Keresés

Részletes keresés

Kőkapu1 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7950

Köszönöm szépen, akkor ezt most azt hiszem, kihagyjuk mert teljes napot csak hétvégén leszünk. 

Előzmény: seci (7949)
seci Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7949

Me jo par (10+?) eve voltunk, a gyerekeknek nagyon bejott, el lehet siman tolteni egy napot, viszont NE hetvegen menjetek.

 

Jegyarak: https://www.legoland.co.uk/tickets-and-passes/online-tickets/ 

Lehet persze venni a kapunal is, csak ugy kicsit meg dragabb, ami amugy sem olcso.

 

Van Windsorbol busz: https://www.legoland.co.uk/planning-your-visit/getting-here/  

 

Mivel ez egy egesz napos program, lehet, hogy erdemes egy ejszakat ott tolteni, megnezni Windsor+Eton-t (1 nap siman), aztan masnap Legolandezni, vannak package-ek pont erre.

 

-seci

Előzmény: Kőkapu1 (7948)
Kőkapu1 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 7948

Sziasztok! 

 

A Legolandról Windsorban van tapasztalat? Láttam, hogy van rá 2in1 ajánlat. Ez azt jelenti, hogy van lehetőség ott is jegyet venni, nemcsak elővételben? Illetve a kijutás mennyire bonyolult?

Egyelőre csak érdeklődés szintjén van a dolog, mert eléggé drága. 

Köszönöm! 

niagia Creative Commons License 2017.07.02 0 0 7947

Köszönöm az információkat!

Előzmény: cassano71 (7945)
hooker007 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7946

Vonatot tudom ajánlani. 7 font, gyors.

Előzmény: niagia (7943)
cassano71 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7945

Fel lehet férni, ha lekésed amelyikre a jegyed szól felengednek simán a következőre vagy akár fordítva is, az előzőre is ha hamarabb vagy ott amennyiben van rajta hely.

Előre vegyél jegyet rá mindenképpen a neten, minél előbb veszed annál olcsóbb lesz. 

http://www.easybus.com/en/london-stansted

 

Ne zavarjon hogy Easybus az oldal, ez valójában a National Express, azt is keresd majd, nagy fehér buszok, piroskék logóval.

A gond ezekkel az NE buszokkal alapvetően a dugók miatti kiszámíthatatlan késések + az, hogy ha nem a Victorián szállsz fel kifelé a reptérre hanem valami egyéb ( főleg ha minél későbbi ) megállóban akkor előfordul, hogy szimplán nincs hely már hiába arra szól a jegyed és nem visz el. 

Igazából befelé mondom nincs gond, kifelé mikor időre megy az ember a géphez és késik a busz, nem jön, nincs rajta már hely stb. az kellemetlen lehet. Nem mindig van ilyen, de előfordul, korábban sokat írtunk róla itt a topikban.

Én a vonatot azaz a Stansted Express-t javaslom, mondom ezt úgy, hogy én is csak októberben fogok rajta ülni először:-) Mivel én LTN-re szoktam repülni nem STN-re, onnan meg a National Expresszel jövök be mindig, de most STN-ről fogok hazajönni kivételesen.

Ez a Stansted Express £ 7 / irány ha jó előre veszed, annyit bőven megér azt mondom.

 

Előzmény: niagia (7943)
Jahno Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7944

Én vonattal mentem.

Előzmény: niagia (7943)
niagia Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7943

Sziasztok! Az utazással kapcsolatban lenne pár kérdésem. A Stansted repülő térről hogyan lehet a városba bejutni? Azt olvastam a National express buszok közlekednek. Van erről valakinek személyes tapasztalata: hol, hogyan lehet jegyet venni, honnan indulnak, mennyire megbízhatóak, érdemes-e előre jegyet rendelni vagy általában fel lehet férni? Vagy esetleg más ötletek? Ti hogyan szoktátok ezt megoldani?

niagia Creative Commons License 2017.06.27 0 0 7942

Köszönöm!

