Keresés

Részletes keresés

tibor200 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 5439

www.etavisa.in   oldalon igényeltem indiai vízumot ott 99 Eurót kértek a vízumért --ki is fizettem. 

A barátnőm az https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html     oldalon igényelte meg neki 50 USD-t kellett fizetnie . 

Nem értem az árkülönbséget.

tibor200 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 5438

Tudja valaki mennyibe kerül a legolcsóbb indiai vízum amit lehet kapni ?

www.etavisa.in ----- pl 99 Eurót kér . Nem sok ez egy kicsit ? Már a fizetésnél vettem észre .

Általában olyan 16000 ft ot olvastam eddig.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.24 0 0 5437

Pakolás közben találtam két elfelejtett, bontatlan Malarone-t, amik még 2018. szeptember végéig jók.

 

8.000/db vagy együtt 15-ért vihetők budapesti átvétellel. A publikus e-mailre írjatok. 

 

bandogo47 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 5436

Nem kell indiai telefonszám, behasalsz egy 93-mal kezdődő 10 jegyű számot és kész. Kapsz majd egy email (vagy már kaptál), hogy elküldték a kódot a telefonodra, de ezt nyilván nem látod. Mindezek után írnod kell egy mailt a care@irctc.co.in címre elküldve az útleveledet és a felhasználó nevedet. Pár nap múlva (nálam 5 volt) visszajön egy mail a "moblie verification code"-dal és kész. Utána megy minden, mint a karikacsapás.

Előzmény: tibor200 (5435)
tibor200 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 5435

Az IRCTC  vasút oldalon regisztráltam tudok e foglalni (vagy az IRCTC n vagy cleartrip en) , ha csak az email verifikáció  volt meg a telefon nem (ugye mert nincs indiai mobilszámom) ?

 

Meg ugye az útiterv megvan nagyjából . Egy pont kérdéses  10.03-án eredetileg Aurangabadból mentünk volna Mumbai ba onnan utána vonat goa ra ez már maga 4 vonat. De utána nézegettem a rome2rio oldalt ott azt írja megy redbus végnek közvetlen Aurangabad - Panadzsi járata egyszer egy nap. Mikor átmentem a redbus oldalra ott nem találtam meg a járatot. Nekem busz jobb lenne ha közvetlen lenne . Tudtok erről valamit ?

bandogo47 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 5434

Sok indiai azt csinálja, hogy két hónappal előre befoglal, és ha esetleg mégsem utazik, akkor visszaváltja. Ha jól tudom, a vonat indulása előtt 4 órával még lehet neten törölni és csak 10% bukta van benne. Gondolom, ezért van az, hogy viszonylag hamar elfogynak a jegyek, de pár nappal indulás előtt mégis van néhány. Ha biztosra akarsz menni, érdemesebb előre befoglalni, de arra nagyon figyelj, hogy egy hónapon belül csak 6 jegyet vehetsz (ha egy útvonalra ketten mentek, az nyilván kettőt jelent, bár nem tudom egyedül tervezed-e vagy másodmagaddal). Mikor kint voltunk, mesélték is, hogy korábban ész nélkül befoglaltak több jegyet, elfogyott minden, aztán eladták drágábban. Hiába névre szóló a kinyomtatott jegy, annyi embernél a kaller soha nem csekkolja le a személyi igazolványokat, ha van egyáltalán az embereknél ilyesmi. Egyébként mi kalauzzal sem találkoztunk, pedig jó néhány hosszú vonatozásunk volt.

Mindenesetre ha ketten mentek szeptemberben végén több mint 3 útra, akkor azért lassan állj neki a foglalásnak...

nagy_erzsi Creative Commons License 2017.07.25 0 0 5433

Nem foglaltam, de ez négy éve volt, tehát azóta lehet, hogy a helyzet változott. 

