Keresés

Részletes keresés

OPi Creative Commons License 2015.07.23 0 0 21831

Én is hasonlóra gondoltam, nagyjából erre indulunk majd el.

Előzmény: davidabc (21827)
szitya01 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 21830

Köszi, az infót :) Tégla lesz

Előzmény: LandCruiser (21821)
kaposznyak Creative Commons License 2015.07.21 0 0 21829

Sziasztok.

 

Mennyezethűtésről tudna valaki tapasztalatot írni? Nem nagyon szeretem a befújós klímákat, ez a "passzív" módszer jobban tetszene.

 

Az is érdekelne (a hatékonyság mellett), hogy van-e belőle nem beépített verzió. Pl. mennyezetre kell felszerelni egy panelt aztán azt rákötöm az álmennyezetben megbúvó csövezésre.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.21 0 0 21828

Semmi problémát nem okoz, nekem 25 centin van fent két gép is. Egyik már 4 éve.

 

Simán átmegy a falon a furat, benne a méteres menetes szár(10). Lehet persze mindenféle méretes, akár ragasztott dűbellel is bűvészkedni, de az sohasem biztos.

 

Kívülről a szigetelésben 32-es furatban PVC cső pontosan szigetelés síkjára vágva. Ebben a csőben jön ki  a menetes szár körbefújva PUR habbal. Ez is kötés után síkra vágra. Ezekre a pontokra a menetes szárral van felhuzatva a klíma, nem kell finomkodni a meghúzással, a PVC cső veszi fel a terhelést.

 

Nincs hőhíd, nincs aggodalaom hogy leszakad!

Előzmény: OPi (21826)
davidabc Creative Commons License 2015.07.21 0 0 21827

Ha megoldható, a kültérit ne falra szerelt, hanem földre tedd (önts ki egy beton alaptestet 20-30 centivel talajszint fölé). Így csak a csövezésnek kell lyukat fúrnod, a konzolnak nem. Ha belül be tudod vésni a csöveket, akkor érdemes lehet alul bemenni a házba a csövekkel, és akkor még csatornázni se kell kívül.

 

Csak egy ötlet, lehet vannak buktatói.

Előzmény: OPi (21826)
OPi Creative Commons License 2015.07.21 0 0 21826

egy nagyon láma kérdés:

15cm külső szigetelés van a házfalamon. Szeretnék egy klímát utólag beszereltetni - ez hogyan lehetséges a szigetelés komolyabb szétbarmolása nélkül?

 

köszi előre is

Töck Jenő Creative Commons License 2015.07.20 0 0 21825

Azért a 85 éves házzal nem árt vigyázni. Vezetékekkel valószínűleg gondok lehetnek, a födémekkel is. Akkor jelentek meg az idomtestes födémek (Újlaky, Bohn, stb.) amiket ma már nem lehet pótolni. Ezeknél a födémeknél nincs gerenda, úgy kell őket elképzelni mintha a mai béléstestes födémekből kimaradna a gerenda, helyette egy szál vas van a béléstestek között. 

Előzmény: Dunit (21823)
Dunit Creative Commons License 2015.07.20 0 0 21824

   " hogy egy házat 20-30 évente rendesen fel kell újítani. " Picit túlzás , de azért igaz.

 

 

 konkrétan pl. a konyhámban graboplaszt padló burkolat van.  35 éve. hát nagyon kopott, de még az van. igaz pont  3 éve megvan az új burkoló anayag, de még nem került sorra. Nincs aki kicipelje a bútorokat. Az tán az Első villanybojlerem tartott 9 évig, a mostani már  18 éves és még bírja.

 A kazán az első 20 évig, a mostani 5 éve meneget.

 Nos a külsőről is egy kicsit :  a vakolat  az első tartott 30 évig majd le mált, a második úbb  30 évig újra lemált. Min a kétszer kilopták/kihagyták belőle a cementet.

 A bádogos szerkezetek :   eső csatorna  20 év alatt tönkre ment, a többi is  35 évesre galyra, sőt a második is  tönkre ment 40 év alatt. A mostani remélem tartani fog sokáig.

