Keresés

Részletes keresés

the_goat Creative Commons License 2015.05.13 0 0 20073

sziasztok

rokonnál szilvafa levele ilyet. kérdezte mi ez, szerintem virus de lehet hogy nem

aki ért hozzá lécci szakértse meg Köszi

 

Csababá81 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 20072

Úgy láttam. valóban kicsit vörösebb a többi fiatal levél is. 

A többi beteges levél viszont nem volt hólyagos, csak szélről barnult. Kerestem a fényképezett levelet utólag, de valószínűleg gyorsan lekaptam a kép készítése után.

Előzmény: pacsepa (20063)
pacsepa Creative Commons License 2015.05.13 0 0 20071

Megtermekenyult? Nekem meg nem is viragzott!

Előzmény: pikubá (20070)
pikubá Creative Commons License 2015.05.13 0 0 20070

 

 

Le is írtam, hogy nem-e a szőlő választ ki valami nedvet, de kitöröltem, nehogy kinevessenek :):):)

Mert, hogy ezek gömbben maradnak, ha hozzájuk érek, akkor is .

 

Kösz, akkor valami más miatt peregnek le a megtermékenyült pici szemecskék :(

Előzmény: pacsepa (20069)
pacsepa Creative Commons License 2015.05.13 0 0 20069

Ugyanezt kb ket eve en is feltettem a szőlős forumban es jol kinevettek. Nyugi, ezek a kis gombok tavasszal normalisak, nem kartevok, vagy azok petei. A szolovesszo termeli.

Előzmény: pikubá (20067)
hamvasat Creative Commons License 2015.05.12 0 0 20068

Sziasztok!

 

Az almafa lisztharmattal kapcsolatos tanácsok nagyon hasznosak voltak, elkezdtem Szüleik almafáját gyógyítgatni, hátha...

 

Rákérdeznék pár engem aggasztó dologra. Parkosítom a kertet és azért nem kis pénz, utánjárás egy-egy fa beszerzése, ültetése, gondozása. A bizodmamat kezdem elveszíteni a neves kertészetekben is. Az egyiket betegen kaptam, két éve kínlódok vele. Az idén vett magnólia konténere tele volt gigantikus pajorokkal. Nagyon nehezen szereztem be egy Kelly-s gold juhart. Volt rajta pár béna metszésből visszamaradt csonk, ezeket levágtam. Az egyik törzsön lévő ilyen csonk levágásakor egy kb 2 mm-es törzs belseje felé mutató furatot találtam, amiből kiesett egy kis fekete élőlény. Nem tudtam megnézni, mert nem találtam meg. Cyperkillt juttattam a lyukba és lezártam fagéllel. Kérdés: kell-e aggódjak a fáért?

 

A másik egy szintén sok utánjárást igenylő alapfaj magas kőris. Kb 4 méter magas, úgy 10-12 ággal. Az alsó ágak közül 4 kisebb még mindig nem hajtott ki, a többi ágon se sok levél van, de azok egészségesek. Mi lehet az oka, hogy nem hajtott ki pár ág. Takarhat ez komoly bajt?

 

Mindkettő földlabdás idei ültetés.

 

Köszönöm, üdv: hamvasat

pikubá Creative Commons License 2015.05.12 0 0 20067

Uraim ! Én évek óta ezek után az átlátszó gömböcskék után nyomozok,és nem tudok rátalálni, hogy mi lehet.

Direkttermő szőlőmön jelennek meg ilyenkor,különböző nagyságúak. Meg tudná valaki írni, hogy mi ez ???

Valami pete,tojás ? Még soha nem láttam kikelni belőlük semmit, de a fürtöket szépen megritkítja mindig

valami titokzatos lény :)

j

Csababá81 Creative Commons License 2015.05.12 0 1 20066

Köszönöm. Ugyanazokat találtam, min Te, de számomra egyik sem adta a heuréka érzést. Viszont talán ez http://www.kertvedelem.extra.hu/3levelatka.htm már eléggé hasonló. Molyra K-1-et, atkára Sanmite 20 wp-t adtak.

Előzmény: Jani71 (20065)
Jani71 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 20065

Ezt most nem teljesen világos. Úgy érted, hogy nem találod a guglival pl. az atkakártétel fényképét.

Itt csak a levélatkát írtam be, de hozott gubacsatkát, egyebeket is (na meg egy szöszit... ;-) ).

Ránéztem a szőlőmolyra is, az egyik találatba belelapoztam. Egyértelműen leírja, hogy melyik kártevő a növénynek melyik részét károsítja (nem mellesleg itt is vannak képek).

