Keresés

Részletes keresés

Zlot Creative Commons License 2016.02.08 0 0 86717

Biztos vagy a 10-15%-os paratartalomban? Mert attol eleg eszeveszetten szaradna a borotok, torkotok, stb

 

Nalunk konstansban 40-50% kozott van, ami mar tok szaraz erzet, de az interneten rakeresve is ezt talaltam

 

Every homeowner should own a hygrometer that measures temperature and relative humidity (RH). The ideal relative humidity for health and comfort is about 40-50%. In the winter months, it may have to be lower than 40% RH to avoid condensation on the windows.

Előzmény: netszkvid (86707)
Zlot Creative Commons License 2016.02.08 0 0 86716

17 eves a hazunk.

 

- Paratartalom, nem megy 50% fole.
- Zuhanyzaskor megy a furdoszobai elszivo ventilator
- teregetni nem odabent teregetunk, hanem szaritogepunk van a garazsban (probaltunk bent teregetni mikor bekoltoztunk, a teto teljesen atazott, a tetogerendakrol csopogott a viz. Ebben a kornyezetben nem szabad bent teregetni)
- Penesz: SEMMI. Sehol.
Gazszamla / villanyszamla: £70 osszesen

Szoval nem feltetlenul jelenti azt, hogy az angolok "nem tudnak epitkezni" ... egesz egyszeruen masok a feltetelek, nem szabad magyar fejjel megitelni oket

Előzmény: tzh (86705)
Zlot Creative Commons License 2016.02.08 0 0 86715

Szerintem a kifele nyilo ablak teljesen jo dolog. Esoben is ki lehet nyitni, ha el is azik, nem befele csopog belole a viz. Nem foglal helyet az lakas eletterebol, nem mesz neki, nem vered be a fejed, konyokod, stb. Redonyt nem lehet rarakni az teny ... azaz lehetne, csak nem lehet akkor nyitni az ablakot ;). Viszont nincs is olyan kanikula, ami ezt indokolna.

Sarkitok, de ez egy kicsit olyan, mint ha arrol panaszkodnal, hogy az eszkimoknal nem tudsz fagyasztoladat venni a boltban :)

Előzmény: tzh (86697)
Zlot Creative Commons License 2016.02.08 0 0 86714

Totalisan egyetertek

Előzmény: cam aro (86691)
Zlot Creative Commons License 2016.02.08 0 0 86713

Ezzel nagyon nem ertek egyet. Szerintem igenis nagyon jo otleteik vannak a briteknek es nagyon kreativak tudnak lenni. A felezovonal megszuntetese nem toluk szarmazik amugy, egyszeruen teszt szinten megprobaljak, hatha segitene ... 

Előzmény: tzh (86690)
Zlot Creative Commons License 2016.02.08 0 0 86712

Szerintem a felezovonalra nincs sok szukseg ... az utpatkat jelzo fenyekre inkabb lenne

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (86688)
g.smith Creative Commons License 2016.02.07 0 0 86711
Előzmény: ciceró88 (86710)
ciceró88 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 86710

Sziasztok!

 

Hogy tudnám (és hol) lemondani a tax creditet?

nagyrjozso Creative Commons License 2016.02.07 -1 0 86709

Budapest legendas klubestje Londonban!!

 

REWIND: PALOTAI, CADIK, ZEEK @marcius 5, szombat @ London

 

https://www.facebook.com/events/628377990637694/

tzh Creative Commons License 2016.02.07 0 0 86708

Akadj már le erről a "Magyar" témáról, mert már rég nem ez a lényeg, mert már régen nem magyar szemszöghöz viszonyítok.

 

Van még Sherwoodi erdő, vagy már mindent kivágtak itt még az ipari forradalom idejében?

 

Ami az utolsó soraidat illeti, SZVSZ simán egy büdös szót nem értesz - ami még nem baj, de nem is akarsz - abból, amit mondok.

 

PS: még sohasem használtam azt a funkciót, hogy XYZ hsz-eit ne lássam. Ideje kipróbálni

Előzmény: cam aro (86706)
netszkvid Creative Commons License 2016.02.07 0 0 86707

A mi hazunk 1996 ban  epult- szinten problemamentes levego paratartalom tekinteteben. Az ablakai katasztrofalis minoseguek, de a falakkal nincs gond. Telen paratartalom a futes miatt 10-15% (kisebb gyerek miatt parasitot kellett venni, onnan tudom szamszeruen). Nyaron tavasz osz kb 30%.

Peneszt meg nem lattunk. (homerseklet 20-21C telen).

