Keresés

Részletes keresés

Bozótkutya Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170017

Egy hasonló teszkósat én is majdnem vettem (lehet, hogy madaras volt?), de csak férfi méretek voltak. 

Előzmény: Csempa (170015)
Bozótkutya Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170016

Annál régebbre gondoltam inkább. Még a nagy jogging movement előttre

Előzmény: malactarja (170010)
Csempa Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170015

A tescoban láttam egy jó kis tornacipőt kb 3500 Ft-ért, csak nyomta a nagylábújjam külső oldalát, mert túl hamar kezdte az eleje az ívet. A talp tompitása azt a kort idézi, amikor még középiskolás voltam és kínai tornacipőt hordtunk tornaórán; magyarán gyak. nincs neki. Azóta ilyesmit keresek magamnak.

 

Vettem egy túlárazott inov8 cipőt decemberben, amit egyébként nagyon szeretek, csak kb a duplájába kerül, mint amit egy minimalistának mondott futócipőért rendszeresen megadnék szívem szerint. Ha olcsóbb lenne, akkor mindig ilyet vennék, és soha nem keresnék másikat.

Volt benne egy vékony betét is, de már azt is kivettem belőle, és nagyon jól elszaladgálok benne a rövidke távjaimon. (Ha meg még leadnék 10 kg-ot, akkor talán gyorsabb is lennék egyszer.)

Előzmény: pom-pom57 (170014)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170014

Csak akkor furcsa ha elhiszed hogy a markas cipok megerik az arat.A legdragabb futocipok eloallitasi koltsege yegy par dollar.Ez egy urgeetetes.Mi azt gondoljuk hogy minnel dragabb annal jobb.Adidas cipom van.Learazva vettem.Azt mondjak mirndent tud.Lof@szt  se tud.Peldaul hogy van az hogy a talpa ma alig van pedig lehet benne 700 km es anyafoldon futok.Ez szandekos lebutitasa hogy vegyek masikat minnel hamarabb.Fogyasztoi tarsadalomban elunk.Hany ezer kilometert kell nennem kozepes arfekvesu gumival betonon a kocsimmal hogy cserelni kelljen.Az egesz egy nagy atveres.Amig van loszar vereb is van.Csodalkozom hogy ezen a forumon mennyire dicsoitik a "markas" szarokat.Neha az az erzesem hogy itt vannsk koztunk a ceg emberei.Mindenesetre Spenot gyanus nekem.Lattad a szemuveget?

Előzmény: Csempa (170011)
malactarja Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170013

Ma futottam 15 kilométert. Egy technikai alsó és egy pamutpóló volt rajtam. Elég rosszul ment az eleje (picit melegem volt), ezért 5 km után levettem a pólót. Azonos tempónál 3-at esett a pulzusom. Ez azt jelent nálam, hogy azonos HR mellett 15 másodpercet gyorsultam kilométerenként. Ez nagyon durva. Sejtettem, hogy a hőmérséklet befolyásolja a pulzust, de hogy egyetlen póló ennyit jelentsen, az nem gondoltam volna.

Mivel egyre tovább tartanak a hosszú futásaim, ezért jó lenne tudni, mi az az időtartam, ahol alacsony-közepes intenzitásnál már muszáj enni/inni. Azt hittem, már nyitva lesz a kút, de nem volt. "Fogytam" 1,3 kilót, de hazaérve sem estem a csapnak. Tán ha fél litert megittam összesen.

Levus55 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170012

Ez is egy tény ..., amire hipotézist lehet alapozni :)

Előzmény: Csempa (170011)
Csempa Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170011

Azért az mégiscsak furcsa, hogy egy ilyen, sokmilliárd dolláros üzlet mellett senki nem lobogtat egyetlen értékelhető eredményt sem ebben a témában folyamatosan, és minden ellenlábasa megszégyenülésére...

Előzmény: Levus55 (170008)
malactarja Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170010

A nyolcvanas években volt már olimpiai ötpróba. Emlékeim szerint, azon elég sokan indultak amatőrök is.

Előzmény: Bozótkutya (170007)
Csempa Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170009

Beleolvasok a héten. Köszönöm!

 

A neves gyártókat ezért hoztam szóba, mert ha kétségtelen és jelentős védelmet adna egy cipőjük valamilyen szempontból, azzal alighanem telekürtölnék a világot azonnal. Pl a barefoot divat megtörése érdekében. Meg ahogy minden furanevü technológiájukkal ezt tenni szokták minden új "világraszóló technológiai újítás" bemutatásakor. Ilyesmire emlékszik valaki?

Előzmény: Levus55 (170008)
Levus55 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170008

Szia Csempa!

 

Nem úszod meg, ha érdekel a téma, sajnos magadnak kell tudományos kutatómunkát végezned az elérhető tanulmányok után ;)

 

Én ezeket is szoktam nézegetni:

ACSM Information On... Selecting Running Shoes

Canute’s Efficient Running Site

DR. NICK’S RUNNING BLOG

...

