Keresés

Részletes keresés

Barret02 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 16196

Utolsó átalakítás óta használhatatlan a gépem.Agymotor áttétel nélkül...  Csak "viharban" tölt,és zörög...Ez mondjuk nem az agymotor hibája:)

Rájöttem hogy rövidzárban nem zörög,kitámaszt a rögzítőkar.(ami a tengelyt fogja le.) Több mint egy éve így van kint,remekül teljesít a rövidzár:)

Forog,de nem pörög túl,és a viharvédelemnek is besegít.

erbe Creative Commons License 2017.02.02 0 0 16195

Centrifugál regulátor. Nézd meg, mit találsz erre!

https://www.google.hu/search?q=centrifug%C3%A1l+regul%C3%A1tor&biw=1280&bih=907&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiI8p7ujvLRAhUsLZoKHU7EAOIQsAQIHg

Amint láthatod, a gőzgépek szabályzásától a dízeladagolókig és a kapálógépekig sok helyen alkalmazzák. Bár ott csak röpsúlyos kuplung néven fut, de neked tökéletesen megfelel. :-)

Előzmény: Bazarghai (16194)
Bazarghai Creative Commons License 2017.02.02 0 0 16194

Sziasztok!

 

 

A kepfeltoltes sajnos csuszik, mert itt fogtak Egyiptomban (na persze nem nyaralni) meg egy honapot.

Marciusban toltok fel reszletes fotokat a szerkezetrol. 

 

A ropsulyos fek jonak tunik, talan ez lesz a vegleges megoldas, viszonylag konnyen beszerezheto es igenytelen szerkezet.

Amin meg gondolkodom az egy hazilag keszitett hidraulikus retarder, ami bizonyos fordulat folott bekapcsolodna a hajtaslancba es "ellenallaskent" fekezne a rendszert. 

 

A kivitelezese relativ egyszeru: egy vascsobe nehany terelo bordat be kell hegeszteni, leszabalyozni, majd egy csillag alaku rotorral kiegesziteni.  Olajjal feltoltve nagyszeru lassitomukent uzemelne.

 

A kerdes az, hogy tudom megoldani a fordulatfuggo bekapcsolast?

hmrbl Creative Commons License 2017.02.01 0 0 16193

Röpsúlyos centrifugális fék bevált.

Több típus is elkészíthető házilag.

Elmélet :

http://docplayer.hu/docs-images/40/10849447/images/page_16.jpg

 

Előzmény: Bazarghai (16190)
Microcar Creative Commons License 2017.01.29 0 0 16192

Szia Bazarghai!

A másik fórumon Hind tett fel képet arról, hogy képzelte el a viharvédelmet hasonló elrendezésnél. Ferenc engedélyével felteszem ide az általa készített képet. Ha az oszlop fölé kerül a generátor, nem kell nagyon kinyújtani a vízszintes tartót.

Közben nekem is támadt egy gondolatom. Nekem nem tetszik, hogy a rotor megbillenése után azonnal elfordul az oszlop körül. Egyenlőre ötlet szinten van. Itt nem billen a rotor, hanem lefordul a szélről, saját erőből. Igyekszem egy könnyen kivitelezhető megoldást találni a működésre, hogy eldönthető legyen, érdemes-e használni.

Előzmény: Bazarghai (16188)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 16191

Esetleg dobhatnál egy képet,biztosan megélénkülne a fórum tőle :)

 

Terveim vannak nekem is,sajnos maguktól nem valósulnak meg... Csak idő és hajlandóság kérdése .A cucc meg van.

Előzmény: Bazarghai (16190)
Bazarghai Creative Commons License 2017.01.29 0 0 16190

Szia!

 

Sajnos a billentes nem mukodik, mert a generator nem vizszintes tengely vonalaban van, hanem lefele nyulik fuggolegesen az oszlop vonalaban (ahol ugyis arnyekol az oszlop). Igy egyik iranyban sem donthetem a gepet, mert vagy a rotor vagy a generator er bele az oszlopba. 

 

Jelenleg valami ropsulyos hidraulikus feken gondolkodom, de meg nem kristalyosodott ki. A dontogetes valoban egyszerubb lenne.

 

 

Gabor

Előzmény: Barret02 (16189)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 16189

Miért nem jó a kibillentés szélből:? Minek bonyolítani? Két autó gömbfej,és egy lengéscsillapító.Ennyi. Vagy ez túl egyszerű?

