Keresés

Részletes keresés

Ogf_Soron Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170582

Amennyiben külföldről rendelném meg, mennyivel olcsóbb, hol lehet megbízható bolttól beszerezni, mennyi a szállítási költség, a garancia hogyan érvényesíthető?

Előzmény: mtb (170577)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170581

Megköszönném, ha rákérdeznél.

Előzmény: krilin (170572)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170580

Az már szinte mellékes, hogy az Ambit nem tudja kezelni a telefonomat (a Fenix igen), mert ugye csak a b..i Ájfónnal kompatibilis. Mekkora baromság. Nem mintha annyira meghatna, mert úgyis gépen állítanék be mindent, és nem szoktam edzéseket megosztani Endomondon sem.

Előzmény: Levus55 (170573)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170579

A Zerge is inkább ezt ajánlotta, mint az Ambit 3 Peaket, de annak, aki főként futásra használná.  De mégsem vagyok biztos a dolgomban. Ami mellette szól, hogy van vibra-funkció, ami ugye nem hátrány, és az, hogy tud edzéstervet vezetni. Itt nekem elsősorban az volna a fontos, hogy rezgéssel jelezzen, ha átléptem a pulzus felső értékét. Ami ellene szól, hogy nem üzembiztos a GPS benne, és ami nem is biztos, hogy érv kellene legyen, az Ambit jobban tetszik külsőre. Amit én venni akarok, az nem csak sportoláskor lenne használva, hanem hétköznap is. És amíg nem bukkantam az Ambitra, addig a Polar V800 volt a kiszemelt. Szép, mindent tud, de azzal is az a bajom, hogy nem igazán hordható szimpla órakánt, mikor épp nem sportol az ember. Legalábbis én így látom.

Az Ambit 3 Sport is versenyben van még, csak a hiányosságai ugyanazok, mint a Peak-nek, sőt megtoldja azzal, hogy az üzemidő feleannyi mint a nagytesónál. A 8 óra nekem kicsit karcsú, mert tervezek olyan gyalogtúrára menni, ami ennél több időt vesz igénybe. Nyilván azt akarom, hogy végig bírja kakaóval. A Peak alkalmas erre, az Sport nem.

 

Ez a kérdés mindenkinek szólna: kinek mennyire fontos a rezgő funkció megléte? Akinek tud ilyet az órája, annak meglenne-e nélküle, akinek alapból nincs is, annak mennyire hiányozna? És akinek nem tud ilyet, annak mennyire nehéz feladat a pulzust nyomon követni? Kellemetlenséget okoz egyáltalán az, ha vizuális módon kell figyelni a pulzust, nehogy túllépje, és nincs az, hogy rezeg egyet figyelmeztetésképp az óra?

 

mtb:

 

Szép óra, meg az ára is szép. :) Őszintén szólva nekem ez már kicsit sok, és még a Peak ára is horribilis, amit csak részletekben tudok kifizetni. Ez még dob rá több tízezer forintot. Biztos vagyok benne, hogy remek érzés egy ilyet birtokolni.

Előzmény: Levus55 (170573)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170578

Ismerem az oldalt, de még nem néztem sosem, hogy van óra összehasonlító is. És ezeket az appokat gépről fel tudom tenni rá? Akkor jól sejtettem, mert a teszteket nézegetve nem csak a Fenix 2, hanem még a 3-as szériája is küszködik ilyen jellegű gondokkal.

Előzmény: krilin (170572)
mtb Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170577

Egyik sem. Vegyél 920XT-t. GPS vevő érzékenysége hatalmasat javult az elődökhöz képest,  sokszor még ki ssm megyek a házból,  már megtalálja a holdakat,  szabadban meg 10-20 mp. A többi szolgáltatásáról nem is beszélve. Nekem 310XT volt előtte,  azt is szerettem, de ez már sokkal felhasználóbarátabb. Csak nem itthon kell megvenni. 

Előzmény: Ogf_Soron (170570)
Pinyo Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170576

Gondoltam, hogy felessel kezdeni a napot nem jó jel :)

Előzmény: amatőr (170575)
amatőr Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170575

feles óta, na persze, nem óra

amatőr Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170574

Futás ügyben nincs mit írnom: a Vivicitta feles óra egy méter sem jött össze.
Gödör. Mély.

Előzmény: Spenót (170547)
Levus55 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170573

Szia Ogf_Soron!

 

És tényleg, nekem van Fenix 2 SE órám (gondolom másnak is)  :)

 

Szubjektív:

Nekem ilyen óra való, ezért szeretem is.

