Keresés

Részletes keresés

Noémi Földesi Creative Commons License 2017.06.28 -3 0 32274

Sziasztok!

Volt közületek már valaki a Malahini Kuda Bandos Resortba? Tudnátok segíteni, hogy érdemes-e oda foglalni? Képek alapján csodaszép. A transzfer a reptérről, hogy működik? Árban mennyi volt a transzfer? Érdemes előre lefoglalni a transzfert? Milyen járulékos költségekkel kell számolni még a repjegy és a szálláson kívül? Köszönöm előre is segítséget. :-)

klindus Creative Commons License 2017.06.28 0 0 32273

2 éve jártunk Veligandun, sajnos eltünt a "klindu" nick nevem ahol sokat irtam a szigetről.

Előzmény: klindus (32272)
klindus Creative Commons License 2017.06.28 -1 1 32272

JÓ választás!!!

Előzmény: Maldívocska (32271)
Maldívocska Creative Commons License 2017.06.27 -1 1 32271

Kedves Álom! Mi is Filin voltunk először és bizony nagyon nehéz a következő sziget kiválasztása, mert Filin minden olyan tökéletes volt. Legalábbis a mi elvárásainknak maximálisan megfelelt. Angagát mi is nézegettük, de közel három évnyi keresgélés és elemző munka után, per pillanat Veligandu tűnik a befutónak Fili után. Ez persze meglehetősen szubjektív....

Előzmény: Álom2 (32254)
DoubleTheBee Creative Commons License 2017.06.26 0 0 32270

Köszönöm :) Most mégjobban várjuk már :) 

Előzmény: Greti82 (32269)
Greti82 Creative Commons License 2017.06.24 0 2 32269

szia, én is voltam hurawalhin márciusban ebédelni és vacsorázni is, a vacsora a fények miatt hangulatosabb volt. maga az étterem egy 16 személyes víz alatti "terem". dresscode nincs, viszont belépés csak mezítláb. 2 óra alatt tálalnak fel 5 fogást, nagy tányéron pici semmiségek, szóval oda nem jóllakni megy az ember:) az italokért külön kell fizetni, egyedül a szénsavmentes ásványvíz van benne a étkezés árában. mindenképpen megéri kipróbálni, felejthetetlen élmény:)

Előzmény: DoubleTheBee (32258)
seci Creative Commons License 2017.06.23 0 0 32268

Ez tetszik, koszi!
-seci

 

Előzmény: andromedae (32267)
andromedae Creative Commons License 2017.06.22 0 3 32267

Találtam egy életszerű videónaplót Angagáról, éppen a 11. napnál tartanak, jól bemutatja a szigetet. 

 

https://www.youtube.com/channel/UC4HlD3CPoUkCS0E2xNLiQzA/videos

Trenti Creative Commons License 2017.06.17 0 4 32266

Igen, Tojglius igazad van! :) Többnyire mi water villában leszünk, pár éjszakát a víz felett. Valahol egy véleményben olvastam, hogy a 700-as "menőbb". :)) De a menő az lesz, ha már ott leszünk!! :D 

Tojglius Creative Commons License 2017.06.16 0 1 32265

emlékeim szerint a 300as bungik épültek később, szóval elvileg azok az újabbak... hacsak azóta nem újították fel a 700asokat... ;)

Előzmény: Trenti (32261)
Timi&Happy Creative Commons License 2017.06.15 -2 2 32264

Bocsánat, igazad van, elírtam! :) A 300-asok a szimpibbek! :) A 700-as mólónál nem fürdenek!  Ohh, viccelsz? Minden nap nézzük a férjemmel a webcamerát! :D Nagyon vágyunk vissza! :) Most baba projectben vagyunk, úgyhogy amint lehet vissza szeretnénk menni, és sokat beszélgetünk róla, hogy újra Meeru ami nekünk nagyon bejött, vagy másik sziget?! Igazából csak a korallzátony/élővilág miatt néznénk másik szigetet! De ki tudja mit hoz a jövő! :) Majd lesünk Titeket is a kamerán! ;) :) 

Előzmény: Trenti (32263)
Trenti Creative Commons License 2017.06.15 0 0 32263

Szia Timi! :)

 

Kösziii! A sziget "végéről" benyúlók a 700-asok, ott van napkelte-napnyugta és erősebb áramlás, középtájt nyúlnak be a 300-asok. :) Biztos véletlen írtad el, de ha jól értem, igaziból a 300-asokat dicséred :))

Te is nézed még a webcamot? :) Van új célállomás kitűzve?