Előzmény: tzh (86703)
cam aro Creative Commons License 2016.02.07 0 0 86706

a thermodinamika, hőtechnika, páradiffúzió etc. ugyanazon fizikai törvényeken alapulnak itt is, máshol is, nem pedig azon, mi a szokás,""

 

a kolbaszt fustolo oseink semmit nem tudtak a kemiarol, fizikarol.

azt tudtak, mert tapasztaltak, hogy a fustolt termekek idot allobak, mint a nyers hus.  

na most gondolom hazat is ugy epitettek, hogy szamitasba vettek az evszazadok alatt felhalmozodott - regio ervenyes- 

gyakorlati tapasztalatot, es nem galilaeit kerdeztek olasz honba, hogy mester.. albionban hogyan .. 

 

szvsz reszemrol facsarhatod a temat, de amig te angliai hohullam fuggokent az angol tradicionalis epitkezest ekezed, magyar 

szemszoghoz viszonyitva..addig nem tudok mirol vitatkozni. 

utanna sem. 

----------------------

A megszokott dolog lehet nem annyira jó is, csak mert évszázadokig jó volt. Jobban mondva évszázadokig nem volt szempont odafigyelni, mivel és hogyan fűtünk."" 

 

na bzmg. 

kerdezd mar meg robin hoodot a sherwoodi erdokbol...hogy mire figyelt oda..  

rohadtul szamitott hogy mivel futenek, mit esznek.

ES mihez jutottak hozza!!

 

van megoldas. 

magyarhonba sok szep uj haz epult.

lakj be egyet. 

-----------

offoltalak, bar nem volt celom. 

a rinyazast, a sirast,. a rozsaszin talpu hozzaallast nem birom elviselni. de ez SK problem. 

sry. 

================================

 

Előzmény: tzh (86705)
tzh Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86705

Az új házak se túl jók. Jobbak, mint a Viktoriánus korabeliek, és sokkal jobbak, mint a 2. Vh után sietve felhúzott vékonyfalú hőszigeteletlen házikók.

 

Aki angolt/ más britet ismerek, nekik se jönnek be a házak. Az újak se feltlétlen. Csak a ház esetleges nemléte még ennél is nagyobb gond, ezért annak milyensége már másodlagosnak tűnik, ami később lehet baj. Ma még meg tudják fizetni az energia árát (illetve már ma se mindenki), de eljöhet még az az idő, amikor nagyon jól jönne, ha legalább a fűtésre/ hűtésre nem kellene külön semmit használni pluszban.

Továbbra sem áll meg a párhuzam, mert a thermodinamika, hőtechnika, páradiffúzió etc. ugyanazon fizikai törvényeken alapulnak itt is, máshol is, nem pedig azon, mi a szokás, ez nem olyasmi, hogy ez a kolbász meg amaz a kolbász is jó, pusztán más és mint ilyen, valóban csak ízlés és megszokás kérdése, megváltoztatni nincs értelme.

 

Lehet ragaszkodni a ma már csak homlokzati dekorációként funkcionál megszokásból, de akkor az végső soron egy pluszköltség lesz az elvileg "affordable home" nevű játékban. Meg egyes új építésű házaknál a falszerkezet páraáteresztése épp a külsö téglafal miatt bukhat meg fagyosabb napokon, ami segít a penésznek. Azért mondom, hogy egyes, mert nem teljesen ugyanaz mindenhol.

 

A megszokott dolog lehet nem annyira jó is, csak mert évszázadokig jó volt. Jobban mondva évszázadokig nem volt szempont odafigyelni, mivel és hogyan fűtünk.

Ez nem X ország kolbásza vagy Y ország sausage -ja kérdése, hogy ki melyikhez szokott jobban.

Előzmény: cam aro (86704)
cam aro Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86704

Ezzel a kolbászos példával mellélőttél, mert az étel-evolúciónak semmi köze a gondolkodásmódhoz.""

 

nyilvan nem etel evoluciora celoztam a kolbaszal, hanem a megszokott dolgokhoz valo ragaszkodashoz.

(az azok utan valo rinyalashoz )  

ami jo is lehet, megszokott helyeken.. de azert ne ugyanazt varjuk mar el egy idegen kornyezetben. 

erre volt pelda a magyar kolbaszos tuttti biznisz londonban. 

 

ha nekik jo volt igy, akkor annak valoszinu oka van. 

 

pont évtizedekben mérhető a szakmai lemaradás"" 

hat.. nem huzhatnak minden evben uj hazat a regi helyere.. :)

 

 

 

nu mindegy, nem asztalom,. :)  

 

 

Előzmény: tzh (86697)
tzh Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86703

Ez az igen ritka kivétel.

