Keresés

Részletes keresés

kigyokrisz Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90152

Szerinted, ha ilyet rakok be a két vízszintes táskám közé az elég lehet? Valaki próbálta már esetleg?

Vagy ez inkább felejtsem el?

Előzmény: tgwh8 (90134)
lala1961 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90151

Ja ,így már értem,múltkor írtam már valamelyik topikba ,hogy a túl magas hőfokú Vtc-nél a kazán megforráshoz közeli állapotba kerülhet(rotyogás),és vagy max .tömegáramon hajtatod,vagy vissza kell fogni a kazánt ,ami teljesítmény/hatásfok rovására történhet !:-)

Előzmény: Törölt nick (90149)
mislenyi Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90150

Nem volt türelmed kitapasztalni a beállítást. :(((

Előzmény: lala1961 (90127)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90149

A VTC viszonylag alacsony értékű, emiatt a kazán be- és kilépő hőfoka alacsony a felfűtés kezdetén, viszont nincs forrás, nem kell korlátozni a füsthőfokot csak a hatásfok figyelembe vételével.

A magasabb vízhőfokok a felfűtés végén forrást indíthatnak >>> nyitott rendszer, emiatt korlátozni kell a füsthőfokot a hatásfok rovására.

Előzmény: lala1961 (90148)
lala1961 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90148

Itt elvesztettem a fonalat ! "Nem törekedtem fix, magas kilépő vízhőfokra a puffer felé, a VTC 55C-os, a töltés végére egyenletesen alakul a teljes magasságban." Mondjuk az a fontos ,hogy legalább Te tud ,hogy miisazahogyishíják !:DDD

Előzmény: Törölt nick (90147)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90147

A pillanatnyi hőmennyiség mérésen még dolgozom, jelenleg csak utólag számított tömegáramot helyettesít be a program a hőmennyiség méréshez.

Ebből is jól látszik, milyen tápvíz és füsthőfok tartozik az optimális hatásfokhoz.

Nem törekedtem fix, magas kilépő vízhőfokra a puffer felé, a VTC 55C-os, a töltés végére egyenletesen alakul a teljes magasságban.

Előzmény: lala1961 (90146)
lala1961 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90146

Nagyjából így csinálom,és szerintem is a pufi véget a kazán teljesítménye csak relatíve magas füstgáz hőfokkal tartható,hogy pufi gond nélkül tölthető legyen ,akár nagy mínuszokba ha sokat kér még pluszba a lakás is !:-)

Előzmény: Törölt nick (90145)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90145

Hatásfokra kellene szabályozni. Pufferes fűtésnél viszonylag fix levegő beállítás lehet primer és szekunder oldalon, úgy vettem észre a kéményhuzat szabályozása a leghatékonyabb.

Az optimális füsthőfok biztosítja a hatékonyságot, egyedileg kell kimérni, a füstgáz sebességét beállítani.

Előzmény: lala1961 (90136)
tgwh8 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90144

Pedig ha így kihúzza a lángot, akkor a huzat már bőven sok is. Vissza kéne fogni egy kicsit szerintem, mondjuk pillangó szeleppel. Lala majd ad hozzá belimo-t olcsón :D :D :D

Előzmény: frend90 (90143)
frend90 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90143

De hogy szalad alig megy fel 70 fokra .

Előzmény: tgwh8 (90141)
tgwh8 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90142

Na ja, de ezekkel a szigetelt nagyobb kéményekkel szerintem még senki sem lőtt mellé, ezekre bőven kevesebb a panasz, mint a kisebb átmérőjű, akár normál téglás verziókra.

Előzmény: csiba00 (90140)
tgwh8 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90141

Akkor még szép hogy megszalad... lehet túl sok levegőt is kap, vagy a szivattyú nem tudja elszállítani időben a melegvizet.

