Keresés

Részletes keresés

Midnightx Creative Commons License 2016.11.03 0 1 18821

Szia!

 

Így már érthetőbb a dolog, szerintem meg fogod kapni az 50%-ot ezekre.

Előzmény: Adrienm79 (18814)
Midnightx Creative Commons License 2016.11.03 -1 1 18820

És megkérdezhetem miért csak EGYT-t kapsz és nem igazi rokkantjáradékot? Mert az gondolom több lenne kicsit.

Mifelénk nem nagyon laknak romák, hál Istennek, így nem vagyok jártas a rokkantosítási dolgaikban. De ha igaz, amiket írsz, akkor sajnos az ő csalásaiknak is a beteg magyar emberek isszák meg a levét. Az a baj, hogy már a valódi betegekre is rászálltak. Szomorú!

Előzmény: bandolesa (18815)
judit59 Creative Commons License 2016.11.03 0 5 18819

 Kedves Fórumozó Társaim!

 

Túl vagyok az első tárgyaláson.. ki rendelték az igazságügyi orvosszakértőt. Köszönöm , hogy gondoltatok rám.Simán ment minden. A  mellékleteket is megtudtam csinálni... sokat köszönhetek Nektek  fel hívtátok a figyelmem mire figyeljek... de abból is sokat okultam amikor csak  a veletek megtörtént eseteket olvastam. Szeretettel Judit

 Ha valaki tudja légyszi írja

már meg, a tárgyalás után mennyi idő múlva kell menni az ig. orvosszakértőhöz.

évalyme Creative Commons License 2016.11.02 0 2 18818

A gerincsebész véleménye és a szakorvosok véleménye a papirjaidon van. A felülvizsgálaton ŐK döntik el hogy hány %-ot adnak és mit vesznek figyelembe a beadott papírokról. Kár most ezen tépelődni hogy hány %-ot kapsz, várd meg az eredményt "türelmesen ".

Előzmény: Adrienm79 (18814)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 0 0 18817

Kevert szorongásos depresszió.

Előzmény: Adrienm79 (18810)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 0 1 18816

Ebben az országban minden megtörténhet,

de az ellenkezője is.

Előzmény: bandolesa (18815)
bandolesa Creative Commons License 2016.11.02 -1 1 18815

Hát persze, nem mindenkit,de a lakóhelyem mellett lévő roma kis utcában a 80%-át így rokkantosították le.

10-betegből 2 valódi ás 8-a módszer szerinti....

 

Ez bánt engem is,én EGYT-kapok, 26200ft-havonta. Persze ezért lett a bődületes szigorítás 2006 körül.

 

Jelenleg átestek a ló másik oldalára. A tényleg betegen is szarakodnak,hogy legalább 50%-ot megadjanak neki.

Előzmény: Midnightx (18812)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 18814

Szia. Asztma közép súlyos. Maradandó idegkárosodásom van. Állandó fájdalom és bal kezem olyan gyenge hogy használhatatlan. Gerincsebész véleménye: állapotom végérvenyes, terhelhetőség hosszú távon sem tér vissza.

Előzmény: Midnightx (18813)
Midnightx Creative Commons License 2016.11.02 0 1 18813

Kedves Adrienn!

 

Bocs, hogy így ismeretlenül beleszólok, de ezek nekem nem tűnnek olyan betegségeknek, amik miatt 50% feletti egészségkárosodást kaphatnál 2016-ban. Persze nem ismerem a részleteket, nyilván az sem mindegy milyen nyaki műtétekről van szó és van-e maradandó negatív hatásuk. Az asztma súlyossága sem mindegy. Csak így első olvasásra nem estem hasra ezektől. Egyik rokonomnak komolyabb betegségei vannak és csak 45%-ot kapott, kidobták egy fillér nélkül.

De remélem neked jól fog sikerülni!

Előzmény: Adrienm79 (18808)
Midnightx Creative Commons License 2016.11.02 0 0 18812

Jó, de azt azért ne mondd, hogy mindenkit így rokkantosítottak le annó! Elhiszem, hogy enyhébbek voltak a szabályok, mint most és sok volt a visszaélés, de voltak akkor is beteg emberek, akiket joggal rokkantosítottak le. Aztán 2006 körül változtak a dolgok. Egyrészt érthető volt a szigorítás, másrészt viszont túlzásba vitték a dolgot és sokszor már a tényleg rászorulók sem kapnak semmit!:(

Előzmény: bandolesa (18811)
bandolesa Creative Commons License 2016.11.02 -1 1 18811

Persze, de illett vinni a doktornőnek a leletért cserébe egy szép ajándék kosarat! Volt aki papíron olyan mentális betegnek volt beállítva,hogy nem tud bizottság elé állni kisérővel sem. Az más,hogy közbe a kocsmába el tudott egyedül is menni.