 

 Viszont a palatető kitűnő,  még legalább 35 évig fenn kell maradnia. /ha csak egy jégeső ki nem baszik velünk /

 A villanyok  / villanyrendszer  ?. Hát mindenféle. A múltkoriban egy biztosítós vigéc akart rábeszélni a biztosításra. mondom semmi akadálya ha belevesszük ,hogy elektromos tűznél mindig fizetnek.

 kivéve a szándékosságot.  Na az ürge elbizonytalanodott. Magyarázta, hogy milyen jó, hogy a nemlétező aranyaim biztosítva vannak.

Előzmény: halaloszto (21822)
Dunit Creative Commons License 2015.07.20 0 0 21823

 Elkeserítő. Amit a könnyűszerkezetesről írsz.

De azért egy téglaépületnél az 50 év semmi.

 

 Van  szerencsém egy 85 éves házban lakni. A múltkoriban kérdezte valaki, hogy  meddig lesz  ez a ház  még  ház ? hát amíg le nem bontják. De mondtam neki 35 évig még biztos.

 Aztán van egy 120 éves házban is egy lakásom. Sacra az is fog még állni úgy 20 évig.

 

 

 Viszont alapszabály ,hogy egy ingatlanra 60 -70 évente nagyjából  az eredeti építési költséget még rá lehet költeni. Persze van aki elszabotálja, de az a ház úgy is néz ki.

Előzmény: LandCruiser (21821)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.20 0 0 21822

csak azt tenném hozzá, hogy egy házat 20-30 évente rendesen fel kell újítani. gépészet, burkolatok, nyiílászárók. 

 

egy könnyűszerkezetesben pont azt hangoztatják mint előny, hogy ezek előre belekerülnek a szerkezetbe, ezért gyors az építés. ugyanezért viszont mire ezeket kiszeded és kicseréled egy könnyűszerkezetes házban, szinte elbontottad az egészet. 

 

Vajk

Előzmény: LandCruiser (21821)
LandCruiser Creative Commons License 2015.07.20 0 0 21821

Nem véletlenül drágább a téglaépület. Nem a könnyűszerkezetessel van a baj, hanem az esetlegesen hanyag kivitelezéssel. 

Egy téglaépületnél ha nem megfelelő a kivitelezés, az akkor is állni fog 50 év múlva is, legfeljebb repedeznek a falak, hőhidas, stb... Egy könnyűszerkezetes viszont teljesen használhatatlan is lehet. Magdolnavölgyi akkoriban felkapott  lakóparkban ismerős vett 30 M körül egy gyönyörűszép 150 m2 körüli könnyűszerkezetest, ahol a nyílászárókat belecsavarozták a szerkezetbe (nedves fába) amikor száradt a fa, széttépte a nyílászárókat, a kétszárnyú toló teraszajtót négyen tudtuk kinyitni, úgy eldeformálódott, télen a cirkó 0-24 ment, nyáron a klíma ugyan úgy, nem hiszem, hogy sok szigetelés lehetett benne. 

Arról nem beszélve, hogy tudok olyan nyaralóról, amit megtámadott valami gombafajta, és úgy elterjedt az egész ház alatt, és a falakban, hogy hatóságilag lebontatták, és zárt konténerben elszállíttatták az egész házat megsemmisítésre nem kevés pénzért. 

Ha rendesen meg van csinálva, a fa lekezelve, gondoskodva az átszellőzésről, akkor jó is lehet, de rizikós. Ezért is olcsóbb, sokkal nehezebb eladni.

Előzmény: szitya01 (21819)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.07.19 0 0 21820

Én, magam részéről a könnyűszerkezetes házat nagyon nem szeretem. Amerikában a könnyűszerkezetes házakat öt-tíz évre építik.

Előzmény: szitya01 (21819)
szitya01 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 21819

Sziasztok!

