Keresés

Részletes keresés

Tralfamador Zog Creative Commons License 2017.08.08 0 0 2503

én is

Előzmény: prod (2502)
prod Creative Commons License 2017.08.07 0 1 2502

Én Kindle "hívő" vagyok. 

 

Én egy Kindle Paperwhite-t ajánlanék. 

 

Előzmény: anyaboszi76 (2501)
anyaboszi76 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 2501

Köszi, megnyugodtam. 

 

Milyen márkát, típust ajánlanátok?

Nem az ár miatt szeretnék egyszerűt, de a sallang nem kell. Franc akar sakkozni egy olvasón.

Az lenne a fontos, hogy ne tükröződjön, ne zavarja a fénye a férjemet, ha már aludna.

 

 

 

 

Előzmény: Degeczi (2500)
Degeczi Creative Commons License 2017.08.06 0 0 2500

Teljes zöldség, semmi hasonló nem létezik, egyik e-book olvasó sem tesz ilyet!

(képtelenség is lenne, fogalma sem lehet róla, számodra mi a legális tartalom)

 

Ha valóban e-book olvasót nézel, az mindenképpen e-ink kijelzős, igen, és a beépített világítás is nagyon hasznos, már nappali beltéri körülmények között is, nem csak sötétben.

Előzmény: anyaboszi76 (2499)
anyaboszi76 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 2499

Sziasztok!

 

 

Bocs, ha amatőrségeket kérdezek, de ha Kindle vagy PB olvasót vennék, azon meg lehet nyitni és olvasni a mindenféle szedett-vedett (nem hivatalosan vásárolt) könyvet? Nem pdf. :)  

Valamikor azt hallottam, felismeri, hogy nem legális, és nem engedi megnyitni és olvasni rajta.

 

Milyen olvasót ajánlanátok, ha a csak olvasni szeretnék rajta? Nem kéne képnéző, film, zene, játék, internet... csak olvasni.

 

Milyen paraméter fontos? E papír, háttérfény?

 

 

Köszönöm!

 

 

árnyékgyuri Creative Commons License 2017.08.05 0 0 2498

Kösz. Meggyőztél. 

Előzmény: Saughassy (2497)
Saughassy Creative Commons License 2017.08.05 0 2 2497

De, vasba es koltsegekbe is kerul. A formatumok altalaban licenszkotelesek, es egy word dokumentum normalis kezelese meg a Microsoft sajat berkein belul sem megoldott, asztali gepeken. Volt szerencsem par szakdolgozatot gatyaba razni, pedig csak kulonfele verzioju Wordokben irtak. Ezek a formatumok nem ebookra lettek kitalalva, eroforrasigenyesek, a tamogatasuk csak arra lenne jo, hogy utana azon anyazz, hogy lassu es hamar lemerul az olvaso. 

 

Azonkivul mar megint a gombhoz keresed a kabatot. Egyszeruen teljesen rossz iranybol kozelitesz, hiaba is magyarazunk barmit. PCn normalisan es kenyelmesen katalogizalod, az eroforrasigenyes konverziot megcsinalod, es UTANA szinkronizalod az olvasoval. Igy a vegeredmeny egy gyorsan kezelheto, megfelelo kinezetu konyv, ami az olvaso akkujat sem szivja le. De ez neked nem eleg jo.

 

Mintha azon reklamalnal, hogy miert nem tesznek egy autoba 2. hatrameneti fokozatot is. Vegul is tenyleg lehetne, de az emberek tobbsege inkabb megfordul az autoval, ha tartosan a masik iranyba szeretne menni. 

Előzmény: árnyékgyuri (2496)
árnyékgyuri Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2496

Igen, és most szeretnék még körültekintőbben választani. Vannak dolgok, amiket csak megtapasztalva jössz rá, hogy - hiába mindenkinek olyan van - nem neked való. Újra elolvastam a teszteket, leírásokat, blogokat stb. újra végigmentem rajtuk és most már kb. tudom, hogy mire van szükségem (tárhely, víz, formátumok). Ehhez igazítottam a kínálatból felmerülő lehetőségeket. Most arra vagyok kíváncsi, hogy akinek esetleg van ilyen, vagy hasonló géppel tapasztalata, annak mi a véleménye. Egyébként a Kindle-nél irtó rendesek, normálisak voltak, mint boltot és mint terméket 10-re értékelem őket. Ha pl.  a gyermekemnek Kindle kell, akkor csakis tőlük veszem.

