Keresés

Részletes keresés

Brikk stone Creative Commons License 2016.04.12 0 0 74084

 

 

 

Ezek után az előzmények után :

 

 

"A melléképületben szeretnék kazánházat kialakítani.

A fala vályog, és picit ferde. Ha szeretném kicsit kiegyensíteni, lefesteni, mielőtt felteszik a kazánt a falra, le kéne vakolni, vagy elég lenne csak glettelni, úgy festeni? . Glettelés olcsóbb lenne.

 Az átmenőcsavaros dolog nem fog menni, mert a túloldalon lakótér van már:-) ... de remélem attól még elbír majd 30kg-ot."

 

  Lekapargattatod azt a festéket nagyjából, felrabicoltatod  erős fémhálóval majd erős cementes vakolat mehet rá. Akár 3 cm is . Ott marad. az a ferdeség valamit enyhűl. Gondolom nem függő. Habár korábban mintha ítad volna hogy már csövezés van ott. Így elég nehéz lesz, de ajó kőmíves megoldja. Az a 30 kg viszont nem súly azt akár a tiplis megoldás is megtartja, de ne ám 6 cm legyen hanem annyi mint a falvastagság. Vályogfalaknál meg a válaszfal is min. 15, de inkább 20 cm. Az átmenős megoldás is jó ellehet azt rejteni. Megoldjátok   ! 

Ilyen falra nem 30 kg-os valamik kerülnek hanem  50 -60 kg is annál nagyobbnál már a lábas megoldás a célravezető.

Előzmény: kolbasz 11 (74082)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.04.12 0 0 74083

Egy kicsit be kell süllyeszteni ha van elég vastagság, vagy az ellenlemezhezkell hegeszteni a csavarokat, vigyázni kell, hogy merőlegesek legyenek, mert különben nem lehet átdugni.

Előzmény: kolbasz 11 (74082)
kolbasz 11 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74082

Köszi szépen! 

Az átmenőcsavaros dolog nem fog menni, mert a túloldalon lakótér van már:-) ... de remélem attól még elbír majd 30kg-ot.

Előzmény: Töck Jenő (74076)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74081

Koszi!

Előzmény: Töck Jenő (74057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74080

Fekete vagy szürke flexibilis és 9omm átmérőjű, be kell vezetni a csatornázásba. Be kell gyöngyölni geotextilbe.

Ha nagyon peciz ember vagy:), akkor kiásod, és készitesz a gödör alján egy esésben lehúzott beton vájút. Erre fekteted le a csövet, teszel rá egy kevés homokot, hogy védje, aztán megcsinálod a fordított drént, ami nagyobb kövek az alján és kisebb kövek, ahogy jössz felfele a gödörbe. Ildomos tenni a falhoz egy dörken lemezt is, a tüskékkel befele. A vízes fal nagyon lassan szárad, de kiszárad. A szárazat megvédi. 

Előzmény: Isti_1 (74079)
Isti_1 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74079

Jelenleg nincs semmi szigetelés se a falon, se a lábazaton, és nem is tervezem hőszigetelni. A lábazat kb. 50 cm magas. Te is díszítési céllal készítetted, vagy vízelvezetési célzattal?

Erről a drén csőről már sokat halottam, de még élőben nem láttam hogyan néz ki, és hogy működik.

Ez alapból ki van lyukasztgatva, vagy nekem kell kilyukasztani?

Előzmény: topikolos (74064)
lucabrazi Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74078

Üdv!

 

Megtudja valaki nekem mondani mennyibe kerülhet egy 30 m2

Alap+ falak(tégla)+beton födém Kb.

A tetőre megkaptam az hozzávetőleges árat árat.

 

Köszönöm.

joevagyok68 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74077
Előzmény: potyi30 (74075)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74076

Én is hasonlót javasoltam. lehet keret is, de a két függőleges lába nem árt ha leér a földig és sok kis csavarral van a falhoz srófolva. A srófok úgy az igaziak ha átmennek a falon és a másik oldalon van egy teherelosztó lemez a fölső csavaroknak. (azok dolgoznak húzásra)

Előzmény: kolbasz 11 (74071)
potyi30 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74075

Sziasztok!

 

Terasztetőt szeretnék építeni, de egy kicsit összezavarodtam. A tető mérete 6x4m. A tető hajlászszöge alacsony 7 fokos. Milyen tetőfedő anyagot javasoltok?

 

Üdv. Gábor

körte- Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74074

nekünk is épített zuhanyzónk van, tálca sincs, csak egy üvegajtó. szeretjük, egyszerű takarítható, nem folyik a víz.

Előzmény: topikolos (74067)
C20NE Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74073

Én is ezt javaslom, van amelyik alján van egy elég komoly szilikon gumi él ami finoman rázár a tálcára és a tálca pereme is nagy részben befelé lejt.

Előzmény: halaloszto (74072)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74072

 - vannak amiknek van küszöbjük.

