Keresés

Részletes keresés

ronya1 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 228031

belegondolsz 1 kiló urán mennyi szénnek megfelelő energiát ad akkor már-már környezetbarátnak nevezhetjük

ha meg van oldva a rossz fűtőelemek tárolása akkor egész jó is(lenne) a helyzet

Előzmény: Fishtax (228029)
dhpage Creative Commons License 2017.05.28 0 0 228030

a tisztán környezetbarát energia nem létezik. mindegyik okoz károkat. a mérték viszont nem mindegy. pl. barnaszén vs. szélerőmű.

Előzmény: Fishtax (228029)
Fishtax Creative Commons License 2017.05.27 0 0 228029

Az atomerőmű, mint tisztán környezetbarát energia? Aha, mesélj még! :-)

 

robi

Előzmény: dhpage (228028)
dhpage Creative Commons License 2017.05.27 0 0 228028

én csak akkor töltök, ha paksról jön épp a delej :D

Előzmény: Fishtax (228021)
dhpage Creative Commons License 2017.05.27 0 0 228027

hihetetlen, hogy egy ennyire kerékpárra termett város ezt nem tudja megoldani. ráadásul tényleg keresztben elvágja a dunaparti kerékpárútvonalat, se a 11-esen, se itt a parton nem lehet végigtekerni normálisan.
ezzel ellentétben a Skanzenben van bérelhető gyereküléses bringa, de simán sajáttal is lehet bent mászkálni. régen még a bejáratnál le kellett tenni, csak gyalogosan mehettél be.
igen, ők végig tudják gondolni, hogy ha a kerékpárosoknak megkönnyítik a bejutást, akkor többen mennek oda, tehát több belépőt adnak el és többen költenek ott pénzt. nyilván szentendrén is ez lenne és nem csak a 10e forintokat gyűjtögetné a rendőrség...

Előzmény: SzeZo (228026)
SzeZo Creative Commons License 2017.05.27 0 1 228026

Félek, én már nem érem meg azt, hogy Szentendrén használhassam a 11-est. Hosszú huzavona után tavaly már azt hittem, végre nem kell kerülőket keresnem, de még ma is kint vannak a gyűlöletes táblák.

Tegnap a parti úton akartam Tahi felé tekerni, de éppen valami banzájhoz ácsoltak állványt és építkeztek a kolbászosok, bóvlisok - ezért azt mondták, hogy csak tolva mehetek át. Aha! Toltam vagy 20 m-t. Szemből, hosszú sorban jöttek külföldi nyuggerek biciklin. Szerintem ők sem értették, miért itt kell tekerniük.

Ilyen parti rendezvény nagyon sokszor van. Volt, hogy az egyébként tiltott mobilgát_szervízsétányra küldött a rendező.

Előzmény: olahtamas (228025)
olahtamas Creative Commons License 2017.05.27 0 0 228025
halaloszto Creative Commons License 2017.05.26 0 5 228024

Te figyumá, lejjebb megígérted, hogy nem szólsz hozzá többet. Most meg mégis. Ennyit ér a szavad?

 

Vajk

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228015)
Fishtax Creative Commons License 2017.05.26 0 0 228023

Tényleg, a földgáz, azzal nem számoltam! Mindegy, a lényeg, hogy ha elektromos is egy autó, motor, bicikli, nincs olyan, hogy 0 emisszió, vmi szennyezés vhol keletkezik, legfeljebb nem a felhasználás helyén.

 

robi

Előzmény: H_G (228022)
H_G Creative Commons License 2017.05.26 0 0 228022

Nincs már a szénnek olyan nagy szerepe.

 

Előzmény: Fishtax (228021)
Fishtax Creative Commons License 2017.05.26 0 0 228021

Legutóbbi ismeretem, hogy az atomerőmű a magyar villamosenergia-felhasználás 44%-át fedezi (és az sem károsanyag-kibocsátás mentesen előállítható energia!), a többi széntüzelésű erőművekből van, szóval amíg nem kizárólag saját napelemről töltöd (aminek az előállítása tudomásom szerint szintén környezetszennyező), akkor te is károsítod a környezeted.

Pláne a babfőzelékkel! :-)

 

robi

Előzmény: dhpage (228020)
dhpage Creative Commons License 2017.05.26 0 0 228020

a kínai ipar remeke! :)
egyébként én csak paksot tankolok, na meg babfőzeléket :)

Előzmény: Fishtax (228013)
Friczy Creative Commons License 2017.05.26 0 1 228019

" kicsit elgondolkodjatok a cselekedeteitek kovetkezmenyein."

 

Na, most lépted át azt a határt, amit korábban a kerekes patkány kifejezéssel már feszegettél. Ott ugyan azt írtad, hogy ez csak egy biciklisre vonatkozott, itt viszont már általánosítottál. Innentől számomra - és feltehetőleg ezzel nem vagyok egyedül - szalonképtelenné váltál itt a topicban, beállítál az átlagos bringásgyűlölők soraiba.

 

Minden jót.

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228006)
SzeZo Creative Commons License 2017.05.25 0 0 228018

Eddig csak arra gondoltam, finoman jelzem, hogy trollszag árad belőled.