Előzmény: tibor200 (5432)
tibor200 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 5432

Előre nem is foglaltál jegyet a neten vagy valahol ??   Azt irják hónapokkal előre kell foglalni ...

nagy_erzsi Creative Commons License 2017.07.25 0 0 5431

Szerintem is remek a sleeper. Én mondjuk utáltam a fenti helyet, mert mászni kell, és ha éppen nem alszol, vagy fekve zenét hallgatsz (e-bookot olvasol), akkor szar ott fenn feküdni. De ízlések és pofonok... Minden utamat, ami Delhiből indult, a New Delhi vasútállomáson a tourist officeban kezdtem, és ott vettem meg az összes jegyet. Sajnos már vagy négy éve nem jártam ott (hiányzik is). 

Előzmény: bandogo47 (5428)
bandogo47 Creative Commons License 2017.07.24 0 1 5430

Szia! Hát ezekre a kérdésekre kimerítő választ nehéz adni, de próbálok valamit segíteni:

-Látnivalók: ha templomokra, múzeumokra gondolsz, akkor semmi. Egy látnivaló van, a másfél kilóméteres pálmafákkal szegélyezett part hotelek nélkül és a hullámzó tenger. Ennél több itt azt hiszem nem kell, ez viszont mindent visz.

-Éjszakai élet: ha korzózó túristák tömegére és diszkófényekre vágysz, ahhoz északra kell menned. Itt jazz, blues és reggea szól diszkréten a hangfalakból. Este a parton végig az éttermek elé kipakolják az asztalokat, mindegyiken gyertyát gyújtanak, ehetsz, ihatsz, beszélgethetsz, miközben karnyújtásnyira tőled hullámzik a tenger. Ha igazi Goa party-t akarsz, akkor pl. Arambolban megtalálod, itt nem. Palolemben nyugalom van.

-Árak: olcsó minden. Kettőnknek 500 Rs volt egy éjszaka tavaly decemberben egy kalyibában, teljesen rendben volt. A sör 100 Rs (0,66 liter, 7%-os), egy tál rizs 50 Rs, a dhal ugyanennyi, a halakért persze többet kell fizetni, de az sem veszélyes. A faluban a parttól 200 méterre vannak tök jó éttermek, ott is rendben vannak az árak. Egy mekis menü árából tisztességesen megvacsorázol, ennyiért akár tintahalat is kapsz.

-Tapasztalatok: csak pozitív, nagyon nehezen tudtunk eljönni 4 nap után...

Előzmény: juooiuh (5429)
juooiuh Creative Commons License 2017.07.24 0 0 5429

Sziasztok!

Szükségem lenne a segítségetekre,februárban készülünk goára Palolem beachra. Látnivalók, éjszakai élet, árak, tapasztalatok.  Előre is nagyon köszönöm a leveleket!!

bandogo47 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 5428

A sleeper teljesen rendben van, ahogy Kenny írja, egy éjszakára abszolút bevállalható, nekünk sem voltak vele negatív tapasztalataink. Ha gondolod, egy tanács, ha ezt az osztályt választod. Lehetőleg a felső fekvőhelyet jelöld meg, oda bármikor felmászhatsz, lefeküdhetsz, felpakolhatod a hátizsákodat, nem fogja elfoglalni senki. Ettől függetlenül természetesen az alsón is van helyed. Ezen nappal általában többen ülnek, mint ahányan kényelmesen elférnek (valamikor hatan is), éjszaka akkor tudod elfoglalni teljesen magadnak, ha már mindenki lefekszik. Ez vonatkozik a középsőre is, mivel az nappal háttámla, éjszakára lehet felhajtani. Az AC az tényleg hideg, ott 18 fok van, nincs mese. Egyszer utaztunk ilyenen nappal 6 órát, de hálózsákban ültünk végig, a párom még egy kendőt is a fejére tekert…

Kenny___ Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5427

Pulover, ahogy a helyiek is, aztan jonapot. Es igen, 3ac = AC3 = 3A = tier 3 ac, stb stb stb.

