Keresés

Részletes keresés

words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14015

Szorítok, reméljük a legjobbakat! Majd számolj be a fejleményekről!

Előzmény: mithogyan (14007)
otthonülő Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14014

Kedves mithogyan!

tiszta szívből szorítok, hogy minden, a Neked legmegfelelőbben alakuljon!

Előzmény: mithogyan (14007)
mithogyan Creative Commons License 2015.10.06 0 1 14013

Ibi43

Régi III. csop. beli rokkantnyugdíjasból átfordított rehab. ellátott vagyok. Most megyek először az a 2012. január 1-én életbe lépett új törvény szerint. 2011. decemberében voltam utoljára. Az orvosi dokumentációt nem kérték előre, az előző felülvizsgálat óta keletkezett orvosi papírjaimat, a házi orvosi beutalót és a kiküldött adatlapot kell vinnem.

 

Kedves 560707 !

Látod követlek. Köszönöm a biztatást. Majd beszámolok. Remélem most sem esz meg az orvos ebédre, akár csak előzőleg. Nekem nincsenek rossz tapasztalataim a korábbiakról.

Előzmény: ibi43 (14008)
Ruth22 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 14012

Kedves Mithogyan,

természetesen szorítunk Neked.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: mithogyan (14007)
mokusmakci Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14011

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni,nálam tájékozottabb társaimtól.hogy ha engem alkalmazna egy Kft 8 órás munkaidőben bejelentve, akkor Ő kap e utánam valamilyen állami támogatást? Jelenleg "D"minősítésem van. Etele.

560707 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 14010

Ja és ne félj Mindhogyan. Rendesek voltak, és remélem a határozaton is ez fog tükröződni, tudom mindnyájunknak ott van az a bizonyos "zabszem. Egyébként két férfi és egy hölgy orvos volt a földszinten, ahol tegnap voltam és nem volt tömeg sem egyáltalán. Meglátod minden jól alakul majd, csak fel a fejjel és pozitív gondolkodás (mondom én az örök pesszimista) .

Előzmény: 560707 (14009)
560707 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 14009

 Kedves Minthogyan, hát akkor nem sokat tétováztak, menned kell neked is utánam. Szorítok majd és várjuk a beszámolót!

Előzmény: mithogyan (14007)
ibi43 Creative Commons License 2015.10.06 0 1 14008

Kedves minthogyan!

Lenne pár kérdésem.

 

Voltál e már komplexen,  vagy most mégy először?

Ha most mégy először, mennyi volt a csúszásod? 

Eddig milyen besorolásban voltál? 

Kaptál e olyan utasítást, hogy az orvosi beutaló meg a beteg nyilatkozat mellett küldd be előre az orvosi dokumentumaidat is? 

Szorítok neked! Üdv.!

Előzmény: mithogyan (14007)
mithogyan Creative Commons License 2015.10.06 0 2 14007

Nem tudom, mikor járt tegnap a postás, pedig itthon voltam, de most találtam az értesítőt és már át is vettem a "behívómat október 13-ra. Szorítsatok nekem! Nagyon félek!

f856 Creative Commons License 2015.10.06 -3 0 14006

Orulok, hogy nem a stiluson lovagolsz, hanem meglatod amit mondani szeretnek vele. Ertem amit irtal a munkaval kapcsolatban. Itt is szerintem lenyeges, hogy ki mit dolgozik es utkozik-e a betegsegevel. Szoval aki nem jol lat, az ne dolgozzon portaskent vagy biztonsagi orkent. Aki nem tud emelni, ne legyen arufeltolto stb, legalabb akkor ne, mikor megy felulvizsgalatra. Ha a betegsege mellett olyan munkat vegez, ami nem okoz utkozest, elmeletben sem, akkor velemenyem szerint nem ronto tenyezo a vizsgalatnal. Olyat is hallani, hogy jo neven veszik, ha valaki a betegsege mellett probal dolgozni, adot fizetni. Azt is fontos megjegyezni, hogy nincs ket egyforma betegseg es vizsgalat sem. Minden eset mas es mas, nem lehet kijelenteni, hogy ezt tedd, mert ez igy jo. Egyiknek jo masiknak nem. Annyi felet hallok nap mint nap, hogy nem lehet felallitani elmeleteket, legalabbis eddig nekem nem sikerult.

Előzmény: Törölt nick (13985)
f856 Creative Commons License 2015.10.06 -1 0 14005

Nincs mit! Nehany dolog nekem zavaros amit irtal.

 

Ha nem,mi történik az ellátással,ha nem tudom igazolni a rokkantságom? 

 

Nem kapok rehab sem pedig rokkant ellátást...

 

Ezt sem pl, ha nem kapsz ellatast, akkor mi tortenne vele? Egyaltalan mivel tortenik micsoda?

