Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120722

A tényhez tartozik, hogy a legfiatalabb is 78 éves!

Előzmény: gepesz (120720)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120721

Nem tudom. Mennyibe kerülne a csere?

Közben rábeszélném Lényemet, hogy váljon már meg attól a 3 ősöreg computertől, amit tegnap fedeztem fel a lakása sarkaiban.:-)

Előzmény: gepesz (120720)
gepesz Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120720

Hááárom? Hol laksz te?

Fertő! Komolyan mondom. FEEERTŐŐŐ!

Szóval. A fene egye meg. Nem akar vége szakadni. Az előbb lefényképeztem a szobakerékpár elektronikáját, hogy beírom----nem foglalkozom vele.

Közben hűvösödött idebenn a levegő. Utána nézek. Elromlott a gázkazán.

Feladom. Nem csinálok két napig semmit. Így nem ér, hogy eltemet az ócskaságok halmaza.

           

Akkora, hogy nem fér csak a teraszon. Miért nem ez lett a tiéd?

Előzmény: Boszorka (120718)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120719

Remélem kiderül mi bajod. nekem csak simán a térdem fáj, kopás és kész.:-(

Úgy járok mint egy öregassszony. Remélem Nagyonunk nem törte nyakát valahol és hamarosan ad életjelt magáról.

Előzmény: hasznoska (120717)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120718

Most szólj hozzá! Három ilyen romlott erkölcsű öregasszony egy házban.:-)))

Előzmény: gepesz (120715)
hasznoska Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120717

Minden Katalinokat

,   Minden Katalint szeretettel köszöntöm , névnapjukon!

Szép napot, /ne álmosat/ kívánok!

Magam vagyok a csoda, hogy ki bírtam lépni az ágyiból.

A tükröm is lecsúnyázott !/ nem találom a hibát, amit kihullámozott a gép/ El ne áruljátok!

A régi férj, nagy hisztit vágott le, ami nekem nagyon is felborzoltam az idegeim. Keményen hasogat a csontom. A röntgen diagnosztikának, valami ki kell hogy mi van a csontjaimmal.Már negyedik hét, hogy városon vizsgáltak. Jobb vagyok, mint 50 évvel, de akkor mi a búbánat bajom van. Holnap lesz az ultrahang is. Ráadásul, csak kísérettel merek elmenni, mert , csak úgy natúrban kimegy a lábam   , kiterülök, bordatörés, térd zúzódás...

Fáj a lelkem : ősi, szép barátnő , Otthonba került......

gepesz Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120716

Ha nem jön ide senki, elmegyek Szolnokra.

Ha idejön akkor is.

gepesz Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120715

"....csak ez a házaspár (nem is házasok különben) ..."

Hát ez az!

Micsoda erkölcsök! Lehet mást várni?

:-)))))

Előzmény: Boszorka (120711)
gepesz Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120714

Ha fázik a segge lejön.

Előzmény: Boszorka (120712)
gepesz Creative Commons License 2015.11.25 0 0 120713

Sajtból van a Hold? Szereti a sajtot?

Jó reggelt!

Korán reggel nagyon csúnyát káromkodtam.

Hetek óta intézem a lányom NAV-os, OEP-s dolgait. Mindig más összegről küldtek zavaros számlákat.

Na jó! Ez is kiigazodott.

Minden összeget, (mert bontva vannak) rossz számlaszámra utalt. Mehetek a fene tudja hová és hányszor, kihez átvezetési kérelmeket intézni.

:-((((

Előzmény: Boszorka (120712)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120712

Aggódom, hogy anánk már a háztetőn sétálgat.:-)

Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120711

Ilyen kivűl kémény dolgokkal nem rondítanám el a házat. Nincs itt semmi baj, csak ez a házaspár (nem is házasok különben) totál bekattant.