 

Nem tudom, nem ellenőriztem hogy ezek mennyire megbízhatóak vagy tudományosak. A tudományosság egyébként se a legkönnyebben elfogadható hitrendszer. Szükséges hozzá, hogy egy elmélet vagy hipotézis a tényeken alapuljon és amennyiben később újabb tényeket találnak akkor teljesen "tudományos módon" a régi elméletet (hipotézist) lecserélik egy jobbra vagy csak egy másikra, ha szükséges  :)

("Amíg a tudományos közösség azt el nem veti, vagy el nem fogad egy bizonyos elméletet, addig hipotézisnek szokták nevezni. Az elfogadott hipotézist már elméletnek szokás nevezni.")

 

A "nagy" cipőmárkák (de a bolti eladók biztosan) azt állítják, hogy azért ilyen drágák a márkás cipők, mert komoly kutatás-fejlesztés azaz drága tudományosság is (és persze minőség ellenőrzés a gyártási folyamatban) áll a cipők mögött, amik emiatt segítik a sérülések megelőzését. Ebből kiindulva a gyártói honlapokon biztosan publikálják is ezeket a kutatási eredményeket. Szerintem ott keresgélj.

Előzmény: Csempa (170002)
Bozótkutya Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170007

Ilyen felmérésnek már értelme se nagyon lenne...Akkoriban a mainál nagyságrendekkel kevesebben futottak, versenyen meg aztán tényleg csak a komolyabban atletizálók indultak. Odáig meg el sem jutott a rossz biomechanikával, nagy túlsúllyal, kevés tapasztalattal,  etc rendelkező tömeg

Előzmény: malactarja (170004)
Bozótkutya Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170006

Totál független nincs, mert szinte mindig a gyártók "rendelik meg" a kutatást...

No meg elég macera is kiértékelni, sokszor nem is az függ össze valójában ami úgy tűnik, hogy... 

Előzmény: Csempa (170002)
malactarja Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170005

Előbb olvasni kellett volna, csak azután írni. Látom, Csempa már megválaszolta a kérdésemet.

Előzmény: malactarja (170004)
malactarja Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170004

Ez evidens. Viszont azt nem látom át, hogy mennyi a valós különbség egy 5000 forintos Lidl futócipő és egy harmincezres márkás között.

 

rroka: Igen, pont ezt furcsállom én is. Kíváncsi lennék egy olyan statisztikára, hogy mennyivel volt több sérülés addig, amíg az emberek műbőr Tiszában futottak.

Előzmény: krilin (169993)
Tompus999 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170003

Háát... először három hete jött ki, akkor pihentem 8 napot, kicsit érzékeny volt, nem érdekelt futottam egy 8-ast, utána meg egy 9-est. Ez múlt hét szerdán volt, pár napig eléggé fájt, simán járás közben is, most már csak nagyon kicsit, de elhatároztam, hogy ameddig nem vagyok 100 százalékig tünetmentes, adddig nem futok. Ami nagyon nehéz, mert annyira gyönyörű idő van, és még új cipőm is van. De magamra kényszerítem a türelmet.

Előzmény: amatőr (170000)
Csempa Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170002

Ez azért félreérthető volt, ezért szeretném tisztázni a dolgot:

 

Én eddig nem találtam frissnek és megbízhatónak tekinthető tanulmányt vagy statisztikát a témában. Mivel meglehet, hogy rosszul kerestem, ezért a segítséget megköszönném. Vagy a megerősítést abban, hogy ilyen még tényleg nincs, és hogy erről igazábol nem is tudható általában, hogy mi az igazság.

Előzmény: Csempa (170001)
Csempa Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170001

Az idézetet tartalmazó fejezet többi mondandója inkább azt támasztja alá, amit az általam beírt idézet elsőre sugall, vagyis hogy a sérülések gyakorisága a cipő védelmi funkcióival ("párnázottsággal, pronációkiigazitással") vannak szoros összefüggésben. Érdemes lenne erről egy pl 2014-es (független*) statisztikát megnézni. 

 

* tud valaki neves futócipő gyártót, aki sérülési statisztikákkal marketingelt volna az elmúlt években vagy korabban? 

Előzmény: Bozótkutya (169999)
amatőr Creative Commons License 2015.03.17 0 0 170000

Tompus, remélem, neked is úgy múlik, ahogy nekem szokott: 1-2 évente érzem, de max egy-két napig.
Igyekszem úgy kezelni fejben, hogy nem fáradásos vagy kulmináló dolog... :)
Mitől is lenne az, a futóterhelés nem extrém sok, legfeljebb a sok kihagyáshoz képest.
Bár még ez sem igaz feltétlen, hiszen anno a futás előtti életemben is volt visszatérő Achilles-problémám, ami a futás alatt is létezett-létezik, szóval ez a mostani akár lehet a civil életből fakadó probléma is.