 - minnél több a mechanika, annál több a gond és a hozzáférhetetlen takaríthatatlan zug. toló, harmonika, görgős sínes minden

 - nekem a kedvencem az egy darab üveglap zsanérral, ha van hely ahova nyíljon. viszont ahhoz hogy az ajtóról bentre follyon a víz, a peremtől pár centivel bentebb kell tedd, az meg bénán néz ki hogy kilóg a tálca az ajtó alatt.

 

Vajk

Előzmény: topikolos (74068)
kolbasz 11 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74071

Egy cirka 30 kg-os kazánt kellene elbírnia, csak szeretném, hogy esztétikailag ne legyen ennyire okádék kinézete a falnak. Sajnos előtét falat nem tudok elé húzni, mert használati hideg-meleg vizes osztót meg már felrakták arra a rossz falra, és a csövek nem engednek annyi már annyit.

Esetleg valami keretre feltenni, a vizes rész meg maradna csúnya.

Előzmény: Töck Jenő (74066)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.11 0 1 74070

ha csinált már ilyet, akkor simán újravakolja, és az jó lesz 10-20évig.

 

ha nem akarsz költeni, akkor veszel meszes glettet, és legletteled, aztán lemeszeled.

 

ha mozog, akkor levegő van mögötte. megteheted hogy lelököd ahol lejön, ha sok jött le akkor kőműves, ha kevés akkor meszes glett.

 

Vajk

Előzmény: kolbasz 11 (74065)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74069

speciális üveg (cseppmentes), harmonika, felső görgökkel vagy toló, ha nem vagy testes. Van egy fémlemezből készült váz, két U profil ami egymásba csúszik (az egyiket felfogod a csempére, a másikat beletolod), abból lehet állítani a függőleges hibát. Nagyon figyelj oda a szerelésre, meg tudod csinálni, csak állítsd a két U profilt amit a falra szerelsz egy síkban és tökéletesen függőbe. 

Előzmény: topikolos (74068)
topikolos Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74068

Találtam képet:

Előzmény: topikolos (74067)
topikolos Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74067

Sziasztok!

 

Zuhanyajtóval kapcsolatban kérnék tanácsot.

Kész a zuhanyzó, 90x90cm-es tálca a helyén. Maga a zuhanyfülke U alakú, körbe csempézett, a helység sarkában van, mellette ablak is van, ami kicsit behatárolja a lehetőségeket.

Használati tapasztalatok érdekelnének a különböző ajtótípusokkal kapcsolatban. Van nagyon sokféle, teljes nyíló, harmonikiaszerű, toló, anyagában üveg vagy műanyag, stb.

Jó lenne, ha jól zárna, mert alacsonyan van a pereme a tálcának. Függönyre is gondoltunk, de az tuti nem fogja meg rendesen a vizet (a fürdőszobába meg nem csináltam padlóösszefolyót).

Később rakok fel egy fotót is, hátha az segít az ötletelésben, csak érjek haza.

 

Köszi.

Töck Jenő Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74066

Vályogfalra nagy súlyt? Lehet, hogy van rá lehetőség, de én még nem találkoztam ilyennel. Sokkal praktikusabbnak tartanék két oszlopot (függ. gerendát) és ahhoz rögzíteni.

Előzmény: kolbasz 11 (74065)
kolbasz 11 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 74065

Értem , köszi.

Egy kb 4nm-es részt szeretnék csak megcsinálni, ha leverem a festéket, és lehálózva megcsináltatom a kőművessel a vakolatot, akkor az fennt fog maradni? Egyéb más megoldás lehetséges?

Valami speckó vakolat? Vagy hagyjam a fenébe?

 

...most egyébként meszelve van, de érzem, hogy csak a lélek tartja fennt, ahogy kopogtatom, érzem, hogy mozog.

Előzmény: halaloszto (74061)
topikolos Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74064

Most nincs szigetelés a falon? Milyen magas a lábazat?

Én úgy csináltam, ahogy Jenő írta, lejtésben kiástam a talajt, majd került felületszivárgó (drén-)lemez a kavics alá és a falra. Alulra a domború felével felfelé, a falhoz pedig domború felével a fal felé. Így a fal tud szellőzni, ha szükséges, alul viszont nem áll meg a víz. 

A szegélykövet csak leállítottam, nem betonoztam. A szegélykő és a drénlemez közé/alá került még dréncső, amivel még el is vezettem máshová az oda kerülő vizet. Nem biztos, hogy minden szakszerű, de nekem így tűnt logikusnak.

Előzmény: Isti_1 (74062)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74063

A tükör nem árt ha kifelé lejt. Pld.

Előzmény: Isti_1 (74062)
Isti_1 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74062

Szeretnék a ház körül a lábazat mellett egy kb. fél méter széles kavicsfeltöltést. Hogyan szokás ezt csinálni, hogy a ház lábazatának se ártson? A lábazat jelenleg szigeteletlen zsalukő lábazat.