Sorházi lakásoknál a 1996-ban épült könnyűszerkezetest meg lehet venni? (persze tudom, h látni kell, de az a technológia 20 év alatt úgy gondolom sokkal többet fejlődött mint a tégla)) A tégla sorházi lakások 2-3m Ft-tal drágábbak, ugyanazon környéken.
És az a könnyűszerkezetes mégis csak 20 éves :( 

KömKel Creative Commons License 2015.07.16 0 0 21818

Rossz a kérdés, mert igy tényleg annyiféle árat és mennyiséget fogsz kapni, ahány szakit megkérdezel.

 

Ki kell számolni/számoltatni miből mennyi a mennyiség, és arra kérni árat.

Előzmény: frakkx (21817)
frakkx Creative Commons License 2015.07.16 0 0 21817

Természetesen ezt én is így gondoltam. De mint írtam a ház egyszerű mint a faék. téglalap forma középen belül egy főfal. Nem pontos árat kértem, az különben is annyiszor változik, ahány kőműves mestert kérdeznék :))

 

Előzmény: Töck Jenő (21816)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.07.15 0 0 21816

Terv ismerete nélkül csak hozzávetőlegesen lehet valami becslést adni.

Előzmény: frakkx (21815)
frakkx Creative Commons License 2015.07.15 0 0 21815

Helló! árajánlatot szeretnék kérni 127nm-es ház-ra+ 35 nm garázsra. Tud itt valaki ilyesmivel foglalkozni?? terv szinte kész. alap/-- lábazat(3sor zsalúkő)/--falazat 38-porotherm k habarcsban/---aljzatbeton, /---monolit födém,  A ház egyszintes egyszerű mint a faék, semmi kiugró

megtisztelne valaki ha erre kapnék egy szerkezetkész árat.

kaposznyak Creative Commons License 2015.07.15 0 0 21814

És ez http://www.doerken.de/bvf-hu/produkte/mauer/horizontal/produkte/ms-sauberkeitsschicht.php vagy klónjai?

 

Ezzel megvan a szerelőbeton meg egy közepes vízszigetelés.

LandCruiser Creative Commons License 2015.07.14 0 0 21813

Ha lerakod a földre, akkor el. Van pincefal szigetelő lemez, de az jóval drágább, mint a lépésálló.

Előzmény: kaposznyak (21812)
kaposznyak Creative Commons License 2015.07.14 0 0 21812

Elrohad a lépésálló polisztirol? Bocs, de elég hihetetlennek hangzik...

Előzmény: LandCruiser (21810)
LandCruiser Creative Commons License 2015.07.14 0 0 21811

Ez így szokott lenni, nincs meló, amikor van, nincs rá ember. :)

Előzmény: kaposznyak (21809)
LandCruiser Creative Commons License 2015.07.14 0 0 21810

Az a baj a nejlonnal, ha földdel érintkezik, előbb-utóbb elrohad, aztán a lépésálló polisztirol is, és lesz a beton alatt egy légrés, tehát levegőbe lesz a betonod. Persze ezek évek, de szerintem nem jó megoldás.  A polisztirolt meg kell védened a betontól is, mert megszívja magát cementlével, és nagyon nem tesz neki jót.  Ha nikecellt is szeretnél, akkor az igazság szerint egy réteg beton, bitumenes szigetelőlemez, nejlon, nikecell, nejlon, beton rétegrend. Ha spórrolni szeretnél, talán legalulra tófólia megoldás lehet, aztán nikecell, nejlon, és beton. Szerintem vasalás nélkül is működik a dolog, ha rendesen tömörített alatta a föld, de persze vasalva biztosabb, akár a legvékonyabb hálóval is. 

Előzmény: kaposznyak (21808)
kaposznyak Creative Commons License 2015.07.14 0 0 21809

Igazából a kőműves a szűk keresztmetszet: már 3 hete keresek Monoron embert a zsalukövek felrakására, betonozására, ajlzatbetonozásra meg később falazásra.

 

A zsalukövet már megcsináltam, 2 réteg betonra mennyit kéne még várnom?:-) Azért próbálkozom háztáji, egyemberes megoldásokkal.

Előzmény: kaposznyak (21808)
kaposznyak Creative Commons License 2015.07.14 0 0 21808

Illetve még egy esetleges megoldás: nejlon, 2 cm lépésálló nikecell, vas, 7-10 cm beton?

