Keresés

Részletes keresés

magyarfutball Creative Commons License 2016.07.14 0 0 2354
okqn14 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 2353

Előzmény: okqn14 (2352)
okqn14 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 2352

Bordeaux-i emlék

CrispoMiki Creative Commons License 2016.07.12 0 5 2351

Érdekességként, ha valakit érdekel beszámoló a döntőről:

már korábban eldőlt (úgy alakult), hogy Párizsban leszek a döntő hétvégéjén barátnőmmel. Nem kifejezetten a meccs miatt mentünk, de mindenképpen meg akartam próbálni bejutni. 

Vasárnap egyszerű városnézéssel kezdtük a napot, de már déltől egy jól látható/olvasható táblával a kezemben közlekedtem "i buy tickets" felirattal. A főbb turistahelyeken egyébként rengeteg szurkoló volt és ennek megfelelően jegyeket is sokat próbáltak eladni, bár ekkor még horror áron kínálták őket a rosszarcú arabok/négerek.

Nagyjából 6ra mentünk ki a stadionhoz, ott már a metró aluljáróban szorosan egymás mellett álltak a jegyet kínálók, abszolút nem érdekelte őket a rendőrök hada, akik szintén ott voltak mindenhol. Még ekkor is 4-500 euróért mentek a 4. kategóriás, eredetileg 85 eurós jegyek. Nem kellett sietnünk, szépen mindegyiket végigkédeztük az árakról, elég vicces volt, hogy egymástól msáfél méterre álló emberek ugyanazt a jegyet 300 euró eltéréssel árulták. Nagyon sok kamu árus volt, akiről messziről lerítt, hogy valahogyan át fog verni, de szerencsére elég jól meg lehetett különböztetni azokat, akik tényleg csak szabadulni akartak a felesleges jegyeiktől névértéken. Rengeteg német, walesi szurkoló volt, akik bíztak a csapatuk döntőbe jutásában és furcsamód sok olasz is :), ők nem tudom, miben bíztak. Két órával a meccs előtt egy német arccal egyeztünk meg, két jegyért összesen 500 eurót kért, akkor úgy éreztük, hogy ennél már nem nagyon lesz olcsóbb. Viszont nagyon amatőr módon nem volt nálunk elég készpénz, a környéken pedig az összes (3 db) ATM csontig ki volt fosztva, így kezdődhetett újra  körömrágás, illetve alkudozás, kérlelés, hitegetés. 

Előzetes egyébként 19:15-19:30 körülre lőttük be azt az időpontot, amikor el kell indulni a stadiontól. Az Eiffel-toronynál lévő szurkolói zónában terveztük nézni a meccset, ami Saint-Denisből bő 40 perc metróval, tehát utazással, bejutással, sör vásárlással együtt kb. másfél óra kellett volna hozzá. Utólag kiderült, hogy nem mi voltunk az egyedüliek, akik így kalkuláltunk, mert negyed 8 körül hirtelen megindultak az emberek a belváros felé, eléggé kiürült a hely, no meg a "jegypiac" is letisztult kissé. Ekkor már voltak pánikoló jegytulajdonosok, elképzelhető, hogy ha még várunk egy kicsit, még jobb árat sikerült kialkudni, de végül 2 db, 3. kategóriás jegyért fizettünk összesen 400 eurót, szerintem teljesen jól jártunk. Probléma összesen annyi volt, hogy a stadion két végébe szólt a két jegy, tehát még valahogy el kellett volna cserélni, hogy együtt lehessünk. Végül erre sem volt szükség szerencsére, mert a stadion körül teljesen simán lehetett a szektorok között átjárkálni (pont, mint Bordeauxban), simán át tudtam menni a francia szektorba. 

A meccset, gondolom mindenki látta, arról nem írnék, a szurkolás nem volt túl változatos, volt kinem ugrál, nem francia hej-hej, meg allez les bleus, ennyiben kb. ki is merült a dolog. A portugálok, amikor hallottuk őket, jól tolták. 

Összességében nagy élmény volt az egész, 200 euróért szerintem nem is volt vészesen drága. 

Hát ennyi volt nekem az idei EB, remélem, hasznos volt ez a pár mondat. 