De ha úgy írom be, hogy szőlőmoly kártétele, akkor az ott mutatott rongyos képek is az első keresésnél látható levélatkás cikkekre mutat.

A pillanatnyi tudásommal nem is igazán értem a gazdaboltos ötletét.

Előzmény: Csababá81 (20064)
Csababá81 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 20064

Köszönöm.

A moly diagnózishoz (gazdabolt) mit szóltok? Hiába keresek, egyik kártevő tünetét sem tudom gugli alapján beazonosítani.

pacsepa Creative Commons License 2015.05.12 0 1 20063

Az"vörösödő" levél szerintem természetes, egyes fajták fiatal levelei később zöldülnek ki. Nekem is van ilyen. Ha minden új levél ilyen, akkor nincs teendő.

 

A "hólyagos" levélnek az alját nézd meg! Ha levél hátoldalán pókháló szerű szövedéket, vagy fehér színű foltokat látsz (főleg a hólyag hátoldalán), akkor valamilyen atkafertőzés. Sanmite, vagy Flumite kellene rá, talán inkább az utóbbi.

Előzmény: Csababá81 (20061)
Jani71 Creative Commons License 2015.05.12 0 1 20062

Így első ránézésre levélatkának gondolnám. Adj a pofájukra!

Én épp nem rég fejeztem be a Flumite+Wuxal+Nonit kombó kiszórását.

Eddig leginkább a gubacsatka volt jelen, plusz itt-ott levélatka, de idén brutálisan elhatalmasodott az átokverte 'levélrongyosító', az előbbinek viszont gyakorlatilag nyomát se látom.

Sajnos megkéstem a védekezéssel, de talán még nem lesz nagy a baj, kinövi a szőlő és ki tudja nevelni a fürtöt (feltételezve, hogy a gombák ellen is megfelelően tudok védekezni, és még az időjárás is kegyes lesz...). Mindenesetre ebből a szempontból az idei év is jó tanulóidőszaknak bizonyul...

Előzmény: Csababá81 (20061)
Csababá81 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 20061

Van ötletetek?

 

 

Tartok tőle, hogy ez a levélszín sem természetes:

 

Köszönöm.

Antisystem Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20060

Mai "meglepim" a múlt héten kiültetett paradicsom palántákon:

 

Úgyhogy holnap Vertimec...

 

ÜdV

arpad-lajos Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20059

Teknős pajzstetű.

Előzmény: tomaaak (20058)
tomaaak Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20058

Tiszteletem!
Ma a szőlő vesszőn apró kb. 2mm-es bebábozódott barna púpokat találtam.Eddig nem találkoztam ilyennel.
Mi lehet ez?

janijani Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20057

Nekem még van Neoron és Mitac is. Spórolgatok velük, már rég lejárt a szavatosságuk de a Neoron lesöpörte az atkákat. Tavalyelőtt volt vagy 3 tőkém levélatkás, ebből 1 nagyon. Az atkás levelek már nem szépülnek ki, de ahogy nőtt az új levelek már szépek voltak.

A paprikával semmi gondom nem volt, az uborkát viszont augusztusban ellepték az atkák. Vetettem egy sorba MegyerF1, Megyer saját termésű mag, Perez és Mohikán uborkát  A MegyerF1/Megyer volt a legkevésbé atkás, tavaly a fagyokig tudtunk róla szedni. Tavalyelőtt ugyanígy volt, én azt hittem, hogy peronoszpóra, de beszélgettem egy kertésszel, ő mondta hogy nézzem csak meg nagyítóval, ez atka. Vettem kínából egy 500 Ft-os kis zsebmikroszkópot, még az atkák lábait is meg tudtam számolni.

Megelőzésképpen lehet őket kénnel riogatni de ha már betelepültek valami más atkaölő szer kell.

Előzmény: Jani71 (20056)
Jani71 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20056

No hát nem is azért mutattam meg, hogy minden betűjét megértsük (természetesen nekem se világos az egész), hanem a gyakorlatiasabb, közérthetőbb része miatt. Nagyon jó, 'felvilágosító' jellegű mondatokat is tartalmaz, abból a magamfajta kocaszőlész sokat tanulhat. Örültem, amikor rátaláltam, azért is linkelem már másodszor, hogy mások is tanulhassanak belőle.

Jómagam már másként tekintek a szőlőre és a lisztharmatra, mint előtte.

Idén a levélatkával kínlódom... (időben kellett volna szórni, de mindig tanul az ember).

Most annyira hangsúlyos az atka, mint tavaly a lisztharmat (hogy a ragya vigye!).

Egyszer már volt Omite, de ha megáll a szél, megy rá a Vertimec.

