Keresés

Részletes keresés

vajaszsemle Creative Commons License 2017.04.28 0 0 179

Sziasztok.

Nagyon keresek egy filmet.

1995-ben láttam kb. Motoros film volt és szerintem olyan 1980-1995 közt gyárthatták.

OLyasmi a történet lényege, van két testvér.

És az egyiket meggyilkolja egy banda amikor éppen a barátnőjével van.Miután  meggyilkolják a srácot, az visszatér egy fekete motoron ami extra sebességre képes és bosszút áll a gyilkosain egyesével.. Végén a testvér felismerni véli a visszatért motoros testvért mielőtt eltűnik három csillag formájában az égen.

 

Tudna valaki segíteni?

Köszönöm.

H_G Creative Commons License 2017.04.21 0 0 178

Akkor szerintem az emlékezeted valami tréfát űz veled és kombinált két filmet, mert az általad leírt jelenetek bizony ebben vannak. (Bár Orlando már férfi, nem fiú.)

 

Előzmény: ZsüzsüBoni (177)
ZsüzsüBoni Creative Commons License 2017.04.21 0 0 177

Kedves H_G,

 

köszönöm, szerintem meg is néztem azt a linket - de sajnos az nem az, amire gondolok... kicsit hasonlít a sztori, de belenéztem és abszolút nem ilyen volt.. :(

 

Előzmény: H_G (175)
evike-1982 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 176

Sziasztok!

Én egy 80-as 90-es évekbeli filmet keresek. Nagyon halványan emlékszem rá. Nem sok maradt meg belőle. 
Annyi rémlik hogy két rendőrről szól, akik testvérek, és rosszban vannak.  Az egyik testvér korrupt. Az apjuk próbálja őket kibékíteni. Van bent egy jelenet , ami nagyon megmaradt bennem. A jó zsaru bemegy egy nagy terembe ahol várnak rá a rossz fiúk, (talán kínaiak)  sorfalat állnak, és a zsaru az egyik támadóját két bottal végig veri, nagyon komoly jelenet. XDXD .... 
Még az is rémlik, hogy a rossz zsaru veri a feleségét is. Sok benne a karate. 

Örülnék ha ismét megnézhetném ezt a filmet. 

Köszönöm előre is a segítségeteket!!! 
Szép napot!!!

H_G Creative Commons License 2017.04.20 0 0 175

Ezt pont pár nappal ezelőtt emlegettem egy másik topikban! Vándorlások meséje (Сказка странствий), 1983.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143452776&t=9231104

 

Előzmény: ZsüzsüBoni (174)
ZsüzsüBoni Creative Commons License 2017.04.19 0 0 174

Sziasztok!

 

Amit én keresek, az egy szovjet kalandfilm.. ha minden igaz :)

1989-90 tájékáról..és a film központi témája a pestis járvány volt.

Amire emlékszem:

Egészséges emberek egy csoportja halad az utcán, lepellel letakarva - így védelmezve őket az utcán heverő, már megfertőződött emberektől..

Fekszik a földön egy pestises idősebb nő, aki ételért könyörög, mondván, hogy már napok óta nem evett... erre a lepel alól egy kisfiú kinyújt neki egy darab kenyeret, mire a nő elkapja a kezét.. és nyilván ott megpecsételődött az egész csapat sorsa - mindenki pestises lesz/lett a lepel alatt..

Még valami olyasmi maradt meg, hogy az az idős nő valamiféle boszorkány lehetett.. mert volt a filmben egy olyan rész, amikor valami felnőtt, de fiatal fiú egy erdőben van és karddal próbál szembeszállni a nővel, aki egyik pillanatról a másikra itt-ott terem..általában a fiú háta mögött..

Valakinek dereng valami? :)

Előre is köszönöm!

Zsüzsü

ZsüzsüBoni Creative Commons License 2017.04.19 0 0 173

Kedves Lizy_00,

 

Talán a "Végtelen történet"-re gondolsz..? szerintem :)

 

 

Előzmény: Lizy_00 (161)
H_G Creative Commons License 2017.03.31 0 0 172

Ez úgy hangzik, mint eléggé eltorzított felidézése egy kétszer is megfilmesített sztorinak:

 

1. Ragyogó napfény (Plein soleil) 1960-ból Alain Delonnal és

2. A tehetséges Mr. Ripley (1999, Matt Damonnel).

 

Előzmény: Adrienn1987 (171)
Adrienn1987 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 171

Sziasztok!

 

Keresek egy filmet, lehet, hogy 2000 utáni. Arra emlékeszem, hogy 2 férfi és egy nő yachton hajókáznak és a nő meg az egyik férfi összejön a hajón egymással és a másik férfi ezt rossz szemmel nézi. Valamikor a film végén vitába keverednek és azt hiszem leszúrják a férfit és bedobják a tengerbe. A végén pedig arra a jelentre emlékszem, hogy ugyanez a férfi valahol egy medence partján koktélt szürcsölget, nem halt meg végül, hanem átejtette őket.

