Keresés

Részletes keresés

Lacerta Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159787

Jaja, persze, csak példának hoztam fel ezeket.

Lehet baromi drágán nagy nevű gyártóktól is megosztó kinézetű órákat venni. És ha pilótaórákról beszélünk még pont viszonylag moderált a helyzet.

 

Ha vennék, akkor nálam pl. a Damasko elég esélyes lenne, és pont a DA37. Napi viselésre.

A Zenithet bevállalnám, de inkább csak ünneplősnek, mégpedig bronz tokban.

Az IWC hiába néz ki frankón, azt max. akkor ha a következő inkarnációmban 2 méter magas leszek péklapát kezekkel. :D

Előzmény: tomcat (159785)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159786

Nincs mese, annyian ajánlottátok ezt az órát, hogy látnom kell élőben:)

Előzmény: RCTiv (159771)
tomcat Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159785

Szerencsére az aszfaltpilótákra más gyártók is gondolnak. :)

A Hamilton X-wind ráadásul nem is mezei 7750-et kapott, hanem egy exkluzív H21 fedőnevű, 4 ponton módosított werket.

Nálam out-of-the-box napi 3-5 mp sietéssel jóval 50 óra feletti járástartalékkal mutatkozott be, ami nem is rossz egy harmadvonalbelinek tartott márkától.

(a sok korona egy mechanikus számológép)

 

tomcat

Előzmény: Lacerta (159783)
Fiery Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159784

:))) A Patek 5524-rol meg mar beszelni sem erdemes ;) :)

Előzmény: Lacerta (159783)
Lacerta Creative Commons License 2016.02.19 0 1 159783

Ha szereti valaki a pilótaórákat, akkor ez egy baromi jó ár-érték arányú darab. És a maga kategóriájában jól is néz ki.

Ha nem szereti valaki a pilótaórákat, akkor ez egy csíp luking hulladék, az IWC Big Pilot’s Heritage Watch 55 egy cirkuszi bohócóra, a Zenith Type 20 Extra Special meg egy babkonzerv bőrszíjon.

Ízlésekről kár vitázni.

Előzmény: H_G (159779)
Zoltan Lovas Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159782

Ezt nem illesztettem be véletlenül. 

Zoltan Lovas Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159781

Sziasztok!

 

Vasárnap megyek a börzére. Van egy használt Tissot 1853 motogp limitált kiadású órám. Mennyit érhet? 

Fiery Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159780

Ki mondta, hogy nekem tetszik ez az ora, vagy barmelyik Damasko? :) A markat csupan peldanak hoztam fel, szembeallitva bizonyos svajci markakkal. A Damasko es a hozzajuk hasonlo nemet ill. svajci oragyartok kvazi ugyanazt a minoseget adjak, ugyanazzal a svajci szerkezettel, mint mas, sokkal dragabb svajci markak. Csak az utobbiaknal -- reszben -- a marketing koltsegeket haritjak a vasarlora, emiatt lesz 2-3-4x magasabb adott esetben az arcedula, mint pl. egy Damaskonal. Me'g durvabb a kulonbseg a mar emlitett Seiko SKX es pl. egy Tag Heuer kozott, de ott a szerkezet nem azonos, tehat kicsit nehezebb az osszehasonlitas.

 

Egy pillanatig nem mondom, hogy Damaskot kell venni. De erdemes minden markat checkolni, hatha pont egy olyan marka vagy ora tetszik meg valakinek, ami kevesbe van fokuszban, a szereny (vagy epp minimalis) marketing koltsegvetes miatt.

Előzmény: H_G (159779)
H_G Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159779

Huhh, ez a DA37 tényleg tetszik neked? Úgy néz ki, mint egy 30 dolláros Timex Camper.

 

Előzmény: Fiery (159777)
windproof Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159778

Köszi,

azt hiszem ez jó összefoglalása annak, amire én is jutottam, hogy 3-5 pénzért még vagy a legolcsóbb szegmensben kell válogatni (max egy Certina), vagy eltenni, és pár évig hizlalni a keretet mondjuk egy CoAx Omegára (Rolexért valószínűleg sosem fogok 2 milliót kiadni). 