Hajrá, magyarok!

cassano71 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 2350

Nyilván, hiszen itt nem lesznek komoly pluszköltségek, csak fel kell ülni a metróra és ki kell menni a stadionba.

Előzmény: Artúr Doki (2349)
Artúr Doki Creative Commons License 2016.06.28 0 0 2349

Ez biztos.

Szerintem óriási mizéria lesz a jegyek körül...

Előzmény: ingersheim (2348)
ingersheim Creative Commons License 2016.06.28 0 0 2348

Ráadásul, ha az itthonira is "kijutunk", szerintem ezerszer nehezebb lesz jegyet szerzni, mint a mostanira.

Előzmény: webmestar (2347)
webmestar Creative Commons License 2016.06.28 0 0 2347

De ott csak egy utazás lesz, mert ha kijutunk 2 meccs minimum a mi stadionunkban lesz. 

Mondjuk ha ott is megyünk tovább a csoportból... :)

Előzmény: cassano71 (2346)
cassano71 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 2346

Én azt gondolom nem kell. Hosszú idő után van csapatunk és van benne még fejlődési lehetőség, a mostaniakban is meg azokban is akik majd a következő években oda kerülhetnek.

A vb selejtezők az nagyon necces, ott még "nagycsapatok" is lehet megbotlanak majd, csak az első jut tovább egyenes ágon, a másodikok ugye pótselejtezőt játszanak. Ezzel együtt nézve a csoportunkat én egyáltalán nem érzem esélytelennek a dolgot, legalábbis mondjuk úgy járhattunk volna sokkal rosszabbul is a sorsolásnál.

A következő EB-re viszont ezzel a megemelt létszámmal minden esélyünk megvan ismét kijutni azt gondolom.

Előzmény: Neville2004 (2345)
Neville2004 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 2345

Én most személyes okokból nem tarthattam Franciaországba, de remélem, nem kell 30 évet várnom a következő lehetőségre! :)

Előzmény: Gabrag (2343)
Marci14 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 2344
Gabrag Creative Commons License 2016.06.27 0 3 2343

Vége lett egy csodálatos 8 hónapos időszakot, mert ezt a történetet onnan kell számolni, hogy Osloban felcsendült a "Lesz még Oslo Hajdúszoboszló"! Onnantól kezdve indult ez a történet, amelynek sok nagyon emlékezetes momentuma volt. Én például arra is örökké emlékezni fogok, hogy hol néztem baráti társaságban a sorsolást. Az is nagy élmény volt szorítani azért, hogy ki lesz az ellenfél, melyik városokba lehet szervezni az utazást.

Aztán elindult az őrület, lehetett kezdeni szervezni a túrákat, itt is rengeteg információ, segítség, hozzászólás érkezett.

A csapatról sokan sok helyen elmondták, hogy sokat tanultak ezen az EB-n, hogy ez a tanulás időszaka volt. Ez elmondható a szurkolókról, rólunk is. mi is csak ismerkedtünk a dolgokkal, tapasztalat hiányában sokszor csak sötétben tapicskoltunk. Nem tudtuk, hogyan működik a rendszer. ment ebben a fórumban is a nagy találgatás, hogy milyen kártyát fogad el az UEFA, jó a sima kártya? Csak dombornyomott? Vagy csak hitelkártya? Mikor kell fizetni? Értesítenek előre? Vagy egyből terhelik a kártyát? Kell rá fedezet már hónap elején? Nézik a személyit majd beléptetésnél? Hova rakják a stadionon belül a szurkolóinkat?

Sok-sok kérdés, amire mi sem tudtuk a választ, mert nem voltunk ilyen eseményen. Szerintem, mi szurkolók is rengeteget tanultunk, hogyan működik a rendszer. Megtanultuk, hogyan kell felkészülni egy ilyen rendezvényre. gondoljunk vissza, hogy mennyi foglaltak rokonok nevére is jegyet, hogy biztosan a kisorsoltak között legyenek. Nem tudtuk azt sem, hogy igenis lesz lehetőséünk más csatornákon is jegyhez jutni, mint az UEFA sorsolás. Aztán a sok új információnak köszönhetően egyre többen találtak alternatív megoldásokat a jegyszerzésre. Szerintem a 3 csoportmeccsre, aki akart be tudott menni normális áron. Toulouse már más volt.

