Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2017.09.05 0 0 61003

Vagy veszel kreditet (viber-en is lehet amugy), es akkor nem kell annyit befektetni.

Előzmény: Z19DTH (61002)
Z19DTH Creative Commons License 2017.09.04 0 1 61002

Azt mondták nekem a bankban, hogy a bank ilyenkor nagyon keveset tehet. Rendőrségi feljelentést kellene tenni és annak birtokában a bank az ügyfél kérésére kivizsgálja az ügyet. A chargeback valami teljesen más történet, nem működik.

 

Tapasztalataim szerint reklamáció esetén nem érdemes írni sem az eBay-nak, sem pedig a PP-nak, azonnal telefonálni kell nekik. Az eBay 5 nap után mozdult rá az irományaimra, válaszukban írtak egy csomó biztonsági intézkedésről, és közölték, hogy hívjam fel őket. Csak telefonon kommunikálnak (ilyen ügyekben legalább is), nekem úgy tűnt, hogy adatbiztonsági okokból. Miután felhívtam őket és azonosítottak, közölték, hogy hívjam fel a PP-t és velük intézzem a visszatérítést. A PP az eddigi írásos megkereséseimet (konkrétan 3-at) mind visszadobta hiányos adatokra hivatkozva. Felhívtam őket, adatokat egyeztettünk, átirányítottak az európai központba, ahol újabb adategyeztetést követően megígérték, hogy pár napon belül visszautalják a teljes elveszettnek vélt összeget. Erre várok most.

A nemzetközi hívások ára elég húzós, viszont kb. 5000 forintért lehet venni egyhavi Skype előfizetést, amivel korlátlanul hívhatók az óceánon túli és az Egyesült Királyságbéli vonalas számok is. Összeségében kb. 60 percet telefonáltam az említett ügyfélszolgálatokkal.

Remélem hasznos infókat közöltem, ha valaki hasonló galibába kerülne.

Előzmény: Tshu-hash (60997)
radikál Creative Commons License 2017.09.03 0 0 61001

Sorry a vaklármáért!

Előzmény: radikál (61000)
radikál Creative Commons License 2017.09.03 0 0 61000

áhhh

Megszívtam.

Nem az ebay lépett közbe hanem a képfeltöltő oldal szűnt meg ahová a képeim fel voltak töltve.

Dél óta ezt nyögöm de már készen vagyok.

Fákk.

Előzmény: Törölt nick (60999)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.03 0 0 60999

Nekem minden képem megvan a szövegben.

Előzmény: radikál (60998)
radikál Creative Commons License 2017.09.03 0 0 60998

Na úgy tűnik az ebay mostanra keményített be bár várható volt ahogyan jelezték is előre.

Töröltek minden szövegbe illesztett fotót, scriptet, videót.

Nekem eltűnt minden kép a leírásból szal nem kicsi a sz*pás...

Tshu-hash Creative Commons License 2017.09.01 0 0 60997

Emlekeim szerint egyszer en is fizettem bankkartyaval az eBay-en, mert valami oknal fogva a PayPal nem ment. Viszont a visszaigazolo e-mailben ugyanugy le volt irva, hogy van vasarlovedelem (Buyer protection), tehat ezt is megnezheted. Elso korben azonban tenyleg erdemes a bankoddal felvenni a kapcsolatot a chargeback miatt minel elobb, mert annak is van egy hatarideje, hogy a terhelestol szamitott mennyi idon belul lehet benyujtani a kerelmet. Termeszetesen mindezek mellett sok sikert, es majd ird meg, hogy mi lett a tortenet vege!

Előzmény: Z19DTH (60996)
Z19DTH Creative Commons License 2017.09.01 0 0 60996

Nagyon köszönöm a tippet, a chargeback eljárásról még nem hallottam, feltétlen utánanézek. Egyenlőre az a gondom, hogy az ebay már immáron három napja nem válaszol a megkeresésemre.

Nagyon ritkán vásárolok az ebay-ról. Egyszer régen regisztráltam valami apróság vásárlása miatt az ebay-ra is és a PP-re is, azóta nem használtam egyiket sem, most megint kellett valami apróság és már adott volt a meglévő regisztráció. Annak ellenére, hogy regisztráltam a PP-re soha nem néztem utána a használatának, egyszerűbbnek tűnt ilyenkor bankkártyával fizetnem.

Előzmény: Tshu-hash (60994)
XANTIi Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60995

Bizony! Aki PP-t használ, ott még plusz egy ellenőrzési rendszeren megy keresztül. Az ebay jelszavakon túl a PP is kell hozzá.