 

Én egyébként ahogy korábban írtam egy kicsit kerülő utat választottam, egyelőre vettem egy automata Seiko SKX-et, ami még egy Steinharthoz képest is olcsó, ezzel elleszek egy ideig, amíg ismerkedem az órás világgal, aztán meglátjuk, addig még lesz időm visszaolvasni a japán órás fórumot is :)

(amúgy a vitát kirobbantó post is erről szólt, hogy szerintem kb erre fog jutni SzaLev is, hogy érdemesebb megtartania a Certinát, esetleg lecserélni egy hasonlóra, mint 500-600 ezerért venni egy gyönyörű Longines-t, ami majdnem ugyanaz, mint amivel rendelkezik, de megértem a gyötrődését).

Előzmény: Fiery (159777)
Fiery Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159777

"Ezt szeretném elkerülni az óra vásárlásnál, hogy sok pénzt költsek olyasmira, ami nem éri meg."

 

Ez esetben, ha ezt tenyleg maximalisan komolyan gondolod, en a helyedben vagy nagyon olcso orat vennék, vagy acel Rolexet. Esetleg egy nagyon jo árú hasznalt acel Omegat, pl. Speedmaster 145.022 vagy talan elso generacios Planet Ocean. A ketto kozott viszont nehezen talalsz olyan svajci orat, ami "megeri" az árát. A legtobb oranal amugy is a marketinget fizeted meg. Az olyan markaknal van ez maskepp, amikrol szinte soha, sehol nem olvasol. Amelyekrol nem jelennek meg hirek es tesztek oras ujsagokban, amelyek nem szerepelnek hetente a nagy oras portalokon (Hodinkee, ABlogToWatch, stb). Pl. asszem a Damasko egy ilyen marka: nem svajci ugyan, de majdnem. Csaladi vallalkozas, jo aron adnak jopofa orakat. Es amennyire en meg tudom itelni, oszinten vallaljak, hogy mit es miert csinalnak. Pl. a feher szamlapos DA37 "Story"-ja:

 

"The black and white colors reflect the dynamic and modern design concept of this watch. There are no colored items on the dial of this version. The watch is perfectly readable and offers excellent night readability as a result of the complete coating of the dial with luminous color"

 

Kicsit mas, mint amit pl. az Omega kanyarit a DSOTM mellé a website-jan:

 

"The Speedmaster "Dark Side of the Moon" is a product of ground-breaking technologies. It is crafted from a single block of black zirconium oxide ceramic and redefines the iconic design of the Moonwatch while evoking the mysteriousness and allure of space."

 

Persze ne akard utana az orat eladni, ha "nagyobb" orara valtasz, mert a marketing hianya miatt szinte senki nem ismeri a markat, es ezert megvenni sem akarja majd senki toled a levetett Damaskodat :)

Előzmény: windproof (159774)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159776

szeretném elkerülni az óra vásárlásnál, hogy sok pénzt költsek olyasmira, ami nem éri meg

Nagyon relatív dolog az, hogy mi éri meg. Ha az anyagköltséget nézzük, akkor egy aranyóra sem ér többet 200 ezer forintnál. Ha a befektetett munkát, tudást, műszaki tartalmat nézzük, akkor ez a mutató jóval feljebb ugrik - és ez már objektíven pénzben nehezen kifejezhető kategória. Végül jön az imázs, presztízs, gyűjtői érték stb. ami teljesen őrült dimenziókba löki az árat.

 

Érdemes pl. ránézni erre a Lego készletre. Az ár nem elírás, picit túl van árazva, de a piaci értéke tényleg kb. 1 millió körül van ebben az állapotban. 10 kiló ABS műanyag egy papírdobozban, vajon megéri megvenni 750 ezerért? Igen, mert a gyűjtők hajlandóak többet kifizetnek érte. A használati értéke 0, mert ha kibontod azonnal felét éri.

 

Vajon mi éri meg? Ami ugyan drága, de tartja az értékét, esetleg növeli, vagy ami jó áron kapható, minőségi, de gyűjtői érték hiányában csökkenni fog az értéke? Mindkét kategóriában van ráció. Szóval azt, hogy mi éri meg csak Te fogod tudni eldönteni.