Szóval véget ért egy nagy kaland, remélhetőleg ez csak egy állomás volt, és lesz folytatás. Ezekkel a tapasztalatokkal felvértezve, reméljük nemcsak a csapat lesz jobb a következő világversenyen, amire kijut, de a szurkolók is felkészültebben vághatnak majd bele az utazás szervezésébe. Reméljük minél hamarabb.

ingersheim Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2342

Gondolom a nyolcaddöntők után. Korai még erről beszélni, de jó lenne Lille-ben folytatni a mókát. 

Ma estére mindent bele, HAJRÁ MAGYAROK!

Előzmény: kovats dee (2341)
kovats dee Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2341

Ticket portal mikor nyit ki ujra? Lehet, h mar volt, de nincs idom visszaolvasni, sorry. 

icsabivideo Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2339

CSAK A MAGYAR CSAPATNAK VAN ILYEN VIDEÓJA!

MAGYARORSZÁG AZ F CSOPORT GYŐZTESE - UEFA EURO 2016 - SZURKOLÓI ÖSSZEÁLLÍTÁS

https://www.youtube.com/watch?v=IgjQCAidxlA

Emi2 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2338

Bakker ha ma továbbjutunk, èn mèg este kezdek csomagolni, ha kell legyaloglom a távot, de ott leszek ( mondjuk nekem könnyű, csak 500 km) ès szerzek valahogy jegyet! De szerintem ma vège lesz az álomnak...

Előzmény: cassano71 (2337)
cassano71 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2337

Létezik, a nyolcaddöntőkre ugyanazok az árak vannak mint a csoportmeccsekre. Majd a negyeddöntőben ez már módosul, ott a legolcsóbb jegy 45€ lesz. Reméljük kell még róla beszélni akkor is:-)

Amúgy ha eljutunk odáig ott már aligha az lesz a téma, hogy mennyi egy jegy, inkább az hogy hogyan szerezzen valaki:-)

Rengetegen akarnak majd oda menni mert Lille sokkal egyszerűbb/olcsóbb eljutás szempontjából mint Toulouse.

 

Előzmény: mash.69 (2336)
mash.69 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2336

van olyan ismerős, aki a lyoni meccs után vett jegyet a mai meccsre

25EUR-óért

létezik ez?

az enyém 55 volt a sarokba, Lyonba...

 

Előzmény: itepgolab (2335)
itepgolab Creative Commons License 2016.06.26 0 6 2335

Szia Kristof!

 

Nekem egy kisebb gep kellene,( kb 12 szemelyes), mert fel akarom tenni az ulesre a labam. Meg ossze fogom hanyni a mellettem levo uleseket, ha nyerunk. Mondjuk ha kiesunk, akkor meg plane. Szoval, ha van ilyen gepetek, akkor erdekelne. 

Előzmény: kedveskristof (2334)
kedveskristof Creative Commons License 2016.06.25 -3 1 2334

Magángéppel a nyolcaddöntőre! 

 

Indulás Budapest Liszt Ferenc Repülőtérről 
Az utazás időtartama 3:40 perc, amely tartalmaz egy 40 perces "fuel stop"-ot Bázelben.
A repülő adatai: 
Embraer 120
Seats: 30
YOM: 1989 
Jegyek korlátozott számban (a posztolás időpontjában még 20 DB), 850 EURO-ért vásárolhatók.
A Private Fly légitársaság gépét egy kis baráti társaság kezdeményezésére a Budapest Jazz Clubhoz, illetve a Hungarian Monkeys társasághoz kötődő magánszemély bérelte ki, a férőhelyeket üzleti haszon nélkül pusztán a bérleti díj megtérülését szem előtt tartva értékesítjük. A légitársasággal 23-án, csütörtökön délben kezdtünk egyeztetni, 29000 EURO-ról sikerült az árat lealkudni. 
A jegyek előfoglalása a Budapest Jazz Clubban (1036 Hollán Ernő utca 7. személyesen, illetve telefonon a Budapest Jazz Club telefonszámán történhet a következő telefonszámon: +36 70 4139837 
A jegyek átvétele a teljes vételár kifizetése mellett szombaton délután 16:00 órától vasárnap hajnali 2:00 óráig a Budapest Jazz Clubban lehetséges, 16:00 óra előtt a JazzArt Közcélú Alapítvány székhelyén, a Szépvölgyi úton lehetséges.
HAJRÁ MAGYAROK!!!!!!!

i perseguitati_ Creative Commons License 2016.06.25 0 0 2333

Tegnap még a hétfő kora délutáni Toulouse-Roma is csak 85 euró volt az Easyjetnél, mára az a gép betelt, pedig keddre pedig van hozzá 45 eurós Roma-Budapest a Ryanairnél.