Meg valóban nagyon sokkal könnyebb minden reklama is. Ott is vannak simlisek, de a cég visszafizeti a károsultnak és ők elbabrálnak majd a csibésszel.

Előzmény: Tshu-hash (60994)
Tshu-hash Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60994

Amit meg esetleg tehetsz, az a bankodnal chargeback (visszaterhelesi eljaras) igenylese. Ez egy kicsit korulmenyesebb, mintha PayPal-lal vasaroltal volna, de jo esellyel viszontlathatod a penzedet. A pontos meneterol meg kell kerdezni a szamlavezeto penzintezeted. Nem bantasbol kerdezem, hanem inkabb kivancsisagbol, de, ha regebb ota eBay-ezel, akkor miert nem hasznalsz PayPal-t? Aki fizet vele, annak ingyenes, es (altalaban) egyszerubben, es gyorsabban vissza lehet igenyelni a penzed, ha barmilyen problema (nem engedelyezett felhasznalas, meg nem erkezo vagy nem mukodo/nem olyan termek) adodik. 

Előzmény: Z19DTH (60992)
bombaba Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60993

Nem értem, miért fizetsz rendes kártyával. A netkártya mellett van más lehetőség is, pl. a Paypal.
Az ebay nem biztosít valamilyen védelmet a vevőknek ilyen esetre?
Vásárláskor a pénz a vevő számlájáról az eladó számlájára megy, manapság már igen rövid idő alatt. 

Előzmény: Z19DTH (60992)
Z19DTH Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60992

Hát igen, eddig tudtam, hogy van netkártya lehetőség, mostmár értem is az értelmét.

 

Szerintetek van esély arra, hogy valamit is visszalátok az összegből?

Amikor az ebay felületen fizetek (bankkártyával), akkor az a pénz közvetlenül hova megy? És ez a folyamat vajon mennyi ideig tart?

Négy tranzakció történt nagyon rövid idő alatt, utána az ebay észrevette a csínyt, és küldött is róla egy e-mailt.

Olyan érzésem van, hogy a hackerek a saját maguk által létrehozott fake termékeket vásárolták meg a profilom alól csupán a pénzre utazva (merthogy új címet nem hoztak létre, minden tételt a saját címemre rendeltek, így aztán a vásárlásnak a termékek szempontjából semmi értelme).

Előzmény: bombaba (60991)
bombaba Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60991

Erre jó a netkártya, korlátozott tartalommal.

Előzmény: Z19DTH (60990)
Z19DTH Creative Commons License 2017.08.31 0 0 60990

Nagyon vigyázzatok az ebay bankkártyás vásárláskor, mert a felületen a "Jegyezze meg a bankártya adatait" opció automatikusan kipipálva. Pár napja valaki járt a fiókomban, és vásárolt nekem 4x kb. 20.000 forint értékben. Most szenvedhetek a visszafizetési / behajtási macerával... Változtassatok jelszavat minél gyakrabban!

t.lantos Creative Commons License 2017.08.30 0 0 60989

En meg sose. De top-up a menupont.

Előzmény: bings12 (60988)
bings12 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 60988

Köszi!

Még egy kérdés!

Nagyon rég fizettem a paypal-re,még amikor a régi felület volt.

Most hol kell a paypal-re befizetni,

Mi a menete?

Előzmény: t.lantos (60987)
t.lantos Creative Commons License 2017.08.29 0 0 60987

A refund csak annyi lesz, amennyit vissza aakrsz adni, a maradek meg majd ottmarad az egyenlegeden.

Előzmény: bings12 (60986)
bings12 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 60986

És akkor a teljes refundot fogja visszautalni a paypal,és nem a megbeszélt összeget?

Előzmény: t.lantos (60985)
t.lantos Creative Commons License 2017.08.27 0 0 60985

Ezt ugy hivjak, hogy szopas.

Minimum annyi penzt kell raknod a szamladra, hogy refund utan se legyen minuszos.

Előzmény: bings12 (60983)
viger Creative Commons License 2017.08.26 0 0 60984

https://www.posta.hu/vam Van a piros betüs rész az müködik mostanában. Ha a csomagon rajta van a telefon számod akkor SMS küldenek a postások ha nincs akkor levelet ,én SMS kaptam a levél is megjött úgy 4-5 napra az SMS után de addigra már rég elküldtem e-mailba az adatokat amiket kértek.Én nem tartom valószinünek hogy a sok feltorlodott csomagból a tiédet egy kérésre kikeresik és hamarabb lesz elvámolva mint a vele egy idöben érkezettek.