Igen tolatóra is meg lehet építeni ezt.Nem lefelé billen,hanem felfelé.(oszlop miatt).......

Előzmény: Bazarghai (16188)
Bazarghai Creative Commons License 2017.01.26 0 0 16188

Sziasztok!

 

Szeretnek mindenkit felkerni egy kis otletelesre.

 

 

Gondolkodom a szeleromuvem viharvedelmen. A gep mar kesz egy ideje, es valtoztattam is rajta, mert az uresjarati teszt kihozta egy-ket gyenge pontjat. Most terek ra a vedelem kialakitasra meg mielott a tavaszi szelek ideernek. 

 

Mivel a gepem downwind (tolato uzemu) nincs rajta semmi sallang, ugy, mint faroklapat es egyeb alaktreszek. Nem is szeretnem elcsufitani, szeretnem meghagyni az eredti kialakitast, ugy, mint a nagyoknal. 

 

A viharvedelem utolso bastyaja mar keszen van: ha az egesz szelgep leszakad a forgozsamolyrol, egy koracelbol hegesztett karika tartja tovabbra is az oszlopon; tonkremegy ugyan, de nem szall el 200 meterre. Ha a rotor tengely adja fel a harcot, egy mechanikus vedelem (vasgyuru) tartja majd a csapagyhazon, megelozve a leesest. Persze mindket esetben tonkremegy a rotor, de nem veszelyeztet senkit kozvetlen  baleset. Ilyenkor mindig megkerdezem: Ugyan ki setalgat az utcan 100 km-es viharban? Mindenesetre a biztonsag az elso!

 

Meg egy lepessel elotte kellene egy fokkal konszolidaltabb vedelem. 

Arra gondoltam, hogy egy bizonyos szelsebesseg felett a szeliranyra merolegesen felcsapodo vitorla kiteritene a rotort, megelozve igy a balesetet. A vedelem aktivalasat egy ropsuly vegezne, ami mondjuk meghuzna egy retesz- vagy kilincsmuvet es a szel erejetol kinyilna a vitorla. Vihar utan kezzel vissza lehetne allitani alap pozicioba.

 

 

Otletek? :)

 

 

Bazar

 

 

Malaguszti Creative Commons License 2017.01.17 0 0 16187

Szia, engem érdekelne a mosógépmotorod,

már régen keresgéltem hasonlót.

Szélkerékhez lenne a kiskertbe.

Írj az emailemre.

Előzmény: Öreg Halász-) (16185)
Mókuscic Creative Commons License 2017.01.16 0 0 16186

Köszönöm :)

Előzmény: Öreg Halász-) (16184)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2017.01.16 0 0 16185

Sziasztok!

Kedves topliktársak!

Bazarghai topiktársunk  a 16128 hsz-ban közölt képeket 1direct drive motorról.

NOs lenne 1 ugyanilyen motorom ,tengellyel együtt ,sőt megvan hozzá az LG mosógép eredeti,hibátlan üstháza is ami  tartalmazza a csapágyházat. Ha valakit érdekelne szívesen átadom baráti áron.

Öreg Halász-) Creative Commons License 2017.01.16 0 0 16184

Szia  Díszállat kereskedésekben lehet olcsó szivattyúkat kapni, de azok 230 voltosak. ,5-10 W teljesítménnyel!

Előzmény: Mókuscic (16183)
Mókuscic Creative Commons License 2017.01.16 0 0 16183

Hú... na szóval eredetileg azért akartam mechanikusat, mert ez üzemelő elektromos berendezést nem szívesen hagytam volna magára 2-3 hétre, ha úgy adódik, hogy nem tudok elmenni. De aztán felvilágosítottak, hogy az áttétek, a fogaskoszorúk akkora veszteséget generálnak, hogy nagy szél kell, hogy üzemeljen, és valóban, ha nincs szél nem forog. Mechanikus tehát kilőve. Legyen elektromos. De ne fogyasszon sokat, mert nem akarom a gatyámat is rákölteni, főleg ha nem is vagyok ott. Ez esetben, ha azt nézzük, mennyibe kerül beszerezni, és fenntartani utána, hát tényleg a kis szivattyú győz...

