Keresés

Részletes keresés

fairytale86 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 18492

Szia Suzi,

 

szoba14ker@gmail.com

Köszönöm előre is! A Green Show-t már hívtam, sajnos nem értettem meg az e-mail címet, amit lediktáltak, de most elkértem sms-ben is, már várom a választ :D

Gyönyörű volt a csokrod! : )

Előzmény: suzi_mou (18489)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.29 -1 0 18491

persze, nincs miért izgulni! egyrészt, ha izgulunk, azzal se változik meg semmi. :) másrészt meg, se ők (vagyis, mondhatni, ti :) ), se mi nem tudjuk, pontosan mit is jelent majd az államcsőd a mindennapokban, így azon túl, amit írsz, h legyen kp-ben tartalék, mást nem is nagyon lehet tenni.

 

azért remélem, h pl. üzemanyag is lesz, mert bár stegna sztem jó hely, de tíz napig nem ücsörögnék ott azért. :)))

 

azt viszont sajnálom, h kevesebben vagyunk (még ha akár személy szerint egyes turistáknak ez még pozitív hatású is lehet), biztosan komolyan megérzi ezt a sziget. :/

Előzmény: suzi_mou (18490)
suzi_mou Creative Commons License 2015.06.29 0 1 18490

Jelenlegi helyzet itt az, hogy minden úgy megy mint máskor nyáron. Kevesebb volt a turista júniusban, kevesebb mint tavaly (de persze még így is sok). Minden nyitva van, zajlik az élet.

A mai naptól 6 napra bezártak a bankok, napi maximum kp felvétel 60 EUR. De bankkártyával lehet fizetni ezen felül is.

Mi is nézzük a híreket, hogy mi lesz, de ha nem néznénk, akkor nem tűnne fel semmi. Úgyhogy no para, akik jönnek nyaralni, elég kp-t kell hozni, azt hiszem ennyi amit lehet tenni. :-)

Előzmény: geodo1 (18484)
suzi_mou Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18489

Kérnék egy emailt, hogy fb-os lapokat tudjak küldeni, sminkesre és fotósra.

Előzmény: fairytale86 (18458)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.29 -1 0 18488
gaalzotya Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18487

Köszönöm szépen az infót! :-)

Előzmény: suzi_mou (18481)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.29 -1 0 18486

:P :))

Előzmény: zsizsikke (18485)
zsizsikke Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18485

Veled az az egyik legnagyobb baj, hogy Neked nem kevés az időd, így alaposan olvasol. Ideje lenne leszoknod róla...

Előzmény: geodo1 (18484)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.29 -1 0 18484

jó, persze, hiszen te vagy az, aki soha nem ismeri be ha téved, inkább ragaszkodik hozzá mindenáron. úgyhogy nem is folytatom ezt veled, oké, akkor csőd van, nem csak szerdára lesz hivatalos, rendben. nekem aztán édes mindegy.

Előzmény: Flower2000 (18480)
suzi_mou Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18483

Szerintem a legjobb a szigeten Green show. Ez a Rodosz Lindos úton van, Rodosz város előtt közel a Rodini parkhoz. Előre kell megrendelni, itt nem olyanok a virágboltok mint nálunk, hogy van mindig vágott virág. Green Showban van, de ők is jobban szeretik az előre rendelést.

Ez volt az én csokrom onnan:

Előzmény: fairytale86 (18458)
haboscsirke Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18482

Jaj jaj de jó képek! Érzem a szellőt meg az illatokat itt az irodában. Jó kis hely ez, na. Köszi a képeket!

Előzmény: Sandorson (18464)
suzi_mou Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18481

Van havi bérlet, de turistáknak ez nem éri meg.

Előzmény: gaalzotya (18455)
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.29 -2 1 18480

http://www.portfolio.hu/gazdasag/ma_eldolt_csodben_a_gorogok_de_mi_lesz_ezutan.4.216168.html

 

Tessék itt is azt írja, hogy csőd. Ne akarjál már folyton mindenkitől okosabb lenni, mert ez úgy sem fog menni neked.

Előzmény: geodo1 (18474)
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18479

Nem kell ettől megijedni, nem azért tettem be. Magyarország is volt már csődközeli állapotban, de ilyenben mint most ők még nem mióta élek. 

Előzmény: geodo1 (18474)
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18478

köszi

Előzmény: Sandorson (18473)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18477

Nekem meg RHO :) 

Előzmény: Sandorson (18476)
Sandorson Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18476

Rendben, riasztjuk egymást akkor, ha lesz valami felfedezett kellemesebb JTR-ár, akár Aegean. :) Végül is kb. október első hetéig érdekes lehet. Nálunk egy picit talán AHO is versenyben lesz.

Előzmény: Törölt nick (18472)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18475

jaj, nem javítani akartalak, csak nekem meg ez jött a számra, persze, így van ahogy mondod, semmi jelentősége! :)

 

akkor változatlanul nem generált az az út nagy forgalmat! :)) nos igen, a turisták többsége vmiért oda nem merészkedik be, pedig valóban nagyon szép, és nagyon hangulatos vidék az. most tervezem felkeresni a víztározót és a tavat is, jól bemerészkedni a sziget mélyébe, bár a fotók alapján egyáltalán nem különösebben izgalmasak ezek a vízfelületek és környékük. de talán az odajutás tartogat kellemes meglepetéseket. :)

 

köszönöm szépen!