Olyan leletet kapott,hogy a bizottság távollétében adta meg a rokkant járadékot neki. 1990-2000 évek közepéig. 15-éven át nálunk a romák nagy része így lett sárgalapos!

 

A pszichés alapon a rokkant járadék mellé lehetett kiskorosítást is intézni. Ehhez megint a doktornő leletét kellett a Bizottság után az Államkincstár családtámogatási irodájához vinni.

 

Tehát rokkant járadék kb: 33-ezer kiskorosítási pótlék kb: 25-ezer kb és ingyen utazás jár buszra neki és egy kisérőnek! Így egy roma havi közel 60-ezret akaszt mai napig.

 

Doktornő a pszichiátrián a lelet kiadásakor elmondta: vigyázzon ékszert ne viseljen, órát sem, a kérdésekre idő csúszással válaszoljon, lássák,hogy rossz a memóriája, térbeli tájékozódása.

Kérdésre mindig feleljen,de ne egyből.

Kisérő pedig menjen magával. E nélkül nem lehet ilyen beteget bizottság elé vinni.

 

A bizottság után meg 1-hónap múlva jön a határozat, hogy megkapta. Persze a pénzt elvileg a gyám veheti fel,persze a postai kézbesítő ezt nem tudja, a címzettnek szól a Nyugdíjbiztosító csekkje.

 

Aznap este ünnepeltek a romák a kocsmában, mikor megjött a határozat. Van akinek gyerekei is vannak ezek közül. Ezeket már nehezebb lesz így lerokkantosítani pár év múlva.

 

Előzmény: Midnightx (18803)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.02 0 1 18810

Az én betegségemnek mi köze van ahhoz hogy van w barátnőm és összejárunk e a szomszédokkal?  Akik ott voltak mindenki mondta elsőre ne számítsak sokra. Fellebbezésre kell készülni.

Mamácska101 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 18809

Sajnos nem tudsz mit csinálni, meg kell várnod a határozatot. Az 57 % lehet az egészségi állapot de lehet az össz. egészségkárosodás mértéke is.  Egyébként jobb hogy behívtak és nem csak a papírokat kellett beküldened. Itt legalább tudtál panaszkodni.

Előzmény: Adrienm79 (18808)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.02 0 1 18808

Figyelembe vett betegségek: epebetegség, nyaki gerinc műtétek, kevert szorongásos depresszió. Magasvérnyomás, asztma. Továbbküldtek a foglalkozási rehabra. Ott előtte volt a papírom a leíréssal meg a felsorolt betegségekkel. Illetve Ott volt hogy 57% csak nemtudom mú. Tartok tőle hogy egészségi állapot 57%

Előzmény: Törölt nick (18807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 0 0 18807

Szia!

Tovább küldtek,vagy hazaengedtek a vizsgálat után?

Előzmény: Adrienm79 (18806)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.02 0 2 18806

Fél óráig voltam bent. Mindent feldiktált mwgvizsgált. Fogalmam sincs mi az eredmény. Valamu 4 3 ennyit mondott az asszisztens amikor fel lett diktálva a betefságek mwg valamu pontok mellé

Mamácska101 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 18805

Szia, drukkolok Neked.

Előzmény: Adrienm79 (18804)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.01 0 6 18804

Reggel 8- ra megyek a bizottság elé. Papírok időrendben lefűzve. Nem gondolok semmit.

Midnightx Creative Commons License 2016.11.01 0 0 18803

"Még 10-15 évvel ezelőtt,ha nem volt munkaviszonya 35-évesen, meg katona sem volt,elég volt egy jó pszichiátriai lelet, kicsit gyagyásviselkedés a bizottság előtt akkoriban."

 

 

Ez komoly?

Én nem tudom mi volt akkor, nem emlékszem már. Iskolás voltam még. Annyit tudok, hogy 2006-2008 körül szigorodtak a dolgok. Előbb a rossz gazdasági helyzet, aztán rájött még a válság.

Más kérdés, hogy aki akkor könnyen megkapta, attól elvették-e azóta? Gyanítom, hogy sokaktól igen.

Előzmény: bandolesa (18802)
bandolesa Creative Commons License 2016.11.01 0 0 18802

Igen rokkant járadéknál 70%-os ösz egészségkárosodásnak kell meglenni.