Előzmény: Barret02 (16182)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 16182

Ha már megemlítetted a hagyományos szivattyút,az a legegyszerűbb. Szökőkút szivattyú. Azt hittem szempont a hálózatról való leválás.

Ha van áramod,arról kell hajtani :)

Előzmény: Mókuscic (16180)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 16181

Kell venni egy napelem táblát,és egy olcsó 12V-os,vagy 24V-os szivattyút. Össze kell kötni egy vezetékkel,és kész.

Ha süt a nap,a szivattyú forgatja a vizet. Ennél egyszerűbb megoldás nem létezik.

Lehetőleg olyan szivattyút vegyél,ami nem szénkefés. Brushless.Azok tovább bírják. Bár én még nem teszteltem :)

Conrad-nál nézz körül,van náluk több féle szivattyú,igaz drága! De nem kötelező ott megvenni :)

Előzmény: Mókuscic (16180)
Mókuscic Creative Commons License 2017.01.16 0 0 16180

Köszönöm. Egy hagyományos szivattyúhoz képest tarok tőle, hogy sokkal többe kerülne telepíteni. Nem tudsz részleteket?

Előzmény: Barret02 (16179)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 16179

Szia! Nem hiszem hogy nagy tóról van szó,én napelemes megoldásban gondolkoznék!

Nyáron a napsütés van túlsúlyban.  20-30 Wattos napelem bőven elég egy forgató

szivattyúhoz.

Előzmény: Mókuscic (16178)
Mókuscic Creative Commons License 2017.01.15 0 0 16178

Sziasztok! Néhány tippet szeretnék kérni tőletek, mert nem vagyok nagy gépész, és ráadásul nőnek is alkotott a teremtő (halmozott hátrány)...

Kerti csobogó-tó-vízesés forgatására szeretnék szélkereket használni, hogy ne kelljen áramot fogyasztania, tehát teljesen mechanikus legyen. Mert vidéken van, a hobbitelken, és folyamatosan mennie kellene. Hogy induljak neki a témának?

 

laccika77 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 16177

Lehet csak lemaradt a végéről 1 nulla:-) 4-5ezret fordul percenként egy autógenerátor normál tempónàl

biztos nem véletlenül.

Előzmény: Barret02 (16176)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 16176

Haggyad má",hülyének vagyunk nézve :D Már reggel olvastam,de erre mit lehet érdemben reagálni? Egyik sem jött össze :)

Előzmény: laccika77 (16174)
blaskojanos Creative Commons License 2017.01.11 0 0 16175

Csatlakozom az előttem szólóhoz, ilyen fordulatnál még az alapjárati fordulat is több így nem hogy termelne a gerjesztés még  fogyaszt is. Nem véletlen az, hogy nem használnak gépkocsi generátort ilyen célra.

laccika77 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 16174

Szia! Amit itt leírtál, annak túl sok köze nincs a valósághoz.! Sajnos..

Előzmény: indukciós kazán (16173)
indukciós kazán Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16173

Sziasztok fiuk!

 

Bármelyik személygépkocsi generátort fel lehet használni, minden át alakítás nélkül, a lényeg, hogy a beépített feszültség szabályzója  legyen meg. Kb 400- 450 fordulaton leadja a névleges teljesítményét.

 

Egy másik megoldás:  Az elektromos bicikli hátsó agya 50 fordulaton leadja a 12 V ot. Ezt célszerű 12 V izzón keresztül vinni,  mert nagyobb sebességnél böb áramot ad, vagyis 35 40 V ot ad, és azt fogja meg a sorba kapcsolt izzó, ez lesz a feszültség szabályozó 

 

1 nm szélkerékből max 200 W vehető ki

blaskojanos Creative Commons License 2017.01.02 0 0 16172

Köszi, de ha el tudod adni akkor próbálkozz, ha nem akkor tavaszra visszatérhetünk mert akkor már én is jobban mozgok.

Üdv Blaskó

Előzmény: Bazarghai (16171)
Bazarghai Creative Commons License 2017.01.02 0 0 16171

Szia Janos!

 

Mivel latom, Te is lelkes alkoto vagy ezert neked adom ingyen a szeturbinamat (a LENZ tipusut), ha erdekel.

Csak Makora kell eljonnod erte. Igaz az aljarol leszereltem egy alkatreszt ami kellett a mostanihoz, de a "szarny" sertetlen.

 

Ne felj, rengeteg alkotnivalo van meg vele, mire feldobod az oszlop tetejere!

