Keresés

Részletes keresés

B.GY Creative Commons License 2015.05.12 0 0 17021

Akkor inkább el sem megyek:) Megspórolok 68 ezret,abból meg kijön egy csomó sör:)

Előzmény: Mackóbogár (17020)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.12 0 0 17020

ajajj, másnál ott figyel a sörélesztő :-( , most mi lesz ?

Amúgy én is próbáltam a sima búzaliszt mellőzését pár éve (bőrgyógyász tanácsára) , semmi pozitív változás nem történt. 

Előzmény: B.GY (17018)
Gyu222 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 17019

Én múlt héten kezdtem a diétát a teszt alapján.Többek között a tejet a búzát a sörélesztőt és az ezeket tartalmazó termékeket kell elhagynom.Szerintem minimum 1-2 hónap kell, hogy tudjak információt adni az esetleges javulásról, ha lesz javulás.

Előzmény: B.GY (17014)
B.GY Creative Commons License 2015.05.12 0 0 17018

Naná:) Felőlem a spenótot meg a békát meg a strucchúst kimutathatja:)

Előzmény: Mackóbogár (17017)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.12 0 0 17017

hoppá, hoppá, a lényeg, mi ? :-D

Előzmény: B.GY (17016)
B.GY Creative Commons License 2015.05.12 0 0 17016

Az nem baj,csak a sörélesztőt ne mutassa ki :)

Előzmény: Mackóbogár (17015)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.12 0 0 17015

aztán majd jól kiderül, hogy alig marad valami, amit ehetsz :-))))

Előzmény: B.GY (17014)
B.GY Creative Commons License 2015.05.12 0 0 17014

Szerintetek érdemes megcsináltatni az ételintolerancia vizsgálatot sömör szempontjából? Voltam tegnap a Kelen kórházba és kértem információt.Néznek 226 élelmiszert.Bár a feléről azt sem tudom micsoda :)Legalább így azt tudnám,hogy mit ehetek vagy mit nem.

B.GY Creative Commons License 2015.05.11 0 0 17013

Februárban majdnem:) Itt nem havi vagy heti adagokról volt szó,hanem hiányzó szemről.

Előzmény: dajcsesz (17012)
dajcsesz Creative Commons License 2015.05.11 0 0 17012

Ciqorin 50 db kapszula per doboz. Napi 2-őt szedek. Havi adag szerinted?

Előzmény: B.GY (17011)
B.GY Creative Commons License 2015.05.08 0 0 17011

Nem tudom,de biztos nem véletlenül vannak darabszámok.Biztos tesztelve sincsenek,csak úgy adják a betegnek azt majd lesz valami.Talán azért ez nem C-vitamin kategória,hogy mindegy mennyit veszel be.

Előzmény: Master Mineral (17010)
Master Mineral Creative Commons License 2015.05.08 0 0 17010

Mert szerinted ezek a gyógyszerek annyira ki vannak próbálva ( le vannak tesztelve ), hogy az az egy szem SZÁMÍT??

Előzmény: B.GY (17009)
B.GY Creative Commons License 2015.05.07 0 0 17009

Jó én ezt értem.Nem úgy van a kúra,hogy annyit kell bevenni amennyi van a dobozban?Gondolom nem véletlenül van benne annyi amennyi:) Vagy 1 szem ide vagy oda nem számít?

Előzmény: Anett_1989 (17008)
Anett_1989 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 17008

Igen, meggondoltam magam. Félek, hogy megfulladok benne, na meg a mellékhatások.
És ma voltam a doktornőnél, azt mondta, hogy sajnálja, hogy nem fogom elkezdeni a terápiát... de ha most kezdek alakulni a nap meg a szoli miatt, nem fogom felborítani az immunrendszerem... egyébként hülye voltam, hogy kiváltottam :(

,,Szerintem ez nem az a gyógyszer amit csak úgy beszed valaki."
Ezt pedig úgy gondoltam, hogy átpasszolom, hogy ha éppen valaki ilyen gyógyszer kezelése, szedése alatt áll, nem csak úgy, hogy vegye meg, mert jó lesz...  
És jön mondjuk a következő kúrája, és éppen vásárolni készül egy dobozzal, akkor átadnám olcsóbban, ne kelljen teljes vételáron megvennie a patikából.
Amint már mondtam, érintetlen a doboz egy szem híján.


Előzmény: B.GY (17007)
B.GY Creative Commons License 2015.05.06 0 0 17007

Szia!

Felírta a doki és meggondoltad magad? Szerintem ez nem az a gyógyszer amit csak úgy beszed valaki.

