Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2015.04.17 -3 0 49308

Én Sopronra tippelek. A Lővérekben is van K- jelzés.

Előzmény: Törölt nick (49307)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49307

Ez tök jó gondolat, na így kell ezt csinálni! :-) Dobi kilőve (más okból is)

 

Sárvár is lehetne, de tényleg jó lenne tudni hogy csak OKT vagy más is szóba jöhet megfejtésként?

Előzmény: olahtamas (49306)
olahtamas Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49306

Dobogőkőn esélytelen egy ennyire kevés jelzéssel ellátott fát találni :)

Előzmény: Törölt nick (49304)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49305

nekem valamiért Sárvár ugrott be

de persze biztos nem az

 

egyáltalán OKT-ra kell gondolni, vagy bármi lehet a kék körön?

Előzmény: Törölt nick (49304)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49304

A parkoló eléggé "Dobogókős", de nekem erről a platánfás, ligetes parkolóról inkább egy fürdőváros parkolója ugrik be.

Talán Hévíz?

Előzmény: vViktor13 (49300)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 -3 1 49303

Kajálni szerettünk volna a csárdában, de zárva volt:-(

 

Észrevettem a táblákat, de a jelzések nem voltak szinkronban a térképpel.

Mivel a kilátó 1,2 kilométerre volt a tábla szerint, gondoltam, körülnézünk.

 

Ott megtaláltam a S+ jelzésű utat, de a tábla másik "oldala" azt mutatta, hogy Homokkomáromig PIROS.

Nálam volt a GPS, az Aligvári-hegy tetejéig mértem, de ott visszafordultam, az asszony addig a pihenőben várt.

A jelek alapján követhető az útvonal, elég durva a völgybe le, hegyre fel, majd vissza.

 

Fel vannak festve a P jelek Magyarszerdahely vasútállomásig is, autóval arra mentünk, onnan a térképen is feltüntetett P vezet a torony felé, de ezt most kihagytunk.

 

Zalakaroson tudtunk kajálni:-)))

Előzmény: Joeyline (49302)
Joeyline Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49302

A K+ jelzésnek már régóta nincs itt nyoma, és a kilátóig csak annyi látszik, hogy a nyomvonalán elindul az új P jelzés. Hogy a továbbiakban követi e azt, hol éri el a DDK-t, és hol van a vége, ezekről sajnos nincs információm, nekem akkor nem fért bele, hogy elinduljak rajta.

 

Neked honnan meddig tartott a túra, és mi volt az úticél, ami miatt ott túráztál?

Előzmény: Güsziológus (49299)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49301

Igen, egy jó késsel átvágták volna magukat :) Szóval lent is volt, aki képes volt rá, még a P szakaszon, valahogy elkevertek bal felé egy mellékágba, kimásztak a tetejére, ott sikerül GPS jelet fogniuk és akkor döbbentek rá, hogy marhára nem tudják, hogy kerültek oda. É meg pont ott gombásztam, a tetején kalauzoltam ki őket a királyszállás felőli bejárathoz.

Előzmény: HEV (49297)
vViktor13 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49300

Na merre lőttem ma ezt a jelzést? :-)

 

Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 -3 1 49299

Szia!

 

Te cinkelt lapokkal játszol!

:-)))

 

Gondoltam, hogy felismered, ha "benézel".

 

Nagyon jó hely, felmentünk a kilátóba is, sőt, a K+ helyetti P- jelzést is próbáltam felmérni, de nem jutottam el Homokkomáromig.

 

Szép az erdő, az Aligvári-hegy előtti völgyben nagy sár lehet kora tavasszal és ősszel, de most tűrhető volt.

Előzmény: Joeyline (49298)
Joeyline Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49298

Ez ott van nálunk, Dél-Zalában a Szerdahelyi-hegyen, és valóban kb 4 km-re van innen a S+ mentén a Vár-dombi-forráshoz való rövid bekötő kiágazása.

 

Az említett kilátó és ez a pihenőhely 2013 őszére készült el, én magam a 2013-as Deák teljesítménytúrák előtti napokban, az útvonal egyik szalagozó bejárásán botlottam bele.

Előzmény: Güsziológus (49296)
HEV Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49297

Mert kés nélkül indultak el. :-) Fenntartom, hogy a Burok-völgyben lehetetlenség eltévedni, a 'környéke' az meg akármekkora is lehet  ott nyilván el lehet tévedni.