 

Tud valaki segíteni?

 

Köszi!:) Adri

Nyüszítő szarvas Creative Commons License 2017.02.27 0 0 170

Nagyon szépen köszönöm. Ez az.

Előzmény: fadongó (169)
fadongó Creative Commons License 2017.02.04 0 0 169

Ez lehetett: http://www.imdb.com/title/tt0167730/

 

Bár az ISZDB és a Wikipédia nem említi Törőcsik Mari szinkronszerepeinél.

Előzmény: Nyüszítő szarvas (168)
Nyüszítő szarvas Creative Commons License 2017.01.18 0 0 168

Elnézést, tudom, hogy a film, ami

eszembe jutott, 1990  elején ment a tévében

(bár biztos 1990 előtt készült) Egy francia sorozat.

Szimfónia volt a címe.Magára a történetre nem emlékszem., csak arra,hogy a

z egyik főszereplőt - aki meghal valamelyik részben

Jacqueline-nek hívták és Törőcsik Mari szinkronizálta.

Sajnos többre nem emlékszem, de úgy látom,

Itt még nem volt róla szó.

manka66 Creative Commons License 2017.01.17 0 0 167

Sziasztok.

                Már régóta keresek egy filmet,csak halvány emlékeim vannak.Csehszlovák ifjúsági film,a vasárnapi szünidei matinéban adták.Egy csapat gyerek (táborozás,kirándulás?) felfedez egy kastélyt az erdőben,ahol egy öreg lovag (várúr?) lakik az unokájával,persze kislány..Az ő kalandjaikról szól a film...Ennyire emlékszem..))) köszönöm..

Ady 90-91 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 166

Köszönöm az infót.Még egy jelenet eszembe jutott a film végéről.Elég dúrva.Egyik rab besokal a gyilkolászásba.Megőli a társát előtte kinyomja a szemét kidobja 40. emeletről.

Előzmény: Vata967 (165)
Vata967 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 165

Szerintem erre gondolsz:The blackout

Az 1977-es áramszünet idején játszódik New Yorkban, magyarul szerintem simán Áramszünet

címen futott.

De ezer éve láttam, szóval ez nem biztos, ismerve a magyar forgalmazók élénk fantáziáját.

 

Előzmény: Ady 90-91 (164)
Ady 90-91 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 164

Sziasztok keresek egy filmet.Usában játszódik pár rabot szállitanak el másik börtönbe.Áramszünet lesz a kocsi felborul.Sötét városba menekülnek a rabok.Felhőkacolóba mennek ott gyilkolják a lakókat.Ennyire emlékszek.Köszönet előre.

 

laszloko Creative Commons License 2016.11.07 0 0 163

Sziasztok

Keresem a Saint Tropezba költöztünk, és a Mandragóra(1965)

című filmeket.

Nemrég még fenn voltak a Youtube-on "taltoska1" csatornáján,

de sajnos törölték mindnestől. Aki le tudta szedni, vagy esetleg tudja

hogyan léphetnék kapcsolatba "taltoska1"-el kérem írjon mailt.

Nem lennék hálátlan.

Axióma Creative Commons License 2016.10.17 0 0 162

Sziasztok! Netes keresesek alapjan van a Szaffi rajzfilmnek hallasserultek szamara magyar felirata (a legutobbi DVD-kiadasban). Nincs meg ez itt veletlenul valakinek? Csak a szoveg, iskolai eloadas celjabol kellene.

Lizy_00 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 161

Sziasztok!

 

Gyerekorom mozijában láttam a filmet, melyet gyerekeimmel újra megnéznék.

Történet: Egy srácot kerget néhány "rossz fiú", beszalad egy konténerbe, és elképzeli, hogy milyen erős és kemény lesz. Ahogy fogy az "ereje", a film végére újra a konténernél köt ki.

 

Köszönettel

Steven777 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 160

Sziasztok keresek egy filmet talán 90-es években készült. Röviden a sztori amire emlékszem: srácnak el akarja venni a bank a házát és filmesek átverik a bankárt, úgy tesznek,mintha ufók elrabolták volna. Melyik lehet ez a film? Előre is köszi.

0101011 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 159

Bizony, magyar rendezés, magyar tájak.

 

Az viszont igaz hogy a komcsi érában ('53) készült. Viszont amennyire észrevettem nem tartalmazott propaganadaanyagot a Rendszerről.