Miért baj az, hogy az ember tudatosan vásárol, sőt, ha mégsem felel meg az igényeinek egy dolog, akkor változtat és nem lovagol a halott lovon? Tudom: az e-book olvasó, e-book olvasó és nem tablet, nem 2 in 1, és így tovább, de mondjuk nem értem, hogy mibe telne nekik tágabb opciókat hagyni. A pdf-et értem, mert az egész más (kép), de pl. hogy wordot, vagy bármi más szerkeszthető szöveget miért ne lehetne feltenni a menüre, arra kíváncsi lennék. Szerintem se vasba, se költségbe nem kerülne.

Előzmény: Mr Reacher (2493)
Degeczi Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2495

Bizony, az e-book olvasók többsége már csak ilyen: nem túl meglepő módon e-book formátumok olvasására tervezték azokat, nem pedig mindenféle másra.

 

Vagy nézel olyat, amire ez nem áll (de a PDF azon is szívás), vagy megfogadod a sokszor hangoztatott tanácsot, és számítógépen, az ajánlott Calibre programmal kezeled a könyvtáradat, mert annak ott a helye, nem az ideigelenesen (pláne nálad) használt olvasó eszközön.

De itt már tényleg unalmas kicsit folyton ezt olvasni.

 

 

Előzmény: árnyékgyuri (2492)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2017.08.04 0 1 2494

Szerintem  a számítógépedre telepítsd az ingyenes Calibre programot, ott az új könyv gombbal vidd bele a könyveidet. Állitsd be a Kindle-t a Calibre alapértelmezett olvasójának. Innentől az eszközre küldheted dróttal, de akár wifin is az épp olvasni kívánt könyveket.

Előzmény: Zsebibaba78 (2490)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.08.04 0 2 2493

Te ugyanaz az emberke vagy, aki a kindle topikot is boldogítod, és ismét ebook olvasó vásárlás előtt állsz?

Előzmény: árnyékgyuri (2492)
árnyékgyuri Creative Commons License 2017.08.04 0 0 2492

Hát most bajban vagyok. Szeretnék könyvolvasót venni, de nem tudom milyet. Van kb. 6-8 gb könyvem különféle formátumokban letöltve, egy kártyán, főleg word, meg pdf asszem, meg összecsomagolva egy csomó. A pocketbook, állítólag szinte mindent olvas. Az aqua 2 vízálló, világítós, meg minden, de nem lehet bele kártyát tenni (8 gb max). A touch luxba lehet, de nem vízálló. A kobo aura h2o: vízálló, kártyás, picit nagyobb (ez nálam +), de csak néhány formátumot ismer. Nagyon hajlok a kobora, (előbb, utóbb úgyis konvertálnom kell), de félek nehogy csak megvezessenek a nagy jó tesztekkel, közbe meg csak kepubot olvas oszt leshetek.

Kövezett Creative Commons License 2017.07.28 0 0 2491

A Documents mappába másold mobi formátumban.

Előzmény: Zsebibaba78 (2490)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 2490

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy kinle 8th generationt. A könyveket rátöltöm kábelen keresztül a számítógépről, de aztán az ebook-on mégsem találom. Mit rontok el? 

PJI Creative Commons License 2017.07.21 0 0 2489

Köszönöm a segítséget. Igazatok van. Végül is egy PocketBook InkPad 2 mellett döntöttem. Próbálkozom a konverzióval.

Degeczi Creative Commons License 2017.07.18 0 0 2488

De leginkább ahogy Reacher kolléga is mondja: a PDF-ben warezolt népszerű könyvek szinte kivétel nélkül hozzáférhetőek e-book formátumban is, vki már megcsinálta az átalakítást - ha hozzáértő és igényes volt, akár fejezetekkel, tartalomjegyzékkel együtt is (és persze az oldalszámokat is kiirtva)

Előzmény: Elm (2487)
Elm Creative Commons License 2017.07.16 0 0 2487

PJI,

 

Megfelelő időráfordítással (kb. 3perc/könyv) olyan formába lehet konvertálni a pdf-eket, ha az alapvetően könyv, és nem műszaki rajzokat tartalmazó dokumentáció, vagy efféle, hogy egészen biztos lehetsz benne, hogy az eredménye ezerszer olvashatóbb lesz, mint bármilyen tabletszerűségen egy pdf. Tele van a net leírásokkal, hogyan lehet pdf-ből wordpadon és word-on keresztül pár extra funkcó használatával egy alapvetően olvasható ekönyvet létrehozni. Messze nem lesz tökéletes, és nem nyújtja egy igazi ekönyv minőségét (oldalszámok, esetleg fejlécek benne maradnak, képek, illusztrációk, előlap elvész), de teljesen olvasható lesz.