A baj az,hogy ezt bizonyítani kell 25.-éves kor előtt keletkezett. PL: leleteken kívül, ha soha nem dolgozott bejelentve nincs munkaviszonya az egy jó aduász!!

 

Még 10-15 évvel ezelőtt,ha nem volt munkaviszonya 35-évesen, meg katona sem volt,elég volt egy jó pszichiátriai lelet, kicsit gyagyásviselkedés a bizottság előtt akkoriban.

 

Előzmény: Midnightx (18800)
mrduckhead Creative Commons License 2016.11.01 0 0 18801

Köszönöm a válaszokat.

Akkor a 2016.május 1-e előtti jogszabály szerint járnak el esetemben.

Midnightx Creative Commons License 2016.11.01 0 0 18800

Köszönöm!

Szóval 70% öek-hoz kötik a rokkantsági járadékot, de minek, ha ezt szinte senki se kapja meg? Legfeljebb a nagyon-nagyon betegek, vakok, kerekesszékesek és hasonlók.

 

Tényleg nincs lemaradás, kipicsázták már az embereket szépen. Akit most felülvizsgálnak, azt 2-3 héten belül értesítik is az eredményről.

Előzmény: BJszakért (18799)
BJszakért Creative Commons License 2016.11.01 -2 4 18799

Petoca

ha felülvizsgálata szükséges 2016.dec. hó, akkor hivatal ad felülvizsgálati időpontot, nem Önnek kell kezdeményezni az eljárást (ildó66 helyesen írta). Addig folyósítják ellátását, amíg másik jogerős határozat nem születik, vagyis a felülvizsgálatot követő határozat megszületése után már a határozat alapján folyósítanak, mert a fellebbezésre tekintet nélkül végrehajtható a határozat. 

Az eljárás kezdeményezését ebben az esetben nem javaslom, mert akkor abban az esetben mások a jogszabályok, eljárás, összeg számítás, ami nem biztos, hogy Önnek kedvező lenne. (2011.évi CXCI.tv.)

 

Nincs lemaradás már egyik megyében sem a felülvizsgálati időpontokat tekintve, mert tavaly decemberben Rehab Hatóság befejezte a majd 300ezer ember felülvizsgálatát, amit 2012-ben elkezdett. Persze még folyamatban vannak a jogorvoslati eljárások, sok esetben fellebbeztek érintettek,...de ezeket folyamatosan végzi hivatal, be tudja tartani hivatal a komplex minősítések időpontját (Ombudsman is tanácsolta ezt), ez a gyakorlat.

 

mrduck,

a biztosítási időt nem érintette a 2016. május 1-jei Mmtv módosítás. Tehát ha tudja bizonyítani, hogy X évvel több a biztosítási ideje Mmtv és Tbj. szerint meghatározott, akkor van jogalapja a fellebbezésnek.

Bár nem hiszem, hogy hivatal valamit kihagyott a biztosítási idő számításánál, hiszen NAV-val OEP-pel kapcsolatban van, lekéri az adatokat, és kész. Nagyon figyelmetlen lehetett, ha a fenti jogszabályok szerint mégsem vett figyelembe biztosítási időt.

Vigyázat! A biztosítási idő más fogalom, mint 2012. előtt a szolgálati idő, amikor még volt rokkantsági nyugdíj rendszer.

 

Ez a válaszom Midnight-nak is:

nincs rokkantsági nyugdíj 2012-től, ne is emlegesse. A rokkantsági járadék MÁS fogalom.

A rokkantsági járadéknál nincs szolgálati idő, biztosítási idő,...figyelembe vétele, csak egészségi állapot, ill. ÖEK-et vizsgálnak. Megismétlem:

Az jogosult rokkantsági járadékra, aki a 25. életéve betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 százalékos mértékű és nyugellátásban, baleseti nyugellátásban, megváltozott munkaképességű személyek ellátásban nem részesül. Szolgálati idő, biztosítási idő megszerzése nem feltétel.

Felülvizsgálaton az orvosi feltételt vizsgálják. A szakvélemény alapján a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv határozatot hoz, majd megállapítás esetén az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság Nyugdíjfolyósító Igazgatósága folyósítja.