Meeru <3

Timi&Happy Creative Commons License 2017.06.15 0 1 32262

Szia Trenti! 

 

Mi ugyan nem víz feletti bungiban voltunk, hanem 654-esben, de voltunk mindkét mólón, és nekünk a 700-as sokkal ridegebbnek tűnt. Mi többször is kimentünk a 300-as mólóra, az viszont borzasztó hangulatos, főleg a legvége! A 300-asok körül szinte senki nem fürdőzött, mert nagyon erős az áramlás, ellenben a 700-asoknál. Ott mindig tuti a víz! :) Az lehet, hogy a 300-asoknál a naplemente szép, de mi pl. minden este a fürdőzés végén beültünk az Uthuru bárba egy italra, megnéztük a naplementét és utána mentünk átöltözni és enni. Pedig a teraszunkról is nézhettük volna, de sokkal jobb volt a bárból nézni! Ez csak a mi tapasztalatunk, bárhol is lesztek, Isteni lesz nektek! :) 

Előzmény: Trenti (32261)
Trenti Creative Commons License 2017.06.15 0 1 32261

Köszönöm Tojglius! :)

A foglalásnál a 300-asokat favorizáltam, mert hogy kellemesebb a fürdőzés körülötte, ahogy te is írod, ezért is kértük ezt. Dilemmám csak azért volt, mert hogy a 700-asnál direktebb a napkelte-napnyugta, meg talán kicsit újabb bungik. De a lényeg, hogy legyen szép időnk! Már csak 18 nap és jövünk Meeru....! :)))

Tojglius Creative Commons License 2017.06.12 0 1 32260

Szia!

Mi anno a 300-as bungikban voltunk, valahol az elején... A 300asok előnye, hogy sekély, fürödhető víz van, amíg a 700asoknál emlékeim szerint valóban erős áramlás, mély víz... viszont utóbbiaknál valóban van naplemente-napnyugta oldal ami romantikusan hangzik + egy kissebb étteremhez vannak kapcsolva ami egy kicsit meghittebb, előbbiek pedig a "nagy központi" étteremhez ahol több az ember... plusz a 300asoknál pont a sziget közepén kell átsétálni a kajáldához ami átvezet a sziget "kiszolgáló" részén is... nem "ronda", csak szembesülsz azzal, hogy személyzet, műhelyek, generátorok, javítandó bútorok stb...  Mi is próbáltunk anno a 700asokba foglani, de nem jött össze és végül nem bántuk meg...

 

Szóval összességében szerintem kb mindegy, mindkettőnél vannak előnyök és hátrányok, de "rossz választás" nincs... :)

 

+ Akármelyikben is lesztek, a 300as móló legvégére mindenképpen sétáljatok ki... és apálykor térdig érő vízben ki lehet sétálni egészen a letörésig...

Előzmény: Trenti (32259)
Trenti Creative Commons License 2017.06.12 -1 3 32259

Sziasztok!

 

Már csak 3 hét és indulunk Meeru szigetére! Juppiiie! :)))

 

Nem lényeges kérdések következnek. :)

Többnyire közvetlen vízparti water villában leszünk, majd pár napot víz feletti jacuzzi water villában. Aki járt ott, van esetleg valakinek tippje, hogy a 300-as vagy a 700-as bungik a jobbak? Valahol azt olvastam, a 700-asoknál nem olyan kellemes a fürdőzés, kövesebb, nagyobb áramlásokkal...viszont itt van a naplemente-napnyugta oldal.

Vagy ha van olyan házikó a vízi villáknál, ami nem olyan szerencsés választás... Bár garancia nincs a helyválasztásra, azért megpróbáljuk :)

Már csak az időjárásnak kell mellénk állnia!! Hú de várom már!!!