Az idehányt hozzászólásoddal bizonyítottad, hogy te egy kifejlett hegyitroll vagy. Nem etetlek tovább.

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228015)
makkahazi Creative Commons License 2017.05.25 0 0 228016

Megyek be a körforgalomba a pesti út végén. Én a második kijáratnál a 31-esre akartam kijutni, körfogalom egysávos, a közepén megyek ugye mert ugy bringával biztonságosabb. Mögöttem felbőg a kis suzuki motorja és majdnem elsodorva az első kerekemet balról megelőzve előttem egyenesen elhúz az első kijáraton a decathlon fele. Ezek szerint minden gépjárművezető így vezet, mert egy hülye miatt az összesre ráfoghatom, nemigaz? Egy másik okos főútról jobbra lekanyarodva majdnem nekemjött és ledudált, mert szerinte nekem nincs elsőbbségem a főút mellett vezetett kerékpárúton a főútról jobbbra kanyarodóval szemben. Nem, ott nem volt macisajt a bringaúton.

 

Ja és olyan okos is volt, aki szerint egyenrangú útkereszteződésben a jobbról jövő kerékpárosnak azért nincs elsőbbsége, mert egyenrangúban kerékpárral mindenkinek elsőbbséget kell adni.

 

Mind ennyire vágjátok a kreszt egyébként? Vagy csak amikor a bringás szabálytalankodik akkor mutogattok? Ettől függetlenül a bringásoktól is elvárom a szabálykövetést, de a gépjárművezetők sajnos nagyon álszentek.

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228015)
T_a_m_á_s_ Creative Commons License 2017.05.25 -3 0 228015

Álló kocsisor mellett kizárólag jobbról, ha van elég hely, és nem akadályozza a kanyarodó jáműveket. Tehát nem középen, és nem araszoló járművek között/mellett. Buszsávban meg csak akkor, ha van külön kerékpárpiktogram is. Egyirányú utcában, forgalommal szemben meg csak akkor ha külön tábla engedi. Piros jelzésen át meg soha, sehogy.

Gondolom mind így közlekedtek, csak még egyikőtökkel se találkoztam az utakon... :)

Előzmény: SzeZo (228007)
Fishtax Creative Commons License 2017.05.25 0 0 228014

Nem, ötvenezer forint nagyon sokunknak nem csekélység, mégsem fognak tömegek sajnálni azért, mert a _cégautódat_ (nem te vetted, nem te javíttatod egyéb esetekben, talán nem is te tankolod) meghúzta egy másik közlekedő.

 

"...kicsit elgondolkodjatok a cselekedeteitek kovetkezmenyein." Kicsoda? Én? Milyen cselekdeteim? Honnan tudod te, hogy nekem milyen cselekedeteim vannak? "...neki gyujthetnetek egy gerinc beultetesre" Mi közöm nekem a te károkozódhoz? Miért kellene nekem/nekünk gyűjteni arra, hogy ő jobb ember legyen?

 

Általánosítasz, megpróbálsz népnevelni, ha ettől neked jobb, hát lelked rajta, legalább felpezsdült kicsit a topik. :-)

 

robi

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228006)
Fishtax Creative Commons License 2017.05.25 0 0 228013

Bezzeg a te új bringád lepkefinggal működik! :-)

 

robi

Előzmény: dhpage (228010)
dhpage Creative Commons License 2017.05.25 0 0 228012

Előzmény: henngergely (228011)
henngergely Creative Commons License 2017.05.25 0 0 228011

Ezt egy kicsit túltoltad.

Előzmény: dhpage (228010)
dhpage Creative Commons License 2017.05.25 0 3 228010

skandallum, hogyan van képük elmenni jobbról a sor mellett? nem azért hozták ezt a kresz szabályt, hogy pofátlan módon használják is a kerékpárosok!!!44!!
tűrhetetlen, hogy én lízingelem a drága autót, képzem a dugót, tolom a dízelkormot az emberek tüdejébe,  ezek meg gyorsabban odaérnek a csotrogányukon! és még adót sem fizetnek!!!44!!

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228004)
dhpage Creative Commons License 2017.05.25 0 1 228009

csak kibújt a szög a zsákból, ahogy már az annyiszor megtörtént itt a topikban. :)

Előzmény: SzeZo (228007)
dhpage Creative Commons License 2017.05.25 0 2 228008

"A masik celom annyi volt, hogy kicsit elgondolkodjatok a cselekedeteitek kovetkezmenyein."

 

mi közünk van ahhoz a bringáshoz? de ha így játszunk, akkor én is beszámolhatok neked egy-egy autós veszélyeztetéséről, hogy elgondolkodj a cselekedeteid következményein? pont annyira lenne közöd mondjuk az átlag taxis leszorítósdijához, mint nekünk ehhez a bringáshoz, akit üldöztél több száz méteren keresztül.

vagy én is vegyem fel videóra, mik mennek az utakon? hogy hány százaléka az autósoknak simán kifordul melléd párhuzamosan egy mellékutcából, vagy stoptáblától, vagy csak simán letol a körforgalomban, mert ő dobozban ül, tehát a kresz rá nem vonatkozik?
elég sok ilyen felvételem lenne és akkor majd én is elmegyek egy autós topikba (mondjuk a lízingelt cégautósba) és szépen beolvasok nekik.

minél tovább pörgeted a témát, annál világosabban látszik, hogy téged a bringások zavarnak és nem egy adott ember cselekedete.