Nem vagyok ifjonc, sajna-bajna. :)

Előzmény: Tompus999 (169995)
Bozótkutya Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169999

Szerintem az eredmény valós, csak a következtetés téves. Aki ennyit költött a futócipőre simán sajnálta kidobni ha kiderült, hogy mégsem jó a lábára és futott benne amig jól le nem sérült. 

Előzmény: Csempa (169996)
Csempa Creative Commons License 2015.03.17 0 1 169998

Az ásványvizek is egyre tökéletesebbek. A fejlődést nem lehet megállítani. :)

 

De minek kell 95 dollárnál többet fizetni egy sérülésért, ha 40 dollárnál olcsóbban is megkaphatja az ember?

Előzmény: rrroka (169997)
rrroka Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169997

Amikor ezt írta McDougal még nem voltak 95 dollárnál drágább mezitlábas csukák... :)

Előzmény: Csempa (169996)
Csempa Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169996

"Dr. Martit azonban az lepte meg a legjobban - az American Journal of Sports Medicine-ben közölt 1989-es cikke tanúsaga szerint -, hogy a sérülések bekövetkeztében nem az edzés talajának, felületének minősége, nem a futási sebesség, nem a heti kilóméteradag és nem a "versenyszellem" játszotta a döntő szerepet. Még csak nem is a testsúly vagy a korábbi sérülések - hanem kizárólag a cipő ára. Azok a futók, akiknek a cipője 95 dollárnál többe került, több mint kétszer olyan gyakran sérültek meg, mint azok, akiké 40 dollárnál kevesebbe..."

(Christopher McDougal: Futni születtünk)

 

Mit is lehet erre mondani:

 

"Félek a görögöktől, még ha ajándékot hoznak is."

 

;)

Előzmény: rrroka (169994)
Tompus999 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169995

De mára sem javult, valami a bal comb felül, lágyék felé bejelez, nyilall, szűkebb a mozgástartomány.

 

Nekem valami nagyon hasonló van. Ezért 1 hetet kihagytam, de úgy érzem, minimum még 1 hét kell sajnos. Pedig nagyon úgy készültem, hogy a Vivicitára kész leszek egy félmaratonra. De így nem

Előzmény: amatőr (169971)
rrroka Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169994

izgalmas logikai bakugrás a nike marketingesei részéről, amikor a szuper párnázott, mega csillapítású cipők után egyszer csak el kellett magyarázni, hogy mennyire jó a mezitlábas, minimalista nike free is... :)

Előzmény: malactarja (169982)
krilin Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169993

Nyilván csökken a sérülés kockázata ha kifejezetten egy futásra tervezett cipőben folytatod az edzéseidet, főleg ha ez még passzol is a te felépítésedhez, mozgásodhoz.

 

Előzmény: malactarja (169982)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169992

Ugye-ugye.Sajnos reklamfilmekben meg nem szerepelek.Csak kulfoldon.dehat profeta meg  EN sem lehetek a hazamban .Ez a vilag van.Nincs mas mint Irni es olvasni magamrol kozben nezni a TV ben hogy birja az iramot az a pasi az iramot ami erot ad ahhoz hogy meg ide is legyen energiam irni.mi lenne itt nelkulem veletek tudom hogy tobben kozuletek bele is pusztulna ha nem ragadnek tollat igaz ez csak egy koltoi metafora mert ide eleg az ujjam begye es a billentyuzet

Előzmény: amatőr (169988)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 169991

Igy van .jol megtanultad a biologia oran.csak nalam semmi genny sincs.nem adom fel.rendbe jovok es akkor megprobalom kefutni a Szigetkort fejben 24:25 alatt         birom en az iramot

Előzmény: Spenót (169990)
Spenót Creative Commons License 2015.03.16 0 0 169990

Flegmone: "a szövetek gennyes gyulladásának az az alakja, amikor a genny diffúzán beszűri a szöveteket. Gyakran fordul elő a bőralatti és az izmok közötti kötőszövetben."


Remélem, a te eseted sem különleges, maximum a hihetetlen gyors gyógyulás miatt.

Előzmény: pom-pom57 (169987)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 169989

Hat igen!!Jonni meg tudok (Merenyibe is jottem)sajnos menni meg nem tudok.jo lenne latni az almat dobalo bacsit  a reklamban.talan azert is birja az iramot mert almat is eszik.a korhazban meg nem kaptam.szerencsere a funyirot meg megtudtam venni idoben

Előzmény: amatőr (169988)
amatőr Creative Commons License 2015.03.16 0 0 169988

Te állandóan könyvekben szerepelsz. Hol te írod, hol rólad írják.

Még jó, hogy filmekben nem szerepelsz, ugye.

Jó hírekkel gyere!!

Előzmény: pom-pom57 (169987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!