 

Szép napot mindenkinek! :)

DoubleTheBee Creative Commons License 2017.06.07 -2 0 32258

Dejóó :) Mi is oda "ugranánk" majd át. Igazából az, hogy nappal vagy este érdemesebb odamenni, egy terem van vagy több közül lehet választani, van-e dress code? Ilyesmikre gondoltunk :)

Köszönöm!

Előzmény: Orbán Ninett (32256)
Bandos Creative Commons License 2017.06.07 0 1 32257

Szia!

Sznori szempontjából nekünk Royál jobban tetszett, mint Reethi Beach, és a gát sem volt zavaró, miután legutóbb arra a részre kértük a villát, ahol nincs gát (kb 140-től 167-ig)

Összességében is Royál jobban tetszett, de Reethi is nagyon jó sziget.

Bandos

 

Előzmény: cilinderlakó (32253)
Orbán Ninett Creative Commons License 2017.06.07 -2 0 32256

Szia, én voltam Hurawalhin. Mi érdekel pontosan?

Előzmény: DoubleTheBee (32252)
cilinderlakó Creative Commons License 2017.06.06 0 2 32255

Szia!

 

Írtam egy elég részletes összehasonlítást, amikor hazajöttünk Angagáról, reméltem, hogy nem leírás formában, hanem összehasonításképp többet segít a fórumtársaknak, megtalálod a 30295 hozzászólás alatt. Az Angagás fakultatív programokról a 30491-esben írtam. 

Nekünk jobban tetszett Angaga, pedig Filitheyon jártunk először. Jobban tetszett, mert kicsi és meghitt, sznorkelezés közben sokkal több "nagyvaddal" találkoztunk (teknősök, cápák; búvákodva mantával; sznorkel kiránduláson cetcápával - a Dél- Ari atoll ilyen szempontból jobb). Felejthetetlen a hatalmas halrajt a part mellett üldöző bébicápák csoportja, ilyen Fiin nem volt. A szárazföldi élővilág is gazdagabb volt szerintem (denevér, gém, papagájok), kis rákokból volt kevesebb. A korallok állapota nem volt jó Angagán (ebben Fili erősebb), de mégis jobban tetszett a sznorkelezés, mert többféle élőlénnyel volt szerencsénk találkozni (ez szezon függő is, nem mindegy, mikor mentek). Az áramlás is sokkal is kisebb volt, kevésbé magabiztos úszóknak jobb. Nem tetszett viszont Angagán, hogy sokszor volt nagyon kicsi a látótávolság, de ez lehetett azért is, mert nyáron voltunk. A búvárbázis Angagán sokkal jobb volt (most pedig magyar vezetője van). Nem tudom, mi a fontos számotokra, nekünk az étkezés nem az, de ilyen szempontból Fili a nyerő. Filin sem volt igazán olyan, ami zavaró mértékben nem tetszett. Akinek nem kiemelt szempont a nyitott fürdőszoba, a medence, az ebéd és a nagyméretű sziget, szerintem nem csalódik Angagában. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

Előzmény: Álom2 (32254)
Álom2 Creative Commons License 2017.06.06 0 1 32254

Kedves cilinderlakó!

 

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, viszont kérdeznék Tőled:)

Miben volt más Angaga, mint Fili?

Melyik szigeten mi volt az, ami tetszett Nektek és volt-e olyan, ami nem?

 

Mi Filin voltunk ( imádtuk:)) és most Angagával " szemezünk" és kiváncsi vagyok a véleményedre.

Tudom, hogy Angagán sajnos nincs nyitott fürdőszoba és kisebb sziget, nagyon érdekelne a szubjektív benyomásod.

 

Köszönettel,

Álom

Előzmény: cilinderlakó (32253)
cilinderlakó Creative Commons License 2017.06.05 -1 0 32253

Sziasztok!