Előzmény: Anett_1989 (17006)
Anett_1989 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 17006

Sziasztok!

Tegnap vásároltam gyógyszertárban - Miskolcon írták fel - Sandimmun Neoral 100 mg lágy kapszulát.

Két gondom van vele: olyan nagy, hogy nem tudom lenyelni, egyszerűen ha megfeszülök se...

A másik pedig az, hogy nagyon félek a mellékhatásoktól, főleg így nyáron, mikor a nap nagyon jó szokott lenni a tüneteimre, és ne kelljen már pont nyáron a nap elől rejtőzködnöm.

Szóval, azért írok, mert ugye a doboz 1 hiján érintetlen. Nem tudom lehet-e ilyet, de aki készül venni ilyen gyógyszert, annak szívesen átadom, persze kevesebb árért. 
Nem szeretném, hogy 4 ezer forintom (ami ugye amúgy sincs :D) a kukában landoljon emiatt... :( segítsetek...


Üdv: Anett

dajcsesz Creative Commons License 2015.05.05 0 0 17005

Reményeim szerint nem. A havi vérkép leginkább a vesefunkcióra van kihegyezve, ott bomlik le a hatóanyag. 30 %-os kreatinin érték eltérésen, növekedésen belül minden ok, azon kívüli érték beavatkozást, terápiás változtatást tesz szükségessé.

 

Itt még ne tartok, remélem nem is fogok.

 

Előzmény: K 1 (17000)
hul Creative Commons License 2015.05.05 0 0 17004

Nagyon ki van találva, az élet káros az egészségre.

Előzmény: Master Mineral (17003)
Master Mineral Creative Commons License 2015.05.05 0 0 17003

Ugyan miért kellene a kivégzésre új módszert találni??

Nemcsak a kivégzésre, de az emberiség ritkítására is nagyon jó megoldás a KÁLIUM!! Ki van ez találva!!

Előzmény: hul (17001)
dajcsesz Creative Commons License 2015.05.05 0 0 17002

Nem gondolnám, hogy a garatmanduláim eltávolítása következtében állt volna be ily változás. Szerintem a szervezetem megvívta a maga harcát a ciklospolrinnal (Ciqorint szedek - ugyanaz a hatóanyag, mint a Sandimmunnak, csak olcsóbb), és most kitt tartunk. A terápia elején elég keményen tüneteltem, mint ahogy azt korábbabn meg is írtam, de mára ezek a tünetek elfogadható mértéküvé szelídültek.

 

A manduláimat két hete vették ki, a gyógyulási folyamat még nem zajlott le. A műtét helye még fájdogál, köhögés, csuklás, tüsszentés még könnyfakasztó tud lenni.  

 

Hosszabb távon reménykedem, hogy cikosporin nélkül is ps mentes maradok. Ha meg nem - én úgy fogom fel -, hogy a mandulaeltávolítással megelőztem számos későbbi gondot.

Előzmény: zsgabor (16999)
hul Creative Commons License 2015.05.05 0 0 17001

Ha igaz lenne, amit állítasz, akkor ez lenne egy újabb kivégzési mód. A trexanra is állították már. Nem csak ps, hanem izületi problémák miatti szedés esetén bevált gyógyszer és évekig szedhető. Természetesen folyamatos laborfigyléssel követni kell, mert az igaz, hogy egyéni a reakció.

De kéretik az exkatedra ítéletek mellőzése...

Előzmény: K 1 (17000)
K 1 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 17000

Azért ne feledjük, hogy a ciklosporin ( sandimmun neoral ) rövid idő alatt, visszafordithatatlanúl  tönkre teszi a vesédet . Ezt az orvosod nem közölte veled ?

zsgabor Creative Commons License 2015.05.04 0 0 16999

most akkor a ciklosporin vagy a műtét segített?

Előzmény: dajcsesz (16996)
dajcsesz Creative Commons License 2015.05.04 0 0 16998

Hú, akkor nagyon magam alatt voltam, mindenféle mellékhatás kijött rajtam. Szerencsére ezek jelentősen mérséklődtek, illetve megszűntek. Az arcom és a szemem égése megszűnt, dezorientáltságom és koncentrációzavarom jelentős mértékben  csökkent, szinte alig észlelhető. A remegés és a feszült állapot érzése is csökkent ugyan, de már hozzászoktam.

A bőrfelszínnek a napfénytől való megvédését komolyan kell venni; ha huzamosabb ideig szabadban, napfényben tartózkodom, megfelelő védelemről gonldoskodni kell.

 

Összességében javult az állapotom, már megbékéltem magammal.