 

A GPS megtalálása gyorsan megy, bár ez teljesen szubjektív mivel nincs összehasonlítási alapom, ez az első GPS órám.

Az indítás után ha egy helyben állok (óra magam előtt, számlap felfelé a legjobb pozíció a vételhez) akkor egy percen belül (legtöbbször 10-30 mp) eddig mindig megtalálta a pozíciót. Ha séta közben (lógatott karral) keresett akkor sem tarthatott ennél sokkal tovább, mert mire megnéztem addigra általában megvolt a pozíció. Egy alkalomra emlékszem, hogy több mint 2 percig tartott fixálni a pozíciót (séta alatt) és még meg is kellett állni egy kicsit "bűvölni" mire jelet talált.

 

Amiatt is nagyon szeretem, hogy rezgéssel jelez és nem kell csipogtatni.

 

Mérés közben is lehet rajta állítani szinte mindent az éppen használt activityben, vagy az órán lévő útvonalakban. Lehet mérés közben is állítani a riasztások ki-be kapcsolását vagy méréshatárát.

Lehet beállítani Workout-ot (ezt csak PC-ről) amibe az én szintemen akármilyen bonyolult résztávozást stb. be lehet állítani.

 

A navigálási funkciója nagyon jó. A feltöltött tracknél  bel lehet állítani hogy látszódjon vagy ne és a térkép nézeten lehet követni, hogy merre vagy és merre megy a kiválasztott Track. Egyszerre több tracket is lehet láthatóvá tenni, így akár egy egész kis térkép (úthálózat) is megjeleníthető. A térképbe bele lehet nagyítani, lehet mozgatni stb.

 

Ha van kérdésed szívesen válaszolok (ha tudok), ha még eszembe jut valami azt is megírom.

Előzmény: Ogf_Soron (170571)
krilin Creative Commons License 2015.05.13 0 0 170572

Egy ismerősömnek Fenix2 van, a párjának pedig Ambit2S.

Amikor együtt elindulnak a belvárosból a Városliget felé futni, az Ambit a magas házak ellenére pár másodperc alatt talál műholdat, a Fenix2 meg van, hogy egy-két percig is szenved.

Stravan a kettőjük track-je is ég és föld. A Fenixé bemegy a házakba, össze vissza kavar, emiatt hosszabb távot is mér, az Ambit nyíl egyenesen követi az utcát, sokkal pontosabb.

 

Ez egy ismert Fenix2 probléma, garmin fórumokon rá tudsz keresni. Van akinél nincs ez, más felhasználóknál meg van. Nem tudni miért. Talán csak bizonyos sorozatokat érint. Az is lehet, hogy azóta orvosolták, és volt rá valami frissítés. Rákérdezek majd az ismerősnél.

 

Amikor az edzést töltik USB-n a gégpre, akkor meg a Suunto bénázik, a Fenix meg pikkpakk átrakja.

 

A Fenixben, meg úgy általában a Garminokban több az előre telepített feature, a Suuntoknál ezt magadnak kell megoldanod appokkal.

 

DCrainmaker teszteket olvastad róluk?

Előzmény: Ogf_Soron (170570)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.05.12 0 0 170571

Megvan! Előkapartam a delikvenst nagy nehezen. :)

 

Levus55 , neked szól a kérdés.

Előzmény: Ogf_Soron (170570)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.05.12 0 0 170570

Az volna a kérdésem, hogy ki volt az, aki egyszer említette, hogy egy Garmin Fenix 2 órát használ? Tudnál egy kis szubjektív véleményt írni róla? (Vagy ezt anno megtetted? Nem emlékszem.)

Nézegetem intenzíven az órákat, és nem tudom eldönteni, hogy az Ambit 3 Peak, vagy ez tetszik jobban. A youtube-on nézegettem videókat a Fenix 2-ről, és úgy tűnk, kicsit nehézkesen talál műholdakat. Erről mit tudsz mondani?

viktor a takarító Creative Commons License 2015.05.12 0 0 170569

Bizony, jövőre közös rajt :-)

Előzmény: Spenót (170567)
Alamuszi* Creative Commons License 2015.05.12 0 0 170568

Sürgős!

www.hatarfutas2015.webnode.hu-n olvashattok Zipperer Viktor merész vállalkozásáról.

Kísérőt keres (kerékpáros, autós) 2015. május 18-23-ig a Ragály- Vámosmikola szakaszon. Elérhetősége a honlapon megtalálható.