Előzmény: kaposznyak (21807)
kaposznyak Creative Commons License 2015.07.14 0 0 21807

Kézi keverésű lesz. Ha teszek nejlont, akkor azért nem fogom sárosra áztatni a földet alatta.

 

Fa ellenes tanácsodat megfogadom. Egyébként mennyire hiányozna belőle a vas, ha mégse tenném bele? Mint említettem, tároló lesz, semmi komoly terhelés nem fogja érni.

Előzmény: LandCruiser (21806)
LandCruiser Creative Commons License 2015.07.14 0 0 21806

Ha teszel alá nejlont, nagyon könnyen le lehet húzni a betont. Szinte magától szétfolyik. Ha mixerbetonnal csinálod, akár a 4,5 méteres szakaszt is egyszerre le tudod húzni, ha a két szembelevő 7 méteres szakaszt pont vízszintbe zsaluzod ki. Csak kell valami tök egyenes léc, ami legalább 5 méteres, és nem is hajlik meg túlzottan a lehúzásnál. Ha kézi keveréses lesz, akkor nem tudod egyszerre a 4,5 m szakaszt húzni, mert lassú a keverés. Ha nem teszel alá sóderágyat, és a földet eláztatod, azon jó lesz betonozni a térdig érő sárba. Akkor én biztosan nem leszek nálad talicskás. :):) Betonba én nem tennék fát, és semmilyen más szerves anyagot sem. A fa megszívja magát vízzel, és akár szét is repesztheti a beton alsó részét, és a vasalásnak se tesz jót, mert nincs betontakarás, és rozsdásodni fog, a rozsdás vas meg ledobja magáról a betont. Lehet ilyet látni régi épületeknél, ahol nincs elég betontakarás a vason. Lehet kapni műanyag lábakat vasaláshoz, amit pl. monolitfödém vasalása alá tesznek. Nálad a föld ezt a lábakat nem tartja meg, hacsak nem teszel alá pl hulladék járólapokat. Én húznék egy pár centi betont, rá a háló, aztán a végleges beton. Ilyen kánikulába a pár centi betonnal vigyázni kell, fél perc alatt megég. 

Előzmény: kaposznyak (21805)
kaposznyak Creative Commons License 2015.07.13 0 0 21805

Üdv.

 

7x4,5 m-es kerti tárolót építek.

 

Alapozás, egy sor zsalukő megvan. Aljzatbetonozás jön. Kocsi nem fog beállni, szekrények meg egyéb lomok lesznek a helyiségben tárolva.

 

Az alapból kiásott földet visszatöltöttem, pont szintben van a zsalukővel. Nem szednék le belőle, nagyon rossz minőségű, el kellene vitetnem, ami ugye pénzbe kerül. Szóval kavicsot nem tervezek az aljzatbeton alá. Semmiféle gépészeti elem nem kerül bele.

 

Szóval a kérdés az, ha a tömörített talajt alaposan eláztatom betonozás előtt, az elegendő? Vagy húzzak rá egy réteg fóliát? Illetve van korábbi építkezésből maradék térháló, azt beleteszem. Ha tetőlécet lefektetek a földre, az eltartja a földtől annyira, hogy legyen értelme beletenni? Ha nem , mit csináljak?

 

Köszi.

 

 

szalaics Creative Commons License 2015.07.10 0 0 21804

Zuhanykabin kapcsán a Niagara Wellness Termékeiről tud valaki éremi infót?!

minőségre, megbizhatósága milyenek?

 

Ránézésre a Radaway minőségnek tűnik!?

peter17 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 21803

Szia!

 

Szerintem a RADAWAY is elfogadható minőség... minden alkatrész külön kapható hozzá.

 

Zuhanytálcában ha minőségit akarsz akkor csak öntöttmárványt szabad megvenni. (Radaway-ben is van)

Előzmény: szalaics (21801)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.08 0 0 21802

rikker. a cucc jó, a stílus meg egyedi.

 

Vajk

Előzmény: szalaics (21801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!