 

 

Előzmény: Sandorson (18471)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18474

mivel mindig hangoztatod, h ne vezessük félre azokat, akik kevésbé tájékozottak: nem ment még csődbe az ország, ha nem lesz változás, szerdán fog csődbe menni. ez ugye egy folyamat, és egyébként a hangzatos cím ellenére még ez a cikk sem írja ezt, csak azt, h gyakorlatilag. de ez még nem a csőd. az még két nap.

Előzmény: Flower2000 (18470)
Sandorson Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18473

Jellemzően 27-30 fok volt a levegő, de többnek tűnt, a víz jellemzően 24 fok körül volt június közepén, a legmelegebb talán a sekély és védett Lindos Beachen. Rodosz városban és Lindosban már sok turista volt, de nem elviselhetetlenül sok, simán találtunk jó parkolóhelyet. Pl. Prassonissin is sokan voltak, de az olyan tágas hely, hogy ez fel sem tűnt. :) A legtöbb beach azért még nagyon nyugis volt.

Szúnyogot mi csak Stegnán tapasztaltunk, csak napnyugta után, talán máshol is lehet, ezt nem tudom.

Előzmény: Flower2000 (18468)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18472

A jegynélküliséggel itt is ugyanaz a helyzet (leszámítva egy most szombati egynapos MXP-t), úgyhogy ha neked esne egy jó árban lévő Santorini - miután megvetted magadnak - örülnék, ha értesítenél :)

Előzmény: Sandorson (18466)
Sandorson Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18471

Igazad van, a Iakovos a helyes megszólítás, csak ő mindig a Jack aláírást használta a leveleiben, aztán valahogy az maradt meg bennem. :)

 

Fournin volt ugyan némi tengeri fű, de nem volt gond. Amúgy Stegnán meg kisebb medúzacsípések fordultak elő az utolsó napon, de a csalán által okozotthoz hasonló, rövid ideig tartó tüneteknél semmi komolyabbat nem eredményezett.

 

Valóban érdekes és nagyon szép volt a vélhetően EU-pénzekből felújított/épített és amúgy (pár igen nagy kígyót leszámítva) tök üres Malonas-Apollona-Embonas út, többször megálltunk. Mind útminőségben, mind a belső táj szépségét tekintve hasonlónak találtunk Siama városától pár km-t észak felé haladva, majd jobbra fordulva az Ag. Isidoros - Laerma - Lardos utat is.

 

Nagyon klassz utat nektek! :)

Előzmény: geodo1 (18467)
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18470
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18469

Volt szúnyog, hogy megemlíted a szúnyogűzőket?

Előzmény: Sandorson (18466)
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18468

Volt sok turista? Mennyire volt meleg?

Szerintem is nagyon közvetlenek tudnak lenni a görög vendéglátósok, tisztára otthon érzi magát az ember sokszor a vendéglőben.

Előzmény: Sandorson (18466)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18467

Iakovos abszolút szerethető (bár nem hagyott annyit alkudni, amennyit én gondoltam, hogy hagyni fog :D), de valóban nem a legakkurátusabb figura, az bizonyos. Viszont hogyne, azért ilyesmiben nem szabadna hiányosságnak lennie!

 

Köszi a tippeket, boltot is, tavernákat is, vmint a Lachania melletti beachet is. Megakadt rajta a szemem a fényképeiden, úgyhogy ott vagy másutt, de feltétlenül megnézzük azt a hosszú partszakaszt is.

 

Tsambika nagyon vonzó volt a fényképeken szintén, sajnos tartok tőle, nekünk már nem ilyen lesz; úgy pedig sokkal kevésbé volt lenyűgöző (kissé jesolo/rimini hangulat, dübörgő zene, stb.; de legalább olcsóbb :) ). A beach melletti monostorhoz nem mentetek fel? nem mondom, fizikai munka :D, de eléggé jelentős onnan a kilátás, részint Tsambikára, részint az északi oldalra is. Meg maga az út se rossz, isteni fűszernövény és görög fenyő illat kíséri a vándor útját. Meg kecskék. :)

 

A képeiden nem tudom teljes biztonsággal megállapítani, h Fournin a tengeri fű mennyire volt probléma? Nekünk anno rengeteg volt, amivel együtt is nagyon bejött a hely, szóval nem igazán kardinális a kérdés, de mégis.

 

A hype-olt dolgokban igazságod van, azzal együtt, h a Hét Forrás nekem kedves hely, igaz, legkevésbé a források ténye miatt. Kallithea mintha nem is ott volna, ahol (ez nem értékítélet), a Pillangók völgye viszont szerintem abszolút túlértékelt, főleg a hat eurós belépőjegyet is figyelembe véve. Na oda pl. eszünkben sincs visszamenni.