Minden segítség jól jöhet!

http://hatarfutas2015.webnode.hu/

Spenót Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170567

Ez jó volt. Remélem, jövőre összefutunk legalább a rajtnál.

Előzmény: viktor a takarító (170561)
rrroka Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170566

igen, tiszta reklám, kivéve, hogy ezek tök ingyen vannak. :) edzésenkét akár 5-10 perc is lehet, amíg bejelölgetem az útvonalat, átírom az órából az adatokat az EO-ra, de én szeretek ilyesmivel szüttyögni.

Előzmény: Smancs (170564)
Mr Long Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170565

Nekem eddig egyszer sikerult apro jegben futni. Olyanban, mintha hungarocelt untottek volna. Na az kiraly volt, utana az aztato eso kevesbe, de kiderult, hogy tenyleg vizallo a szeldzsekim. :D

Smancs Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170564
most ehhez hozzakepzeltem halk zenet az oldalak felugro kepeit... tiszta tvreklam :))).
Előzmény: rrroka (170558)
Smancs Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170563
ah, ez akkora vihar volt ebben hiaba ... beleszaladtam az azevi legnagyobb viharaba.
Előzmény: viktor a takarító (170559)
i_z Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170562

Erre én is felkaptam a fejemet, szinte méterre pontosan szinkronban voltak a táblák.

Lehet, hogy órával mérték, nem bringával? :)

Előzmény: viktor a takarító (170560)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170561

Gyorsan megírom ebéd előtt a Borvidék beszámolót, így legalább nem száll el a kezem a billentyűzeten :-D

 

Szóval Szombaton 10:30-ra odaértünk a versenyközpontba, a gyerekek megkapták a 178-179-es rajtszámot a 200-ból, így el tudtak indulni az 1 kilis versenyen, én meg felvettem a csomagot, ami nem volt túl bőséges, de hát ide nem is ezért megyünk, hanem szenvedni...

A gyerekek szépen lefutották a maguk távját 13 órától, kisebbik fiam lelkendezve mondta, hogy meg sem izzadt (pedig azért futott rendesen), így készülhettem a megmérettetésre. 

Az idő, hát igen, kicsit melegebb volt, mint szeretem, 26C lehetett és verőfényes napsütés, de inkább ez, mint az esti vihar. Kicsit késve elindult a rajt, és rögtön a 2. kilométertől felfelé kaptattunk. Egyesek már itt is belesétáltak, de hát én tavaly nem csináltam ilyet (csak lassan futottam néhol:-)), szóval előzgettem, vigyázva, hogy a pulzusom ne haladja meg a félmaratoni utolsó harmadára jellemző értéket. Aztán 4,5 kilinél vissza a városba, hogy jöjjön a következő etap, amit szintén futva és előzgetve teljesítettem, majd a harmadik, ahol szintén előzgettem, pedig itt már kezdett marha sok lenni a jóból. Ez egyébként érdekes helyzet volt, mert felfelé elmentem pár futó mellett, akik aztán lefelé úgy döngettek, hogy porzott a mészkő utánuk, és le is hagytak. Mindegy, sok volt még hátra, és addigra már annyira meleg volt, hogy frissíteni is megálltam egy helyen. 

Na, a Heinmann (?) pince hűvöse már kisebb megváltásként ért, utána a síkon még tartottam magam, majd a kaptató keményebb részén a combom azt mondta, hogy elég, ő nem emelkedik annyira, mint kérem. Odavágtam neki kettőt, majd még kettőt, de megmakacsolta magát... Ezek után belegyalogoltam, leszegett fejjel, hogy ilyen szégyen ért. Aztán körbenéztem, és mindenki gyalogolt mellettem. Majd ahogy kicsit enyhébb lett az emelkedő, futásra váltottunk, de az idő alapján láttam, hogy nem lesz meg a 2:10 alatti vágyálom, csak ha nagyon belehúzok, és lefelé bőven 4:30-on belül repesztek. Nem repesztettem annyival, de megközelítettem, így már lefelé sem előztek vissza, talán csak egy Sipi pólós magas srác. A következő emelkedőn már kétszer is sétáltam, a végén kifejezetten szarul nézhettem ki, mert az egyik rendező megsajnált: 

- Mindjárt itt a dombtető, és utána már csak leejt végig.