 

Előzmény: tux (60973)
bings12 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 60983

Kérdés!

 

Refundot kértek egy termékemre,a Paypal minuszba is vitte a számlám(pendingel).

Időközben megegyeztem a vevővel,részleges visszafizetésről,az ebay-en be is írtam a pénzt,okéztam,de ezt írja:"Unfortunately, the refund that you sent didn't go through. To get more details or try again, go To PayPal."

Mi a gyíkom lehet a Paypal-al? Esetleg,hogy most a számlám mínuszban van,azért nem tudja kifizetni a manust?

Mi ilyenkor a megoldás?

Ötlet valakinek?

Köszönöm a segítségeket!

 

 

bombaba Creative Commons License 2017.08.25 0 0 60982

Ez esetben gőzöm sincs. 
Mondjuk a refund kérésével megvártam volna az új kártyát.
De komolyan. Majd meséld el, sikerült-e. 

Előzmény: Törölt nick (60981)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.25 0 0 60981

Sajnos nem ugyan az a száma.

Előzmény: bombaba (60980)
bombaba Creative Commons License 2017.08.25 0 0 60980

A normál esetekben a bank a lejárt kártyák pótlását ugyanolyan számú kártyával szokta megoldani.

Ha aktiválod és folyamatos lesz az érvényessége, akkor nem lehet gond a refund-dal.

Előzmény: Törölt nick (60979)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.25 0 0 60979

Sziasztok!

 

Nem Ebay, de hátha tud valaki segíteni. Ali-n vásároltam, de most refundot kértem, mert hibás a termék. Viszont a bankkártya amivel fizettem most hó végén lejár. Ha addig nem rendeződik a refund, és aktiválom az új kártyát, vissza kapom a pénzem?

the crow Creative Commons License 2017.08.25 0 0 60978

Köszönöm. Hát, úgy néz ki tuti buknám az áfát, így inkább ragaszkodom a cserekészülékhez, újraküldéshez. A visszaküldés díját a paypal rendezi, azt nem buktam.

ui: az első postán ahol a CN23-at kértem a visszaküldéshez, úgy néztek rám, mint aki a holdról jött, nem is tudtam ott feladni a csomagot. A másodiknál viszont az otthon nyomtatott és egypéldányos lapot bevették, alig akartak belőle másolatot adni..., és megdícsértek milyen tájékozott vagyok :)

Előzmény: Tshu-hash (60975)
01soká Creative Commons License 2017.08.25 0 0 60977

Az ebaymag lekapcsolása megoldotta a problémát. Köszönöm a tippet!

Csak azt nem értem, egy ekkora cég ,hogy képes ilyen használhatatlan valamit készíteni... Kár érte, mert maga az alkalmazás jó lenne ha használható lenne. 

Előzmény: radikál (60968)
t.lantos Creative Commons License 2017.08.25 0 0 60976

Azt mar buktad. Mivel vegleges behozatalkent latt vamkezelve (maskepp nem is lehet), nem kaphatod vissza.

Előzmény: the crow (60974)
Tshu-hash Creative Commons License 2017.08.24 0 0 60975

Szerintem nem sok eselyed van ra. Mennyi volt egyebkent a plusz koltseg amit fizetned kellett? En a helyedben leirnam az eladonak (esetleg, ha megvannak meg a papirok a postatol, azt is becsatolnam), hogy mi a helyzet, es, ha refundol is, attol meg nem leszel nullan, mert - gondolom - neked kellett fizetni a visszakuldest is, plusz az allamnak a sarcokat befizetted. Ezert szeretnel egy masik, mukodo keszuleket, vagy, ha visszakuldi a penzt, akkor a plusz koltsegeid is teritse meg. Ez szerintem foleg tole fugg, de egy probat azert megerhet.

Előzmény: the crow (60974)
the crow Creative Commons License 2017.08.24 0 0 60974

Behoztam egy telefont, és rendesen el is vámolták ki is fizettem az áfá-t. Kiderült hogy hibás, az itt kapott tanácsok szerint CN23-mal küldtem vissza, hogy majd amikor a cserét kapom, ne fizessek még egyszer.

Az eladó meg elkezdett tökölni, hogy inkább refundolna. Le is mondanék a cseréről, de ilyenkor van valami mód, hogy visszakapjam a befizetett áfát? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!