 

Rokkantsági járadékkal kapcsolatban bővebb információ szakmai honlapomon itt 17) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

ROKKANTSÁGI ELLÁTÁSNÁL, REHABILITÁCIÓS ELLÁTÁSNÁL BIZTOSÍTÁSI IDŐT VIZSGÁLNAK (néhány jogszabályi esetben azt sem)!! (mmk ellátás, 2011. évi CXCI.tv. Mmtv)

 

MINDEN FELÜLVIZSGÁLAT általában veszéllyel járhat,mivel mindig újravizsgálja hatóság az egészségi állapotot, rehabilitálhatóságot, annak irányát,....a munkaképességet, így más lehet a minősítés minden felülvizsgálat alkalmával. Mindig az ADOTT esettől függ, hogy valóban van-e veszélye a jogorvoslatnak vagy sem, minden a tényektől függ, minden eset más-más. 

 

Bízom benne, segítettem eligazodni a jogszabályokban.

Akit érdekel saját esete a felülvizsgálattal jogorvoslati szakkérdéseivel kapcsolatban, igen, fontos a fellebbezés, kereseti kérelem megfogalmazása, a bizonyítási eljárás, az indítványok,...

bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni.

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet tehetnék: http://www.versenykepesseg.eu/Szép hetet.

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 1 18798

Én a tesóm ügyében tudok nyilatkozni,10-év szolgálati ideje van.

De,2011.12.31-én 67-százalékos rokkant volt,az mmtv-ben még

leírták hogy aki a fenti időpontban rokk.nyugd.volt,annak a szolg.

időt nem számolják,ellátása 2012.01.01-től rehab.ell.lett,2015.12-

hóban, papírok alapján volt komplexenE-kat,ellátást is kapja.

Előzmény: mrduckhead (18795)
Maszatka55 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 18797

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, csak megemlítem, hogy már annak is örülj, ahogy elutasítottak. Mert legalább írtak indokot, hogy miért.

Ismerősömet szintén elutasították biztosítási idő hiánya miatt, de ezt nem írták le az indoklásban, hogy miért. Helyette másfél oldalon keresztül halandzsáztak mindenféle rehabilitációról, meg rokkantsági ellátást véleményeztek stb., közben nem kapott semmit, még egy korrekt elutasítást se. Szerencsétlen 3 év múlva és rengeteg utánajárás után jött csak rá, hogy miért utasították el.

Nem mindenki vágja a törvényeket, de egy mondatban elmagyarázhatták volna neki miért utasították el, de ezek csak az összefüggéstelen halandzsához értenek.

Előzmény: mrduckhead (18795)
évalyme Creative Commons License 2016.11.01 0 1 18796

 

 Ha nincs meg az 50% akkor lehet fellebezni, vagy megadják vagy nem. Csak akkor derül ki ha megjön a határozat !

Előzmény: Midnightx (18792)
mrduckhead Creative Commons License 2016.11.01 0 0 18795

Ha valaki tud érdemi választ adni a kérdésemre,azt előre is köszönöm.

 

2016 március 4-én voltam felülvizsgálaton.Április közepén kaptam meg a határozatot,amiben szerepel,hogy rokkantsági ellátásra nem vagyok jogosult a biztosítási idők hiánya miatt,D minősítéssel.

Sajnos-emberi vagy számítógépes mulasztás miatt-3,5 évemet nem vették figyelembe,így fellebbezést nyújtottam be májusban.

A pénteken kapott Rehab levélben említik,hogy rokkantsági ellátásra jogosult vagyok,de előbb még küldjek be pár papírt,amit kérnek.(sajnos idáig tartott nekik az ügyintézés,50 nap helyett majdnem 150 nap)

 

A kérdésem arra vonatkozik,hogy ilyenkor a 2016.május 1-én életbe lépett törvénymódosítás vonatkozik rám,vagy a 2016.május 1-előtti törvény?(ahogy írtam,2016 március 4-én volt a vizsgálat,és a határozatot április közepén kaptam meg rokkantsági ellátás elutasító határozattal)

 

Még egyszer előre is köszönöm a válaszokat.

 

Midnightx Creative Commons License 2016.10.31 0 0 18794

Habár relatív ki a nagyon beteg. Egy skizofrén is lehet nagyon beteg, de 70%-ot azt tuti nem kap.

Midnightx Creative Commons License 2016.10.31 0 0 18793

Köszönöm a válaszod!

De ki kap 70%-ot? Szerintem csak a vakok, tolószékesek és hasonlók. Akik tényleg nagyon betegek.

 

Előzmény: Törölt nick (18790)
Midnightx Creative Commons License 2016.10.31 0 2 18792

De a nincs meg az 50%, akkor nyilván érdemes fellebbezni, hisz nincs mit veszteni.

Előzmény: évalyme (18791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!