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228006)
SzeZo Creative Commons License 2017.05.25 0 1 228007

Azért csak belerúgtál még egyet a bringás társaságba, ráadásul kiderült, hogy nem tanulmányoztad a KRESZ 2010-es változtatását. Különben tudnád, hogy álló kocsisor mellett szabályos, ha előre tekerünk. Ha kicentizzük a tükrödet, az mekkora anyagi kár?

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228004)
T_a_m_á_s_ Creative Commons License 2017.05.25 -5 0 228006

Nem, semmi ilyet nem vartam, de ezt mar tisztaztuk. Csak azert irtam meg a konkret kovetkezmenyt, mert egy-ket hozzaszolo mintha ketelkedett volna az anyagi kar mertekeben. (Sajat auto eseteben en is csak anyaztam volna egyet. Lizingelt cegautot viszont markaszervizben kotelezo javittatni.)

Persze, ha nekik 50 000 forint csekelyseg, akkor szivesen megadom a bankszamlaszamom...

A masik celom annyi volt, hogy kicsit elgondolkodjatok a cselekedeteitek kovetkezmenyein. Meg az is lehet, hogy a konkret karokozo is olvassa ezeket a sorokat. Ha igen, akkor neki gyujthetnetek egy gerinc beultetesre. Allitolag ugy jobban megy a biciklizes is.

 

Tobb hozzaszolast mindenesetre nem irok a temahoz.

Előzmény: Fishtax (228005)
Fishtax Creative Commons License 2017.05.25 0 3 228005

Szívás.

 

De mégis mit vártál a beírásodtól? Hogy majd önostorozásba kezdünk _mi_biciklisek_? Vagy összedobjuk neked a javítás árát?

Ha egy áruház parkolójában meghúzza vki a kocsidat, aztán nyom nélkül felszívódik, akkor keresel egy "Teszkónál parkolók" topikot, és elsírod benne a bánatodat?

 

Közlekedtél, rossz sorsod összehozott egy hülyével, van ilyen, majd máskor ne kérj céges autót, amit kötelező(?) javítani, ha megkarcolódik, aztán ilyenkor vastagon fog a műhely ceruzája számlaíráskor. A saját autóján kétszer meggondolja az ember, hogy ennyiért érdemes-e megcsináltatni egy használatból eredő esztétikai(?) sérülést.

 

Vagy járj biciklivel, az olcsóbban javítható.

 

robi

Előzmény: T_a_m_á_s_ (228003)
T_a_m_á_s_ Creative Commons License 2017.05.25 -1 0 228004

Nem tudom, én mindig jelentős ráhagyással előzök minden biciklist, akik aztán általában a pirosnál a tükrömet centizve húznak el újra mellettem.

Előzmény: SzeZo (228000)
T_a_m_á_s_ Creative Commons License 2017.05.25 -1 0 228003

Most voltam a szervizben: cserélik (!) a sérült jobb első sárvédőt -  az alkatrész 60, a fényezés és lakatosmunka kb 80 lesz. Plusz ÁFA. A casconak hála én 50-ből "megúszom".

 

Előzmény: bajan122 (227995)
oleandro Creative Commons License 2017.05.25 -1 0 228002

jaja, pontosan ezt tapasztalon én is. Mintha ebből a szempontból polarizálódna az autós világ.

Egyre többen abszolút figyelmesek, óvatosak, és sajnos egyre többen vannak azok is, akik lesz@rják a bringást és centiznek. Ez utóbbi szerintem amiatt is van, hogy egyre nagyobb a forgalom a városban (túl olcsó a benzin... :)). És ha már nem olyan könnyű normálisan kerülni, áthúzódva a szomszéd v. szembe sávba, akkor inkább kicentizik sávon belül, mintsem, hogy esetleg még egy nyomoronc brinbgás miatt is lassítani kényszerüljenek... :(

Előzmény: imsailing (228001)
imsailing Creative Commons License 2017.05.25 0 0 228001

A leszorítás gyakorlatilag mindennapos, legalábbis az én útvonalamon Miközben növekszik a látványosan a nagy ívben kerülő, udvarias sofőrök száma, ami mondjuk szép dolog, mert úgy látszik, felismerik a normális közlekedés "előnyeit". De Békáson, a lakcsit elkerülő úton minden reggel vagy esete jut legalább egy "könyökérintős" sofőr, ami kissé frusztráló.

Az emberem a 8 éve tartó napibringa során épp a napokban döntött immár másodszorra úgy, hogy egy darabig bkv-zik, mert nehezen tolerálja a belvárosi közlekedési virtust (bicajost és autóst egyaránt). Ami mondjuk nem csak erre a két rétegre jellemző, elég csak beállni egy hosszú sorba a postán, ott is képesek egymás torkának esni az emberek.

Előzmény: SzeZo (228000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!