Előzmény: frend90 (90139)
csiba00 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90140

Kb. nincs két egyforma rendszer, mindenkinek a sajátját kell megtanulnia kezelni. Nekem visszajelzés a rendszer működéséről kizárólag a vízhőfok érzékelő. Semmilyen más adatot  nem tudok "gyűjteni", látni.

 

Viszonylag magas a kéményem, bélelt is, szóval jó a huzat, az tuti. Minimális ajtó nyílások mellett szépen felemelkedik megfelelő tüzelőmennyiséggel a víz hőfoka 80-85 °C-ig.

Előzmény: tgwh8 (90137)
frend90 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90139

A láncos ajtó teljesen nyitva, kazán tele pakolva fával.

Előzmény: csiba00 (90135)
tgwh8 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90138

Milyen lapokkal próbálkoztál? Nem tudom ám milyen kazánod van! :D ezzel a cikk-cakk megoldással a táskák közé, vagy egy-két egyszerű fémlappal az alsó táska alá, a tűztérbe? Utóbbi eset van ugye nekem is, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen széles az adott lemez. Elsőre túl sok lett, akkor még az ajtón is kijött, meg gyengén muzsikált, alacsony volt a füstgáz is. Utána másodszorra már tökéletes lett, beállította a füstgázt 300°C. Utána vastagabb lemezt tettem be, ne hajoljon annyira, na az levett kicsit a füstgázból, most 250-300°C között van, ugye ,,rakatja válogatja'' :D

Spórolás. Mondjuk úgy, van amikor észreveszem, és van amikor nem...

Előzmény: lala1961 (90136)
tgwh8 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90137

Nekem be is halna a kazán ha 20 percig nyitva lenne :D addigra bőven leég a gyújtós, a hasábokat meg csak akadályozza ahogy észrevettem :) meg amúgy is, ha megy felfelé a víz hőmérséklete, akkor minek akadályozzam a felfelé törekvésben? Nekem amúgy fordítva megy, ha kinyitom jobban ég, jobban megindul a víz, ha becsukom, elnyugszik. Becsukni ugye a füstgáz hőmérsékleti miatt kell. A kinyitást meg úgy értsd, hogy az elején csak kb. 200-250°C-os füstgázik jó ha nyitva van, ha később nyitom ki, akkor két eset van: 1, égési fázisban van a fa, akkor meglódul kicsit a hőfok, vagy 2, leégéshez közel van, akkor kb. halottnak a csók kategória :D

Előzmény: csiba00 (90135)
lala1961 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90136

Olyan vagyok mint a kiskutya ,próbálkoztam,de nem volt az sem az igazi,így jól megy most ,sajnos csodát vártam/tunk a vegyes tuningolásától pár % hatásfokért !:-( Dehogy adom el ,a Sestos jó a Rex-ek helyére és lehet 1x a Belimonak is lesz valami feladata !:-) Vagy lehet valaki feltalálja a spanyol viaszt a Belimo&Sestos vezérlésbe és ,akkor azt valósítom meg !:DDD

Előzmény: tgwh8 (90133)
csiba00 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90135

Kérdés, hogy mit értesz max alatt. 

 

Begyújtás után nekem kb 20 percig eléggé nyitva van a primer ajtó. Ekkor szerintem elérheti, de nem látom. 20 perc után a primert majdnem teljesen elzárom, a szekundert kinyitom, és a víz hőfoka gelmegy 80 C köré. Ekkor már tuti nem éri el a láng, pedig nekem ez a maxon megy kategória.

Előzmény: frend90 (90132)
tgwh8 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90134

Persze hogy eléri, ha durva tüzet sikerül rakni :D

Ilyenkor sok meleg megy ki a kéményen, ezért tettem be pillangót, legutóbb meg terelőlemezt (jobb mint a pillanó), ki tudja hányadik verziót, de ha megint leesik, akkor pillanatragasztóval ragasztok fel 1-2cm vastag kis tappancsokat, odahegeszgem a kazán oldalához, aztán arra teszem rá a lemezt, annyit már csak nem hőtágul, hogy onnét essen le... már elegem van belőle.