Van itt is páratartalom mérőm és a korábbi budapesti panelban is volt. A különbség döbbenetes, amíg a panelban inkább kell párásítani, panel plusz után főleg, addig itt nekem is páramentesítőt kell olykor járatni. Utóbbi kisméretű, jellemzően a kiugró "bay window" -ban van, és járatom éjszaka, mert ott kell a legjobban, az egész egy nagy hőhíd télen, és felesleges greenhouse nyáron.

Előzmény: ocso79 (86701)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86702

Az epulet amiben a mi lakasunk van 1980-ban epult.

Előzmény: ocso79 (86701)
ocso79 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86701

10 eves a hazaunk semmi baj nincs vele, 21 fok van a lakasban peneszedes nincs.

Előzmény: tzh (86697)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86700

Nalunk telen 25 fokot kell tartani, es tusolas, mosas-teregetes stb utan par orat jaratni a nagyteljesitenyu paratlanito keszuleket, egyebkent megeszi a lakast a penesz (regen 2 hetente mosogattuk a hideg falakat, sarkakat, ablakok kornyeket tomeny hipovol a peneszt eltavolitando). Hoszigeteles itt is csak hirmondoban akad.

Előzmény: tzh (86697)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86699

Nalunk hagyjan, mert elso emelet. Masodik emeletig megoldjak az ablakpucolok hosszu letraval. De negyemeletes haz felsobb emeleteink levo lakasok ablakait mar parszor lattam, hogy tetorol kotelen lecsungo ipari alpinistak pucoljak. Nem lehet olcso mulatsag... Csak mert kifele nyilik az ablak.

De meg "jobb" a kulon forro es hideg vizes csap, plane ha a forro egy hofokszabalyzo nelkuli bojlerre van kotve, ami 70 fokos vizet keszit. Ugy mosogat az ember, hogy megnyitja minket csapot, egy masopercig leforazza a kezet, utana haromig lefagyasztja, aztan kezdi a ciklust elorol... Total idiotizmus. Bar mi inkabb azt szoktuk, hogy alapbol ki van kapcsolva a bojler, amikor benyomjuk, husz percre beallitunk ebresztoorat, es amikor csorog, kikapcsoljuk a bojlert, igy lehet kellemes kb 40 fokos vizet kesziteni.

Előzmény: seci (86695)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86698

Amilyen biztonsagmaniasok az angolok, en meg is vagyok lepodve az ablakokon. Mert ugye lehetne magyar mintara jokora, befele nyilo ablak, de ok inkabb a kifele nyilo pici ablakokat szeretik. Namarmost tuz eseten foldszintrol vagy elso emeletrol magyar tipusu ablakon azt szepen ki lehet menekulni, angol tipusu ablaknal max kisgyerek tud kipreselodni...

Előzmény: tzh (86692)
tzh Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86697

Egész nyáron kínszenvedés hőhullámok idején ezekben a sehogy vagy alig hőszigetelt házakban, télen meg borzasztó sok energia megy el fűtésre, pedig alig van itt olyan, hogy mínusz.

A kívül haladó csövekről meg: amikor viszont mégis van rendes fagy, akkor viszont baj van. Volt már ilyen, ha régen is. De most egy ismerősöm azért fagyoskodik a lakásában, mert az egyik ilyen cső pontosan ott adta meg magát, ahol keresztül megy a falon, amit szétáztatott, és most már mállik is, a lyukon pedig már átjár a szél. Ezt javítani meg sokkal nehezebb és költségesebb így, mintha belül futna egy gépészeti aknában.

 

"az epitesi/epitkezisi evolucio nem evszakokban, evekben merheto. .de inkabb evtizedekben. "

Igen, és épületszerkezettani oldalról nézve néha úgy tűnik, pont évtizedekben mérhető a szakmai lemaradás  - nem Magyarországhoz hasonlítva, hanem a világ számos országában elterjedt épületszerkezeti megoldásokhoz képest.

 

A kifelé nyíló ablak akkor jó esőben, ha bukó. Nyíló szárnynál megette a fene, de teljesen kinyitható ablak se gyakori itt, pedig sokszor nem bánnám.

 

Ezzel a kolbászos példával mellélőttél, mert az étel-evolúciónak semmi köze a gondolkodásmódhoz.

 

Előzmény: cam aro (86693)
tzh Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86696

Nem biztos, hogy egyféle árnyékolóra gondolunk, nem egy tömör felületre gondoltam az ablak előtt.

Előzmény: seci (86695)
seci Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86695

" forróbb nyári napokon" :D Most nagyon nevetek!

Az mondjuk engem speciel nagyon zavar, hogy nem lehet normalisan ablakot pucolni, de sotetiteni a szobat eszembe sem jutna.