 

A ház dologgal meg úgy vagyok, hogy mikor megvolt a mi házunk, szóval a szüleimé az se családi volt. Persze apám arra vette. Volt benne két nagy lakás és egy garzon. Ketten voltunk ugye lányok. De ami a legfontosabb, volt egy házmester is. Igy aztán nem volt téma a levélsöprés, fűnyírás, lépcsőház mosás meg egyebek. Jó állapotban volt a ház, emlékezetem szerint soha nem volt semmi gond vele. Persze lehet, hogy volt, de akkoriban 15-16 éves voltam és szerelmes, nem igen izgatott a ház gondja. Aztán költöztünk kényszerből a nagyszüleim házába. Jöttek az anyagilag legrosszabb évek és mindig akadt valami javítani való a házon. Arról már nem is beszélek, mikor a legszebb csengőfrászos időben, hajnalban becsöngetett a rendőr, hogy miért nincs elsöpörve a hó. Enyhe infarktust kaptunk családilag. Szóval mikor disszidáltam, megfogadtam, hogy én soha a büdös életben nem megyek családi házba lakni, sőt saját tulajdonba sem. Sokkal gondtlanabb az élet egy bérlakásban. Bármi van, az ember szól és megcsinálják. Nekem csak a lakbért kell kifizetnem. Megmarad a függetlenségem, ha valami nem tetszik elköltözöm máshova. Ez itthon még most is reális Zürichben már nem annyira, mert képtelenség ma már a városban megfizethető lakást találni.

Előzmény: gepesz (120710)
gepesz Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120710

Tudom, hogy most már a költségek miatt nem szabad belevágni. Oda lehet vinni a gázt, lehet kívülre tenni alu kéményt, csak....

Majd máskor elmesélem, hogy milyen dilemma nálunk a lakás vagy ház????

Előzmény: Boszorka (120708)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120709

Örülj, hogy hagy vezetni.:-)

 

Csodálatos a tele hold, itt nézeget most rám. Remélem a meteorologia a kardjába dől, miután mára felhős borus időt jósoltak. Lassan elszégyelhetnék magukat a hülyeségükért.

Előzmény: gepesz (120706)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120708

Itt nincs leválás. A lakásokban nincs is gáz, kémény  stb. Remek a fűtés, megy télen nyáron egyéni elszámolással minden. Hideg viz, meleg viz és a lakásba bejövő meleg is.

Sajnos az, hogy ha valaki betölti a hetvenet megőrűl, kivédhetetlen. Saját ház gondolatától világéletemben irtóztam. Ha arannyal vonnák be akkor se kellene nekem.

Lényemnek van saját gázcirko fűtése modern kazánnal, a legnagyobb tétel a kéménybélelés volt a félemeletről a tetőig. 4 emeletes a ház.:-(

Előzmény: gepesz (120707)
gepesz Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120707

Ha ezt tavaly mondod, javasoltam volna a leválást a szomszédoktól. Az idén már sokkal drágább a kondenzációs kazán és a kémény előírásai miatt.  Az idén nagyon odaütöttek a rablók neki. A leválást 200 ezerből megúsztad volna. Az idén nem tudom, hogy 600 ezer elég lenne-e? Nem készítettem költségvetést, csak ahogy olvastam a rendeletet, saccolom.

Előzmény: Boszorka (120705)
gepesz Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120706

A hidrofor is széttúrva. Alkatrészt megvettem hozzá, holnap lehet összerakni.

A kutya pedig nem akart kiszállni a kocsiból. El kellett vinni autózni.

   

Azt hiszem eleget tettem az írási kötelezettségemnek. Megyek fürödni és aludni.

Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120705

Ügyesek vagytok ti férfiak! Mit is tennénk nélkületek?

Azért a kocsiajtó elgondolkoztató. Véletlenűl nemigen kerül semmi egy zárba. Nagyon régen Apám lakásába nem lehetett egyszer bejutni, mert valaki pillanatragasztót nyomott a zárba. Apám már nem élt, a lakásban nem lakott senki. Szerencsére megbizottam ment oda, zárat ki kellett dobni.:-(

 

Ujabban történnek ilyen rejtélyes dolgok. Péntek délután 5 után valamivel becsöngetett itt valaki. Persze mit akar, kit keres? Mondja, hogy anyagot hozott ahétfői mumkákhoz. A muris, hogy tényleg hétfőre volt a munkakezdés beütemezve. Lényem lement, de csak egy személyautó állt a ház előtt és a pasi azt mondta, hogy valamit mérni akar a hétfői munkakezdésre. Ki küldte? Nem tudja honnan jött? Nem tudja. Lényem simán elkergette. Mint utóbb kiderült a vállalkozó nem küldött ide senkit. A munka meg volt tervezve, föl volt minden mérve stb.