Sajnos a rongyos levélen már nem segít, az már nem táplálja a tőkét, de a további szakaszokat megmentheti. Bár tavaly vagy tavalyelőtt az uborkára, paprikára, stb. vettem, eddig elég masszívan előjött a gubacsatka, arra jó is lenne, de a leírását olvasva most látom, hogy levélatkára nem 'ajánlja'.

Úgy nézem, hogy pl. a Flumite jó lehet. :-)

Ti mit használtok?

 

Előzmény: janijani (20055)
janijani Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20055

Elkezdtem olvasni, tényleg jó oldal csak kár hogy kb a felét értem.

Mindenesetre nyomni kell a szert a lisztharmatra és van remény, hogy eltünik.

Annyit kisilabizáltam, hogy jó ez a guyot művelés, mert 2 év alatt levágom az összes levágom a lisztharmatos részeket. Csak a tőke törzse és a feje marad a régi.

Én is találtam egy jó cikket a tavalyi lisztharmatos évről:

http://www.agroinform.com/kerteszet_szoleszet/a-szolo-kortani-gondjai-es-a-betegsegek-elleni-vedekezes-tanulsagai-20277

Előzmény: Jani71 (20052)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20054

Mospilan , calypsó (ez 2-es)  ezek fölszivódók.  Karate vagy K-1  (ezek egyformák viszont nem szívódnak fel és vagy eltalálod a legyet vagy nem a hatástartam is csak kb 3-4 nap .

Előzmény: Lora1213 (20053)
Lora1213 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20053

Lassan el kell kezdeni a cseresznyelégy elleni permetezést.   Actara hiányos időben mivel célszerű védekezni?

Jani71 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 20052

Igen, elég hatékonyan befészkeli magát.

Egy hasznos olvasmány ezzel kapcsolatban:

 

 

https://szie.hu//file/tti/archivum/Hoffmann_Peter_ertekezes.pdf

 

De gondolom, alapos védekezéssel legyőzhető.

És az se baj, ha az időjárás egy kicsit besegít ebben...

A tavalyi év után idén jómagam is igyekszem mindent elkövetni ellene

(meg persze a peronoszpóra se a barátom...).

 

Előzmény: janijani (20051)
janijani Creative Commons License 2015.05.09 0 0 20051

...évek óta erős lisztharmat fertőzés...

 

Nekem nem volt soha lisztharmatos a szőlőm, de tavaly elkapta rendesen. Ez ilyenkor befészkeli magát és várható, hogy az idén is kiújul? Gujot/ernyő műveléssel metszem a szőlőt, tehát levágtam mindent csak a szőlő törzse maradt és 1 vagy 2 vessző. Ezeket jól megmosdattam a lemosó permetezésnél is és ma is az idei első permetezés során. Egyelőre nem látok semmit, de rámentem a lisztharmatra, kapott Thiovitot és Topast is a Ridomil gold MZ mellé.  

Előzmény: granov (20046)
pikubá Creative Commons License 2015.05.09 0 0 20050

Kérdezném tisztelettel, hogy a képen látható szilvaleveleket deformáló erek melletti fehér szőrök mitől vannak ?

A takács atkának ilyen szövedéke lenne ? Ez csak az ereken van.

Előzmény: pikubá (20049)
pikubá Creative Commons License 2015.05.09 0 0 20049

pikubá Creative Commons License 2015.05.09 0 0 20048

Köszönöm a lótücskös tippeket !! :)

A pillepalackos tuti jó hisz ezek a dögök a szárat rágják el a gyökér fölött, azaz a talaj felső 5 centijében rohangásznak.

Kipróbálom majd a mosogatószeres dolgot is !

zsorsz Creative Commons License 2015.05.09 0 0 20047

 Lényeg az hogy f.sza kis szer....köszi!

Előzmény: granov (20046)
granov Creative Commons License 2015.05.09 0 0 20046

Nem vagy hanem és.

Nekem tavaly az fogta meg a lisztet.

De már tavaly is II-III-ba volt. Mivel évek óta erős lisztharmat fertőzés van a szőlőmben az idén ismét vettem. Nekem egy kilo az 3 permetezésre elég, így a tavalyról maradtal együtt ha minden igaz elég lesz jövőre is. 

Előzmény: zsorsz (20044)
nestea01 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 20045

Sziasztok!

 

Az Alginure-t lehet keverni réz és kén tartalmú szerekkel? Pl.: Champion, Thiovit Jet

zsorsz Creative Commons License 2015.05.09 0 0 20044

"A Cabrio Top kvázi-szisztemikus + kontakt hatású",akkor ez felszívódó v.kontakt?...egyébbként átminősítették II - III-ba.A gazdaboltos szerint a szőlészek dicshimnuszokat zengenek róla.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!