Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2017.07.25 0 1 7585

Az előbb a házunk előtt két fiatal gurulós bőrönddel ment az úton..., ha alszom már, biztos frászt kapok, hogy mi az. Eszembe jutottak a velenceiek... A mi utunk aszfalt, és kétévente húznak rajta ilyen bőröndöt. Velencében csak a képzelet szab határt.

Előzmény: anblock_italia (7584)
anblock_italia Creative Commons License 2017.07.25 0 1 7584

Nem hiszem én sem, hogy velenceiek nyüzsögtek volna az utcán este tíz körül! :-)

Előzmény: bonnita (7583)
bonnita Creative Commons License 2017.07.25 0 1 7583

A velenceiek a tyúkokkal fekszenek.

Előzmény: anblock_italia (7581)
iszisz Creative Commons License 2017.07.25 0 1 7582

Többszöri Róma után Milánó, most meg Velence?

Üdv a klubban! Most már te is érzed hogy innen nincs megállás? Többször megtárgyaltuk már, hogy a kórság sajnos gyógyíthatatlan! :)

Az elmúlt 2 évben velencei szállásokat illetően jó tapasztalatunk volt a Hotel Tivoliban és a B&B Barababaoban, előbbi inkább vaporettós, utóbbi központi helyen.

Repjegyet illetően nézd az EasyJetet is, sokkal kellemesebb Marco Polora érkezni!

Előzmény: szilagyiera (7575)
anblock_italia Creative Commons License 2017.07.25 0 1 7581

Klassz volt..., és igen, szuper volt benn lakni a városban! Bár féltem kicsit, hogy az utcán sétálóktól nem fogok tudni aludni..., de vagy nem sétáltak sokáig, vagy fáradt voltam..., éjszakai buszozás (kb. másfél óra alvás) és egész napos városnézés után vajon melyik lehetett az ok? :-)

 

Előzmény: szilagyiera (7579)
vélemény Creative Commons License 2017.07.25 0 1 7580

Nem tudom mi történt. Ha a tablettel írok,akkor a régi, a laptoppal az új. Ha érdekes,akkor megpróbálok a tablettel írni.

Előzmény: Törölt nick (7578)
szilagyiera Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7579

Köszi! Folyamatosan olvasok vissza 2015-től kezdtem, most éppen anblock_italia 2 napos útját olvasom. Én is 2 nick néven futok, nem tudom mitől függ melyikkel kerülök fel a rendszerbe. erakucko= szilagyiera

Előzmény: vélemény 1 (7577)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7578

Jesszumpepi! Hová lett a régi nicked?

Előzmény: vélemény 1 (7577)
vélemény 1 Creative Commons License 2017.07.25 -1 1 7577

Szóval megint megcsaljátok RÓmát?? Ejnye, ejnye.

Én tavaly februárban írtam nagyon részletesen Velencéről, még a régi vélemény néven.

NOvemberben már nincs tömeg, talán  a szállodák is olcsóbbak. Én mindenképpen bent laknék a városban, nem kint Mestren.

A San Marco környéke akkor is drágább, talán valahol Canareggio vagy Dorsoduro lehet jó.

Előzmény: szilagyiera (7575)
JR91 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7576

Sziasztok! :)

Köszönöm a válaszokat. :)
Megvettem a Dózse-palotába a titkos túrára a jegyet és annyit szeretnék még ezzel kapcsolatosan kérdezni, hogy valóban egy órával a kezdés előtt már be kell mutatni a jegyet vagy ezt rosszul értelmeztem az angol leírásnál?

szilagyiera Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7575

Sziasztok! Olasz útjaimban akkor most Velence következne (Janka, nem nyugszom, minél többet látok, annál többet szeretnék). Már jártam a városban de csak nyaralás során, egy egész napos séta keretében, nem mentünk be sehová. Most találtam jó áron repjegyet november végére (még csak szemezek vele, nem vettem meg. ) péntektől vasárnapig. Első kérdés, a város mely részében keressek szállást? Kevés az idő, nem szeretném utazgatással tölteni az időt. Szépen visszaolvasgatok, de tudom, hogy segítetek most is, mint a többi topikban. Azt látom elég drága a bejutás a városba, de olvastam a 6-os busz és vonat kombinációt is, melyik a jobb? Aztán mi fér bele a 3 napba, ami ugye két fél és egy egész. Templomokat imádom, és a Dózse palotát mindenképpen szeretnénk látni azzal a titkos úttal (ha már Rómában még nem jött össze). Nézegetem milyen bérletet lenne érdemes vennem, szerintem a nagy Velence kártya a 11 múzeummal számomra felejtős, de biztos tudtok ötletet adni helyette. Jó lenne vaporettózni is, arra is vennék talán egy napos bérletet, még nem tudom. Janka olvastam a beszámolódat, most ott kezdtem. :) :) Előre is köszönöm a segítségeteket. 

Walhorn Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7574

Bocsánat, nem szándékos volt, sajnálom.

vélemény Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7573

A titkos túra bent a palotában fejeződik be. Nem kell még egy jegyet venni . Nagyon jó.

Előzmény: JR91 (7571)
Emőke1 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7572

Szia, a titkos túrás jegy érvényes az alapjegyes részre is. Februárban voltunk, szuper túra volt.

Előzmény: JR91 (7571)
JR91 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7571

Szeretném megkérdezni, hogy a Dózse palotában titkos túrás jeggyel az a rész is látogatható, ami a sima jeggyel vagy külön kell Dózse palotás jegy és titkos túrás? Előre is köszönöm a választ. :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.20 0 0 7570

Valóban belinkelted már egyszer. Ez hagyján. Én hülye, meg is néztem. Kár volt...

