy Arenal). Tavalyig volt 1-2  chiringito, de idén tavasszal azokat is lebontották. Lesz talán helyette pár mobil verzió, de azon még gondolkoznak. A parkolás tényleg brutal, idényben gyakran le is zárják az utat már kint a sóboltnál. Előbb-utóbb itt is az lesz, mint Calo des Moro-nál, hogy lezárják az utat, aztán ingázhat mindenki busszal.

Előzmény: sofia3 (18098)
Roli! Creative Commons License 2017.09.08 0 0 18099

Jó időpontban voltatok, mert a szinte csak németekből álló részeg taknyok már haza mentek. :-) Mi júliusban voltunk és tele volt ilyen óbégató izomfűszállal egész Arenal már este 7-8tól.

Előzmény: sofia3 (18098)
sofia3 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 18098

nemrég jöttünk haza Mallorcáról, leírom  a tapasztalatainkat:

- Szállásunk El Arenalban volt, semmi probléma nem volt, nem vettünk észre részeg fiatalokat(bár max. 1ig voltunk kint, de addig csak úgy tűnt az utcakép mint ahol élet van), szemetet másnap. Semmi gond nem volt. Ellenben nagyon sok hely közül lehetett válogatni,amit mi meg is tettünk, eddig nem rajongtam a sangriáért, de már nagyon ízlik. Part is jó volt. Egyetlen ami zavart a sok árus a napszemüveggel, karkötőkkel stb.

-Hotel Manusban voltunk, hát nincs nagyon jó véleményem róla. Ágy nagyon ki volt feküdve, ha megmozdultam csak nyikorgott, és nagyon csúszkáltak a matracok. Minden nap takarítottak, személyzet szuper volt. Volt nagy balkonunk is, bár a székek kényelmetlenek voltak. Félpanziós ellátáson voltunk, szörnyű volt. Oké, hogy ez csak 3 csillagos hotel, de hogy 1 héten keresztül minden nap ugyanaz a sonka legyen nem, ezenkívül minden nap volt müzli,tükörtojás, kis kalácsok, ugyanaz a sajt, gyümölcs. Legalább valahogy próbálhatták volna variálni. Zöldség se volt minden nap, vagy ha igen akkor is csak paradicsom. Vacsoránál viszont rengeteg saláta volt, de ha vega lettem volna, néha csak azt és sült krumplit tudtam volna enni.

-voltunk az Aqualandben, mert tudtunk akciós jegyet venni, de nem volt nagy szám, nagyon sokat kellett várni.6kor zárt, de valamelyik csúszdát már 5 előtt bezárták

-Es Trenc: itt kétszer is jártunk, olyan gyönyörű volt, mint valami karibi sziget. Ezt nem lehet kihagyni Mallorcán, az a gyönyörű kék szín, homok, csoda maga Ami furcsa volt, hogy alig volt valahol valami üzlet, itt is csak úgy hordták a vizet. Viszont nagyon hosszú sor van, autóban tuti ültünk fél órát.

-Cala Mondago - szintén nagyon szép volt, öblöket egymás mellett látni, nagyon jó volt benne fürödni

- Formentor - gyönyörű látvány volt ahogy a tenger és az ég találkozik, sziklarengeteg. Elindultunk a toronyhoz is, de feladtuk,mert hosszú volt a sor. De megtaláltuk az egyik legjobb strandot : Cala Figuera (utána láttuk, hogy a sziget déli oldalán is van) : nagyon körülményes a fel és lejutás, de megéri. Part kavicsos, ahol be kell menni a vízbe ott is, de aztán már homok van meg nagy kövek. Víz gyönyörűen átlátszó, már biztos volt alattam 3-4 méter, de mindent láttam és nem víz alatt snorkellingeztem :D, bár kipróbáltuk itt a búvárszemüveget nagyon jó volt. Láttunk itt pár hegyikecskét is. Nem hullámzott a víz, itt tudtunk a legjobban úszni, fantasztikus volt. Utána lenéztünk Formentor strandjára is, de azt felejthető volt.

-Palma város nem egy nagy élmény, de itt ettük a legjobb fagyit és a legjobb sangriát is itt ittuk. Viszont a tenger itt rettentően koszos.

-Cala Blava- és a környékén is megnéztünk pár strandot, nagyon szép volt itt is

Nagyszerű kirándulás volt, gyönyörű a sziget, és csak azért nem akarok vissza menni, mert még annyi hely van ami érdekel, előtte azokat. :)

 

martez Creative Commons License 2017.09.08 0 0 18097

Ahhh ..., végre bringások ... :)

 

Htomas79 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 18096

Értem, de hidd el, itt a Palma öbölben tényleg hibátlan idő volt decemberben. Januárban am. itt is esett egy kis hó, (kb 2 napig maradt meg) és hiába volt 10 fok hőmérő szerint napközben, tényleg hideg volt, mert nagy szél fújt.

Előzmény: Törölt nick (18095)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 18095

Mi 20 éve járunk le kerekezni telente...

Előzmény: Htomas79 (18093)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 18094

Ah! 

Ez nagyon fájt. 💛 De majd elmúlik! ☺

Előzmény: Htomas79 (18093)
Htomas79 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 18093

Majdnem 3 éve itt lakok...

Előzmény: Törölt nick (18092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!