Előzmény: tibor200 (5426)
tibor200 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5426

3ac ---az lenne a ----AC3 tier --- megjelölésű ?   (AC = Air conditionned ?)

Mondjuk ha 18 fok állandóan és nem állítható akkor 7-8-12 órát utazni megfázik az ember :(

Kenny___ Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5425

Sleeper = 2x3 agy egy kupeban, legkondi nelkul, nagysagrendekkel olcsobb, mint a tobbi. Teljesen vallalhato egy ejszakara, vagy hosszabb urta is, ha nagyon birod a gyurodest, es nem vagysz konektorra. Tipikus indiai utasok, nagy reszuk szuper aranyos.

3ac = sleeper legkondival (ertsd 18 fok), hatszoros aron. A riff-raff gazdagabbik reszenek kedvenc villogohelye, hogy onekik telik sleepernel tobbre is. Konnektor hol mukodik hol nem.

2ac = 2x2 agy, amik szelesebbek is (fontos, ha nem 1.60 vagy). Altalaban az Indiai ertelmiseg es allami alkalmazottak osztalya, nekem unalmas 2ac utam meg nem volt. Konnektorok garantaltan mukodnek.

1ac = kicsit nagyobb kupe, mint a 2ac, az agyak hosszabbak, mert a szembeoldalon nincs az ablak alatt agy, es a kupek zarhatok. Alig par utvonalon/vonaton van.

Előzmény: tibor200 (5424)
tibor200 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5424

A vonat osztályozások is nagyon kaotikusak egyszerűen nem tudom melyik osztályra érdemes foglalni. Bár pár leírást olvastam , youtube videókat nézegettem,  volt aki azt írta hogy a sleeper class is vállalható . A legalacsonyabb fokozatú alvókocsi az nem tudom milyen-- gyanúsan olcsó kb 3-ad árú a többihez képest ?

bandogo47 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5423

...mármint olyan információ, ami alapján időben meg lehet tudni minden fontosat.

Előzmény: bandogo47 (5422)
bandogo47 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5422

Mondjuk ezt nem tudtam, csak a saját tapasztalataimat írom. Eddig minden esetben át kellett mennünk a másik terminálra, ami számomra tök egyértelművé tette a dolgot, de ezek szerint nem teljesen így van. Végül is a jegyen minden információ ott van, innentől kezdve semmi sem annyira bonyolult. 

Előzmény: Kenny___ (5420)
tibor200 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 5421

A bp Delhi KLM járat a terminál 3 ra érkezik (01h15) és Indigo járattal megyünk tovább Mumbaiba reggel 05h10 kor .Utóbbiról még ugye nincsenek információk honnan megy , mert ugye szept 28 még odébb van

Kenny___ Creative Commons License 2017.07.20 0 0 5420

Nem kellene butasagokat beszelni latatlanba, mind Delhiben, mind Mumbaiban vannak belfoldi jaratok is a "nemzetkozi" terminalrol, legitarsasgtol fugg.

Előzmény: bandogo47 (5419)
bandogo47 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 5419

Igen, de akkora reptér, hogy gyalog nem tudsz átmenni. Mumbai-ban a belföldi reptér pl. külön van a nemzetközitől, bár viszonylag közel egymáshoz.

Előzmény: tibor200 (5417)
Kenny___ Creative Commons License 2017.07.20 0 0 5418

Attol fugg melyik tarsasag. Nezd meg a repter honlapjat a wikipedia, ott altalaban relative naprakesz, melyik ceg melyik terminalrol megy.

 

Ha pedig egy jegyen van a belfoldi ut a tobbivel (nem kulon vetted meg), akkor a ceg garanciat vallal az atszallasert, es ha lekesed, feltesznek egy kesobbire.

Előzmény: tibor200 (5417)
tibor200 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 5417

Bár itt korábban mintha azt irta volna valaki hogy a nemzetköziről mennek a belföldi gépek is ...