Előzmény: frend90 (90132)
tgwh8 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90133

Hát akkor neked ez nem jött be. Terelőlemezekkel próbálkoztál már?

Add el, legalább az ára jöjjön vissza :D

Előzmény: lala1961 (90131)
frend90 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90132

 Bocs nem jól fogalmaztam, a láng eléri a füstcső csatlakozást?

Előzmény: csiba00 (90130)
lala1961 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90131

Sok mindent próbáltam,senkit nem győzködök semmiről,leírtam a lényeget,most ha rendesen begyullad a gyújtós/rakat ,akkor a pillangót zárom fix -re,persze a hőfok kissé változik(350-400 c fok között) ,de füst szinte semmi,vagy kb pápa választási szín,hőcserélők szürkések teljesítmény ok,fa is kevesebb kell a Belimos 333 c fokos beállításhoz képest,ahol lecsapódó bőséges fűst a Belimo  zárásakor,fekete kormos hőcserélő  !:-)

Előzmény: tgwh8 (90128)
csiba00 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90130

Nekem a tűztér teteje már a hőcserélő alja. Simán eléri a láng.

Előzmény: frend90 (90129)
frend90 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90129

Üdv!

Nektek mikor max on megy a kazán, a láng eléri a  kazán hőcserélőit ?

tgwh8 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90128

Üdv!

Erről részletesebben ha kérhetném :D

 

lala1961

Nem tudom hány embernél bukta, de általában mindenkinél működik. Inkább a hőszigetelősben válaszolj :D na jó viccet félretéve, terelőlemezeket próbáltad?

Előzmény: vasudvard (90126)
lala1961 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90127

Üdv ! Nálam zsákutca lett a Belimo&Sestos vezérlés,rengeteg elégetlen füstgáz távozik a felfűtési ciklus elején ,a folyamatos zárás/nyitás idején !:-( Kb 30eFt bukta,Én nem ajánlom ezt a szabályozást senkinek ,aki most vacillál a megvalósításán !:-)

Előzmény: vasudvard (90126)
vasudvard Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90126

Üdvözletem az uraknak!

 

Napokban előkerült a kisérleti kéményhuzat szabályzóm, ami inkább bezavarta a két darab belimóm  hatékony működését, mintsem segítette volna. A méreteit egy upmann eszközről vettem le, ami 50kw-os kazánig jó, de nálam, 24kw-os kazán, 160-as kéménynél hát igen szerényen dolgozott. Próbából megnöveltem a méretét a duplájára és bekövetkezett a csoda. Érzékenyen reagál a nyomásváltozásra, és stabilan tartja a primerablak által beállított füsthőfokot. A belimókat most nem is használom, és mégis sokkal stabilabb az égés. Érdemes szerintem hadrafogni!

ja nyugi Creative Commons License 2017.02.14 0 0 90125

Még egy kis kiegészítés,a marék fával való szén begyujtásnál hozzávetőleg 2 óra amig a szén lángolni kezd. Természetessen nem ez az ideális állapot. Dehát kiakarom húzni, most, már az idény végéig, annélkül, hogy fát hozatnák.

Üdv:

Józsi

Előzmény: ja nyugi (90111)
kormi07 Creative Commons License 2017.02.13 0 1 90124

Ha globálisan vizsgáljuk a környezet szenyezést, akkor lehet, hogy a legkörnyezet szenyező lehet a napelem. Ugyanis, azt is számításba kell venni, amikor előállitják az elemeket milyen környezeti szenyezéssel jár, az előállitás helyén, milyen környezet szenyezést jelent a szállitása,mennyi az élettartama, milyen környezet szennyeződést jelent a tönkrement napelemek a környezetre. Persze ezeknek vizsgálata nem érdeke senkinek sem.