Na ez tényleg nagyon jó hír volt, maradék energiáimat a combomba préseltem, és igyekeztem tovább. Aztán eljött a leejtő, és végre ismét értékelhető futómozgást végeztem. Szinte el sem akartam hinni, hogy tényleg nincs több domb, semmi újabb megpróbáltatás, hanem kiengedhetem a lábaimból megmaradt roncsokat, hogy szaladjanak. Időről időre felrémlett, hogy a következő kanyar után úgyis jön valami kis aljas meglepi, de nem jött, a város utcáin pedig megnyugodtam, hogy most már tényleg mindjárt vége. Gyorsítani viszont nem tudtam, mert hiába volt leejtő, hiába bírta volna még a lábam a kicsit gyorsabbat, de beszúrt az oldalam annak ellenére, hogy nagyon figyeltem a légzésre, a testtartásra. Éreztem, hogy sípolok lélegzetvételnél, kissé fáj a tüdőm. A cél előtt azért még kipréseltem magamból az utolsó energiamorzsákat is, hogy a cél+1méterig bírjam szuflával, majd 2:15:38-cal, abszolút 135. helyen az 1000-ből beértem. Célban Márkus Öcsi láthatott rajtam valamit, mert megkérdezte jól vagyok-e. Hát, amikor neveztem, akkor voltam rosszul, azt hiszem. Csak annyit bírtam kinyögni, hogy a tavalyi aljas volt, ez viszont kegyetlen. Szavaimat dicséretnek vette. Az is volt. Jövőre ugyanott.

viktor a takarító Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170560

A GPS-es órák se mindig jók, de szombaton pl. a Borvidéken 10 méterre helyén volt minden tábla, és még a magasságot is elég jól becsülte (600m), pedig korábban Bián a Katalin hegyi futásomon komolyat bukott (cca 210m helyett 60m - Polar RC3 GPS).

Előzmény: rrroka (170554)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170559

Esőben pont ezért viszek napellenzős sapkát. Nap ellen nem szeretem, de esőre pont jó, és nem folyik le a szembe a víz...

Előzmény: Smancs (170537)
rrroka Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170558

én évek óta futoterkep.hu-n jelölöm az útvonalaimat, mostanában terepet a gpsies.com-on, az edzéseimet pedig 10 éve az edzesonline.hu tárolja.

Előzmény: schleier (170556)
krilin Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170557

Ezek szerint a nehezén talán már talán túl vagy. Jobbulást a továbbiakban is!

Előzmény: Elm (170533)
schleier Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170556

Elég sok dolgot olvasni ezekről a GPS órákról. Rengeteg van a piacon és szerintem csak a pénztárca szab határt ki milyet választ. Aki már jobban beleásta magát az tudja,hogy most 3 gyártó van az élmezőnyben /Garmin, Polar, Suunto/.

Én személy szerint jelenleg egy pulzusmérő órát használok futáshoz. Most elértem azt a szintet,hogy szeretném látni a megtett távot,résztávot stb... /nem akarok telefont magammal vinni/. Igaz ezeket most Excell táblázatban gyűjtöm,de azért jó lenne látni bizonyos szakaszokon milyen volt a pulzus stb.

Most 3 órára szűkült a kör: Garmin fr 220, Polar m400, Suunto Ambit 2. Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. A Garmin fr 220 inkább csak futóknak készült mivel más sportágat nem lehet választani a menüben míg a Polar m400 és Ambit 2-ben igen. Utóbbi kettő aktivitás mérők is egyben ami nem is biztos,hogy minden futónak kell. Sajnos az említett órák adatainak rögzítéséhez online oldalt kell alkalmaznunk. /szerintem kár érte/

Érdemes a külföldi piacon szétnézni mert lényegesen olcsóbbak,mint itthon.

Spenót Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170555

Akkor ez BMW vagy Audi :)

Én is ilyen melót szeretnék. Az mondjuk ciki, amikor lelepleződik az ember, de ennyit megér. :)

Előzmény: rrroka (170553)
rrroka Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170554

igen, az a kényelmi funkció, hogy nem kell utólag lemérni vmilyen online térképen a távot nagyon jó a GPS órákban, azzal együtt meg pláne, hogy az adott szakaszokhoz tudunk pontos pulzusadatokat rendelni.
én egyelőre a költséghatékonyság miatt maradok a futoterkep.hu vagy telefonos GPS + pulzusmérő kombónál, mert szerintem 50-100 Ft-ot erre elkölteni túlzás. Ugye mindig mondom, hogy majd pár év múlva megveszem olcsón vmelyikőtök jó állapotú óráját... :D

Előzmény: Spenót (170546)
rrroka Creative Commons License 2015.05.11 0 0 170553

havi egy milla zsebbe, plusz egy kocsi, amivel át lehet menni záróvonalon és zebrán parkolni, és gyárilag kiszerelték az indexet.

Előzmény: Spenót (170545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!