-seci

Előzmény: tzh (86692)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86694

Azert nyilik kifele az ablak, mert igy akkor is nyitva lehet tartani, ha esik az eso. Az arnyekolo hianya inkabb a mediterran orszagokban lenne problema, nem itt. Szerintem tok logikus :)

Előzmény: tzh (86692)
cam aro Creative Commons License 2016.02.06 0 1 86693

zokon ne vedd. :) 

 

Egyik kedvencem a kifelé nyíló ablak, hogy ne lehessen csak úgy utólag külső árnyékolót tenni rá, ami ténylegesen segítene forróbb nyári napokon"" 

nyiljon befele, azt uton utfelen belevered a fejed ? 

 

az epitesi/epitkezisi evolucio nem evszakokban, evekben merheto. .de inkabb evtizedekben. 

(es valoszinu nem tajidegen ) 

aza forrobb nyari nap.. az szerintem angol fogalom szerint 25 fok kornyeke. (volt ) 

szvsz ilyenkor vagy valami huvos sotet pubban husoltek.. vagy megoldottak belso arnyekoloval. 

(lehet rajtuk rohogni a haz falan kivul futo drain csovek miatt is.. holott ?

fagy soha. (volt ) tisztitani/javitani  meg tan eccerubb mint az otthoni beton alattiakat. ) 

 

de nem jo az egesz.. 

mert hasonlitasz. 

ne hasonlits. 

magyar szemmel sok dolgukban nincs - magyar - logika. 

node ez itt nem m.o. 

 

nu mindegy. 

sok magyar ember akart mar magyar kolbaszost nyitni.. mert amit ezek a britek esznek, azutan az bomba uzlet. 

hat hogyne... :))) sajat nezopontbol.. :D 

======

 

Előzmény: tzh (86692)
tzh Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86692

Nem nagy a mintavételi lehetőségem személyes környékemen, azon kívül pedig főleg szakmai irányban nézelődöm. Lehet, hogy csak az én munkahelyemen ilyenek, meg ami management-et látok.

Különben se mondom, hogy alapból ligátlan lenne a brit, hanem hogy nem idegen tőlük, vagy ha így jobban tetszik neked, tőlük sem :).

 

Egyik kedvencem a kifelé nyíló ablak, hogy ne lehessen csak úgy utólag külső árnyékolót tenni rá, ami ténylegesen segítene forróbb nyári napokon (belső oldalon igen elhanyagolható hatása van). Az ablak saját kezűleg mosása zavar engem kevésbé - az előbbi szakmai ártalom. A hőhidakat is a mai napig beépítik a házakba - nem mindbe, de a nagy többségébe sajnos.

 

A kompromisszumkésszég és logikátlanság nem zárják ki egymást, szerintem. (időrendben a fordított logika jönne először.)

Előzmény: cam aro (86691)
cam aro Creative Commons License 2016.02.06 0 0 86691

Britektől nem idegen a logikával ellentétes gondolkodás, mert mintha beléjük lenne kódolva, hogy mindenki másnál jobban tudnak mindent, tehát amit elképzelnek, az hibás eleve nem lehet, ellenben jó."" 

 

a  magyar ezt  szuletese jogan hiszi.

(csak altalanositok ahogy te is )

 azt meg meggyozni sem tudod. 

mert ' csak' .. 

 

nem lattam meg kompromisszum kepesebb nepet mint a ..A ..az angol.

igaz, nincs nagy mintam. 

 

de inkabb gondolom oket megoldonak, mint megmondonak. 

velemeny SK... sajatom. :) 

=======================

 

Előzmény: tzh (86690)
tzh Creative Commons License 2016.02.05 0 0 86690

Szerintem az első néhány frontális ütközés után leállnának vele. Britektől nem idegen a logikával ellentétes gondolkodás, mert mintha beléjük lenne kódolva, hogy mindenki másnál jobban tudnak mindent, tehát amit elképzelnek, az hibás eleve nem lehet, ellenben jó.

cam aro Creative Commons License 2016.02.05 0 0 86689

nem fekete/feher . 

 

nyilvan ahol szukseg van ra, onnan nem fogjak levenni. 

...es lesz olyan,  ahonnan igen. 

de az gondolom nem kivilagitatlan 1x1 savos kulteri uton lesz. 

 

Előzmény: g.smith (86687)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2016.02.05 0 1 86688

En is fogtam a fejem. Ekkora marhasagot... Ejszaka, esoben aldas a felezovonal. En azt szeretem, ha meg fenyvisszaverok is vannak beleagyazva.

Előzmény: g.smith (86687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!