 

De persze dönts ahogy érzed. Mindenesetre próbálj ki valahol egy ilyen nagy olvasót pdf-fel, meg akárcsak egy gányolt konverziót normál olvasón.

Előzmény: PJI (2485)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.07.15 0 2 2486

Szerezd meg a warez könyveidet ebook formátumban is.

Előzmény: PJI (2485)
PJI Creative Commons License 2017.07.14 0 0 2485

Van olyan ami csak pdf-ben van meg és a konvertálás nem minden esetben lesz megfelelő, illetve nem mindegyiket szeretném konvertálni.

Előzmény: Mr Reacher (2481)
prod Creative Commons License 2017.07.14 0 0 2484

A weboldalukon minden infót megtalálsz. 

 

Előzmény: PJI (2477)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.07.13 0 1 2483

Válaszolhatnál néha,  ha kérdeznek tőled.  Máskülönben téged is levegőnek néznek. 

Előzmény: PJI (2482)
PJI Creative Commons License 2017.07.11 0 0 2482

Köszönöm szépen a segítséget.

Mr Reacher Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2481

Itt a legtöbben kindle-t használunk olvasásra. Te miért vagy beleszerelmesedve a pdf formátumba?

Előzmény: PJI (2477)
Degeczi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2480

Kezeli mind - és szívás mindegyiken, aminek technikai oka van (nagyon lassú e-ink kijelző), ezért ilyen célra egyik típus sem ajánlott.  De ez a topik lassan másról sem szól :(

Előzmény: PJI (2477)
Saughassy Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2479

Kellene, de nem fogja. (Azaz megjeleniti, csak koszonet nem lesz benne. Csak papiron letezo feature, hidd el.)

 

Előzmény: PJI (2477)
PJI Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2478

Ez tényleg pöpec, csak hol lehet megvásárolni?

Előzmény: prod (2474)
PJI Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2477

Másképp kérdezve, ha az ár nem szempont melyik könyvolvasót ajánlanátok? A pdf tudom, hogy nem könyvolvasóra való, de kezelnie kellene.

Mr Reacher Creative Commons License 2017.07.09 0 0 2476

Ha egy picit visszaolvastál volna, akkor megtudhattad volna, hogy a

 

pdf nem ebook formátum.

Előzmény: PJI (2473)
BogEszter Creative Commons License 2017.07.09 0 0 2475

Sziasztok!

 

Kindle 4-es ebook olvasóm van (tudom, elég régi :-) ), a férjemnek Paperwhite 3-asa. A gyerekeknek is szükségük lenne egy olvasóra, ezért a régi 4-est odaadnánk nekik, nekem pedig vennénk egy újat.

Nem vagyok képben, hogy melyik típus a legkorszerűbb, legjobb ár-érték arányú, tudnátok segíteni egy-két tippel, mire érdemes figyelni, esetleg ajánlani valamit?

 

Ami fontos lenne:

- éjszaka is tudjak olvasni vele, legyen háttérvilágítása

- német könyveket szótárfunkcióval tudjak fordítani

- megbízható legyen, sokáig bírja egy töltéssel. 

 

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget, tanácsokat! :-)

prod Creative Commons License 2017.07.09 0 0 2474

Szinte mindegyik e-book olvasó olvassa a pdf-t, de nem arra való. 

 

Neked egy ilyen kellene:

https://getremarkable.com/pre-order

 

 

Viszont nagyon drága, de pipec cucc. 

A jelenleg piacon lévő e-ink kijelzők között nem fogsz találni. 
Ha pdf-t akarsz olvasni, akkor egy olcsó tablet a megoldás. 

 

 

Előzmény: PJI (2473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!