Szerintem ezekkel az opciókkal, még úgy is a 200 ezren belül lehetett maradni, ha 2-3 nap összes költségét (szállás, trannszfer, étkezés, stb) is beleszámoljuk, és akkor már nem csak a meccset láttuk hanem utaztunk egy kicsit, Toulouse-ban van idő a ráhangolódásra, a meccs után sem kell kapkodni, lehet ünnepelni/ vagy búslakodni, és másnap még egy könnyed római nappal, kis séta nézelődés meg lehet koronázni az egészet.

Előzmény: cassano71 (2332)
cassano71 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 2332

Ez így vissza nagyon korrekt, én azt mondom aki két napja megvette DEB-ről a Wizzairt Párizs alsóra 12e Ft-ért vagy éppen tegnap 18e-ért, vett hozzá 50-60€-ért egy TGV vonatjegyet le Toulouse-ba az durván 30e Ft-ból le tudott menni.

Te írtad ezt a 45€-s Toulouse - Milánót vissza, Milánó - Budapest/Debrecent meg sem néztem már mennyi, de szerintem az sem lehetett egy ökör ára még két-három napja, ma nyilván már brutál, akárhogy is, én azt mondom oda-vissza egy 60k Ft-ból ez az út megállt.

És mégsem 200k mint a közvetlen Wizz, van különbség azért és elég releváns.

Itt ami már neccesebb az a meccsjegy volt, azt nagyon nehéz volt szerezni ahogy figyeltem.

Előzmény: i perseguitati_ (2331)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.06.24 0 0 2331

350 ezres retúr??? :O Értem én hogy mindenki kaszálni akar rajta, de ez horror ( nyilván a pécsi reptér adottságai miatt, onnan csak kisebb gépek mehetnek, is nagy az egy főre jutó költség), ahogy a 200 ezres wizzair ár sem jótékonykodás éppenséggel...

Hétfő késő este Toulouse-ból van visszafelé Milánóba easyjet 45 euróért, és csak keddre kell keresni Pest felé egy wizzairt vagy ryanairt, mondjuk itt pech, hogy a héten csak egy napon, kedden van csak egy Milánó-Budapestje a wizzair-nek, minden más nap kettő...

Előzmény: MrMundr (2325)
kovats dee Creative Commons License 2016.06.24 0 0 2330

Jegyekkel mi a helyzet? A ticket portalon mar nincs egy darab sem. Honnan lehet beszerezni? 

Green Army Creative Commons License 2016.06.24 0 1 2329

reméljük pofára esnek, mint a 

Előzmény: Gabrag (2327)
MrMundr Creative Commons License 2016.06.24 0 0 2328

én is gondolokozom rajta, hogy lefoglalom a jövő pénteki brüsszeli wizzt:) bár olyan 20% esélyt adok a továbbjutásra, de ha továbbjutunk ki nem akarom hagyni. folyamatosan megy fel annak az ára is

Előzmény: Gabrag (2327)
Gabrag Creative Commons License 2016.06.24 0 1 2327

Belgák már keresik a jegyeket fórumokon a lille-i meccsre, nehogy pofára esés legyen nekik

MrMundr Creative Commons License 2016.06.24 0 0 2326

Szerintem csak a helyszínen fogsz találni, mindenkinek voucher "jegye" van otthon

Előzmény: Marci14 (2324)
MrMundr Creative Commons License 2016.06.24 0 0 2325

http://www.pecsiujsag.hu/pecs/hir/helyi-hireink/toulouse-tul-messze-van-sokba-fajt-volna-nem-indulnak-poganybol-repulok-a-foci-eb-re

 

pff, a másik kettő helyszínre pedig nem sok értelme lett volna, az könnyebben megközelíthető

szatír1899 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 2323

Ha megnézed a horvátok is a mi águnkon vannak! :D ;) 

Előzmény: cassano71 (2320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!