Előzmény: Törölt nick (49295)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.17 -4 1 49296

Az alábbi táblával (útirányjelző oszloppal) "találkoztam" tegnap.

 

Érdekesség a tájékoztatás mikéntje.

Nem tudom, hogy milyen a magyar szabvány, de a tábla alsó sorában két jelzés van, elől az So, utána a S+.

 

Én ezt úgy értelmezem, hogy az a pont, ahol az So indul a forráshoz, 4,2 kilométerre van.

 

Máshol is találtunk hasonló táblát, elől annak az útvonalnak a jelzése, mellyel "találkozik", hátul a jelzett útvonal, melyen haladni kell annyit, amennyit a tábla mutat.

 

Ezt a táblát az SL-HU együttműködés keretében helyezték ki, jó egy éve, az útvonalról (P-), melyen található nincs se TUHU, se OSM térkép. Pedig kilátó is van, és ahogy a képen látszik, igényes pihenőhely. És a DDK útvonalától sincs messze. Sőt. Csatlakozik.

 

Még kerékpár "tárolásra" alkalmas "rács" is van, fából.

 

És akkor a kép:

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 2 49295

...mindezek ellenére már többször kellett benne és a környékén eltévedt turistákat keresni...

Előzmény: HEV (49294)
HEV Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49294

A völgy jelentős része turistautakon bejárható. Egy része nehezen járható (főként a kidőlt fák miatt), viszont a völgy annyira szűk, oldalai pedig annyira meredekek hogy eltévedni sem lehet. Mivel Természetvédelmi terület, ezért az ösvényről tilos letérni! Az ide vetődő turistáknak nyáron érdemes komolyan odafigyelni és felkészülni, a magas páratartalomra. Emiatt és a komoly terepi nehézségek miatt tekintélyes mennyiségű vizet célszerű fogyasztani. A rengeteg akadály miatt nagyon kell figyelni arra, hogy hova lépünk, ugyanakkor érdemes nézni mindazt a szépséget, érdekességet, különlegességet, ritkaságot és azokat a barlangokat, amit ez a völgy rejt. A barlangokhoz nem vezet jelzett út, viszont ott lapulnak, általában elég magasan.

(wikipedia)

Előzmény: HEV (49289)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49293

Ha nem ilyen szárazság van, akkor mind a P, mind a P+ izgalmas tud lenni, főleg - ahogy írod - bő vegetáció idején... (Igazság szerint a jelzésen a Burokban ritkán megyek, általában a Mellár felől érkezem, keresztülmegyek az árkon ahol jólesik, fel a túloldalra, és ott szoktam sokat bóklászni. Hosszában meg inkább a tetején a Kéken, az jobban tetszik, főleg a fenyőerdős szakasz.)

 

A fülledtséget jó, hogy írod, mert nekem az ki is ment a fejemből. Valóban odalent nyáron szubtrópusi a klíma, ami jelentősen nehezítheti a haladást. Egy-két helyen a jelzésekre se árt figyelni, mert ha nem nézed, beszaladhatsz a dzsumbujban valamelyik mellékágba, és akkor van pislogás, hogy most hol vagyok és merre kéne menni :)

Előzmény: HEV (49289)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49292

Jaja, tényleg. Ráadásul ott hűvösebb van, amikor máshol már elvirágzott, ott még akkor kezd csak nyiladozni. 

Előzmény: jzp2107 (49290)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 2 49291

Olvasás nélkül nincs se elalvás, se élet; se erdőben, se itthon :)

Előzmény: Jesper Olsen (49288)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49290

Burokba medvehagyma-idényben menjél

kolbászt vigyél :-)

Előzmény: Pápai vándor (49284)
HEV Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49289

A KDP nem megy végig a Burok-völgyön. A NY-i végén kikanyarodik a Bükkös-árkon keresztűl Hétházpuszta felé. A legnehezebben járható szakasz a sok kidőlt fa miatt igy kimarad az a P+-on van. Mi akkor jártuk ezt a szakaszt amikor még a Bükkös-árok felé vezető szakasz nem volt járható, de simán kimentünk a P+-on is.

Minél korábban mész - naptárilag - annál jobb, a vegetáció sok szépet eltakar, és meleg időben tripla adag folyadékot vigyél, annyira fülledt és meleg a völgy.

 

 

Előzmény: Pápai vándor (49284)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49288

Jó volt olvasni a beszámolódat.