Előzmény: seci (7941)
seci Creative Commons License 2017.06.27 0 0 7941

Jol gondolod, 1 voucher + 2 jegy => 2 belepo kedvezmenyesen

-seci

Előzmény: niagia (7940)
niagia Creative Commons License 2017.06.27 0 0 7940

Még egy kérdés, lehet nevetséges de biztosra szeretnénk menni, mert a fontos lenne, hogy fel tudjuk használni a 2for1 kedvezményt a költségek tervezése miatt. Négyen megyünk és 2-2 vouchert nyomtattam a kiválasztott látványosságokhoz. Ez így érvényes, ugye nem fejenként kell 1 voucher. Gondolom azért 2for1. Inkább erősítsen meg valaki, hogy jól gondolom-e!!!! 

Előzmény: Törölt nick (7939)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.27 0 0 7939

Szombaton jöttünk haza, mi Euston állomáson vettünk heti, 1-2 zónás travelcardot, nem kellett hozzá fénykép. A lényeg, hogy vasúti pénztárban vásárold, ne metrópénztárban. Vasúti pénztárban alapból vasúti logósat adnak, a bal alsó sarkában látható narancssárga alapon fehérben a vasút logója. A 2for1 kedvezmény mindenhol tökéletesen működött, adtad a kinyomtatott vouchert, mutattad a két bérletet, kérted a két jegyet és fizettél egyet.

Előzmény: niagia (7938)
niagia Creative Commons License 2017.06.26 0 0 7938

Sziasztok!

10 nap múlva utazunk Londonba. Leírnátok pontosan hogyan válthatunk 7 napos Travel Cardot? Talán a Victóriánál gondoltam. Erre esett a választás, mert így tudjuk a 2for1 kedvezményt is használni. Már nyomtattam ki vouchereket. Először megyünk Londonba és kicsit izgulok, hogy minden jól menjen. Kell igazolványkép a 7 napos Travel Cardhoz? Előre is köszönöm a válaszokat! Bármilyen ötlet, segítség jól jön!

andraslon Creative Commons License 2017.06.19 0 0 7937

Tisztelt felhasználók. Elindítottunk egy londoni fórumot, mely a londoni illetve UK-ban élő magyaroknak kínál lehetőséget álláskeresés, utazás, csevegés céljára.

 www.londonforum.hu. Várjuk észrevételeiket az oldal további fejlesztésével kapcsolatban. További kellemes böngészést kívánunk.  

(Londonforum.hu Csapata) 

seci Creative Commons License 2017.05.03 0 0 7936

Nem, ugyan akkora, csak kissé szogletes korben, meg kétszinu, mint a TerézAnyunk ;)

-seci

Előzmény: csufi.rulez (7935)
csufi.rulez Creative Commons License 2017.05.03 0 0 7935

Egész pofás. Vékonyabb is, mint korábban volt?

Előzmény: seci (7929)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.03 0 0 7934

Ismétlés a tudás édesanyukája.

Ugye jól tudom, ha vasútállomáson veszek papír alapú, egyhetes, vasúti logós travelcardot, akkor azt meg tudom vásárolni egy héttel az első érvényesítés előtt is? Tehát csak az első utazásnál/érvényesítésnél aktiválódik?

seci Creative Commons License 2017.04.23 0 0 7933

Itt vannak a hajo-menetrendek: https://tfl.gov.uk/maps/river?intcmp=40403

-seci

Előzmény: CérnaSzáll (7931)
'szti Creative Commons License 2017.04.23 0 0 7932

ne idegelj, hogy azt is bevonják:-)

még az 5 fontosaimmal is kűzdök

Előzmény: seci (7929)
CérnaSzáll Creative Commons License 2017.04.23 0 0 7931

Gyereknek élményebb hajózni, mint gyalogolni.

Előzmény: seci (7930)
seci Creative Commons License 2017.04.23 0 0 7930

Ez egy laza 1/2 oras seta a temzeparton. Ezert kar hajora ulni.