Előzmény: Nessi55 (16997)
Nessi55 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 16997

A 16865-s hozzászólásodban említett mellékhatások csökkentek vagy megszűntek?

Előzmény: dajcsesz (16996)
dajcsesz Creative Commons License 2015.05.02 0 0 16996

2 hónapja befeküdtem a bőrklinikára, ahol a több, mint 50 %-os testfelszín érintett sömörömre ciklosporin tartalmú kapszula kúrát írtak elő, mindamellett javasolták a garatmanduláim eltávolítását, mert indukáló gócként azok idült gyulladása szóba jöhetett. Nos: sömörcém 2 hét alatt maradéktalanul eltűnt, manduláimat 2 hete kivetettem - sok távoli szerv rendellenességét is okozhatják-okozhatták. Egyenlőre tök jól érzem magam ps mentesen, bár 47 évesen a mandula műtét kicsit megviselt, de nem volt annyira kemény, mint amennyire ismerőseim és azon személyek, akiket kérdeztem felvilágosítottak.

 

Éveken keresztül mellőznöm kellett a "csupasz" bulikat - strand, úszás..... - reményeim szerint az idei évben törlesztek. A szer egyedüli hátránya, hogy fokozottan ki vagyok téve a napsütés által indukált bőrrákos megbetegedésnek. 50-es faktorú krém és megfelelő ruházat viselése nem csak ajánlott, hanem kötelező. Havi kontroll vérképpel. A szer a vesében bomlik le, ezért annak működésének folyamatos ellenőrzése kötelező. A vérnyomást is tolja föl, emiatt azt is szükségszerű kezelni.

 

30 év ps után nagyon is jól érzem most magam.

.Petya.57 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 16995

Szia Paloma 44!

Engem érdekelne a kenőcs!

Hogy tudnánk találkozni? (persze ha még van a készletből)

Petya

Előzmény: paloma44 (16993)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.04.23 0 0 16994

Kb. 2 évvel ezelőtt volt már "téma" az ámerikai Psoriasin, én is hozattam (Európából nem lehet rendelni), Nekem is használt, azóta is ezt használom, ritkán ha szükséges arra az öt kis foltra ami még van rajtam.

 

 

Előzmény: paloma44 (16993)
paloma44 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 16993

Sziasztok...
Évek óta van - volt pikkelysömöröm a könyökömön és a térdemen elég nagy vörös, hámlós foltokban...sok mindennel próbálkoztam,eredmény nélkül...változás nem történt.Kb. 2 hónappal ezelőtt egy ismerősöm aki Amerikában él küldött eredeti Psoriasin krémeket, mint kiderült neki is volt pikkelysömöre és ettől a krémtől elmúlt.Mondta,hogy az USA-ban ez a legnépszerűbb krém pikkelysömörre mert nagyon hatékony.Reggel - este kenegettem vékonyan...egy doboznyit sem használtam el és láss csodát elmúlt...eltűnt!Egy egész kicsi kis folt van még a jobb könyökömön de minden nap halványabb,nem hámlik és nem vakaródzom.Tök szuper... Ha valakit érdekel a megmaradt néhány doboz krémből adok szívesen...csak a beszerzési árat kérem amit nekem is ki kellett fizetnem érte...apropo71@gmail.com  vagy 0620/5537327                                                                  

D.Lorg. Creative Commons License 2015.04.19 0 0 16992

A viták ezek a fórumon általában azért vannak, mert mindenkinek más és más segít. Elég sokat cigizek, kb. napi dobozt,de volt 6 hónap tavaly, amikor nem gyújtottam rá (igen, és olyan hülye voltam, hogy visszaszoktam). Sosem kávéztam, mostanában szoktam reggelente meginni egyet. A pikkelysömörömet semennyire nem befolyásolta, amikor cigiztem - kávézta, vagy nem. De biztos vagyok benne, hogy valakinek igen. Egyébként elkezdtem a trexan kezelést (igen, a lámpa nem segített, úgyhogy tovább siránkozok :P ), heti 3 tabletta. Az orvosi vizsgálatokból annyi legalább kiderült, hogy teljesen egészséges vagyok, ami persze nagyon örömteli hír, de ha lett volna egy egyértelmű góc, akkor legalább tudtam volna, mi okozza. Egy 25 éves sráccal feküdtem a kórházba, neki ekcémája van, amit nagy valószínűséggel a mandula-gyulladása okoz, szóval ő ennyivel beljebb van. De most ismét reménykedhetek valamiben, szóval lényegében pozitívan tekintek a pikkelysömörrel vívott harcom következő fejezetére.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!