 

Ladiko nekünk kimaradt három éve, pontosan a zsúfoltság miatt; most biztosan megnézzük, de bizony a képeiden már ebben az előidényben is túmáccsnak hatott. Így nem gondolom, hogy hosszú órákat töltenénk ott-aztán ki tudja, sokszor pont az ilyen előítéletes esetekben kap egy tök jó érzést az ember az adott helytől mégis.

 

Ó, azért attól nem tartok, h ez a jegynélküliség hosszan tartó állapot maradna... ;)

Előzmény: Sandorson (18466)
Sandorson Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18466

Köszi! :)

A sok remek ötleted közül a Maria volt a legkozmikusabb. Az ember majdhogynem meghatódott (de tényleg) - mindenféle érzelgősségre hajlamosság nélkül is - hogy létezik ennyire kedves vendéglátás. Meg a lényeg persze, hogy nagyon frankók a kaják.

 

A Salora vendéglátója, Jack is egy nagyon szeretni való figura, az ár-érték arányra valóban nem lehet panasz, a logisztika meg tökéletes volt. Az apró hiányosságok ezen nem változtattak semmit. Mondjuk ilyen vendégforgalom mellett én a helyében beruháznék egy picit melegvíz ügyben.

 

A Prassonissi-napon végül kihagytuk a korábban említett plimmiri tavernát. Valószínűleg jó hely, csak talán nem annyira inspiráló a környezete. Prassonissin ugye eleve csak nézelődtünk, így utána keresni aratunk egy jó strandot, de olyat, ahol senki nincs rajtunk kívül (csak egy zuhany), viszont a part/víz színe legyen nagyon szép. Lachania mellett meg is találtunk. :)

 

Nagyon ajánlott még a sianai Manos étterem (a templom mögötti nagy teraszos ház, Philip a tulaj szintén remek csávó, jó a választék, nagyok az adagok, kellemes a terasz), ha esetleg pont éhesen jártok arra a Monolithos-napon. :) Továbbá szintén nem volt csalódás (sőt) a lindosi Maria's tavern: http://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g227884-d2189220-Reviews-Marias_Taverna-Lindos_Rhodes_Dodecanese.html

 

A Tsampika Beach még nem volt zsúfolt, a környezete gyönyörű, felmásztam egy kicsit mindkét oldalon a hegyre, az is megérte. :) A Fourni Beach tényleg az egyik legjobb, még a szél ellenére is. Stegna Beach-re az utolsó teljes napot hagytuk, nagyon szép és szerencsére nyugi volt, néha kikötött egy-egy kiránduló jacht vagy kishajó, akkor volt csak kisebb megélénkülés.

 

Maga Rodosz város nekünk erősen pluszos, simán kellett rá a teljes nap, úgy, hogy este is lássa az ember. Pár apró turistacsapdát leszámítva nagyon sok az autentikus és valódi történelmi hangulatot adó látnivaló (ezt a vitatott olasz felújítási technikáknak sem sikerült elrontani :) Az eleve unikum mondjuk, hogy az olasz megszállás miatt ez a sziget kimaradt a török-görög lakosságcseréből, így itt van tényleges és elő hagyományokat ápoló török kisebbség, persze a müezzin már nem fér bele. :D

 

A Pillangók völgye/7 forrás/Kalithea tematikát mi kihagytuk a számunkra a kelleténél picit magasabbnak tűnő hype-faktor miatt.

Ami érdekes, hogy hype ugye az Anthony Quinn bayben is akad bőséggel, de a Ladiko-beach-et mégis nagyon kellemesnek találtunk, a rodosz városi napon csak 1 órás napnyugtás fürdésre ugrottunk ki oda a városból, de nagyon tetszett, persze a főidényben nyilván erősen zsúfolt.

 

Ezt egy egész jó boltnak találtuk kajavásárláshoz, a főút mellett közvetlenül, Faliraki mellett, ha éppen arra jártok.

AB Foodmarket: 36.340859, 28.199394

 

Ott pl. viszonylag nagy a szúnyogűző eszközös választék is. ;)

 

 

Igen, jöhet Santorini, nagyon is. :] Talán ősszel pár napra? Nem, az mégiscsak túlzás lenne. Vagy mégis? :D Nem tudom még, most nincs egy darab jegyünk sem a spájzban.

Előzmény: geodo1 (18465)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18465

remek képek, és remek hírek! péntek este már magunk is a maria tavernában ejtjük meg az eléggé késői vacsoránkat, ami akkor ezek szerint tartja a remek formáját. salora: a wifivel már három éve is volt akadás, mondjuk a meleg vízzel nem. de hát ja, annak azért elsősorban az ár/érték aránya az, ami miatt megérős lehet. szintén örülök, h stegna is bevállt, mint központ.

 

és akkor jöhet legközelebb santorini? :)

Előzmény: Sandorson (18464)
Sandorson Creative Commons License 2015.06.29 0 3 18464
Flower2000 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 18463

Jó nyaralást, majd jelentkezz milyen volt.

Előzmény: gemike7 (18459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!