Előzmény: H_G (157)
H_G Creative Commons License 2016.06.15 0 0 157

Nagy tévedés, a "Gyöngyvirágtól lombhullásig" egy klasszikus magyar természetfilm. Számtalanszor el is mondják benne, hogy a helyszín a gemenci erdő.

 

Előzmény: Pi-Ri (156)
Pi-Ri Creative Commons License 2016.06.14 0 0 156

Sziasztok! Azok a 70-es évek! 

Az én első mozi filmem, amit tátott szájjal néztem végig, izgultam az elejétől a végéig.

Ez egy szovjet film volt. Gyöngyvirágtól lombhullásig. Aki látta annak nem kell elmondanom, hogy semmi érdemleges nem történik benne csak a természetet csodálhatjuk meg.

Szóval a mai napig is jó érzéssel gondolok elsö mozi filmemre!!

Rocky19 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 155

Bár tévedhetek is, mert a filmben a kisfiúnak volt hangja....

Előzmény: Rocky19 (154)
Rocky19 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 154

Vityáról, Másáról és a tengerészgyalogságról

 

/Pro Vityu, pro Masu i morszkuju pehotu/

 

színes, hangalámondásos, orosz játékfilm, 70 perc, 1973

        

LeírásVitya papája katonatiszt, a mamája katonaorvos, és teljes az egyenjogúság a családban. Furcsa helyzeteket eredményez, amikor ezt próbálja a hatéves kisfiú meghonosítani az úttörőtáborban is...

Forgalmazó: Örökmozgó

Stáblista:

rendező: Mihail Ptasuk

forgatókönyvíró: Anatolij Uszov

  szereplő(k):   Sz. Szvetlickij O. Bobrovics Alekszandr Abdulov Ivan Mikolajcsuk

Előzmény: Rocky19 (153)
Rocky19 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 153

Sziasztok! 

 

Kamaszkorom egyik nagyszerű - valószínűleg szovjet- tv filmsorozata volt a következő: egy kisfiúról szólt, aki a közeli tengerészek barátja lett, miután az édesapja ott hagyta egy táborban. Az édesapa katona, vagy tengerésztiszt volt.

Megtanították még cselgáncsozni is, mert gyenge volt az erősebbekkel szemben.  

Több kalandja is volt.

A végén a tengerészek hátán lovacskázott és egy mondókájuk is volt: " Rajta! rajta! Elszabadult a lovam......

 

Kb. 1967-1982 között vetítették Magyarországon. 

 

 

VigyazoE Creative Commons License 2015.11.08 0 0 152

Sziasztok!

 

Én egy régi ifjúsági filmet keresek, de sajnos nem tudom a címét, és arra sem emlékszem, hogy hazai vagy külföldi készítésű-e.

1982-ben láttam még a XII. kerületi Rege Filmszínházban, és a következő maradt meg belőle:

Néhány kamaszkorú srác azzal a tulajdonsággal rendelkezett, hogy a tintapacát el tudták tüntetni. A folt fölé helyezték az ujjukat, és a következő varázsigét mondogatták: "Pacácska, pacácska tűnj el íziben!" Egyszer az egyik fiú elégtelent kapott az iskolában, és az erről szóló bejegyzést úgy szerette volna eltávolítani a füzetéből, hogy a jegyre rácseppentett egy kis tintát, hátha sikerül neki a tintafolttal együtt eltüntetni. Ez többszöri próbálkozásra sem sikerült neki, a folt ugyan mindig eltűnt, de az egyes osztályzat megmaradt.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

hettorpe Creative Commons License 2015.11.01 0 0 151

Szia,Nem erdemes vasarolgatni,a netrol majdnem minden letoltheto.

Előzmény: nagy.viktor (150)
nagy.viktor Creative Commons License 2015.03.23 0 0 150

Helló

Nah most rendeltem egy kisebb csomagot, régi háborús filmekből a Media Markt oldaláról. Egy kis visszautazás következik az időben. Pl köztük lesz a Híd a kwai folyón amit szerettem nagyon anno és még többi más is.

Humbert Humbert Creative Commons License 2015.03.23 0 0 149

Gyerekkorunk legkedvesebb filmjei 1. rész

Mielőtt bármelyik filmről is írnék, előre leszögezem, hogy az alábbi lista leginkább az én korosztályomnak szól, vagyis annak a generációnak, amelyik a 80-as évek második felében, illetve a 90-es évek első felében volt kisgyerek. A most következő filmek ismerősek és[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Gyerekkorunk legkedvesebb filmjei 2. rész

Három férfi és egy bébi (Three Men and a Baby) Leonard Nimoy filmje egy szintén híres, 1985-ben készült francia vígjáték (Három férfi, egy mózeskosár) amerikai újrája. Világszerte több mint 310 millió dolláros bevételével minden idők egyik legsikeresebb vígjátéka[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!