 

Bazar

Előzmény: blaskojanos (16170)
blaskojanos Creative Commons License 2016.12.31 0 0 16170

Üdvözöllek!

Köszi de nálam a pénzügyi helyzet általában a 0 körül mozog. A másik pedig az, hogy én szeretem elkészíteni amit kigondolok ez nálam elvi kérdés. Az alkotás öröméről nem mondok le.

Most egy kályhát építek mert a régi sajnos a végét járja. Ha érdekel az eddigi dolgaim itt láthatók: http://www.modellezes-nap-szel-energia.eoldal.hu/

Üdv Blaskó

Előzmény: Bazarghai (16169)
Bazarghai Creative Commons License 2016.12.31 0 0 16169

Szia Janos!

 

Nekem meg megvan az elozo, fuggoleges tengelyu Lenz rendszeru lapatom, ha gondolod 

megszamolom neked olcson. 

 

A hatasfoka sajnos csak 20 szazalek korul van, de allandoan forgott fent es a legerosebb vihar sem szedi le.

Nehany hozzaszolasommal elob megtalalod, kepek is vannak rola felteve.

 

 

BUEK! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: blaskojanos (16168)
blaskojanos Creative Commons License 2016.12.29 0 1 16168

Üdvözlet mindenkinek!

És Boldog Új Esztendőt!

Én is tervezem már évek óta, hogy szélkereket építek de mindig csak terv maradt. A technikai háttér adott csak az idő és a pénz ami meghatározza, hogy mit alkossak. A torony adott csak a szélkerék hiányzik. Napelemes rendszerem már 4 éve üzemel, a legnagyobb gond az energia tárolása. Az akku is 4 éves és sajna már a "végit" járja. Én mindenképpen függőleges tengelyű szerkezetet építek mert szerintem azzal kevesebb a macera, generátornak a tárcsa generátor számomra a szimpatikus. A mágnesek már megvannak és tekercs is van már kész csak még tesztelgetem, hogy mi lenne az ideális menetszám. Az sajnos igaz amit az előttem szóló írt, hogy a fórumokon általában lehurrogják a kezdőket és javasolják, hogy olvasson vissza. Ha ezt valaki megteszi el is megy a kedve, én egyszer elolvastam 12 000 hozzászólást de elegem volt. Szerintem az lenne a jó ha azok akik komoly eredményt értek el valamilyen téren évente összefoglalnák nagy vonalakban, hogy mi is történt. De erre ne számítsunk, én úgy szoktam, hogy nézem a hozzászólásokat és ha kép van ott elolvasom miről is szól egy pár hozzászólás így kimazsolázom a lényeget. És a youtubon is vannak videók amik a témával kapcsolatosak azt is célszerű megnézni. Ha belekezdek közölni fogom.

Mindenkinek jó építést!

 

Bazarghai Creative Commons License 2016.12.29 0 1 16167

Szia!

 

En mindig ugy voltam vele, hogy kar a keveske szelbol dragan megtermelt aramot elfuteni egy ellenallason. 

Akkor mar inkabb hasznald a futes keringetoszivattyud UPS-enek toltesere, vagy vilagits ledekkel rola.

Legujabban mar hibrid rendszert tervezek, van mar 10 db 240 wattos napelem, plusz keszul az 1000 wattos szeleromuvem, de csak a ketto egyutt es csakis feltetelek melett hasznalhato majd futesrasegitesre.

 

En most az orszag egyik legszelesebb videken fogok hazat venni (volt benne nemi elorelatas), mert nekem a szel- es a napenergia a hobbim es ne fogom feladni az almaimat. Sajnos ezen a forumon is egyre kevesebb az epito, azt a nehany lelkes kezdot is elzavartak, mikor bekerdeztek par nyilvanvalo kerdest az oregektol.

 

En azt mondom, a generatort meg kell venni, keszen kaphato es jobb barmilyen hazilag takolt vacaknal.

At kell ragni az "alap" oldalakat az elmeletrol, aztan megtervezni a sajat gepet es epiteni.

Sok kudarc fog erni kozben, de semmi sem keszult meg el ugy, hogy elsore tokeletes legyen.

 

Szoval vagj csak bele batran es alkoss!

 

Udv,

 

 

Gabor

 

 

 

Előzmény: Öreg Halász-) (16166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!