Előzmény: windproof (159774)
bbrr Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159775

Igen,

 

"Ezt szeretném elkerülni az óra vásárlásnál, hogy sok pénzt költsek olyasmire, ami nem éri meg." - erről folyik itt a beszélgetés, hogy miért kerül annyiba amennyibe.

Pontosan azért, mert annyiért is meg fogják venni (marketing). Függetlenül attól, hogy összevetve másikkal "megéri-e".

De nyilván megvan erre a szegmens: azok, akiknek nem gond előrántani ennyit a farzsebből.

De ha valakinek megéri összekuporgatni... remélhetőleg meg tudja indokolni legalább magának.

Előzmény: windproof (159774)
windproof Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159774

Vettem egy 1 mutatós Luchot kevesebb mint 15ezerért, nem sokat töprengtem, hogy megéri e, tetszett, és ha mellé nyúlok, akkor (bár nem esik jól), de nem nagy veszteség. Mivel sem a tokja, sem az üvege nem túl minőségi, így valószínűleg nem is fogom 20 év múlva hordani/továbbajándékozni.

Egy svájci óra viszont nekem nem ez a kategória, ott olyat szeretnék, ami megéri a nem kevés pénzt. És ha a mostani keretből nem kapok ilyet, akkor inkább elkönyvelem, hogy ez (még) nem az én terepen, gyűjteni kell,  vagy lemondani róla

(sosem értettem pl azt, aki vesz 500ezerért prémium autót. 1-2 fanatikust leszámítva ugyanis az ilyen ember egyszerűen nem engedheti meg magának azt a szegmenst, de mégis belevág. Ezt szeretném elkerülni az óra vásárlásnál, hogy sok pénzt költsek olyasmira, ami nem éri meg.

BTW, a fórumot tovább fogom olvasni, de erről a dilemmáról -ami jól láthatóan sokaknak probléma - nem fogok írni, mert a jelek szerint elég szélsőséges reakciókat szül.

Előzmény: bbrr (159773)
bbrr Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159773

ha "300-500 ezer forint nem kevés pénz", miért tipródik azon, hogy ami tetszik az ennél drágább, ami nem, az meg nem kell, mert csak?

Igen, ez sok pénz. Ennyi. Ha van ennyi egy órára, ami csak egy játékszer, akkor irigylem a problémáit, de tényleg.

Előzmény: windproof (159763)
specces Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159772

Van egy régi Wega órám és a tokon a krómfelület eléggé viharvert.

Van e mód ennek a felújítására?

RCTiv Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159771

a két óra között ég és föld  különbség dizájnban :) látatlanra mondom, hpgy az LLD-be bele fogsz szeretni. :)

Előzmény: SzaLev (159760)
paljoc Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159770

Sőt, így reggelre kiderült hogy inkább 7s az a 4s. 

Az jó ötlet ha megnézed a boltban ami képről megtetszett, ezt kell tenni. Noha "azt a két Longinest" képről sem látom hasonlónak v ugyanazon stílusnak!:-)

Lődd be az árat amit ráköltenél, nézd meg mik azok amik tetszenek, én pl. kiraktam a monitoron egymás mellé őket, aztán meg kell nézni meg felpróbálni a boltban, ezt követően fizetni és boldogan hordani. Néha megnézni rajta mennyi az idő, elvetemült esetben h mennyire pontos!:-)))

Előzmény: SzaLev (159760)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159769

annyi, vagy bármennyi:) nekem már volt olyan új órám (2) ami fél percet lazán sietett. és az új órát most ezért óráshoz vinni szétcsavarozgatni, állítgatni?

Előzmény: paljoc (159768)
paljoc Creative Commons License 2016.02.19 0 0 159768

Nem, azzal semmire sem utaltam csak mondtam, mert epp aznap neztem meg. Amiket olvasgattam, ott azt irtak hogy kb. -6 +20 sec/nap az automatak pontossaga. De ennek az infonak nincs koze a vasarlasodhoz/oravalasztasodhoz!

Előzmény: SzaLev (159760)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159767

Ezt én is igazolom, két külön személyről van szó.