 

ha esetleg visszaminősítenek,akkor vissza kell fizetnem a felvett összeget?

 

Ha nem kapsz ellatast mit kellene visszafizetni?

 

 

Előzmény: Handi71 (13976)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14004

Kedves words about future!Engem a legkisebb mértékben sem bántottál,más sem nagyon,a szösszenés nem velem történt.Nem értem,csak azt hogy mindannyian feszültebbek vagyunk.Az okát senkinek sem kell megmagyaráznom. Kizárólag azt szeretném,ha folytatnátok az érdemi munkát,amit elkezdtetek!Köszönöm!

Előzmény: words about future (14003)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14003

Kedves GG!

Ha megbántottalak valamikor valamivel és erre utal a "zörrenés", akkor rettenetesen sajnálom! Nem állt szándékomban!

 

 

Előzmény: Törölt nick (14001)
mithogyan Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14002

Ne viccelj már! Ki itt a troll, amikor mindannyiunknak van személyes "élménye" a leszázalékolással kapcsolatban? Az, hogy néha nem úgy értelmezünk valamit, amit a másik leírt, az még nem veszekedés, legfeljebb kinek-kinek vérmérséklete, idegállapota szerinti reagálás. Voltak itt már sokkal durvább dolgok is. Én jelen pillanatban nem észlelem, hogy bárki is trollkodna. Vagy akkor írd meg kire gondolsz, úgy is nick néven vagyunk, ne pedig célozgass. 

Előzmény: Törölt nick (14001)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 1 14001

Kedves words about future!Nem nagyon írogatok ide,sem máshova,ahol meg elkezdődtek a személyeskedések,stb,ott sosem voltam.Mostanában jó volt a hangulat,neked is köszönhetően,ezért sem értettem a zörrenést,most sem értem.Vannak történések amiken túl kell lépni.Személy szerint várom,a normális topikozást.Betegtársi üdvözlettel!

Előzmény: words about future (14000)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 14000

Kedves GG!

Ezt írtad:"...beépített trollok is vannak köztünk,a veszekedéseknél meg hízik a májuk."


Na ne! Vannak? Több is van? Akkor egy ideig nem írok, hátha addigra kipucolják őket...
Nyugodalmasabb időket, tisztább légkört! Reméljük a legjobbakat!

Előzmény: Törölt nick (13999)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13999

Kedves ibi43!Nem akarok többet írni,majd csak utólag.Nem úgy mennek a dolgok,ahogy sokan elképzelik.Miért?Nincsenek jogvédők a köreinkben,meg a legtöbben nem képesek kiállni az igazunkért,az összefogásról nem is beszélve.Anno itt elkezdtem valamit,azonnal töröltek a névjegyzékből.  Tegnap vitám volt a sebészeten,nem az én hibámból,erre valami fájdalmas kezelést kaptam a fekélyemre.ORVOS VAN ILYEN IS OLYAN IS.Figyelnek bennünket,beépített trollok is vannak köztünk,a veszekedéseknél meg hízik a májuk.

Előzmény: ibi43 (13997)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13998

Kedves Vaktöltény!

 

A legkülönbözőbb hangvétel volt, amiben részesültem, és ez semmilyen összefüggésben sem állt a kapott eredménnyel. Ez már nekem nem oszt, nem szoroz. Akik mostanában kerülnek sorra, általában a sokadik felülvizsgálaton vannak túl, remélhetőleg kellően megedződve lelkileg.Az idegességet mindenképpen le kell gyűrni valamilyen módon - akinél mégis van-, mert gátolja az összpontosítást, amire pedig nagy a szükség.


Ami elvárható a felülvizsgálaton: a vélemény legyen objektív. Az arányok fontossága.Súlyos diagnózisok ne legyenek "kifelejtve", enyhébb betegségek felnagyítva.
Sajnos akinek különféle, nagyon szerteágazó betegsége van, azt a jelenleg alkalmazott képlet a %-os besorolásra, nem tudja kezelni. Ez az információ több helyen megjelent. 

A szoc. és a rehab. szakértői vélemények valószínűleg a felelősség megosztását célozzák. Most már csak egy van ez utóbbiak közül, mintha ezt mondta volna valaki, elfelejtettem, hogy melyik. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (13995)
ibi43 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13997

Kedves GG! 

Ne haragudj, de azt hiszem már említettem, hogy gondok vannak a memóriámmal.

Sajnos még az 1 órával ezelőtt írt dolgokhoz is többször visszapörgetek, mert képtelen vagyok észben tartani ki mit írt.

Na meg az az igazság, hogy úgy érzem, most több szálon futnak az események és én ezeket képtelen vagyok követni.

Szóval voltál vizsgálaton? Ha igen, mi a besorolásod? 

Ismét köszönöm a válaszod.