 

Van egy szakkifejezés, energy return on energy investment, rövidítve EROEI.

 

Nagyjából azt jelenti, hogy 1 egység befektetett energiával hány egységnyi energiát tudunk létrehozni pl. kőolajból, földgázból, atomból, vízenergiából, napelemből, szélből.

Elég komoly viták vannak még szakemberek között is, hogy melyik energiafajta mennyire hatékony, bele kell-e számolni pl. újrahasznosítást, ártalmatlanítást, ilyesmit.

A lényeg nagyjából annyi, hogy minél inkább fogyogat a fosszilis energia, és haladunk a zöld technológiák felé, annál több energiát kell befektetnünk, hogy létrehozzunk 1 egység energiát, és ez a folyamat monoton növekvőnek tűnik, nem jött még el a valóban "zöld" energia kora, hiába hisszük.

 

MINDEN energiát, amit előállítunk a bolygón, megelőzte valamilyen környezetszennyező tevékenység, a fosszilis égetéssel okádjuk a levegőbe a CO2-t, az atomerőművet fel kellett építeni, hulladékot tárolni többezer évekig, a szélerőmű sem a semmiből keletkezik, vízerőmű sem, napelem sem.

 

Ha a bekerülési/újrahasznosítási szennyezést nem nézzük, akkor valóban a napelem, meg a szél/vízerőmű készíti a "legtisztább" energiát jelenleg, de ezeknek a rendelkezésre állása nem napi 24 óra, így kénytelenek vagyunk a maradék időt földgázból, meg atomból hasított villannyal kihúzni, mert ha csak a zöldekre támaszkodnánk, igen hamar összedőlne a jelenleg megszokott világunk(macerás volna napelemmel/klímával fűteni hálózati támogatás nélkül, egy 2 hetes napnélküli, 0 fok átlaghőmérséklet alatti időtartamban, lássuk be).

 

Vannak kevésbé, és jobban szennyező energiaforrások, ha hidrogént égetek egy benzinmotorban, akkor víz jön ki a kipufogón, ha gázolajat egy dízelben, akkor korom, ha száraz fát egy faelgázosítóban, akkor nagyon kevés mikropor+egyszer már elnyelt CO2, ha tejesdobozt egy kályhában, akkor meg egy csomó mittoménmilyen nemtúlegészséges vegyület, füst formájában.

 

Nem nagyon lehet itt igazságot tenni, hogy mi lenne/nem lenne jó, a lényeg valahol mégis az, hogy próbáljunk meg minél kevesebbet fogyasztani az akármilyen energiából is, csak az a bibi, hogy a hőszigetelés előállítása is környezetszennyező:-), de azért valószínűleg több CO2 kibocsátást spórolunk vele, mint ami az előállításához kellett, és az is valami.

 

No mostmár beszélgessünk a vegyestüzelésű kazánokról, és kívánok mindenkinek holnapra egy szép új, fosszilis alapú napot:-DD

Előzmény: ja nyugi (90112)
nagykunsági Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 90123

Azzal nyugtatni magad , hogy más a 2 éves telefont kidobja, te meg 10 évente cserélsz invertert, olyan, mint mikor a Fidesz lopását az igazolja, hogy Gyurcsányék is loptak. 

 

Gyakorlatilag, ha meggyújtasz egy gyufát már azzal szennyezed a környezeted. 

 

Most felkapott a vegyestüzelés. De mire fogják a szmogot, mikor nincs fűtési szezon? Mire fogják majd ha nem lesz diesel autó?

 

Egyébként azt a tanulmányt nem olvastad, hogy a common rail diesel tisztítja a levegőt?

Totalcaron volt pár éve, egy nyári szmogriadókor. 

 

Érdekes olvasmány. 

Mindenestre annyi valóságalapja van, mint a mostani zöld harcosoknak. 

Előzmény: szocske_ (90121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!