Szigetválasztás előtt állunk, júliusban mennénk. A legfontosabb szempont a reef, azon belül is az, hogy sokféle és sok hal legyen. Royal Island és Reethi Beach versenyben van. Aki járt ezen szigetek valamelyikén, hálás lennék, ha megosztaná ezirányú tapasztalatát.

(Aki mindkettőn járt – Bandos :) - tőle azt kérdezném, hogy ebből a szempontból melyik a nyerő). Angagán és Filitheyon jártunk, kipróbálnánk egy újabb szigetet, de a reef tekintetében nem adnánk ezen kettő alá.

A kőgát mennyire zavaró Royalon és Reethin (esetleg, aki mindkettőn járt, melyiken kevésbé zavaró)?

Köszönök előre is minden segítséget.

DoubleTheBee Creative Commons License 2017.06.01 -2 0 32252

Szép estét :) (Vagy reggelt ha akkor olvasol ;) )

Volt már esetleg valaki a víz alatti étteremben? :) Érdekelne minden róla :)

maldívszerelem Creative Commons License 2017.06.01 -1 0 32251

Szia Bandos!

 

Erre nem gondoltam, de valóban logikus amit írsz. Számunkra talán a negatívumok közül a halott reef az, ami nagyobb súlyt kaphat a döntésnél. Ezúttal mindenképpen csak reggelit foglalunk, bármit is választunk, így 1 negatívum ki is esett. A szerény medencét és teraszt, pedig az gondolom bőven kárpótolja a nagyon jó ár-érték arány és a többi felsorolt pozitívum.

A novemberben újonnan nyíló Reethi Faru az, amin még gondolkodunk. A két sziget adottságai hasonlóak, a reef tekintetében pedig talán lehetünk bizakodóbbak, az előzetes infók alapján. Szintén nagyon jó ár-érték aránnyal kecsegtet. Viszont legnagyobb pozitívuma ami legnagyobb negatívuma is egyben, hogy új, egyenlőre utazó tapasztalatok nélkül. Nyitásig pedig bőven szeretnénk megejteni a foglalást, így csak az előzetes leírásokra hagyatkozhatunk...

 

Nálatok van tervben újabb út, újabb kiszemelt sziget?

 

Üdv,

msz

Előzmény: Bandos (32246)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.06.01 0 1 32250

Utazás lefoglalva, sztornóval :) Legyen Nektek is szép napotok. :)

Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 32249

Sziasztok! Sztornó biztosítás szoktatok kötni? Elég húzós összeg.

Timi&Happy Creative Commons License 2017.05.31 0 0 32248

Sziasztok! Amióta haza jöttünk a nászutunkról azóta lessük minden nap a  skylinewebcams-en Meeru-t. Ma észre vettük, hogy magyarok a homokba írtak (itt jó ......,  sajnos a .....rész elmosódott, így nem lehetett elolvasni) Közülünk van kint esetleg valaki? 

Tojglius Creative Commons License 2017.05.31 -1 0 32247

Ha resort szigetre mész, akkor akkor benne van az árban a transzfer (max ha van még ilyen sziget, ahol kétfajta transzfer van, akkor alap a hajó és felár a hidroplán) és nem kell külön foglakozni vele... lakott szigetre viszont nyilván le kell külön szervezni!

Előzmény: RPetya83 (32242)
Bandos Creative Commons License 2017.05.31 0 0 32246

Szia,

 

Úgy emlékszem, hogy volt ugyan akkor némi koralltörmelék a parton, de nem volt vészes, simán be lehetett menni a vízbe mezítláb is.

Ez azonban bármikor, bármelyik szigeten változhat, nem 4 év, hanem akár néhány nap alatt is. Függ a széltől, áramlásoktól, időszaktól, monszun szezontól, esőtől, stb.  Volt olyan sziget, ahol többször is voltunk, és mindig más volt a "koralltörmelék" helyzet, sokszor még egy nyaraláson belül is.

 

Bandos

Előzmény: maldívszerelem (32240)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.05.30 -1 0 32245

Köszönöm a válaszodat. Nem is kölcsönözni szerettem volna pipát :) vásárlást írtam :) de van itthon, viszünk. :)

Előzmény: seci (32241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!