Ma viszont egész nap nem volt víz a munkálatok miatt. Kedvenc őrültünk tegnap üvöltve rendőrséggel fenyegette a közös képviselőt ha nem hagyja ott neki a kazánház kulcsát. :-(

Sajnos kezd a pasi komolyan félelmetessé válni.

Előzmény: gepesz (120704)
gepesz Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120704

Kocsiajtó is kész(?), de még pár napig nem rakom fel a burkolatot.

gepesz Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120703

Itt vagy te hitetlen asszonyság?

A  mikró megjavítva.

Előtte:Szétszedve:Utána olyan, mint előtte. :-)

tuttuka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120702
Igen kedd van. Mi a szomszédnénimmel előfizetjük, ezért előbb hozza a kihordó
Előzmény: Boszorka (120701)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120701

Most elgondolkoztam, de szerintem ma kedd van. Eszerint holnap kesz kapható az eheti.

Mindig megveszem, bár az utóbbi időben a rejtvények nullát érnek, de van valaki akinek odaadom az összegyűjtött lapokat és tudom, hogy várja.

Előzmény: tuttuka (120700)
tuttuka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120700
Az eheti címlapján Zséda van, a hqartai cikk ebben van
Előzmény: Boszorka (120698)
tuttuka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120699
Hát igen!

Tanítói, orvoslakásokat is építettek, azokat persze komfortosokra, de abból volt kevesebb. Azért én nagyon örülök, hogy fennmaradt az utókornak. Van vele gond, de mivel nem?

Szeretünk itt lakni, a lányaink sem mennének el innen. Persze akkora távolság van közöttünk, hogy " anyósnak cipőt kell húznia, hogy átszaladjon" ez az ideális.
Előzmény: Boszorka (120696)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120698

Na akkor kikotrom a Nők lapját a gyűjtőből. Én csak Szulákra meredtem és elgondolkoztam, hogy magára ráismer még?

Nem sok ujkori művésznőt ismerek, de őt nagyon szerepeltették úgy 20 éve a tv-ben és akkor még néztem magyar tv-t.

Előzmény: tuttuka (120695)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120697

Stroke az nem jó, de talán ha gyorsan beavatkoznak, nyom nélkül elmúlik.

Nálunk viz nincs ma egész nap. Dolgoznak a mesterek a kazánház körüli csöveket és csapokat cserélik.:-(

Előzmény: gepesz (120694)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120696

Anyám és Apám is együtt jártak ovodába a Wekerle telepen. Nagyapák rendőrök voltak, nyilván nem túlfizetettek. Aztán elég gyorsan, ki tudja miért, talán a komfort nélküliség miatt, elkeverdtek onnan.

Előzmény: tuttuka (120681)
tuttuka Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120695
Evicska!

Az eheti Nők Lapjában van egy cikk, fotókkal HARTÁRÓL.!

Meg még sok más, Garas Dezsőről, Korniss Péterről, Vekerdy Tamás rovata stb.

Engem is érint a ki-betelepítés, a népek keveredése. De ez hosszú mese lesz, most a figyelemfelhívás volt a célom.

Szép napot!
gepesz Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120694

Nem lett jó ez a nap, de a hét sem. 7 óra körül elvitte a mentő az anyósom. Stroke.

Kép sem lesz. Itt van a szórólap az orrom előtt, hogy 24.-én 09:00-tól áramszünet. Nincs semmi meló ma.

Gondoltam, majd kicserélem a kapu két deszkáját.  Azt se. Fúrógép kellene.

Megyek begyújtok a vegyes kazánba. Gázhoz is vellany kell.

Előzmény: NagyonI (120693)
NagyonI Creative Commons License 2015.11.24 0 0 120693

Jöhetnek a lomos képek!!! Imádom a lomokat::::)))!!!

Előzmény: gepesz (120691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!