Előzmény: windproof (159765)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159766

Majdnem teljesen igazad van egy kicsi eltéréssel, nem komolytalan, hanem bizonytalan vagyok....

Előzmény: innovations (159761)
windproof Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159765

Nem vagyok szem SzaLev, sem a sokszor megénekelt Béla. Ez egyébként tényleg neuralgikus pontja kezd lenni ennek a topicnak, és a legjobb, hogy igazából bizonyítani sem tudom, hogy egyik sem vagyok :) (persze, ha van ötleted, hogy hogyan tudom megtenni, akkor állok elébe, pl egy óramutogatással egybekötött topic sörözést rendezhettek nekem)

Nem érzitek ebben az iróniát? :) 

Előzmény: innovations (159764)
innovations Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159764

Az a baj, hogy annyira ostoba vagy megint /mint mindig/ , hogy elfelejted mikor melyik nicknéven léptél be!

Előzmény: windproof (159763)
windproof Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159763

nem tisztem megvédeni senkit, de kicsit beleképzelhetnéd magad az egyszeri kezdő óra vásárló helyébe.

Mikor eldöntöttem, hogy akarok egy jó órát, akkor azt gondoltam egy kb 300-500 ezer forint nem kevés pénz, azért már kapok valami igazán izgalmasat, érdekeset, átfutottam a nekem tetszetős és elérhető márkákat, megállapítottam, hogy egy Aquaracer gyönyörű, az például jó lenne, de ahhoz még spórolni kell, majd feljöttem erre a fórumra, és elolvastam durván 10k hozzászólást. Ennek az eredménye nagyon nem az lett, hogy instant vegyek valamit ennyi egy kisebb vagyonért, hanem elkezdtem töprengeni egy Ocean One-on, vagy valami japánon.


Ti akik évek óta követitek a piacot nem lepődtök meg azon, hogy gyakorlatilag csak a felirat változik az árral egészen komoly összegekig, már csak legyintetek erre, kicsit talán bele is fásultatok/untatok (a rengeteg "megint csak egy unalmas ETA tokozás" komment legalábbis erre utal), az újszülöttnek viszont minden vicc új, főleg, mikor megtudja, hogy a hangzatos Calibre5, L633, és még ki tudja mi minden ugyanazt takarja, akkor az azért elég komoly csalódás, és rendesen el tudja bizonytalanítani az embert.

Előzmény: innovations (159761)
sztívndráj Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159762

Béla came back...

Előzmény: innovations (159761)
innovations Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159761

Amennyiben így folytatod soha nem fogsz venni semmit. Mondhatnám azt is teljesen komolytalan vagy már. Amennyiben pedig még szigorúbban akarok fogalmazni azt, hogy konkrétan bohóckodsz. Ignore.

;-)

Előzmény: SzaLev (159754)
SzaLev Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159760

OK.

Én erre a mondatodra "Ami amugy kb. 4 mp-et siet per nap!:-)" hogy arra utalsz, hogy a szerkezet eltérő.

 

Amúgy a Longines nekem is jobban tetszik, de elmegyek boltba és megpróbálom "élőben" megnézni, mert a képek csalókák lehetnek és úgy, kézbe véve lehet én is azt mondom ég és föld a két óra.

 

Előzmény: paljoc (159758)
windproof Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159759

múltkor pont kérdeztem én is, hogy hol van a teteje ennek az "ugyanaz" sávnak, de olyan 700-800 ezer környékéig gyakorlatilag csak azt választhatod meg, hogy milyen köntösbe csomagolják ugyanazt a szerkezetet, ha új órát akarsz. Ha használtat, akkor már nagyobb a mozgástered.

Előzmény: SzaLev (159757)
paljoc Creative Commons License 2016.02.18 0 0 159758

Azon mar tulleptunk hogy ebben a szegmensben uj oraknal hasonlo kategoria vagy akar ugyanaz a szerkezet. En a kinezetre nem erzekelem hasonlonak oket. Ami szerintem az, az a Stein O1, az altalad emlitett Certina, a Longines Hydro, a Tag Aquaracer meg a Rolex Sub. Ezeket hasonlonak latom, de azt a Longinest amit linkeltel, azt nem.:-) 

Előzmény: SzaLev (159757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!