Előzmény: Walhorn (7568)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.20 0 0 7569

Okés, de

1./ egyszer már belinkelted

2./ a topiklakók minimum 90%-a imád utazást tervezni, már majdnem ugyanannyira, mint utazni,     nem hinném, hogy holmi "utazástervező honlapokra" fanyalodnának.

Előzmény: Walhorn (7568)
Walhorn Creative Commons License 2017.07.20 0 0 7568

Találtam egy weboldalt, ami megtervezi a városlátogatásod útvonalát. Be kell írni hány napig maradsz, mit akarsz megnézni, de ajánl is látnivalót. Nem reklámozni akarom, de nekem tetszik, ezzel terveztem meg a velencei három napunkat. http://www.visitacity.com/

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.17 0 0 7567

Bevallom, én nem is nagyon szoktam érteni ezt a budi-mizériát.

Szinte mindenki szokott kávézni, enni, inni, múzeumba, vagy hasonló helyekre menni külföldön.

És ezeken a helyeken mindenhol van lehetőség a folyóügyeket elintézni.

 

Előzmény: Törölt nick (7566)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.16 0 1 7566

Csatlakozom. Ha véletlenül úgy hozta a sors, először mindig odamentem a pulthoz és a helyi nyelven köszönve, azzal a három szóval, amit tudtam, megkérdeztem, hogy használhatnám-e a mosdót. Soha nem küldtek el. Ellentétben azzal, aki utánam osonva akart bemenni. Úgy kizavarták - egyébként jogosan -, hogy lába nem érte a földet. :)) Kifele pedig ismét odamentem és megköszöntem. Szerintem nem egy nagy varázslat normálisan viselkedni...

Előzmény: Straniero..71 (7565)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.07.16 0 1 7565

Mivel évekig vendéglátóhelyet üzemeltettem én abból indulok ki, hogy mi sem örültünk, mikor bejött valaki, elhaladt a pult előtt és elvonult a WC-re... (gyakran köszönés nélkül) Ilyenkor gyakran tettünk megjegyzést, hogy szívesen kifizetjük a vizet, szappant, papírt, amit elhasznál, na meg takarítunk ingyen....

 

Ezért én itthon és külföldön is azt csinálom, hogy ha nem akarok fogyasztani, csak a mosdóba mennék el leteszek 100-200 Ft-ot, vagy 1 Eurót a pultra és megkérdezem, hogy használhatom-e a mosdót...

 

Rendszeresen mosolyt és szíves útbaigazítást kapok cserébe, bőven megéri... :-)

 

Előzmény: papanick (7562)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 0 7564

Ja, úgy tűnik :((

Előzmény: Törölt nick (7563)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 0 7563

Asszem mégis beszámolatlanul maradunk:(((

Előzmény: laikus11 (7546)
papanick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 7562

Régi emlékeim szerint Olaszországban a nyilvános illemhelyek hiánya miatt lehetett használni a vendéglátóipari egységek mellékhelyiségeit. Ez valami rendelet volt és betartották. Azt persze nem tudom, hogy most is így van. Mondjuk egy kávét is meg lehet inni, pultnál max. 1 EUR, olcsóbb mint a városi wc-ék. 

Előzmény: Törölt nick (7561)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 1 7561

Értem én a problémafelvetést, de amúgy is tart az ember szünetet napközben, kávésüti, sörvirsli miegymás... A múzeumokban is mindenhol van, a látnivalók környékén is, annyira azért nem nagy probléma. Szerintem. Egyetlen egyszer számítottam el magam, akkor szépen megkérdeztem egy vendéglátóipari egységben, hogy használhatom-e, oszt jó van.

Előzmény: Törölt nick (7559)
anblock_italia Creative Commons License 2017.07.14 0 0 7560

Azt hittem, hogy nekem sosem volt efféle gondom, de most eszembe jutott, hogy Sienában éppen déli szünet volt m9indenhol, és a belvárosból kifelé menve éppen egy Meki mentett meg a ... :-)

Előzmény: Törölt nick (7559)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 7559

Úgy van. :)

Egyébként a hivatalos illemhelyeket nekem nagyon körülményesnek tűnt megtalálni. Felirat a falon,majd megint, majd megint aztán semmi, semmi, semmi..... majd egy forduló fordulójának alsólépcsőjén hopp ott van. Nem mondom, hogy mind ilyen, de jobb tudni a biztos pontokat. :))

Előzmény: anblock_italia (7558)
anblock_italia Creative Commons License 2017.07.13 0 2 7558

Nem evésre ajánlja :-)

 

Előzmény: Walhorn (7557)
Walhorn Creative Commons License 2017.07.13 0 0 7557

Meki Velencében? Úr isten....

Egyébként köszi, eddig eszembe sem jutottak ezek az "emberi" dolgok.

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.13 0 0 7556

Praktikus tanácsként:

WC: Santa Lucia vasútállomás 1€, Strada Nova Meki ingyen 7-kor nyit, Vasútállomás túloldalán szinte a híd lábánál B.King kódos 10-kor nyit. Városi wc-ket -amikor épp kellene- nehéz megtalálni 1,50€.

Kaja 1000 helyen pizzaszelet, szendvicsbár stb, éhen nem fogsz halni, beülős helyek -olaszországi viszonylatban nem nagyon elszálltak, hacsak nem nagyon puccosat választasz.

Előzmény: Walhorn (7555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!