 

Könyvtárosként különösen megdobogtatta a szívemet, hogy mennyi időt töltöttél olvasással. :-)

Előzmény: Törölt nick (49282)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49287

Köszi szépen.

 

Csodálkoztam volna ha úgy irtják ki az erdőt a Verga területén (vagy bármely erdészet területén)  hogy az nekik fel sem tűnik. :-)

Előzmény: Törölt nick (49283)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49286

Burok ugyanúgy járható, mint eddig. Bár nagy zsákkal necces a sok bedőlt fatörzs miatt. A csalán szerintem pár héten belül nyakig fog érni... :)

Előzmény: Pápai vándor (49284)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49285

Hamuházas pecsétről nem tudok, de ha gondolod, hétvégén megnézem. A jelzés nekem most végig kiváló volt. Az Oroszlány - Csernye közötti szakaszon tavaly ősszel voltam utoljára, de azzal sem volt semmi baj, bár ott általában helyismeretből megyek, nem a jelzések alapján, mint most voltam. 

 

Itt a mostani túrán annyira jók voltak a jelzések, hogy nem is kellett se térkép, se GPS. 

Előzmény: Pápai vándor (49284)
Pápai vándor Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49284

Szia!

 

Idén tervezem folytatni a KDP-t  Iszkaszentgyörgytől Piszke irányába , tudsz valamit mondani a jelzettségről , mire számítsak , illetve a Burok völgy mennyire járható most.

Hamuházhoz már tettek ki pecsétet?

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (49283)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 49283

Erről még nem hallottam, de az a Verga területe, őket annyira nem ismerem. Itt körülöttünk a Vadex most bálványfaírtásra állt rá a Kisgyónbánya körüli szakasz  de inkább csak ritkítanak, tarvágás nincs. Tavaly beszélt arról az egyik erdész, hogy sajnos a hitelezés révén sokszor a bank "kényszeríti" rá az erdészeteket, hogy közvetlenül az utak mentén tarvágjanak, mert számukra az a legköltséghatékonyabb eljárás (sok faanyag egy helyen kidöntve, közvetlenül az út mellett, tehát nem kell kivonszolni őket messziről, kevesebb munkaórával több haszon jön be).

 

A kocsmában viszont mindenféle emberek mindenfélét tudnak mesélni ám :) "Illegális" vágást biztosan nem "megrendeltek". A felszántott utak rendszeresek, ezek a munkagépek durván súlyosak ám :) Ha vége a munkálatoknak, egy idő múlva le szokták túrni simára az utat, de ezt a végső fázist nem szokás elkapkodni. Nemrég írtam ugye, hogy alig lehetett Jásdról felkapaszkodni a tési kilátó felé, mert járhatatlanra törték a kiolvadó sárban az utat a munkagépek: na azt például már le is tolták, két hete már teljesen jó volt az út ismét. De itt nálunk a Hamuházhoz tartó Piroson volt, hogy nyár végén tették csak rendbe, amit tavasszal szétcsesztek, addig csúful nézett ki nagyon.

 

 

Előzmény: Törölt nick (49281)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 1 49282

Piszke - Oroszlány, Piros és Kék vegyesen:

 

http://www.maszogep.hu/index.php/2015/04/17/gerecsevertes

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.16 0 0 49281

Mászógép, te mint bennfentes, erről mi a véleményed?

 

(Kockamami írása, Jásd)

 

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/okt_forum?a=dh&id=45

 

 

Random- Creative Commons License 2015.04.16 0 0 49280

Ez nagyon király! De jó lenne látni és átsétálni! Azt olvasom, hogy előre egyeztetett módon 25 fős csoportnak is megnyitják. Nem? Csak szervezni kell még pár embert...

 

Egyébként nem tudom mit várnak az emberek, hogy csalódás. Valószínű nem látják a halakat és alulról az uszályokat. :D Én a Dél-Pesti szenyvíztisztító építése során voltam a duna alatt. Van egy kivezetése a meder közepéig vezető alagúton keresztül. Ahol a tisztított vizet eresztik a Dunába, még elkészülés előtt voltam benne. Az is buli volt. Ja és átsétáltam a még félkész M4 metró alagúton is a duna alatt. :D

Előzmény: Jesper Olsen (49276)
rozaa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 49279

Két offos cikk. Az élet, a világmindenség, meg minden. 42!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!