Kell-e tenni a kavicságy alá valamit, szigetelés, stb? Kell-e a lábazatot a feltöltés alatt szigetelni, vagy csak tegyem le a szegélyköveket, és öntsem ki kaviccsal?

A nagy irodaépületek, gyár épületek körül is ilyen szokott lenni, gondolom itt a díszítésen van valami más szerepe is a kavicsfeltöltésnek.

halaloszto Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74061

gipsz glett nem nagyon marad meg vályogfalon. a vakolása is speciális, hálózni kell. 

Előzmény: kolbasz 11 (74059)
pavarotti Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74060

Rá van írva a glettre hogy milyen vastagságot bír el.

Én próbáltam ócska kőfal kisebb (területű, de nagyobb mélységű) hibáját csak glettel javítani, de kb. 1 cm-nél(?) nagyobb mélység esetén a glett száradás után "összeesik", repedezik - érdekes módon a színe is más, hosszú távon is: "normál" használatban vékonyan felvive egészen kifehéredett, a nagy "luk"-nál sokkal szürkébb maradt, és nem csak a száradás miatt, mert fél év után is így maradt.

Előzmény: kolbasz 11 (74059)
kolbasz 11 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74059

Sziasztok, 

A melléképületben szeretnék kazánházat kialakítani.

A fala vályog, és picit ferde. Ha szeretném kicsit kiegyensíteni, lefesteni, mielőtt felteszik a kazánt a falra, le kéne vakolni, vagy elég lenne csak glettelni, úgy festeni? . Glettelés olcsóbb lenne.

Csuklósbusz Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74058

Hogy meddig kellene a ház? 20-30 évre... annyit jóeséllyel kibírnak. Persze a szaporodó földrengések, viharok, fura időjárás sokminden nem várt dolgot okozhat. 

 

Pl a 100 éves vályogházak most kezdtek el repedezni, süllyedni a sok rendszertelenül eloszló csapadék miatt.

 

Pl személyes megfigyelésem hogy a tetőben a "bogarak" sokkal de sokkal gyorsabban szaporodnak és károsítanak.

Lehet hogy nincs elég hideg így a fagy nem csökkenti a populációjukat.

 

Most megint néztem egy házat, ebben kérném a segítségeteket.

 

Vályogház, tégla alapon ami kitudja mennyire mély. Belül szétrohadt hajópadló, sok egérlyukkal. Falak elég vastagok de vannak gyanús repedések.

Kívül a vakolat már megadta magát, ahol még nem esett le ott üreges. 

 

A tető viszont kb 10 éve lett újracsináltatva. Utólag csináltak egy fedélszéket ami gyanúsan le lett festve mésszel. Elég jó állapotúnak tűnik, bogárrágások csak hébe, hóba de még abszolúte nem vészes. Felül a födém elég kemény és sima saralású, nem érződni azt mint sok háznál hogy hajlik alattam. 

Lehet a saralás is új, nem tudja az eladó sem.

 

Nekem a födém a gyanús mert alulról nézve elég hepehupás, de fentről jónak tűnik. Az továbbra is gyanús hogy a fedélszékben van a legtöbb bogár, tehát vagy azzal fertőzték meg, vagy maga a födém is telivan és azért van a fedélszékben is a legtöbb. 

 

Tehát így a képek alapján kérném a véleményeteket.... 

http://indafoto.hu/csuklosbusz/e7

 

Előzmény: Csokis (73908)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74057

Ha nem esik műemlékvédelem alá, ha nem haladja meg a beépítési százalékot és a zöldterületi mutatót stb és nem esik építési tilalom alá, a telken lakás építés megengedett (megváltozhatott és lehet, hogy az elbontott fennmaradási engedéllyel állt, az új épületre nem vonatkozik a régi fennmaradási engedélye!!!) akkor lehet. Akkor sem esélytelen ha sikerül az átépítést javítási kategóriába sorolni.

Előzmény: -ikszipszilonze- (74056)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74056

Sziasztok!

 

 

Tervezunk rovid idon belul epitkezni, es ehhez keresem a megfelelo telket. Mivel normalis elhelyezkedessel mar nincs beepitetlen telek, ezert valamilyen nem tul jo allapotu hazat nezek telekkel, amit olcson meg tudok szerezni. Nem feltetlenul akarom a meglevo lerombolni a hazat a telken, hanem garazzsa alakitani, ha arra alkalmas a haz, pl fo szerkezeti elemek megtartasaval, stb.

 

Van lehetoseg ilyenre szerintetek? Gondolom ha igen, utana beepitettsegi kotelezettsegem keletkezik, szoval fel kell huznom a telekre a "garazs" melle egy hazat.

Csinalt mar valaki ilyet egyaltalan? :) 

 

Ha van erre valami szakosodott topic hajtsatok el oda pls. :) 

 

koszi!

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74055

Az oszlop mellett befolyhat a víz (vagy az oszlop belsejébe is). Nemtom hogy vasalja meg a lábazatot és a poharat, de a beton vas nélkül csak a nyomást bírja. 

Előzmény: lala1961 (74046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!