-seci

Előzmény: szilkszilky (7928)
seci Creative Commons License 2017.04.23 0 0 7929

Ilyen az új 1-fontos:

 

-seci

 

szilkszilky Creative Commons License 2017.04.14 0 0 7928

Sziasztok, a Millenium Bridge-től mennék hajóval a Westminsterig, van valami ötletetek, h ezt milyen combóval tudom összekötni jegyileg? Másik kérdés, h vki tudna ajánlani vmi egyszerű, gyors fish&chipset a főbb látnivalók környékén? Lévén 3 gyerekkel megyünk, a puccos megoldás nem érdekel. Köszi

cassano71 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7927

Ez a szállás tripadvisor szerint eléggé "megosztó". Mondjuk ez gyakori, főleg központi londoni szállások tekintetében.

Nekem újabban a Travelodge jött be, abból is az egyik konkrétan, azzal egy valami nem stimmel, az hogy 14 metrómegállóra van a Piccadilly-től:-) Valamit valamiért ugye, de engem ez nem zavar, végül is egyszer kell reggel bejönni, este meg hazamenni, többet metrózok lehet egy órával/nap mint aki a központban szállt meg, de ezen túl csak előnyei vannak, néha £40/éj, a metróállomástól 200m gyalog, új építésű, tiszta.

Ja meg van egy nagyon jó reggeliző hely mellette ahol full English breakfast + egy csésze tea £6.90. Csak arról jutott eszembe, hogy írtad a £7-os reggelit.

De nem vagyok az ügynökük, csak mert a fentiekből kissé talán már úgy tűnik:-)

Ez a szállás téma egyébként nem egyszerű tényleg Londonban, saját tapasztalatom szerint az ár/érték arány nagy általánosságban pocsék, tisztelet a kivételnek.

Előzmény: hooker007 (7926)
hooker007 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7926

Én is a 20 fonttal feltöltött Oystert tudom ajánlani, mert travel card nem érné meg, London pass-ról ne is beszéljünk.

 

A szállásról , ha visszaértek , léci írjatok véleményt :) Mi is szemeztünk a szállással, és érdekelne egy kis beszámoló :)

Érdekelne pl. hogy valóban + 7 font a reggeli/fő ?

Milyen a szobák minősége ?

 

Jó utat !

és előre is köszi  a választ :)

 

 

Előzmény: sandorfruzsi (7922)
seci Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7925

Avagy https://tfl.gov.uk/

-seci

Előzmény: Mr Reacher (7923)
FLaci Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7924

Esetleg Oyster card helyett Paypass-os bankkátya, ha van olyan kéznél.

Előzmény: Mr Reacher (7923)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7923

Nektek pont jó a 20 fonttal feltöltött oyster card. A guglimaps tömegközlekedési útvonaltervezője tökéletes a helyi közlekedésre. Fizessetek elő roaming mobilnetre, vagy tervezd meg itthon, és nyomtasd ki.

Előzmény: sandorfruzsi (7922)
sandorfruzsi Creative Commons License 2017.04.03 0 0 7922

Sziasztok!

 

Egy kis segtséget szeretnék kérni a londni tömegközlekedéssel kapcsolatban. A szállásunk 38-51 Bedford Way, Bloomsbury ezen a címen lesz. 

Szeretnénk eljutni a Harry Potter Studioba, Kings Cross Állomásra, Prince Edward Theatre - be illetve a Sea Life London Aquariumba. 

Milyen jegyre lenne szükségünk, hogy minél olcsóbban kijöjjünk összesen csütörtöktől vasárnapig leszünk és mindketten diákok vagyunk. Illetve milyen járatokkal tudunk eljutni a szállásunktól ezekre a helyekre?

 

A válaszokat előre is köszönöm! :) 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 7921

Bonyolult népek ezek:)))

Szerencsére csak ketten leszünk, szóval a fakanalas megoldás nem játszik:)))

Előzmény: seci (7920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!