Előzmény: Törölt nick (13996)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13996

Kedves ibi43!Más a név,de nem hiszem,hogy egyetlenként egyeztem meg velük innen a csoportból,az eset sem mostani.Nem olvastad a tegnapi írásaim sem,az elsőfokú döntésen már túl vagyok,és nagyon nem tetszik!

Előzmény: ibi43 (13994)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13995

Oké,részemről biztos a dolog,de remélem jól alakulnak a dolgaitok.Annyit azért észrevettem,hogy sokat csitult a kezdeti mocskosság a bizottságoknál.Szelidebbek lettek,gondolom a rengeteg kritikátol,negativ véleményektől,amit megérdemeltek.Legyen szerencsétek,látom fog az menni!

ibi43 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13994

Kedves GG! 

Az OEP-es honnan tudta volna olyan biztosra, hogy leszázalékolnak? Ő szerintem közelébe nem kerül a felülvizsgálatnak.

Anno a Nyufig járt el ezekben az ügyekben, most meg már új szervek vannak.

Még azt szeretném kérdezni, hogy voltál bizottság előtt és ennek az eredményét várod? 

Csak azért, mert ezt olvastam ki a soraidból.

Köszönöm a válaszod!

Előzmény: Törölt nick (13992)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13993

O.K.

Előzmény: Törölt nick (13992)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13992

Nekem az OEP-től,egy dolgozó tájékoztatott,hogy adjam be a papirjaim,mert megkapom a rokkantságit.Erről nem írhatok,nem is most volt.Ezen nem kell aggódni!Az utolsó vizsgálati eredményemen,az eljáráson,viszont igen.

Előzmény: words about future (13990)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13991

Kedves Vaktöltény!

Hiszek valahol még mindig az objektív döntéshozatalban.Egyszer már voltak tárgyilagosak voltak, csak az utóbbi időben nem.

 

Soha sem kellett még fellebbeznem, remélem nem kerül rá a sor.

Ha nagyon szubjektív döntés születik,  akkor lehet, szavadon foglak majd, ha a jövőben is áll még  az ajánlatod. Akkor megbeszéljük majd a módját a kapcsolatfelvételnek. Addig is: köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (13988)
words about future Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13990

Ha sejtetsz valamit, amiről aztán meg nem írsz, az csak az egyébként is bennünk lévő aggódást növeli. Ennek így semmi értelme. A stressz így is elég nagy. Inkább oldani kellene, legalább is nem fokozni. 

Azért sok sikert a terveidhez!

Előzmény: Törölt nick (13984)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 2 13989

Kedves Ibi43!

Az RSZSZ-értesít hogy megindították hivatalból az eljárást.

Eddig rendben van.

A hatoldalas nyilatkozat rendben van.

A háziorvosi beutaló eddig a háziorvosnál volt,már a formanyomtatványra gondolok.

Ha az E.Ü.dokumentációkat is kérik,8-napon belül,akkor a személyes megjelenés mellőzése nélkül,

a kliens rendelkezésére álló E.ü-dokumentációk alapján döntenek.

Ezért egyértelmű hogy nem a lakóhelye szerinti bizottság bírálhatja el az ügyét.

Ezért nyilatkoztatják erről.

Az MMTV-vény korábbi módosítása,itt lép életbe,ezért nincs időpont,meg helyszín megadva,papírjai alapján döntenek,akár más 

régióban is ügyéről.

 

Előzmény: ibi43 (13957)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13988

WAF.Volt pár fellebezésünk.Van esély,teremts új helyzetet az elsőhöz képest.Gondolom érted,ami a törvények szerint belefér.Na de azt itt nem merem írni,nem tudom hogy tudnál elérni,segitenék.

tiga19 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 13987

Kedves ibi43!

Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy voltál-e 2011.12.31-ét követően felülvizsgálaton? Azért kérdezem, mert 2015.09.28-án a komplex minősítésre vonatkozó rendelet módosítás történt, ami megtalálható Bernáth Júlia Szakértő asszony Honlapján a 16-os pontban.

Nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmezem a törvényt, de én úgy gondolom, hogy akik voltak komplexen 2011.12.31-e után és rendelkeznek kiállított határozattal, szakhatósági állásfoglalással vagy szakvéleménnyel, azoknak a felülvizsgálatát az utolsó felülvizsgálat óta keletkezett iratok alapján kell elvégezni, vagyis nem kell megjelenni a bizottság előtt, hanem az orvosi dokumentumok alapján döntenek.

 

Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a fent említett rendelet módosítást jól értelmezem-e, mert nem szeretnék senkit félrevezetni, ha tévednék.

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni értelmezni ezt az új rendeletet.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.06 0 1 13986

Sokunknak segített,pedig nagy terhek vannak rajta is.Részemről:újból tanultam írni,a mai napig nehezen megy,sok a betű tévesztésem,amiket javítanom kell.

Előzmény: Törölt nick (13985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!