Előzmény: bandogo47 (5416)
bandogo47 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 5416

Az 5:10-est eléred, abban nincs rizikó, 3 és fél óra egy átszállásra elegendő. A nemzetközi és belföldi reptér között busz közlekedik (éjszaka nem tudom, de taxi biztos van), ez olyan 20 perces menetidő. Az Air India honlapján min. 1óra 30 perc átszállási időt javasolnak, tehát bőven beleférsz. Egyébként mire biztosan kiderülne, hogy nem érnéd el a mumbai-t, addigra már csak fél órád lenne indulásig. A belföldi jegyeddel semmit sem tudsz csinálni (hacsak nem kötsz útlemondási biztosítást), ahogy ilyen esetben Euróbában sem, tehát buknád. Kárigényt akkor lehetne benyújtanod utólag, ha számottevően késik a géped, és emiatt maradsz le a csatlakozásról, de ez elég macerás lehet. Azt nem tudom, hogy a belföldi járatokra hogyan köthető útlemondási biztosítás és hogy mik a feltételek, ezzel soha nem foglalkoztam. Általában ezeken a járatokon is akad azért néhány üres hely, jegyet lehet venni, bár jóval drágábban, mint ahogy most megvennéd. Tehát jobb, ha eléred az 5:10-est :)

Előzmény: tibor200 (5415)
tibor200 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 5415

kérdés ha nem érném el az 05h10-est sem akkor buknám a repülő díját ? Nem lehet másik repülőjárattal menni --mondjuk pl aznap 18h  vagy másnap -----vagy ezek annyira tele vannak?

Előzmény: bandogo47 (5413)
bandogo47 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 5414

A Cleartrip egyszerű, de csak akkor tudsz ott foglalni, ha beregisztrálsz az IRCTC-re is, ahogy neomedia által javasolt oldalon le van írva. Valóban egy fiktív számot kell beírnod, de email-en is megkapod majd a kódot. Én tavaly júliusban csináltam, nekem is működött, bár eltart néhány napig. A szállással meg nem kell foglalkozni, ha le van foglalva, egy tuktukkal az éjszaka közepén is elvisznek. Ha nincs, akkor talán macerásabb, bár akkor is lehet azért találni, ha fogsz egy tuktukot.

Előzmény: tibor200 (5410)
bandogo47 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 5413

szerintem válaszd az 5:10-est, az azért biztosabb, az az 1 óra 20 perc nem oszt, nem szoroz. Belépés, vízumvizsgálat, regisztráció, ujjlenyomat, csomag, stb., nem valami gyors műveletek, meg aztán fene tudja, hányan állnak előtted a sorba...

Előzmény: tibor200 (5412)
tibor200 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 5412

Útvonal tervezés alatt van --szerintetek repülő beér Delhibe menetrend szerint 01h40 re és indulna tovább Mumbai ba egy másik belföldi járat 03h50 kor vagy 05h10-kor nem nagyon kockázatos ez ?

rip666 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 5411

repülőjegy megvásárolva , február 20 - március 7 Bp-Mumbai és Delhi-Bp Turkish. köszönöm a segítséget :)

tibor200 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 5410

Köszi azt még nem néztem de a Cleartrip kiadja a jegyárakat , a járatokat , a foglalást még nem próbáltam vele. Egyszerűbbnek tűnik így elsőre.

Bár nem egyszerű megtervezni vele pl Varanasi-Elora útvonalat. Pl egy verzió volt, hogy elmegy a vonat Varanasiból Manmad ig ott átszállni (van 1 óra 40 perc az átszállásra )  Daulatabad ba (ami közel az Elora barlangokhoz)  és odaér Daulatabad ba  éjjel 01h44 re . Szállás után bóklászni nem tudom mennyire szerencsés éjjel , bár le van foglalva ?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!